+1 oy
1,140 göst.
Aile kategorisinde (506 puan) tarafından
Bebeğime bakamiyorum diye post açmıştım eski postlarimi okuyanlar bilir. Bebeğime ilk Aptamil mama aldık gaz olunca Bebelac aldık yine aynı şekilde Gazi vardı. Bütün gece ağladı sabah oldu artık dayanilacak gibi değildi doktora gittik eşimle. Doktora durumu anlattık meme reddi yapıyor ben emzirmek istiyorum ama ağlıyor diye biberonla mama veriyor eşim kaynanam dedim eşime ve bana kızdı bundan sonra mama verilmiyecek anne sütü alacak dedi tabi bebegimden kan aldılar iki elinden bir ayağından çok ağladı ve acikti orda emzirmeyi denedim azda olsa aç olduğu için mecbur emdi. Doktor bana pazartesi gel emzime danışmanindan eğitim al dedi bunu ben çok söyledim ama bizimkiler anlamıyordu anlatmıştım elimden zorla alıyorlar ağladığı için mama veriyorlardi doktor böyle deyince eşimin de düşüncesi çok değişti inşallah devam eder emmeye az önce denedim azıcık emdi ama uyudu doymuş mudur bilmiyorum inşallah emer dua edin çok mutluyum kendimin anne olduğunu hissettim ilk defa böyle emdi beni çok mutluyum. Doktor bebek şişmiş dedi fos dedi çok gazı var dedi

29 Cevaplar

0 oy
tarafından
Büyük ihtimalle yorulduğu için uyudu ama çok sevindim adına böyle devam et asla emzirmeyi bırakma ayakta emzir yatarak emzir ama amzir. 
(506 puan) tarafından
Ama doymuyor tam aç kalıyor o zaman da kötü bişey değil mi
(775 puan) tarafından
Bebek emdikçe sütun çoğalacak canım öyle düşünme
-Reklam-
0 oy
tarafından
Emerek uyuyorsa bu iyiye işaret canım hiç vazgeçme devam et kaynanamı da götür gerekirse doktora ona da anlatsın 
tarafından
Sağ ağzına bi kaç damla ver tadını alınca emer zayrn
(506 puan) tarafından
Gogsumu açıyorum hep damla damla akıyor yüzüne ağzına daha sikmadan
tarafından
O normal canım ilk zamanlar
(506 puan) tarafından
Şimdi yine emmiyor çok ağlıyor aç napacam
tarafından
Sağ ver sütünden biraz sonra memeni ağzına koy emer canım inşallah
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Vazgeçme emzirmekten canım gerekirse sesini çıkar artık senden iyi kimse bakamaz bebeğine 
(506 puan) tarafından
Çok mutluyum emdigine ama doymuyor ki 1-2 çekip uyuyor
0 oy
tarafından
Canım benim ya. İnsallah emer emsinde. Ah bu cahil insanlar ah. 

Keşke kıyameti koparip izin vermeseydin.

İnsallah tutsun memeyi kuzucuk. Çok zor Red çok yaşadim biliyorum. Bir kere çeksin diye ne eziyetler çekmiştim. 
(506 puan) tarafından
Bişey olmaz demi aç diye
tarafından
Aşırı aç birakma. Baktın emmiyor başka yöntemler var oyle besle. Ama asla biberon değil.
(506 puan) tarafından
Agliyor aç diye çok çaresiz hissediyorum
tarafından
Tenine temas ettir sürekli. Nasıl olsa hava sıcak gerekirse soy yatır üzerine. Göğsünü ver.
tarafından
Eds diye birşey var emzirme destek sistemi. Araştır bunu.
Bebeğim mememi hiç almadı en başta ucu falan yoktu. Emzirme danısmanından yardım aldık. Hatta ilk gelen sütümü de böyle verdik bebeğime. Sonra 2 hafta daha eşimle upraştik böyle verdik. Sonra silikon uç aldık. Öyle öyle alıştı gitti.
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Devamlı ver göğsünü alışacaktr.
(506 puan) tarafından
İnşallah :(
0 oy
(17,723 puan) tarafından
Kıyamam sana ya inşallah hep böyle hisedersin canım mama cidden şişiriyo biz bıraktık şükür gaz yapmayan mama kullandık ama şükür beni hiç bırakmadı yavrum hep meme
(17,723 puan) tarafından
Tamam olsun alışcaktır inşallah
(506 puan) tarafından
Şimdi yine emmiyor napacam ac napacam
(17,723 puan) tarafından
Sakin ol emecek mamayı unutturcaksın bu düşünceyle ilerle sakin ol ve hep memeyi vermeye çalış gazı varsa gazını çıkar gaz ilacı varmı
(506 puan) tarafından
Var verdi doktor çok aç kalıyor böyle inat ediyor emmiyor
(17,723 puan) tarafından
Ne kadarlık bebek gaz ilacı ver ama sen sakin olmalısın hep unutma bebekler hisseder ❤️
0 oy
(2,119 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Anladığım kadarıyla bebek senin kokunada alışık değil, sürekli örümcek emzirdiği için. Kokuna alışmasını sağla. Ten teması kur sürekli, göğüs kısmını açık bırakıp kucağına al. Öyle öyle alışır sana inşAllah.
(506 puan) tarafından
Zaten ben emziriyorum halen bana diyor ki görümcem ver bende doysun sen yine alistirirsin diyor yok dedim
tarafından
Aferin kız, verme yavrunu. Doktora gorumceni de söyleseydin de iyice haslasaydi eşini.
(506 puan) tarafından
Daha önce gittiğimiz doktir bişey olmaz emsin dedi o yüzden sormak istemedim riske atmamak icin ama pazartesi gidecem hemşireye diyecem o desin bari
0 oy
tarafından
Canım bnde 36 günlük anneyim 36+2 de doğum yaptım kızım küçük tu yanimda annem vardı sütüm gelmiyor ben anlmiyordum birşeyden meme ucum yoktu kızım 2de doğdu sabha kadar agaldi annem hemsrdn mama istedi bir defaligna verdi sonra annem mama aldırdı eşime 20 gün bizde kaldı ben oturup saatlerce deneye deneye emzirmk istedim ama annem sürekli mama yap getir ac ac dedi elime vermdi yavrumu mamyi bile bana icirtmdi annem gidince mamayi biraktrdm eviloya kulanmstim az gaz yapıyor diye ama mamadan değil yeni doğan gazlı olur gazını cikarmsn 20. Gün hastnde bulursn gazdan dolayı neyse annem gitti mememi uğraşıp tuturdum sagdigm verdm ama anne sütü verdim şükür suan sadece anne sütü alıyor evin ayrysa kimse ile görüşme çocuğuna odanklan gazı çıkartı diye birakma sende çıkart damla kulan olmadi 
tarafından
Cahilleri boşver sen emen çocuk üşümez sende tenin e temas eder hiç usumez uzmanlar zibinla emzirin diyor evine gitsen eşin goturmez mi ikna etsen
(506 puan) tarafından
Biraz biraz yumuşadı konuşacam. Halen görümcem ver doyurayim ağlıyor diyor karnı doysun öyle dene alıştır diyor yok dedim
tarafından
Verme sakın sert dile uyar yenimi dogum yaptı gorumcen sürekli ne işi var orda
(506 puan) tarafından
Her Allah'ın günü burda 8 aylık bebegi var
tarafından
8 aylık bebeğe üretilen sütun içeriği ile yenidoğan bebek için üretilen sütun içeriği aynı değil ki... Çok mal bir gorumceniz var ama bebeği sizden soğutmak için yapıyorlar belli ki.
Siz kararlı durun yeter.
0 oy
tarafından
Canım bebekler gazı olduğu için asla meme almıyorlar gazı gittikçe emiyor
(506 puan) tarafından
Ama aç yatıyor şimdi bsiry olur mu
tarafından
Yorgun düşmüştür uyansın ona göre emzir gazını çıkar
(506 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
tarafından
Mamayı tamamen Birak bez takıp i yap 6-7 defa cisli bezi varsa doyodur
(506 puan) tarafından
Mamayı tamamen çıkaracaz inşallah bugün hiç vermedim
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Bol bol emziriyorum doyar o merak etme. Durmadan emzir. İh dedikçe al emzir. Sütün bollassin. Dua et bol bol . Allah o bebeği senden ayırmaya razı gelmez
(506 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(119 puan) tarafından
Doymayan aç bebek uyumaz canım illaki doymustur sen meme vermeye devam et mecbur emecek yani aç kalcak değil ya
(506 puan) tarafından
İnşallah doymustur Allah herkesten razı olsun
0 oy
(11,249 puan) tarafından
Sağlıkla büyüt inşallah canım eşine de bi ders olsun bu biz anneyiz ya deneyimimiz olmasa bile en iyisini biz biliriz içgüdüsel olarak
(11,249 puan) tarafından
Kendini toplasa ek gıdaya geçse evet ama daha bebek yani adı üstünde senin imkanın varsa uzaklaş kuzum ordan gerekirse eşine de koy tavrını napcak kapının önüne koymaz ya
(506 puan) tarafından
Bana sen s.ktir git ananın evine diyor bosanmakla bile tehdit ediyor
(11,249 puan) tarafından
Git sende napcak bebeğini bırakacak değil ya kendini toplarsın hem Allah yardimcin olsun kuzum gerçekten öyle kocayla işin zor
(506 puan) tarafından
Bebeği bırak sen git diyor bebekle gidecem diyorum şiddet ve öldürmek ile tehdit ediyor
(11,249 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun kuzum ne dicemi bilemedim gerçekten işin zor
0 oy
(988 puan) tarafından
Çok sevindim canm yemın ederim emzır bol bol al kucağına sev öp 
(506 puan) tarafından
Yatıyor kaldıramıyorum 1-2 emiyor uyuyor doymuyordur napmam lazım bişey olur mu
(988 puan) tarafından
Korkma doyuyodur acıkınca uyanır canım
(506 puan) tarafından
İnşallah canım sevinçten ağlıyorum ama halen görümcem ver doyurayim ağlıyor diyor yok dedim
(988 puan) tarafından
Sakın verme sakın pislik doğursun emzırsın kendı meraklıysa gözyaşların mutluluktan aksın ınsallah bitanem
(506 puan) tarafından
Çok agliyormus diye ver diyor çıldıracam pazartesi gününü iple çekiyorum hemşire gösterecek bize gelin dedi
0 oy
(241 puan) tarafından
İnşallah böyle devam eder canım cahil cühela insanlara birşey anlatamıyorsun ayar oluyorum öyle insanlara 
(506 puan) tarafından
Ben anlatamadim ama çok şükür doktor anlattı ama halen sinir oldum bebek ağlıyordu aç diye görümcem diyor ki ver bana ben emzireyim doysun sen yine öyle alıştır diyor yok dedim
(241 puan) tarafından
Hayır canım sen yaparsınn emzirirsin inşallah öylede olucak kendine güvenn emziremiyorum emmiyor deme hiiçç baaakk emebiliyormuşş bebişinn :))
(506 puan) tarafından
Ağız yapısı biraz farkli bebeğimin üst dudağı büyük alt dudağı hiç yok yani böyle kendimi dişlekmis gibi yapıyor benim gogsumu kavriyamiyo pek
(241 puan) tarafından
Doktorun dediği gibi eğitimini al canım ne sen strese girersin ne bebeğin bende hamileyim daha bebiş bakmadımm bakıcam bilmiyorum pek :D
(506 puan) tarafından
Allah kucağına almayı nasip etsin ❤️
0 oy
(119,275 puan) tarafından
emerek uyumasi iyiye gidiyo demek aklim sendeydi
(506 puan) tarafından
Çok emmiyor ama uyudu memede 1-2 çekti bişey olur mu veya aç bebek uyur mu ben hiç bilmiyorum
(506 puan) tarafından
çok şükür doktor anlattı ama halen sinir oldum bebek ağlıyordu aç diye görümcem diyor ki ver bana ben emzireyim doysun sen yine öyle alıştır diyor yok dedim
tarafından
uyandırıp emzirebilirsin ama uyurken de emzirebilirsin. Senin iş olur, iyi ki yazmışsın buraya.
0 oy
tarafından
Gairbim gazı olduğu için amemeiyo zaten pes etme cnm emer o emmenin her türlü yolunu ara gerekirse ayakta ver uzanarak ver alana karar
(506 puan) tarafından
Şimdi uyudu çok emmedi bişey olur mu mama hiç vermedim aç mıdır
tarafından
Hayır aç olsa emin ol ağlar uyanır hi cuyandirma uksinu tam almazsa mizmizlanir içmez
(506 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim çok mutluyum sevinicten ağlıyorum şuan
tarafından
Bı dsha kimsenin bebeğini emzirmesi ne izin verme
(506 puan) tarafından
Hiç deme halen sinirlerim bozuldu az önce bebeğim agliyordu emmeye zorluyordum biraz görümcem diyor ki ver karnını doyurayim öyle alıştır diyor yok dedim
0 oy
(1,934 puan) tarafından
Siz sürekli meme teklif etmeye devam edin. Biraz emen bebek devamını da edecektir inşallah. Gorumcenize de çok sinir oldum. Emzirmeye amma meraklı. 
(1,934 puan) tarafından
Ayyy hadi devamı gelsin inşallah  :) Bence bu süreçte kimsenin emzirmesine de izin vermeyin.
(506 puan) tarafından
Ağlıyordu az önce görümcem ver diyor karnını doyurayim sen öyle dene dedi yok dedim
(1,934 puan) tarafından
Ay karnı doyan bebek zaten meme emmez ki tövbe tövbe sanki kendisi bilmiyor mu
(506 puan) tarafından
Sinir oluyorum kayinbabam hele o da başladı ee hem seni hem gorumceni emsin yarı yari emzirin diyor
(1,934 puan) tarafından
Tove tövbe yaa hepsi ayrı bi olay. Ya bebeğinde kafası karışır. Öyle sey mi olur? Aman diyeyim gorumcenize vermeyin
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Seni emdiyse hep emer hiç  birakma canim  anne sutu gibi var mi
(506 puan) tarafından
İnşallah çok mutluyum sevinicten ağlıyorum
(3,532 puan) tarafından
Hep emer ins cok su ic bol sutun olsun canim
(506 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(158 puan) tarafından
Daha kesinlikle görümcem emzirtme kendin emdir bide bebeğin küçük uyandır emzir böyle böyle alışacak.bide kucağa alışacak felan diye şey yapma hep kucağında tut op sarıl sana sevgini hissetsin.ban alışması lazım diye bahane et verme kucağından çünkü ilk yaptıkları çok yanlış.yoksa ben bebeğimin seçilmesini başkasının kucağında olması beni mutlu ediyor ama senin durumun başka.eger gıdıklama dan uyanmiyorsa altını  aç o zaman uyanır.emzirmeye çabala göğsümde uyusun biraz durduktan sonra yatağına koy.saglik ocağı yakınsa bence sadece anne sütü içmeye basladiya git tartir sonra bir hafta sonra tekrar git tarttir eğer kilo alımı varsa sütun yetiyordur.tabi çiş yaptığı bebek sayisindanda anlarsın yetip yetmediğini doktorda tartmistir ama aynı tartıda tarttirirsan ve aynı kıyafetle daha sağlıklı bı şekilde anlarsin
(506 puan) tarafından
Bugün tartı çok kilo almış dedi mama sisirmis dedi iyi değil dedi mama kesinlikle verilmiyecek dedi. Görümceme vermem başından ayrılmıyorum uyumuyorum emzirmesin diye bana diyor ki çok ağlıyor ver karnını doyurayim öyle emzir diyor yok dedkm

İlgili sorular

+2 oy
24 cevap 1,281 göst.
+1 oy
85 cevap 2,673 göst.
1 Nisan 2022 Aile kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 1,111 göst.
0 oy
24 cevap 1,084 göst.

379,452 soru

11,358,884 cevap