+1 oy
1,142 göst.
Aile kategorisinde (506 puan) tarafından
Bebeğime bakamiyorum diye post açmıştım eski postlarimi okuyanlar bilir. Bebeğime ilk Aptamil mama aldık gaz olunca Bebelac aldık yine aynı şekilde Gazi vardı. Bütün gece ağladı sabah oldu artık dayanilacak gibi değildi doktora gittik eşimle. Doktora durumu anlattık meme reddi yapıyor ben emzirmek istiyorum ama ağlıyor diye biberonla mama veriyor eşim kaynanam dedim eşime ve bana kızdı bundan sonra mama verilmiyecek anne sütü alacak dedi tabi bebegimden kan aldılar iki elinden bir ayağından çok ağladı ve acikti orda emzirmeyi denedim azda olsa aç olduğu için mecbur emdi. Doktor bana pazartesi gel emzime danışmanindan eğitim al dedi bunu ben çok söyledim ama bizimkiler anlamıyordu anlatmıştım elimden zorla alıyorlar ağladığı için mama veriyorlardi doktor böyle deyince eşimin de düşüncesi çok değişti inşallah devam eder emmeye az önce denedim azıcık emdi ama uyudu doymuş mudur bilmiyorum inşallah emer dua edin çok mutluyum kendimin anne olduğunu hissettim ilk defa böyle emdi beni çok mutluyum. Doktor bebek şişmiş dedi fos dedi çok gazı var dedi

29 Cevaplar

0 oy
(62 puan) tarafından
Onceki postları okuyunca çok üzülmüştüm,çok mutlu oldum senin adına. Rabbim bu süreçte işini kolay kılsın,yanında, yardımcın olsun :) 
(506 puan) tarafından
Amin canım ama aç yatıyor ağlıyor emmiyor biberon istiyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım birdaha kimseye verme. Doktor ne dedise onu yapıcam de.Sakın ha sakın kimseye verme. Çok istiyorsan oğlun orda de.
(506 puan) tarafından
Şimdi emmiyor çok ağlıyor napacam ac
tarafından
kimseye verme sakın.
tarafından
ac olmadığı zamanlarda bile ver. Hep kucağında olsun. kendinle uyut. bırak bütün gece ağlasın. ama kimseye verme
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Ay sakın bırakma az da olsa sık sık emzir alışacaktır çok sevindim senin adına 
(506 puan) tarafından
Emmiyor yine aç emzik verdim çok ağladı napacam
(9,651 puan) tarafından
Memeni ver canım sütü ağzına akıt
(506 puan) tarafından
Çok ağlıyor emmiyor
0 oy
(7,814 puan) tarafından
Bol bol tatli ye gor cik bsyler atistir canim emzir surekli yediklerine dikkat et gaz yapacak seyler yeme birde tavsiyem kendine gogus pompasi al elektriklide olur normalde bebek uyudumu gogsunu uyar surekli masaj yap 
(506 puan) tarafından
Emmiyor yine ağlıyor napacam ac
(7,814 puan) tarafından
Zorlu bir surec canim alisacak aglasada ver memeni
0 oy
(236 puan) tarafından
Zorla emzir canım alışır 
(506 puan) tarafından
Emmiyor aç napacam bilmiyorum
(236 puan) tarafından
Uyuyor mu canım
(506 puan) tarafından
Ağlıyor ağzında emzik ile uyuyor çıkarınca agliyor
(236 puan) tarafından
Ağlasın canım ver memeni ağzına çenesi yoruluyodur hemen cekme emsin çenesine alttan destek ver daha rahat emer
0 oy
(7,758 puan) tarafından
Ay çok sevindim ya geçen günkü postunu gördüm inanki 2 gün etkisinde kaldım nasıl görümcen emzirir diye 

Gözün aydın canım 
(506 puan) tarafından
Yine emmiyor napacam bilmiyorum ağlıyor ac
(7,758 puan) tarafından
Aç diye düşünme sık sık emzirmeye çalış
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Vala bak benim zürafam neme reddi yapıyordu doğdu doğalı tabi ilk çocuk ve bu tuhaf oluyordum ben lohusalıği inan yeni yeni attım sayılır üstümden çocuğum 21 aylık .

Ve biz o 2 aylık iken virüs olduk oda oldu maske eldiven ve benle o bir odadaydik ağlaya ağlaya kucakta gexdire gexdire ayağımda salalrdim dalardi hemen emzrirurfim ne yaptıysam bu tarafımı çok içmedi tek taraf emdi ama 14 aylıkken kestim hem süt azaldı hemde bebek ek gıda reddi yapıyordu.

Gelelim senin mesleye o çok bilmişler bebekle seni rahat bırakmadılar diye sen anne gibi hiseedemedin çocuğa sguktyyn inan emzrimesen sadece mama verse   bıle o çocuğa alışırsın bunlar sana fırsat vermediği için anne gibi hiseedemedin
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Canım bebeğinle yakınlaşmana çok sevindim devam et emzirmeyi bırakma sakın bebeğin doymadigini düşünüyosun ya sütünün bol ve doyurucu olması için düzenli beslenmen ve uyku düzenin olmasi lazım ama yemek konusunu atlama lütfen inan bana bir öğle öğününu bile atlasam zaten az olan sütüm iyice kuruyo yemek çok önemli bide bol bol su iç günde üç dört litre iç canım tahin helvası güzel süt yapiyo kendine kuru meyvelerden komposto yap yeşillik bol süt yapar bulgur pilavı soğan bunlar hep süt yapiyo bide senin artık kimseye ihtiyacın yok bebeğin var senin annesin sen sakın onların seni uzmesine izin verme onların dilini tutamaZsin ama onlar konuşsun sen duvar muamelesi yap umursama duyma canını çok mu sıktılar git bebeğine sarıl yemin ediyorum hemen geçecek tek gerçek tek mutluluk evlat onun üstünde bişey yok
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Bebeğin inek sütü alerjisi olabilşrmi canım, mama içincr çok kötü yapyo öyleyse. Benm oğlumda öyleysi.

İlgili sorular

+2 oy
24 cevap 1,295 göst.
+1 oy
85 cevap 2,676 göst.
1 Nisan 2022 Aile kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 1,122 göst.
0 oy
24 cevap 1,089 göst.

381,110 soru

11,409,445 cevap