0 oy
315 göst.
Aile kategorisinde (211 puan) tarafından
Benim bebeğim 22 aylık kendi yemek yemiyor normalde zaten yemek yemiyor kaşıkla oynuyor sadece suyu kendi içer ams çoğunlukla oynar döker öyle kelimesi yok çok mızmız çocuklarla o kadar içli dışlı oynamaz birde yaşıtlarına bakıyorum özellikle abi ablası olanlar neredeyse tamamen konuşacak çocuğu kendi yiyip içiyor hareketleri bile çok fazla zaten çok kuruntulu biriyim herşeyi kafama takıyorum pedagog ile görüşeceğim ama ne çocuk doktoruna hiç bşr yere sıra bulamıyorum benim çocuğum acaba normal mi değilmi onların çocuğunun mu maşaAllahı bar çözemedim kıyaslama kesinlikle yapmam sevmem de ama o çocukları görünce birde benim bebeğime bakınca acaba sorun mu var diye düşünüyorum kafayı yeme noktasındayım 

14 Cevaplar

+1 oy
(2,393 puan) tarafından
Benim de oğlum var ve tek çocuk, başından beri kendi yemek yer çocukları çok sever 

Bence her çocuğun karakteri farklı olduğu için bu durum böyle  seninkinde problem olduğunu sanmiyorum sosyal bi cocuk degildir
(211 puan) tarafından
Benimkide yenidoğan gibi sabır taşını alana kadar dün evde limon denedim ilk sürdğm emdi sonra karşısında sıkıp sulu bıraktım emmedi kaçtı brn gösterdikçr ama benimki memede uyuyor sadece uyumak istedikçe bapıra bağıra ağladı uyutamadım uyumadıkça bana bakıp bakıp ağladı  en son memeyld oynarken açtı bir anda tekrar emdi kıyamadım bende  sizde ağlamışmıydı bebeğiniz
(2,393 puan) tarafından
Benim ilk gün ağladı asla uyutmaya çalışmadım sonra sağda solda uyumaya başladı emmek istemeden otomatik
(211 puan) tarafından
Normalde kendiliğinden uyuyan bir bebekmiydi peki benimki bazen beşiğinde gece uykusuna kendi daldığı oluyordu ama normalde sadece meme başka hiç birşey kabul etmiyor uyumak için
(2,393 puan) tarafından
Yok benimki memede uyurdu asla uyumazdi yoksa
(211 puan) tarafından
Ayy inşaAllah benimkide öylr olur en büyük korkum uyku sorunu memeden sonra
-Reklam-
0 oy
(7,121 puan) tarafından
22 aylık bir çocuk . Tabikide kardeş olunca diyolag oyun gelişimi gözlem daha fazla oluyor . Benim kızımda yemezdi hala seçici ama kardeşi olunca o yedikçe kendide yiyor yoğurdu ağzına vurmayan kız kardeşi olunca yedirince yiyince kıskanıp yemeye başladı çok mutluyum ev içinde birlikte oynuyorlar konuşuyorlar benim Kızım 14 aylıkken beni anlamazdi ama oğluma bunu götür mutfağa dediğimde oraya bırakıyor anlıyor bence kardeş etkisi fazla 
(211 puan) tarafından
Olabilir ama ne bileyim öok fazla takıyorum tv sorunumuz vardı önceden suçluyorum bu durumda kendimi korkuyorum kelimesi az falan oluncs
(12,672 puan) tarafından
Eşim de oyle dıyor demek haklı ikinci çocuk daha hızlı öğrenecek çünkü görup bakabileceği rol örneği var diyor
Aşkım naberr
(7,121 puan) tarafından
Aynen öyle bebeğim bende tek çocuk istiyordum benim kızım mesala sandalye demesini bilmezdi hala hala kasiga çatal der benzettiği için ama oğluma çatalı ver desigimde veriyor ablasına derken konusuyorken o da alıyor birşeyleri . Takılacak birşey yok
(211 puan) tarafından
Kaç yaşında bebeğiniz
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Pedagoga gerek yokki benimki de 1 tane tek büyüdü kardeşi olanlarla arasında fark var tabi
(211 puan) tarafından
Ben önceden tv izletmiştim bilinçsiz bi şekilde sonradan araştırınca zararlarını öğrendim ama şimdi hareketlerine bakınca nu durum korkutuyor acaba etki mi bıraktı diye
(211 puan) tarafından
Korkuyorum açıkcası
0 oy
(119,349 puan) tarafından
Kardes cok farkli bisi dun kuzeyle disari ciktik şimoş evdeydi bi bebegi şimos zannetti goturuyolar diye agladi hani gercekten farkli bi duygu
(211 puan) tarafından
Ya ne güzel kıyamam :)
0 oy
(3,586 puan) tarafından
Alaksi yok bence benim oğlum 22 aylık oldu kendi yemek herşeyi  hayır dediğimde bırakir tehlikeli dediğimde hemen uzaklaşır dün uzun cümle kurdu banyodayken baba çabuk gel dedi yeğenim de abisi olduğu halde 3 yaşındayken yeni yeni konuşmaya başlamıştı doktor normal demişti çocuk kendi gelişimi ile alakali bence kuruntu yapma seni anliyorsa sıkıntı yok 
(211 puan) tarafından
Valla anlıyor mu anlamıyor mu bi bilsem benimkide doğruyu yanlışo hayırı herşeyi bilir ama hadi şunu ver desem vermez anlamaz gibi davranıyor ama gidelim dışarı çıkalım elimi tut çoğu komutuda uygular kafamı karıştırıyor babası çok umursamaz  çevremdekiler babasına çekmiş nu konuda diyor ama bilmiyor çok fazla inatçı üstelik
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Tek çocukla kardeşi olan çocuk çok farklı. Eltimin kızı, kızımdan 4 ay büyük. Onun iki tane abisi var bu çok fark yaratıyor. Benim kızım oyuncak kavgası, itiş kalış hiç bilmez. Kuzeni oyuncağını alınca bakıp kalıyor. Benim ki tam bir deymeyin prensese edası ile oyun oynar. Eltimin kızı da bizimkinin tepesine atlar, ama tepki bulamaz
(2,393 puan) tarafından
Hahah aklın varsa yapma :D erkekler 5 tane olsa ister :D
(211 puan) tarafından
Ay tam olarak dediğiniz gibi dün akşam gittiğim arkadaşım iki çocuklu biri benimkinden bir ay büyük oma herşeyi yapıyor vuruyor oyuncağı alıp konuşuyor ona bizimki oyuncağı alsada vursada bakıp kalıyor beya gidip bağırıyor sadece :)
(1,475 puan) tarafından
Aynen benimki de benim yüzüme bakıyor elinden oyuncak alınınca
(211 puan) tarafından
Karşısındakine vurmasından ise öyle bakmasına razıyım etrafıma bakıyorum hep vuruyor
(1,475 puan) tarafından
Evet öyle vuran çocuk çok
0 oy
(48,700 puan) tarafından
kizim tek pandemi de de hep evdeydik anane babanne harici hicbiryere gitmedik erken konustu ve hemen kaynasiyo bu yapisiyla alakali babasi gibi hemen iletisime geciyo senin bebisin messfeyi seviyordur hemen yüz göz olmuyordur☺️
(211 puan) tarafından
Evet mesafeli sanırım bende öyleyim hemen kaynaşmam gülee yüzlüyümdür ama insan sevmem oda öyld heralde :)
(48,700 puan) tarafından
size çekmiştir diyecektim de yanlis anlarsin diye demedim☺️☺️
(211 puan) tarafından
Yok yok niye yanlış anlayayım görünen köy kılavuz istemiyor :))
0 oy
(2,110 puan) tarafından
Çocuk çocuğun aynası derler bence normal biraz destekleyin eline kaşık verin kendi yesin döke saça yapamadığı zaman hemen müdahale etmeyin kardeş etkiler ama çocuğun yapısıyla da ilgili çoğu sey
(211 puan) tarafından
Herşeyi yapıyorum dağıtsın döksün umrumda olmado ama onu oyun olarak algıladı şimdi masaya otursada sadece döküp saçıyor hiç yemiyor kaşıkla tabaktan almaya çalışıp sadece eytafa savuruyor çatalla kendi yemeyip bana veriyor veya sevdiği bişeyse çatalın ucundan alıp eliyle yiyor
0 oy
(60 puan) tarafından
Abisi ablasi olan cocuk onlardanda kelime yeni hareketler oyunlar herseyi daha cok kapiyor ama evde tek anneyle olan cocuk daha az oyun kurabiliyo daha gec konusuyo bence komsu.la ogullarimiz ayni yasta aralarinda bikac ay fatk var ama onun 3cü cocugu benim ilk cocugum aralarinda konusmada filan cok fark var ilgileniyorum oyunda oynatiyorum konusuyorum ama onunki daha gelismis duumda cunku evde abiyle ablayla oynuyo konusuyo daha cok iletisim kuruyo benimki apartmanin önüne asla tek basina inmez komsunun ayni yastaki oglu mahallede annesi olmadan fildir fildir geziyo kardesle buyuyen cocuk paylasmayi falanda daha iyi biliio bence
(211 puan) tarafından
Evet aynı durumdayız sadece benimki bensiz gezmeyi çok çok seviyor kağımın önü musait park var kendi kendine gidip gezer markete kaçıyor direk o yüzden ben peşinden ayrılmıyorum ama bilemiyorum dediğinix gibi çok farkı var yaşıtlarıyla yeyerki tek büyüdüğü için böyle oldun düşünmekten hal oldum
(60 puan) tarafından
Krese veya ana sinifina baslaginca sosyalesmeyi ogrenince düzelir bence bu kadar sitres yapip kendini germe ben bu yil bi deniycem sünyan okuluna vercem alisabilirse 2 hafata denesin alisamazsa seneye gondercem yasadigim sehir cok sicak dogumum cok yakin küçük bebekle okul temposunu kaldirabilir miyim bilmiyorum
(211 puan) tarafından
Yakın ise sizede kolaylık olabilir
(60 puan) tarafından
Okul evime yakin ama esim ise erken gidiyo birakamaz bebegim 1 aylik olcak okul acildiinda onla gitgel bu sicakta zor olur antalyada hava 41 derece yaniyoz valla
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Sen neyi nasıl gösterirsen çocuk oyl yetişir konuşması dahil , 30 aylık otur sohbet et öyle bişi istese yine aynı anlatır derdini onla oynayan çocuk olunca daha da sevinip oynar yemegi ben yediroyorm genelde meyve tarzı şeyleri kendi yer abur cubur flan ama yemek biraz ben yedirrsem şimdi bı kardeşi olucak bakalım nasıl yapicaz bundna sonra 
(211 puan) tarafından
Sürekli konuşurum sürekli sohbet ederim şakalaşıp oynarım arada tv açarım yemek yaparken falan yoksa paçamı bırakmıyor diğer türlü hep onunla oynayıp sohbet ederim oda zaten çok fazla söyleniyor bana bakıp birşeyler anlatmaya çalışır oynarken falan ama öyle anlaşır kelimesi yok bilindik kelimeler haricinde bu ara köpek sesine taktı sadece ha ha (hav hav) diyor. Oğlumda o tarz şeyleri bayadır kendisi yer dediğim gibi kaşık işini falan oyuna yoruyor daha çok normalde ben bile yemek yediremiyorum zaten yemiyor
(211 puan) tarafından
Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşaAllah burafa herkes kardeş farklı demiş :)
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım bu çocuğun kendisiyle ilgili yapısına ilgili benim kızımda tek çocuk bwm usulü başladık elinde yemeğe bu yüzden yemeklerin hepsini tek yer kıyafetlerini bile kendi seçer hiç bir şeyi benle yapmak istemez ben yapabilirim der bu çocukla ilgili şuan 32 aylık şakır şakır da konuşuyor 22 aylık kelimeleri varsa oda konuşur sen bol bol konuş onla 
(211 puan) tarafından
Aslında sürekli konuşup oynuyorum ama çocukla sohbetleri başka oluyor sanırım bilindik bi kaç kelimesi var çok fazla söyleniyor oynarken konuşur benimle sma öyle anlaşılır kelimeler ile değil tabi
(7,376 puan) tarafından
Çocukla konuşmak farklı olmuyor aslında canım mesela çamaşır aşalım mi bak ilk önce silkeliyoruz bu oyuncağın adı ne rengi ne hadi öğrenelim hadi beraber şarkı söyleyelim bak bu senin elbisen ütüleyip dolaba asacaz tabaklarimizi bulaşık makinamız dolduralim boşaltalım gibi bu şekilde detaylı ve oyun gibi anlat konuş alışır
(211 puan) tarafından
Canım hepsini yapıyorum oyuncaklarını sayarak oymarım renkleriyle oynarom çamaşır asarlen yemek yaparken evi süpürürken herşeyi onunla anlatarak yaparım izlediği videoları tsklit edebiliyor onları kapatıp ben söylüyorum hep göstererek oynuyoruz beraber bilemiyorum belki daha fazlası lazımdır ama yapabileceğim herşeyi yapmaya çalışıyorum
(7,376 puan) tarafından
Canım genelde 24 aylıkken cümle kurmaya başlıyorlar yani kelimeleri varsa ve anlaşılır da sıkıntı yapma kendine
(211 puan) tarafından
Var var bu bi kaç gündür de çok birşeyler anlatıyor etrafımdakilrr çok kalmaz direk konuşur diyorlar içim rahatlıyor biraz :) teşekkür ederim sizede :)
0 oy
tarafından
Kreşe oyun okullarına götürebilirsin kuzum benmde kızım 2.5 yaşında bnde eylülde vermeyi düşünüyorm .bnm kızım küçüklüğünden beri kendisi yiyo kuzum . Çevreniz fazla yoksa eğer çocuk içine kapanmış olabilir benm kızımda öyleydi 3 aydır dişarlardayz parktı oyun eviydi avm di derken baya baya sosyalleşti çocuklara sarılır öper elini tutar . Hatta dün avm deydi altını değiştirdim bir kadının 2 çocuğu vardı benm kızım yanlarına gtti ellerini tuttu birlikte yürümeye başladılar kadın kızına dediki ne kdar sosyal kızım görüyomusun seni çok sevdi sende sarıl dedi oturduk tanımadığım kadınla kahve içtik sohpet ettik kızımda kadının çocuklarıyla oynqdı . Bnmde kızım tek çocuk konuşması biraz geri canm elimden geleni yapıyorm şimdi uyansın meselq dişarı çıkıcaz gene iş güç hiçbişe umrumda değil ilgileniyodm kızımla  daha fazla ilgilenmeye başlafım baya baya açıldı canm belki sanada tavsiye olur yalnış anlama yazdıklarımı yapmıyosundur die yazmadm 
(211 puan) tarafından
Yok yok estağfurullah neden yanlış anlayayım  post açmışım sizlere danışmışım herkes herşeyi yazabilir:) biz başlarda hiç insana içine çıkamadık hep evdeydik oysa kapımın önünde park alt katımda çocuklu eltilerim var fakat hep bi hastalık peşimixi bırakmadı uyuzz falan filan sonra tekrar bulaşacak korkusuna çıkamadım dışarı bu bi kaç aydır hep dışarıdayız ama şuan çok sıcak ye gğndüz çıkartmıyorum ama akşam uyuyana kadar hep dışarda gezer kendi kendine yapraklara herşeyle oynamasına izin veririm çocuklarla oynamaya hevesli  baya açılıyor öok fazla geveliyor sürekli konuşuyor benimle sma anlaşılır bi kelime yok yani bilindik krlimrler hariç
0 oy
(49 puan) tarafından
Hiç bir çocuk aynı değildir canım hepsi farklı gelişim gösterir ama doktora sormaktan hiç bir zaman zarar gelmez hatta bizden çok daha iyi rahatlatır seni
(211 puan) tarafından
Ah bir sıra bulabilsem götüreceğim herkes bi sorunu yok diyor ama dediğiniz gibi doktor farklı
0 oy
(323 puan) tarafından
Her çocuğun yapısı bir değil içine kapanık ve soğuk kanlı bi çocuk bence. Arkadaş ve kardeş önemli tabiki çünkü çocukların taklit ve görme yeteneği çok ileri boyutta sık sık parka götürün yada oyun grupları var bir iki saatliğine oralara götürün. Benim arkadaşın kızımda yemek konusunda sıkıntılı mesela ben oraya gidince benim kızımla yan yana gelince üç beş bi şeyler görüp yiyor. Sonradan açılır büyük ihtimal.
(211 puan) tarafından
Hep parltayız evimin önünde park var bu zamana kadar çıkaramadım pek hastalık uyuzz falan baya bişeyler atlattık çıkaramadım ama şuan sıcak harici akşam uyuyana kadar hep dışarıda

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 392 göst.
6 Aralık 2021 Aile kategorisinde Nurtopum (605 puan) tarafından soruldu
+1 oy
37 cevap 668 göst.
18 Aralık 2021 Aile kategorisinde Dilinniii (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 612 göst.
18 Nisan 2021 Diğer kategorisinde tugcevepars (392 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 451 göst.