0 oy
273 göst.
Diğer kategorisinde (594 puan) tarafından
Kızlar delirmek üzereyim bı çare lütfen nasıl bı yol izlemem lazım. Kızlarım çıldırttı beni  kafayı yiyeceğim beni dinlemiyorlar yemek koyarım önlerine yemekle oyun oynarlar elini koyup içine kendilerini hertarafı mahfederler. Meyve koyarım portakal vs olsun tüm suyunu kafalarından aşağı sıkarlar balkon terligiyle içerde dolanırlar tuvalet terligiyle ve bunun yapılmayacağını bildiği halde neyi yapma dersem onu bile bile yapıyorlar içerde bebek varmış gibi artk başıboş bırakmaya korkuyorum arkamı dondugum gibi birşeye zarar veriyorlar sobanın pisliğini çıkarıp duvara sürüyorlar . Artk bıktım neyi yapma desem lafimi asla dinlemezler ben nerde yanlış yaptım diye diye yiyiyorm kendimi az önce de artk çıldırdım onları da dövdüm. Çare değil doğru da değil ama olmuyor kızlar napiyim piskolojim bozuldu..

13 Cevaplar

0 oy
(14,428 puan) tarafından
Vay bacım bu ne böyle Allah sana sabırlar versin 

Sakin ol demek ki hiç yalnız bırakmayacaksın onları,sürekli yapma etme deme
(594 puan) tarafından
Aynen canm 2 dk arkamı dönünce geliyorm ki ne goriyim. Orucluyum da ark hiç halim kalmadı.
-Reklam-
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Canımm. Aynı durumdayız biliyorsun. Evet sinirlerimiz bozuluyor daralıyoruz bazen kızabiliyoruz. Ama onlar da 4 duvar arasında gelişimlerini tamamlamaya çalışıyorlar evde olan herşeyi keşfedip oyun alanı  olarak kullanmaya çalışıyorlar .  Sakin bi şekilde konuşarak halledebilirsin oyuna çevir güldür. Yanlış bi durumda çok üzüldüğünü anlat onlara. Bu yoldan  geçtim kızım 3 ay evi ortalığa bezini çıkarıp  pisletti hep kızdım ama yok bununla ilgili bi çok pedagog dinledim , sakinledim uyguladm zamanla o kadar sakinleştiler ki. . Şimdi herşeyi izin alarak yapıyorlar hı arada yaramazlıklar oluyor kızmalar vs. Mümkün mertebe dışarı çıkın parkta toprakla oynasınlar enerjilerini atsınlar . Allah yardımcın olsun canım 
(4,889 puan) tarafından
Aslında sonda dedigin gibi muhtemelen senin gerginliğin onlara yansıyor kızıyorsun en küçük şeye o anda  bu şekilde daha da arsizlasiyorlar tabiri caizse. Birlikte vakit geçirin canım oyun oynayın onları çok sevdiğini söyle
(594 puan) tarafından
Canm sen pedogog lari dinledim dedin hangisi ni dinledin onerirmisin..
(4,889 puan) tarafından
Doğan Cüceloğlu, Adem Güneş, Hatice Kübra Tongar
(594 puan) tarafından
bende fırsat buldukça izlemeye calisacam.. Çok teşekkürler kuzum çok sağol ☺️♥️
(4,889 puan) tarafından
Evet iş yaparken tak kulaklığı dinle yoksa bizde oturup dinlicek kadar zaman olmuyo biliyorsun :) Inşaallah fayda eder kuzum
0 oy
tarafından

Benim de kızım 3 yaşında ve ben bu yazıyı okuyana kadar yaramaz diyordum kızıma. Ama bacım seninkilerin eline su dökemezmiş Allah sabır versin:D

(594 puan) tarafından
Canm birde ikiz 2 tane ikisi bir olup anamı ağlatiyorlar cidden abartısız az bile yazdm daha neler neler var. Orucluyum halim de yok yeter se yeter dedim bian öffff nolcak sonumuz.
tarafından
Allah sabır versin işin zor valla
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Benim oğlum çok sakin akıllı bir çocuktu ama 3 yaş sendromuna girdi gireli çok inatçı laf anlmamaya başladı ypma dediğim şeyleri yapyor bide dışarı ciktgmzda başkasann şeylerini görünce almak istiyo benim diyo oğlumu hiç tanıyamyrm artk bu durum canimizi skiyo ama sabir geçecek inşllah dokme kirletme huyu yok Allahtn onlarda olsa iyice kafayı yerim zaten hamileym yapamyorm
(594 puan) tarafından
Şu sendrom lar annelerin sabır testi heralde ☺️
(1,122 puan) tarafından
Ay sorma yaa vlla öyle cnm;)
0 oy
tarafından
Dövmek çözüm değil cnm..sakin ol..dediklerini anlayabilirler..ceza ödül yöntemini uygula..yanlış bisiy yaptıklarında onlara temizlettir ve ceza ver..düşünme köşesi olur..çizgi film saati varsa onu yasaklayan olursun..
0 oy
(1,921 puan) tarafından

Ohhho hanim ablamiz 4yasinda 4 cocuga bedel :D ama delirdim :angel:

0 oy
(3,127 puan) tarafından
Doğru değil belki ama ben pul biberle korkutmustum bı kere ağzına sürdüm korktu bı daha yaramazlık çok yapmadı yapacağı zaman biber diyodum yapmiyodu benimkisi de zor geçirdi o yaşları pek laf dinlemiyorlar 
(4,889 puan) tarafından
Travma sebebi tam.
(3,127 puan) tarafından
Napiyim canım zaten calisiyodum 12 saat çalış bir de satış danışmanlığı yapıyorum zor iş millete laf anlatmak zorla satış yapmak mecburen artık insan yorgunluktan ölüyor gece de uyumuyordu zaten.
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Biri üçe  girecek biri ikiye şuan anlattıklarının 10 katını yapıyorlar inana bende Delirmek üzereyim ama yapacak bisey yok bu bence bizim şansımız çünkü etrafımdaki 10 çocuğu olan bile bir tane çocuğum böyle değildi diyor yetmezmiş gibi  gece bile 5 defa kalkıyorlar 
(1,292 puan) tarafından
Ah kuzum ah bi görsen böyle soylemezdin  sabah 8 kalkış akşam 1 yatış yapıyorlar ve sana yemin ederim bir saniye oturmuyorlar  ben eridim zaten sayelerinde
(594 puan) tarafından
Haklısın canm bu durumda ne işimiz bitiyor ne koşuşturmamız. Bende mental olarak çok yorgunum. Seni anlıyorum tabiki kuzum. Seninkiler erkek birde demi
(1,292 puan) tarafından
Evet ikiside erkek kızım yolda inşallah
(594 puan) tarafından
Anam senin işin daha zor Rabbim hayırlısıyla kucağına almayi nasip etsin güç kuvvet versin ins ☺️
(1,292 puan) tarafından
Saol kuzum Allah razı olsun
0 oy
(350 puan) tarafından
Offf aynı aynı aynı 

Resmen kafayı bozacam ben kızmaya dövmeye kıyamıyorum ama yok iyilikten anlayan yok dişimi sık sık dış falan kalmadı artık bide hamileyim bu kadar sinir karnimdakine de zararlı 

Kızmaya da kıyamıyorum kendimi suçluyorum ben mi kötü anneyim diye valla Allah sabır versin hepimize hiç kolay değil 
(594 puan) tarafından
Amin canm amin. Ben herşeyi geçtim ama şu pintinliklerine  tahammül edemiyorm kuzum resmen ince cizgim. Ondan olmasa çok ta sabirlıyım aslinda
0 oy
(7,673 puan) tarafından
3 yaşında oğlum yaramazliklari var ama bu kadarını yapmadı şükür simdi duruldu baya dinliyor masallah
(594 puan) tarafından
Şükür canm 2 tane olunca bir oluyorlar galiba ☺️
(7,673 puan) tarafından
Olabilir benim tek şu an kardesi de yok belki kardesi olsa benim oglan da ayni olur :)
0 oy
(119,278 puan) tarafından
allah yardimcin olsun
0 oy
(316 puan) tarafından
3 ve 2 yaşında oğlum var aynısı eksiği yok fazlası var bnde sinirleniyorum vuruyorum ama sonra pişman oluyorum ama yapma etme diyorum yine yapıyor bütün kapıları kapatıyorum içeri girseler savaş çıkıyor dün bütün yumurtaları kırdılar bu aralar dolabı açıyorlar bide valla bnde şaşırdım
(594 puan) tarafından
Sinirlerimize hakim olmamız lazm kuzum. Gerçekten bağırıp cagirdikca dahada asabilesiyolar.
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Benim oglumda oyle hic durmuyo cok yordu beni

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 314 göst.
25 Temmuz 2023 Aile kategorisinde OznurY (210 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 900 göst.
3 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,680 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 391 göst.