0 oy
385 göst.
Aile kategorisinde (19 puan) tarafından
Herkese merhaba biraz uzun olacak hakkınızı helal edin 4 gün önce doğum yaptım ve evimde biraz çocuğumla eşimle alışmak istedim ve kimseyi kabul etmek istemedim evime 40 çıkana kadar dün görümcemin birisi aradı bende mesaj attım telefona çok bakmıyorum diye sonra ses atmış bana ben oraya gelecem önüme gelsin diyor eşimden için bende kusura bakma kimseyi kabul edemiyorum abla en azından 40 çıkınca falan olursa daha iyi benim için kendimi toplamadım daha dedim bende zaten o yüzden gelmek istiyorum diyor bende dedim kabul edemem kusura bakma ısrar etmezsen sevinirim dedim kabul etmeme sebebim de 1 bucuk ay once falan yeğeni doğum yaptı bunun kız 7 gunlukken kabul etmiş bunu evine kızin arkasindan laf etmiş ağzı yüzü bi tarafa kaymiş diye bu hâlâ ısrar etti annem bile gelmedi daha dedim yani sana ne oluyor demeye getirdim bu hâlâ diyor ki kimseyi istemiyonuz neyin nesi bu bilmem ne diye uzattı doğum yaptığım günden beri kızgındım hepsine de birisi sütü de gelmemiştir daha demiş aile grupları var bunların oraya atmış sesi diğerleri de buna benzer bir sürü şeyler dedi benim canımı aşırı sıktılar bebeğim zaten hastanede ilk gün çok zor tuttu memeyi bunlar da böyle deyince canım sıkıldı artık son raddeye gelince patladım bi yerden tek isteğim rahat bırakılmak herkese de dedim bunu önceden kimseyi istemiyorum yanımda diye insanların bu anlayissiz tavırları beni sinirlendiriyor haksız mıyım bu davranışlarımda

11 Cevaplar

0 oy
(85 puan) tarafından
Haksız değilsin asla bende erken doğurdum 3 gün sut gelmedi ac şekerli su diye diye başımın etini yediler mama veriyorum hala ac diyorlar küçücük şöyle böyle erkek doğdu diyorum yok yok günü yinede senin yanlışın var diyorlar 34 haftalik diyorum herseye bir laf yetiştiriyorlar keşke bende kabul etmiyorum deseymism ne kadar ağlattılar bebek kotulemis hastanede daha iyiydi şuydu buydu diye diye anneligime varıncaya kadar eleştirdiler ki dr çok iyi bakmışsın neredeyse yakalamış yaşıtlarıni diyor onlar her gelmeye kotulemis sut vermiyor musun sürekli eleştiri 1 kre güzel bakmışsın yok 
(19 puan) tarafından
Aynen öyle kendileri bi defa doğurunca çok biliyorlar her şeyi en nefret ettiğim şey birinin bana akıl vermeye çalışması
(85 puan) tarafından
Yüz verme ki kabul etmiyoruz demene rağmen ısrar etmesi de garip en azından eşimin tarafi gibi biz kardeşimizin evine gidiyoruz o ne karışıyor diyip gelmemisler
(19 puan) tarafından
Aynen ama ayıp yani insanların hassasiyeti var demekki kabul etmiyorum demesinde bi sebep var
-Reklam-
0 oy
(405 puan) tarafından
Aslında görümcen seni düşünmüş yardımı dokunur diye ama lohusalıkta ta cidden insan ne yaptığını bilmiyor herkes herşey batıyor insana size geldiğinde daha net Bir şekilde anlatırsin sende 
(19 puan) tarafından
Ya düşünmüş olabilir tabiki ama daha önceden beri bi çok şeyine sustum kendisinin eşimin hatrına hep sustum düşünmeden konuşuyor çoğu şeyi
0 oy
(354 puan) tarafından
Haksız değilsin bende doğumdan sonra bir çok kişiye darıldım konuşmuyorum çünkü hamileliğim boyunca hiç arayıp sormadılar çocuk doğunca arıyorlar bende kırıldım onlara 
(19 puan) tarafından
Ya bi de doğumum zor geçmiş biraz anlayışlı olmak gerek
(354 puan) tarafından
Aynn öyle cnm
0 oy
(1,176 puan) tarafından
Kendince haklı olabilirsin ama kadın sana destek olmaya geliyor yani seni kabul edemem nedir bana göre ayıp bir durum :) bugün istemiyorsunuz ama insanız başka zaman o istemediğiniz insana ihtiyacınız olabilir
(19 puan) tarafından
Benim anlatmak istediğim şey onların daha önceden düşünmeden konuşmuş olması neden kabul edeyim ki böyle bi insanı evime
0 oy
(82 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın.Doğumu yapan sensin bi zahmet kimi görmek isteyeceğine karışmasınlar.Bir de arkadan konuşuyormuş ne ayıp 
(19 puan) tarafından
Yani şimdi kabul etsem yeğenine öyle diyen bana neler demez arkamdan lohusa insana nasıl davranacaklarını bilmiyolar
0 oy
(896 puan) tarafından
Canım anladığım kadarıyla ilk bebisin Allah analı babalı büyütsün inşallah bence bırak gelsin çünkü yenidoğan şeklinde kalmıyo bebisler ilk bir buçuk ay falan sakin geciyo ama ondan sonra gaz dedigimiz olay basliyo ve baya baya bir zorluyo insanı o dönemde aşırı yardıma ihtiyacı oluyo insanın şimdi gelirlerse o zamanda cagirabilirsin en azından 
(19 puan) tarafından
O zaman olduğunda annemi çağırmayı tercih ederim çünkü bunlar arkadan konuşmayı çok seviyorlar
0 oy
(3,245 puan) tarafından
Amaan ne yapsanız da arkanızdan konuşulacak. Kimse bunu engelleyemez çünkü arkamızdan yapılıyor:) 

Boşverin kim ne konuşursa konuşsun. 

Lohusalık anlaşılması imkansız, sadece yaşarken hissedilen aşırı yoğun bir duygu. Hamilelik falan hafif kalır. 

Tercihlerinize saygı duyulmasını sağlayın yeterli. Ve illaki insanlar gelip gidecek. Kendinizi iyi hissettiğiniz bir ayda arayıp davet edersiniz gönüller de alınmış olur. 
0 oy
(867 puan) tarafından
En iyisini yapmışsın bende eşime söyledim kırkım çıkmadan kimseyi kabul etmicem zaten sezaryen olucam kaynanam kendi kafasına göre planlar yapmış zaten ramazanın ilk gününe geliyor dogumum kalkmış bana diyoki millete ne ikram ediceksin yok  sarma sarıp buzluğa atsaydın eve gelenlere verirdin cart curt ben o haldeyken bana yardımcı olmak yerine kendi sülalesinin karnını doyurmayı düşünüyor kadın bende dedimki ben kimseyi kabul etmiyorum gelen hastaneye gelsin görsün gitsin dedim sinir ediyor beni daha şimdiden bebegin kırk kuranıyla ilgili kafasında plan yapmiş diyoki Kuran'da kendi binamdaki komşularımı sana getircem tanımam etmem hiç birini evlerimiz uzak ve benim evim çok küçük bende evde kuran okutmuycam camide eşim okutturup ayran pide dagıtacak en mantıklısı benim hayatım üzerine kendi kafasında planlar kurunca ben delleniyorum 9 aydır aramaz sormaz nasılsın bişeye ihtiyacın varmı demez asla muhattap olmaz ilgilenmez benimle kalkmış banannelik moduna girmeye çalışıyor
(19 puan) tarafından
Aynen Bi de başkası bizim hakkımızda karar vermeye çalışıyor yani en sinir olduğum şeydir benimde
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Konuslmasi konusunda haklısın kimseyi ilgilendirmez ama görmek isteyebilirler sonuçta yeğenleri uzun süreli değil ama bir saatliğine eve kabul etmen en azından kardeşleri ve anneleri doğru olan şahsen birinci derece yakınım böyle yapsa daha hiç gitmem onun çocuğu ise benim yeğenim ve gün gelip mecbur kalırsın Allah sınar 
(19 puan) tarafından
Benim anlatmak istediğim görmeye geliyor tamam ama kendi yeğenini görmeye gidip arkasından yok ağzı yüzü kaymış demesi saçma değil mi
(1,572 puan) tarafından
Demese daha iyi ama eşinin kardeşi yapacak birşey yok değiştiremezsin ben olsam ona ağzı yüzü kaydı dedi bana ne dicek bakalım benim hayatımda kaydı der geçerim takmaya degmezler
0 oy
(48,494 puan) tarafından
aslinda gelsin hala yazacaktim baskasi arkasindan konusmus deyince gelmesine döndü fikrim
0 oy
(631 puan) tarafından
Aynı durumu ben de yaşadım canım. Evime geldiler ben yatak odasında yatıyorum fısır fısır mutfakta dedikodumu yaptılar. Yine de sesimi çıkarmadım. Ama 1 yıl sonra eşim hepsinin gerçek yüzünü gördü. Herkese eşimle benim dedikodumuzu yapmışlar. Akrabalardan duyduk. Eşim görüşmüyor artık. 2aydır evimizde huzur var. İlk hamileliğimi ve doğumumu bana zehir ettiler. Şimdi hamileyim söylemiyoruz kimseye küsüz zaten

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 269 göst.
0 oy
3 cevap 231 göst.
11 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 452 göst.
0 oy
3 cevap 152 göst.
18 Şubat 2024 Aile kategorisinde Demir2020 (49 puan) tarafından soruldu

378,268 soru