0 oy
498 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Kizlar bebegim 5 aylik olacak eşimle Dün tartıştık evin dağınıklığından bahsetti Oğlum zaten kolik bir bebekti gazlı idi 5 aydır uyuyamam şım ondan bahsetmiyor Ev çok dağınık yapmıyor musun diyor akşama kadar çocukla ilgileniyorum Bir tek yemek çamaşır falan hallede biliyorum her gün bir şey yapıyorum oğlum kucağı alışmış memede uyuyan bir bebek akşama kadar kucağımda kaldığı tuvalete gidemediğim su içemediğim oluyor ama ol çok dağınık falan diyor zaten dışarıya çıkamıyorum doğduğundan beri rahat edemiyorum ebeğim ile İlgilenmek istiyorum sürekli kendisi işten gelince çocukla ilgilenmiyor veya yarım saat ilgileniyor o Yarım saatte de bulaşık yıkıyorum Çay demliyorum başka bir şey yapamıyorum çok zoruma gitti Üstelik yemek olmasa da olur diyordu ilk bebeğim Neyi ne zaman yapacağımı bilmiyorum bebeğime ağlatmak istemiyorum çok zoruma gitti üzüldüm Tamam oruç değilim çocuk emzirdiğim için

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Amaaan ne takıyorsun bana da diyor sonra bebeği bırakıyorum ona iki dk sonra tamm toplama al şunu diyor ndjdj
(3,599 puan) tarafından
Safra kesemde taş çamur var ikide bir sancısı tutuyo olduryo gece artık saçlarımı faln yolucaktim sinirden
tarafından
Geçmiş olsun ufff zor yha bebeği kime birsktin
(3,599 puan) tarafından
Gdimce kendimle goturyorum geçen iki gece yattım hastanede görümceme bırakmıştım o zamn ama mama yaramiyo sürekli kusuyo mamyla napicam bilmiyorum
tarafından
Ooo geçmiş olsun askm ybaa
(3,599 puan) tarafından
Sağol kuzum.❣️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aynı bire bir aynı şeyleri yaşadım takma cnm boşver anlayışsızlar 
0 oy
(968 puan) tarafından
Yarim saat degil 1 2 saat birak baksin madem evi toplu istiyor.. uzme kendini hepimiz ayniyiz 9 aylik bebegm var iftara kmseyi davet etmek istemiyorum bu yuzden esimde cagralim diuor 
(446 puan) tarafından
O ayri zaten cagiramiyorum diye kiziyor. Nasil yapacam nasil cagiracam bilmiyor
0 oy
(963 puan) tarafından
Ewde dursun çocuğa baksın sende temizlik yap canim
0 oy
(361 puan) tarafından
Daginikligi eline grlen yerine koyarak engelleyebilirsin bi de kocana deki ev daginiksa ben toplarim ama 1 saat sen tut cocugu yemegini cayini ver ondan sonra 1saat simdi basladidiyip topla qma hic 1 saat cocuga bakma bak nasil akillanor o zaman 
(446 puan) tarafından
Zaten verince 10 dk sonra gel acıkmış diyor
(361 puan) tarafından
Alma geri acıksa bilirim ben de biz kadinlar adama zorluk gostermedigimiz icin konusmaya haklari. Oluyor emin ol basta ben de oyle idim sonra bebegi verip almayinca susturdum umarim sen de de işe yarar
(446 puan) tarafından
Bende deneyeceğim
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Gecen yasadım aynısını 4 aylık pısmısım yemek yapmayı bilmiyor musum ew dagınık pısmıs falan dedı dedım otur bak bense yapayım dogumdan once afedersin g. T dolasıyordu 
0 oy
(1,995 puan) tarafından
ay nasıl anlayışsız kocalar var 

daha sabah eşim işe çıkmadan bulaşık yıkadı 

odaları toparladı gitti 

Yani cocuğu tek yapmadım 

paylaşmamız lazım işleri o çalışıyorsa bende evde bebek yemek vs bende çalışmış oluyorum yatmıyorum ya bütüngün
0 oy
(997 puan) tarafından
Ona dönüp diyeceksin ki dağınıklık tan çok rahatsızlanan al eline toplamayi dene o zmn ! 

Ver çocuğu baksın bu kadr herşeyi kendi üstüne yükleme oda onnu. Babası nedn yarım saat bakıyormuş bırak hiç üzülme dediğim gibi o sana söylüyorsa sende ya al çocuğuna bak ilgilen ya da kalk kendin topla de 
0 oy
(1,154 puan) tarafından

Ilk çocuktan böyle dert etme alıştırma bacım bak ben ilk çocukta tek elle yemek yapmayı öğrendim evde tek toz yoktu 14 aylıkken bir öğrendim hamileyim sonra hamilelikte tetiklenen hastalıklardan birini oldum ayağa kalkamadım düşün eşim ise gidince erkek kardeşim geliyordu çocuğa bakıyordu bana bakıyordu ayağa kalkamadım neyse çocuk doğdu anam dil içeri girmez mi bir çocukta uyku desen sanki haram demişler oğlum sus uyu diye diye uyutsam büyüğü bırakmaz.ki uyuşun evi tabiri caizse b.k götürüyor eşim laf etti alışık değil ya tamam sen çocuklara bak ben ev işi yapacağım 2 saat sonra alır küçüğü emziririm geri veririm dip köşe yapicam dedim daha ben süpürgeyi elime almadan Büşra yetiş dedi al sen çocuklara bak sadece ev işi yapma yemek yapma Hicbir sey yapma çocuklara bak yeter dedi :D

0 oy
tarafından
Hiç takma konuşsun dursun. Seni kolik annelerinden başkası anlamaz. Kendisi 1 gün dayanabilir mi acaba. Bırak 1 günü 1 saat bile dayanamaz. Olduğu kadar boşver 
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Madem dağınıklıktan rahatsız yardımcı getirsin o zaman kocan. Sen evde iş yapmaya mecbur değilsin 
0 oy
(12,706 puan) tarafından
O onun nankörlüğü bekar zamanı da dağınıktım biliyordu şimdi evliyiz çocuk var eskisi gibi dağınık değilim asla ama bazen saatlerce ağlıyor kucakta duruyor derken bebek bakmaktan tuvalete gidecek fırsat bulamadığım oluyor o çocuğa baktığında da ben dinlenmek yerine çoğu zaman başka işleri hallediyorum Allah var dinlenmemi uyumamı ister yoruldun dinlen ben bakayım sen çık biraz dolaş der ama evi toplayamadığım zaman sanki özellikle dağıtıyormuşum gibi laf dokundurmasina deli oluyorum bu sefer kavga oluyor oturda kendin bak çocuğa diye iki saat baksalar arkalarına bakmadan kaçarlar ben 4 aydır bu çocukla yapışık ikiz gibi oldum el insaf sen de üzme kendini mükemmel olmak zorunda değiliz önceden o çalışıyordu sen ev işlerini yapıyordun şimdi ev işleri + çocuk var iki işte birden çalışmıyorsa senin işin daha ağır şu an 
0 oy
(8,255 puan) tarafından
Sonucta kendi yoplamayacak neyin afra tafrası bu?Üzülme canım yapamadıgın seyler için zorlama kendini Allah eşine anlayıs versin inşallah 
0 oy
(534 puan) tarafından
Geldiğinde sen çocuğa ben evi toplarım de başka türlü nasıl toplicaksin
0 oy
(5,804 puan) tarafından
O evde misafir miymiş kalksın toplasın hayret bişey. Dağınıksa ya bebeğe bakcak sen toplicaksın yada o toplayacak. 
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Gel bide beni gör bebk bir aylık üstüne ben hastayım evi bı görsen hakine şükür edersin 

Dun geceden beri hastanedeyim safra kesesinde taş var sancım tuttu ev kıyamet tezgah ta bulaşık bebebk agliyo üstüne bide ağrılarım ve açlıktan da geberdim bebek biramiyo kalkip bişey yiyim oda benle hastaneye geldi usttumu ne artık 

( yanlış anlasilmasin luhasayim oruç tutamıyorum )
0 oy
(589 puan) tarafından
Eşinin öyle söylemesi ayıp insanın zoruna gider ama bebek bahane değil bence benim oğlum da kolikti eşim hiç yardım etmezdi kimsede yoktu kendime bağlardım oğlumu o şekilde işimi yapardım evinde tek bir dağınıklık olmazdı hatta kendi başıma ev topladım bebekle bir kişi bile yardım etmedi şarkı falan açarak durdurmaya çalışırdım büyüyünce daha fena bir dakika bile durmaz ama düzenini oturttuğun zaman alışıyorsun yani kendine bşr düzen bul her gün yapacağın işleri listeye yaz bir şeyi hemen yerine koy dağıldığı an topla erteleme 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 446 göst.
22 Mart 2022 Aile kategorisinde 021821 (1,385 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 286 göst.
13 Nisan 2024 Aile kategorisinde Misal62 (295 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 385 göst.
0 oy
8 cevap 269 göst.

378,048 soru