0 oy
963 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (749 puan) tarafından
Ya kızlar benim iki çocuğum var biri 4 aylık. Diğeri 26 aylık. Yani bakımlı biriyim dışarıya biyere gdeceksek saçlarımı malyjimi yapmadın cikmam. Komşumuz  öğün gelmiş bu çocuklarla bide makyyj yapiyom valla dedi.  Yani anneyiz diye bakım yapmayckmiyz  konuşma tarzı çok iticiydi normal söylemedi. Ben kendimi salmak istemiyorum yani 10 çocuğum olsa ben kendime gene bakarım .  Ama şunu anladım  bizim kendimizi iyi hissetmemizden bile rhatsz oluyrmus insanlar. 

34 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
İnsanları bu kadar önemsemeyin o yapamıyor diye diyodur:-D
-Reklam-
+3 oy
(4,229 puan) tarafından
Makyaj yapmakla bakimli olmanin ne ilgisi var, temizligine nemlendiricine gunes kremlerinr dikkat edersin anlarim 

Bebegin de kucukmus hadi kendini kimyasala boguyosunda bebegin ne gunahi var, emziriyomusun bilmiyorum ama zaten anne kuzusu surekli kucak ister, cildine surdugun hersey bebegede zarar veriyo, bebeginizin buyuyene kadarda makyaj yapmayiverin, bu sizi bakimsiz yapmaz,bakil olayi cok farkli siz yanlis anlamissiniz, yediginize ictiginize dikkat etmek, cildinize surdugunuze dikkat etmek, vucut temizligi, giydiginize dikkat etmek cilde zarar vermesin diye vs vs 
(749 puan) tarafından
Emzirmiyorum  zaten bizde Allah'ın hergunun yapmiuorz dışarı çıkınca yapiyrx senin niue rahtsz ediyorki yapmam .  Ben temzligde yapiyorm makyajimida. Yapıyorum
(5,338 puan) tarafından
Temiz olmak kadar makyaj yapmak da bakımdır bakımlı olmaktır ayrıca niye bebeği büyüyene kdar beklesin ki anne oldu diye bütün herseyi değiştirmek zorunda değil.
(4,229 puan) tarafından
Benimde bebegim 5 aylik surekli yuzumu eller, yalar, normal olarak yapisik gibiyiz
Beni sizin makyaj yapmani rahat etmedi 4 aylik bebegin kimyasala maruz kalmasi rahatsiz etti
Makyaj yapmak bakimli olmak demek degildir
Anne olmak fedakarlik gerektirir, bebeginiz daha kucak bebegi bi sure yapmasaniz daha dogru
(5,338 puan) tarafından
Makyaj yapmamak fedakarlık değil bence tam tersi anne kendini iyi hissettiriyor mutlu oluyor yani mutlu anne mutlu bebek. Ben kendimi iyi hissettirecek herseyi yaptım. Anneninde ihtiyacı var bazı şeylere
(4,229 puan) tarafından
Makyaj malzemeleri asiri kimyasal icerdigi icin olabilir mi ve bebegin ilk 36 ayi cok onemli bi surec oldugu icin olabilir mi
Makyaj yapmiyosunuz diye herseyiniz degismez, ayrica anne oldunuz bazi seylerin degismezi yasaminizda bazi seylerden fedakarlik etmeniz gerekmez mi
(749 puan) tarafından
Ne alaka ya  uff. Çocuk yüzümü ellemiyor ayrıca .  25 yasindayz yani şimdi yapmicaz nezman yapicaz ki. Annen kadın demk bakımlı olmak temiz olmak   bbnimcim ozamn senin surdugun nemlndryle dilini. Sürer   aynı şey deglmi
(5,338 puan) tarafından
İyide kadın her gün yapmıyorum diyor kendimi iyi hissettiriyor diyor benim çocuk iki buçuk yaşında inan insan bazen çoğu şeyini özlüyor ama yapmıyorum ama bu dediğiniz şey makyaj değil. Annelerin üzerinde bu kdar baskı olması yanlış. Annesin yeme annesin gezme annesin gülme yaşama öl ama babaya hiç bişey yok. Sonra neden kadınlar mutsuz depresyonda Bi yerden sonra patlak veriyor bu kadar fazla baskıya gerek yok
(749 puan) tarafından
Kız dışarı çıkınca yapıyoruz zaten evin içinde yapck halimiz yok  aman boşver ağzı olan konuşuyor usengecliklerini çocuğun için fedekarlik yaptığını sananlardan demekki. Yapmiyorsan yapmazsi çocuk mana değil .  Saçmalık  neyse boşver sen yapma sen süper annesin en fedekar sensin
(5,338 puan) tarafından
Ben kendimden çok ödün verdim çocuğum için kendimi ikinci plana attım ama bu yanlışmış geç öğrendim çocuğum ben ne zaman mutlu olsam o daha mutlu oluyor. Hislerimi gerginliğim anlıyor çok aşırı kasmaya gerek yok evet fedakarlık gerek ama aşırıya gerek yok. Çünkü yüzü gülmeyen anne çocuğuna ancak sinir öfke gerginlik miras bırakıyo o yüzden kendini çocukların için mutlu et sen mutlu ol ki onlarda olsun.
(4,229 puan) tarafından
Temiz icerikli nemlendirici kullaniyorum, maalesef piyasada temiz icerikli makyaj urunu yok henuz,
Ellemiyo demeyin bebeginiz suan ilk kesif doneminde eller de yalarda dokunurda bunlar gelisim basamaklari, cocugu olmayan bi insana ellemiyo derseniz belki inanir
Makyaj yapmakla bakimli olmanin hic bi ilgisi yok bence alginizi degistirin
Bi kac yilda bazi seylerden maruz kalin nolcak yani anlamiyorum, sonra eski yasaminiza donersiniz, eminim kisinin kendini iyi hissedicek bissuru alternatif yolu vardir
Bosuna mi demisler annelerin cennet ayaklarinin altinda diye, babalara dememisler mesela :)
(770 puan) tarafından
Valla ben evin icinde bile hergün güzel bir yuz temizliğimi yapar daha sonra nemlendirici,bb krem,kaş farı,rimel birazda dudak koruyucu sürerim. Benimki hafif makyaj oluyor hemde hos gözüküyor. Sonuçta esim hergun görüyor evde. Evlendim diye kendimi salamam. Tabiki makyajsızda gördü ama ne gerek var. Ben kendimi diğer turlu evlenince kendini salmış kadınlar gibi hissediyorum. Once kisinin kendisini tazelenmiş hissetmesi lazım. Ev ortamında fresh makyajlar yapılabilir
(5,338 puan) tarafından
Bence sen bakış açını değiştir minnak makyaja gelene kadar annenin yapamadığı birçok şey var. Evet cennet annelerin ayakları altında ama bu cennet sadece makyaj yapma akla olmuyo. Yineliyorum temiz olmak kadar makyaj yapmak da bakımdır güzel kıyafet giymek bile bakımdır kişinin kendine deger vermesi ve kendine saygısıdur bu. Anne çocuk için nelerle mücadele ediyor yeri geliyor uykusuzlukla açlıkla gezememekle istediği şeyleri almamakla yeri geliyor saglıgından oluyor ama genede çocuğunu düşünüyor. Hatta yeri geliyor eşiyle ugraşıyor yeri geliyor bu arkadasımız gibi dengesiz komşuyla ugraşıyor. Annenin zaten eski hayatı olmuyor ki bırakın Bi zahmet kendini iyi hissettirecek bişeyde yapsın
(4,229 puan) tarafından
Makyaj yapmanin bakimli olmakla bi ilgisi yok, bakimli olmak cok ayri bi olay,bende gunluk bakimlarimi yapip kendimi iyi hissediyorum ama bebegime zarar verecek seyleri bi sureligine hayatimdan cikardim dogru olaninda bu oldugunu dusunuyorum
(4,229 puan) tarafından
Burada konu makyaj oldugu icin onun uzerinden ilerlendi,yoksa daha bi cok fedakarligimiz var soylediginiz gibi,ama benim burda demek istedigim makyaj olayi bakim degildir, bakimli olmak kisinin kendisine vucuduna yaptigi iyiliktir, kendinizi kimyasal surup bakimli oluyoruz demeyin, makyaj bence keyfi bi durum
tarafından
Ayy vallahi haklısın oda kimyasal bide o hergün kullanıyordu sen arada yapıyorum diyorsun. Kendi yapınca insanlar görmüyor burada başkalarına laf sokmak için çaba gösteriyorlar
tarafından
Minnak 'a işin bebeğe zarar kısmında katılıyorum.
Hamile olduğumu öğrendiğim gün biraktim daha da cildime birşey sürmedim. Doktorum çok sıkı uyardı bu konuda.
(632 puan) tarafından
Cok gereksiz bir yorum yapmissiniz size ne makyajindan su herseyin dogalini sagliklisini kasan insanlar itici geliyor
(1,559 puan) tarafından
Allah askina nemlendirici güneş kremi demissin onlarda kimyasal yokmu ona kalirsa onada agzini degiyor çocuk ne anladm ben bu isten yüzüne sür cocuk agzini degsin haa makyaj ha onlar ne farki var ne sacma ya
tarafından
Anne oldu diye makyaj yapmayacak degil .Anne olmak demek kendi hayatini bir kenara atmak asla degildir .Bi anne kendisini nasil mitlu hissediyorsa oyle olmalidir ki bu mutlulugu bebege yansisin.

Fedakarliktan kastiniz ne bilmiyorum ama makyaj yapmayla fedakarlik ne alaka anlayamadim kuzum.annelerin de kendilerine zaman ayirmaya , ozgur hissetmeye , ozlerinden kopmamaya ihtiyaci vardir .

Ayda yilda bir yapilan makyajin kimyasali da bebege zarar vermez.
tarafından
düzenlendi
Post sahibi ,kendini nasil iyi hissediyorsan oyle yap.
 Mutlu anne= mutlu bebek ❤️
tarafından
Bide krem sürdüğü yüzünü bebeği yalıyormuş kendi verdiği zararı görmüyor arkadaş
tarafından
Minnak 35 hehe anladık Makyaj yapmanin bakimli olmakla bi ilgisi yok, tamammmmmm.
Ozmn sen evimde de hiçbir kimyasal ev temizliği kullanmıyorsun çünkü hepsi kimyasal içeriği temiz bişey bulmak  zor diyip annelik fedakarlıktır diyosun tamam valla anladık sen daha mükemmel annesin, herkes kendine birer mükemmel annedir millet makyaj yapıyor diye yargılama hakkın yok!!
Bazen gerçekten haddinizi aşıp kişinin anneliğini sorguluyorsunuz bu size kalmamiş!
(3,162 puan) tarafından
Yorum sahibi arkadaşım

Kusura bakma da saçmalamışsın.
(4,229 puan) tarafından
Kullandigim nemlendiriciler,gunes kremleri dogal icerikli urunler, kimyasal yok yani, makyaj urunlerinin henuz dogal olani yapilmadi bilmem anlatabildim mi , ayni sey degil , cocugum rahattca elleyip yalayabilir ki bu durum cok normal gelisim asamasi olarak olmasi gerekende bu zaten
Makyaj yapmak keyfi bi durum bakimli olmakla karistiriyosunuz, cogu anne bebegi olduktan sonra bi sure keyfi durumlari rafa kaldirir, tabi ki annelerde kendine zaman ayirmali benim dusuncemde anne mutluysa bebekte mutludur yonunde, ama ince bi ayrim var ki bize mutlu eden ve bebege zarar veren seyleri yapmamizin dogru olmadigini dusunuyorum
Olay sadece makyajda degil konu makyaj oldugu icin onun uzerinden ilerlendi, daha somut olarak aciklayacak olursak , nasil ki hamilelikte ve sonrasinda yedigimize ictigimize dikkat ediyosak bazi seyleri bi sure hayatimizdan cikariyosak bu da o tarz bi durum, alkol sigara mesela ayda yilda bir bile kullanilmiyo zararli demi ama insana keyif veriyo mutlu ediyo, onun yerine ikamesi olan daha saglikli alternatifleri tuketiyoruz gibi
tarafından
Allah aşkına neyi savunuyorsun hiç mi kimyasal yok hayatında yıkadığın kıyafetlerdeki deterjan yumuşatıcı çok fazla kimyasal içeriyor bebeğini kucağına alıyorsun direkt maruz kalıyor bu kadar abartmayın herşeyi
tarafından
Benim yüzümün veya elimin çocuğun ağzında ne işi ola bilir? Yani bu daha zararlı :)) onu geçtim ben kendime den çok bebeğin elini yüzünü yıkıyorum çünkü eli ile uğraşıyor benle degil. savunduğun şey gerçekten çok saçma.
(4,229 puan) tarafından
Ben yillardie yumusatici kullanmam, dedigim gibi hamilelik donemimden beri saglikli urunler kullaniyorum evet buna deterjanlarda dahil piyasada kolaylikla ulasilabilir bissuru dogal urun var, elimden geldigince de kimyasaldan uzak duruyorum
Hic kimse mukemmel degildir,kimsenin anneliginide sorgulamadim ortada bu yanlis vardi dile getirdim neden bu kadar rahatsiz oldunuz
tarafından
Valla bir yandan haklı bence kimyasal var diğer yönden de arada bir yapılır ve güzelce yıkanırsa sorun olmaz .
tarafından
Rahatsiz olmuyorum herkes istediğini söylüyor bana sadece savunduğun şey saçma geldi tabi kide sen kullana bilirisn iyisini yapıyorsun biz yapıyoruz diyede fedakarsız olmuyoruz onu demek istiyorum
tarafından
Saçmalık çünkü söylediklerin doğal diyorsun kendin mi ürettin ne kadar biliyorsun doğal olduğunu bide çocuğunun yüzünü yalamasına nasıl müsaade ediyorsun terlemiyor musun hiç sen ilginç bence kendini eleştir önce milletin makyajına laf edeceğine
(4,229 puan) tarafından
0-12 ay oral donemdir, bebekler bu donemde herseyi elleriyle inceleyip agizlarina gotururler bu sekilde dunyayi ogrenirler, benim bebegim ve cevremde ki cogu bebek annelerinin yuzlerine dokunurlar yalarlar kemirmeye calisirlar, annelerini tanimak bilmek isterler ve bu durum bebegin gelisimi acisindan normal olarak kabul edilir
tarafından
Ayyy hiç güleceğim yoktu :D sen yalattır o zaman yüzünü dur da
(4,229 puan) tarafından
Siz hangi cagda yasiyosunuz bilmiyorum ama gunumuz teknolojisinde artik uretim tesislerini gidip inceleyebilir uretim asamalarini online takip edebilirsiniz, bu firmalar urunlerinin arkasinda duran ve dogalligini kanitlamks firmalar, hatta cok basit olacak ama bissuru muhendis var artik bunlarin analizini yapan yani dogalligi sorgulamak cok zor degil
Tabi ki cocugum elleyecekte yalayacakta bu gelisiminin bi parcasi , kimyasal ve sagliksiz gida tuketmedigim icin terimde bebege zarar verecek sekle gelmiyo
tarafından
Ha hahahahh çağı bilmem ama sizin kafanızdan istiyorum :)
tarafından
Böyle devam edin kimyasaldan uzak doğal yaşam very nice:D
tarafından
Kucağında bebek üretim tesisi mi geziyorsun hangilerine gittin bizede söylesene gidelim marka ürün anlat bakalım
(4,229 puan) tarafından
Dogal yasam degil normal olan bu
Cok merak ediyosaniz arastirin inceleyin ziyaret edin ,merak ettiginiz firmalari arayarak urunler hakkinda bilgi almakla baslayabilirsiniz tavsiye ederim bebeginiz ve dunya icin iyi bisey yapmis olursunuz
tarafından
Bunları yapmadığınıza eminim boş yaptığınıza da eminim
(4,229 puan) tarafından
Bunlari yapmasaydim sizin kafa yapiniza sahip olurdum "kendin mi uretiyosun ne kadar biliyosun dogal oldugunu " bende bu sekil dusunurdum
Size tercihlerinizle mutluluklar dilerim
tarafından
Amma da uzattiniz ya kullanmak isteyen kullanır istemeyen kullanmaz.  Herkes birbirinin fikrine saygı duysun bu tartışmaya açık bir konu da değil arkadaşlar kendinize gelin niye kalp kiriyorsunuz.
tarafından
Allah aşkına benim kafamı yaşayın biraz mantık olsun hayatınızda az önce ter'inizin doğal olduğunu söylediniz komiksiniz daha fazla kendinize güldürmeyin susun bence. Size doğal hayatınızda mutluluklar dilerim doğal terlerinizle :DD
(749 puan) tarafından
Madem saygı duyuyorum anneyle makyaj yapmanın fedkarligi ne alaka . Saygı duy o zaman
(1,559 puan) tarafından
Valla anneyim bakimliyim makyajimida yaparim sacimida yaparim çocuğumada bakarim  kadın dedigin bakimli olur makyaji cocuk yemiyor sütten gecmiyor paspalligi sevmem kendini anne olduktan sonra birakan kadinida
tarafından
Ayyy ne güzel konuştun zaten burada kötü yorum yapanlar kimyasal vs diyenler çekemeyenler kendisine bakmayıp bakanları kıskananlar
tarafından
Ne alaka si var bn yapyom hicde zararı yok biraz abarttın sen
(4,229 puan) tarafından
Cok iyiymis ya, siz sadece yediklerinizin mi sute gectigini saniyodunuz ? Cildinize surdugunuz hersey deri tarafindan emilir kana karisir,kanda sut olusumuna sebep oluyo zaten. Bilginiz yoksa burada gelip yanlis fikir beyan edip insanlari yaniltmayin.
Evet evet makyaj yaptiniz diye bakimli oldunuz, makyaj yapmayanlar pasakli
(1,559 puan) tarafından
Aynen katiliyorum sadece boş yapiyolar boşver sende :)
tarafından
Sende çok bilmişlik yapma netten okuyup okuyup gelip buraya soyluyosn o zarar bu zarar :))☺️☺️
tarafından
Demmeki sen kendini pasaklı goruyosn
+1 oy
(7,654 puan) tarafından
Ağzı olan konusuyor her kadın bakımlı olmalı 
(3,162 puan) tarafından
Benden de bir artı canım
+1 oy
(2,886 puan) tarafından
Sanki kıskanmis gibi geldi bana
+1 oy
tarafından
Bende yapiyorum ama bana masallah derler :) kizlarimida susluyorum ;) 

Usengenclikten kiskanmasinlar
(7,376 puan) tarafından
Aynen valla uğraşmıyorlar kıskanıyorlar
0 oy
(2,062 puan) tarafından
İnsan insanın kurdudur der meşhur düşünür
0 oy
(3,389 puan) tarafından
S. İktir et takmayın bölelerini olumsuz düşüncelerini kendine sakla deseydin
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Vışş Bi kendime baktım bide senin sözüne. 3 çocuk var bende de anacım tuvalete gitmeye vakit bulamıyorum. Ev işi yemek bebek el işi derken bende istiyorum ama yapamıyorum. Valla hayranım hem her işini yapıp hem bakım yapan kadınlara helal olsun valla. 
(749 puan) tarafından
Ben çocuğum uykusu falan iyi öyle yaramz çocuk degl uyku saati belli   büyük oğlumun yani kucugude. Zaten daha yürümüyor  yapabiliyorum yanin işlerimi zorlanmiyorum .  Geceleri bütün işlerimi yaaprim sabah uyndgimda sadece çocuklarımla ilgilniyorm
0 oy
(5,338 puan) tarafından
Evet kendini iyi hissetmene bile tahammül edemiycekler insanların  pislik oluşu bu
0 oy
tarafından
Komsun iki çocuğa rağmen olan bakımını kiskanmış salla gitsin 
0 oy
(850 puan) tarafından
O isteyip de yapamadığı için o şekilde dile getirmiştir..
0 oy
tarafından
yapar neden yapmasn mis gibi de yapar komşun kötü bişi sanıyor galiba makyajı 
0 oy
tarafından
Demek ki çekemiyor... 
0 oy
(8,326 puan) tarafından
Hah cozmussun ona inat yap güzelce makyajını.
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Kendi yapamıyorsa kıskanç 
0 oy
(328 puan) tarafından
Valla benimde beş aylık bebeğim var kimseye takmam giyinir kuşabir bakım yapar gidierim sonuçta her kadın kendine bakmalı bakımlı olmalıyız
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Yani çocukların çok küçük onları makyaj saç yapacam diye ihmal etmiyorsan sıkıntı yok bence ama bir saç bir saatte yapılıyor makyaj da yarım saat hazırlıklar ikkii saat sürüyor senin bebe dört aylik iki saatte bir süt veriyorsun bir de digeri var offf offf nasıl yetiştiriyorsun bunun banyosu var ev temizliği var yemeği var 
0 oy
(3,243 puan) tarafından
29 yaşındayım makyaj yapmadım yapmıyorum sevmiyorum  cildim fondötene bile reaksiyon gösteriyor o kadar uzağım mevzudan ama yapan yapar yani buna yorum yapmak saçma olur tercih meselesi çocuğunu ihmal etmedikten sonra neden olmasın he bazı anneler kimyasal diyerek fedakarlık gösterebilir tabi ama bu durumda kimse kimsenin anneliğini falan sorgulamasın gereksiz duyar kasmış oluruz. Ben hiç yapmıyorum ama yapan arkadaşlarıma neden yapıyorsun vs demem onlar da bana kalkıp üşeniyorsun da demezler dememeliler
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Valla makyaj yapmak bana göre bakımlı olmak değildir ama komşun boş konuşmuş 
0 oy
(2,368 puan) tarafından
Wlla bende 2 çocukla saldım biraz içinden gelicek dediğin gibi yapmak isteyen her türlü yapiyo ev işi bakım komşun kiskanmisnyani iki çocukla iyi makyaj saç yapıyorsun nasıl yetisiyorsun ben yetişemiyorum senden paspalim die düşündüğünden dolayı bu tepkiyi vermiş bence ksikanxlik 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 590 göst.
0 oy
21 cevap 724 göst.
23 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 418 göst.
0 oy
18 cevap 416 göst.
8 Ocak 2022 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,300 puan) tarafından soruldu

379,898 soru

11,372,506 cevap

34,855 kullanıcı

...