0 oy
413 göst.
Aile kategorisinde (1,270 puan) tarafından
Kızlar 1 yaşında bebeğim var. Ben evdeyim çalışmıyorum bebeğime bakıyorum normalde çalışan bir insandim. Bebeğimi çok çok seviyorum. Ama artık yildim bezdim. Hiçbir şey yapamıyorum kendime özel ne bakım yapabiliyorum ne TV izleyebiliyorum. Evi üstten temizle yemek yap. Şükret. Durum bu. Akşam olunca pertim çıkıyor. Eşim geliyor onunla doğru düzgün ilgilenemiyorum. Eşim isyanlarda benimle ilgilenmiyorsun cinsellik yok isteyemiyorum çünkü halim kalmıyor. Eşim diyor beni sevmiyorsun artık falan. Bir de eşimle uğraşıyorum hiçbir şeye takatim kalmamisken. Herkes mı böyle ben mi dayanıksızim bilmiyorum elimden gelen bu. Vücudumda agrimayan yerim yok. Kafam zaten dolu. Eşimle dun bütün gün kavga ettik artık birbirimizle ilgilenemedigmizden sorunlar çıkıyor o da işten geliyor yatıyor uzanıyor. Gece de uyuyamıyoruz bebek yüz defa uyanıyor o halde ise gidiyor. Eşimi seviyorum ama o sevmiyorsun diyor ilgilenemedigim için. Ben kendimle bile ilgilenemiyorum ki enerjim yok duş alırsam şükrediyorum. Eşim beni anlamıyor ben eşimi anlamıyorum çok yoruldum artık kızlar. Tabi ki şükrediyorum bebeğimi çok seviyorum ama artık gücüm kalmıyor kızlar içimi dökmek istedim sabah sabah. Herkes böyle mi ben mi boyleyim bu durumu nasıl ascam :(

12 Cevaplar

0 oy
(4,285 puan) tarafından
Cocuk kendisini kurtarisya kadar bole oluyor yani tuvalet eğitimi bitince kendini ifade edince ve de kendi yemek yiyince biraz daha hafifliyor insan bende çakışan biriydim hep 19 ay evde kaldım senin gibi kendimi kötü hissettim ev üstüme üstüme gelirdi kendimi yetersiz verimsiz görürdüm kizima suan annem bakiyor 2 yıl olacak çalışmaya başlayalı çalışıp da anne olmak daha zor ama kendimi daha iyi hissediyorum 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bebeğin küçük değil ki yeni doğan olsa haklisin derim birgunu de kendine ayır hergun temizlik yapma bir gününü esine ayir zor degil aslinda benimde birbucuk yasinda kizim var bakımımi asla eksik etmem esimlede ilgilenirim birazda senin elinde aslında herseyinjzi eve yemege ise vermeyin
(1,270 puan) tarafından
Valla canım olmuyor yapamıyorum öyle deli gibi temizlik yapan biri değilim evim şuan öyle pis ki. Ama yetemiyorum olmuyor. Bir iki gün bakım yapayim diyorum üçüncü gün yok olmuyor. Yapanlara hayran kalıyorum belki bende sorun var. Diyorum ya eşim akşam işten geliyor TV bile izleyemiyoruz aylardır. Çocukla ilgilen yat. Çocuk çok ilgi istiyor hala gaz sorunu çekiyoruz 1 yaşında gece gazdan kaç defa uyandığı belli değil. Bütün gece uyanır sabah en geç 8 de kalklar oruçluyum da takatim yok srtik bende sorun var belki bilmiyorum geçer inşallah bu günler de
0 oy
(356 puan) tarafından
Bebeğin daha küçük o yaşlarda bende ayniydim 2 yaşından sonra biraz daha düzene giriyosun
(1,270 puan) tarafından
Off inşallah ya :((
0 oy
tarafından
Ah kuzum ya olur boyle bazen esinde hakli bi yandan oda yorgun geliyor biraz ilgi bekliyor biz kadinlar bile istemiyor muyuz sanki

Sana tavsiyem şu her zaman sabah erken kalk ilk once çocuğunu doyur giydir ona ya tv qc yada telefonda  yaşına uygun eğitici videolar yada çizgi film falan ac izlesin her ağladığın da hemen yanina koşma alışsın sonra o oyle dalinca tv ye telefona falan sen hemen işlerini yap temizliğini sonra saat oglen oldu mi çocuğu doyur uyut ogle uykusuna uyumasa bile zorla uyut ona nini ac telefonda uykusunu getirecek muzikler falan ac ayaginda salla yatsin zaten yatar en son merak etme. O uyuyunca hemen aksam yemegini yap hazirda dursun sonra hit ustunu degistir maksaj vs iste ne yapiyosan iste suslen puslen cocuk uyaninca artik uyutma gündüz 1 kere uyut ki aksam uyusun ve her uyuttugun da ona bi nini yada muzik falan ac inşallah alışır ve rahata girersin 

Ben de 3 cocuk var daha 26 yasindayim ve herseyim planli programlı oyuzden hic zorlanmiyorum ve herzaman sabah erken kalkıyorum 
tarafından
Oyun oynarken her agladinda hemen bakma dedim cocuk bu her istediğini aglayarak yaptırdığını biliyor en ufak aglamada alma kucagina dedim oynasin oyununa dalsin alışsın dedim çocuğu odaya kapat catlayana kadar aglasin demedim siz yanlis anlamışsınız yada anlamak istediğiniz gibi anlamışsınız
tarafından
Biraz araştırıp pedagoglarin aglayan cocuklari herseyi isteyen çocukları nasil nu davranislarindan vazgecmelerini sagladiklari yöntemleri izleseniz heralde onlara dava açarsınız benim bu yorumuma bu kadar tepki verdiniz pedagoga kim bilir ne dersiniz
tarafından
İyi bari bir şey izlemissiniz ama onu da yanlış anlamissiniz.
0-1 yas arası güvenli bağlanma donemidir, bebek ne zaman ağlarsa kucağa alınıp sakinlestirilmelidir. Yoksa bakım verene ve onun nezdinde tüm dünyaya karşı güvensizlik oluşturur bilinç altında.
Sizin yazdığınız 3-4 yaş dönemi için geçerli olabilir.
Bana işimi ogretmeyin.
tarafından
Ya Allah asiina ben anlatamiyorum yara siz anlamak istemiyorsunuz.. Gayette 1 yaş icin ki zaten 1 yaşında baslanir siz madem biliyorsunuz işinizi ozaman devam edin  zorda kalmis bi insana yardimci olmak yerine bilmişlik taslamayın çözüm yolu gosterin ve lafi baska yerlere çekmeyin!!
(6,152 puan) tarafından
Bence de DOĞRU çözüm yolları göstermeliyiz. Ama TV kesinlikle değil bu size özel değil ayrıca ben ne zaman TV ile ilgili bir post görsem yazarım benim yaptığım hatayı başka anneler yapmasın diye
0 oy
tarafından
Yemin ederim birebir aynı şeyleri yaşıyoruz benim de 1 buçuk yaşında ikizlerim var saldım kendimi artık saçımı tarayabilirsem şükrediyorum lavoboya gidemiyorum yemek yapamıyorum ev almış başını gidiyor 1 yaşına kadar güzel ilerledik 2 yaş sendromuna girdiler onlarla beraber bende tükenmişlik sendromuna girdim tükendim yani
0 oy
(7,532 puan) tarafından
Bu böyle bir süreç canım eşinle aranızda sağlam bir sevgi varsa üstesinden gelirsiniz ama sevgi zayıfsa bu zorlu süreçte saygıda bitiyor ve malesef evlilik bitme noktasına bile gelebiliyor aslında haftada bir gün bir iki saat ayırabilsrn kendine bi kuaföre gitsen bir arkadaşınla bir kahve içsen sevdiğin şeyleri yapsan açılır motive olursun bunlar için eşinden anlayış beklemen çok doğal.
0 oy
(4,903 puan) tarafından
Cnm bnde senden farklı değilim ama akşam eşim glnce ilglnmek zorundym örtüm ckyr evet ama yaocak bişey yok malesef
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Ayni durumdayim buyusun diye bkliyorum 
0 oy
(2,795 puan) tarafından
Canım herkes böyle şeyler yaşıyor çok normal 2 yaşını geçince rahatlarsın ben kızımı tam büyüttüm dedim ohh rahatım dedim 5 yaşına girdi eşim 2. çocuk istedi suan ikincim 7 buçuk aylık biz annelere rahat yok yani 
0 oy
tarafından
Eşin kalkıp elinden tutup az da olsa bebekle ilgileniyorsa ne iyi.

Benimki evin yolunu unuttu. Bebek olunca herşey değişecekti gerçekten de değişti. Hafta 7 gün benim eşim 8 gün dişarda. Asla daha bebeği uyutmuşluğu yok. Kapısını kapatır uyur sabah gelir canım kızım balım kızım. Ben hem ev işi hem bebek bir yere yığılma üzereyim. Tek basıma cocuk büyüttüm. Annem olmasa bitmiştim.kendi annesi gelir haftada bir gün oy kızım vay kızım. Uzaktan büyütüyorlar. Hakkım haram zıkkım ettim. Zaten artik eşimle de konusmuyorum pek. Bana gönül koyuyor gibisin diyor. Ne haddime canım :) neyse ki kızım var yeter bana sağlıklı olsun önemli değil diyorum. Ama hem ev hem bana yaşatılan sıkıntılar hem bebek bitmiş durumdayım. Psikolojim kalmadı zaten. Rabbim bilsin onları. Ben ona havale ettim. İnceldiği yerden kopacaksa da ben hazırım. 
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Canım yorulman normal ama bebek bu kendini ifade edip kendi büyüyene Kadar böyle. Eşini ihmal etme derim sonra birbirinizden sogursunuz daha kötü olur
0 oy
(489 puan) tarafından
Yuruyemiyorsa al ona bir yürüteç oradan oraya gezsin dursun yuruyirsa dq sorun yok peşinde gezer durur yada al cocgu yanına besikle beraber öyle temizlik yapmaya calis günde bir yada iki oda düzenli olursa evinde temiz olur yukunde artmaz eşine de gelince suslen bakım yap beşiği saklarken uyuturken yüzüne gözüne valla boş birakilmaya gelmez çocuğun oldu diye bütün hayatın o olamaz yani bebeğini al gezin tozun kuaföre git saçlarını boyat ağda bakımsız olmaz ben bile cocgum 3 aylıkken saçlarımı boyattirdim eşim diyirdu bana karımı bakımlı görmek istiyorum diye ama bana gelince bı yardımı olmuyor tek başıma yapmak zorundayım
(1,270 puan) tarafından
Valla cnm yürüteçte 15 dk falan duruyor. Beşikte de asla durmaz. İşte magnet aldım buzdolabının alt kısmına yapistiriyorum eğitici magnet. Oturuyorum önüne. Ben iş yaparken bir 10 dk da öyle oyalaniyo. Hemen sıkılan bir çocuk ya . Gerçekten iş güç yemek derken kendimi saldim. Ben de gittim kuaföre sacimi boyattım. Ama evde duş almaya zorlandigin zaman pek anlamı olmuyor boyanın ya her zaman bakım yapamıyorum. Bnm sorunum rutin haline getirmek cnm her gün her şeye yetişemiyorum çocukla ilgilen yemek yap az bir temizlik derken gün bitmiş ben perişan olmuşum. Doğru söylüyorsun cnm boş bırakmaya gelmez gerçekten buna çok üzülüyorum inşallah başa çıkarım ya

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 307 göst.
28 Ekim 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 29 göst.
5 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ikiiprensesinannesi (135 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 112 göst.
0 oy
2 cevap 75 göst.
21 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gamze 35 55 (1,936 puan) tarafından soruldu

377,934 soru

11,312,276 cevap

34,745 kullanıcı

...