0 oy
255 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ben tutuyorum göğüslerim çok yumuşamış sıkıyorum çıkıyor ama eskisi kadar değil tabi bebeğim 6 aylık sütüm kesilmez demi ? Oruç tutuyorum, oruç tutup sütü kesilmeyen anne var mı geçen senelerden ? 

18 Cevaplar

+3 oy
(4,392 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Bak simdi ben birseyler soyleyince suclu oluyorum hepimiz bu yollardan gectik bir sene hamileydik tutamadık bir sene emzirdik tutamadik suan oglum 15 aylik emmeyi birakti 

3. Ramazanda tutmaya baslayabildim

1. Anne sutunun cogu sudur ve  sen su aldikca uretim devamli olur geri kalan ise besin oldugu icin sen suyu ve besini birden uzun sure kesince sut olusacak birsey bulamiyor ve zamanla azalmaya basliyor
Dinimiz kolayliklar dinidir  evlatlarimiza esi benzeri olmayan ilerki hayatinda hastaliklara yakalanma riskini azalttan mucizevi besini ne kadar verebilirsek o kadar iyidir
Sen orucu sonrada tutabilirsin ama azalan sut tekrar cogalmiyor malesef bilginize 
tarafından
Suçlu olunacak bi durum yok tesekur ederim cevap için. Tabi kesinlikle haklisin sadece insan zamnında tutmak ister ondan tutuyorum ben kazalarım kaldığı zamn maalsef sonradan tutamamiyorim ondan tutuyorum sütüm gitsin de istemiyorum bebeğim kuck daha ana duruma gore bakacam
(2,529 puan) tarafından
Evet sana çok katılıyorum. O bebek doymasa vebali yine bizim boynumuza. İlk 6 ay zaten önerilmiyor. Yani sonra tutma fırsatı da varken Rabbim bu kolaylığı bize tanımısken neden bu kadar ısrarla oruç tutup yetip yetmediğini sorguluyolar hiç anlayamıyorum
(4,392 puan) tarafından
Ben 6 ay meme reddi ile ugrastim emzirmek icin
azalan sutumu cogaltmak icin harcadigim emegi  aldigim caylar icecekler damlalar tarifler hosaflar dualar
Meme reddi basladi sut azaldi sut azalkca memeye yaklasmadi sonuc basarili olamadim emiyorken emzirin  
Sunuda eklmek istiyorum ki ilk 6 ay cok guzel emdi ve hic hasta olmadi ne zaman memeyi birakti nerdetyse ayda en az bir kere mutlaka hastalandi karar sizin
(4,392 puan) tarafından
Kesinlikle keske bende doya doya 2 sene emzirebilseydim diye üzülüyorum
-Reklam-
+1 oy
(1,610 puan) tarafından

Sütüm daha çok arttı :-) rızkı veren Allah :D8-):cheerful:

tarafından
Maşallah  allah artisin,  süt artsın diye bisey yiyip içiyor musun
(265 puan) tarafından
Dimi bende  aynu durumu yaşıyorum bu aralar çok şükür ki önceki emzirme dönemlerinde ben çok zorlaniyordum  ama bu yıl hiç etkilemiyor çok şükür ki...
(1,610 puan) tarafından
Yok sadece sahurda ve iftarda bol bol su içtim. Amin inşallah
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Oğlum 9 aylık olmak üzere 10 gün önce daha iyiddi şimdi yumuşak pek yok ama sorun değil ek gıda alıyor 
tarafından
Biz tadimlara yeni başladık sütüm kesilsin istemiyorum inşallah kesilmez
(1,618 puan) tarafından
Yok sen bol bol emzir Allahın izniyle kesilmez sonuçta emiyor emmese kesilir
tarafından
Evet Evet emiyor çok şükür  tesekur ederim
(1,618 puan) tarafından
Rica ederim kesilmez merak etme
0 oy
(7,641 puan) tarafından
Ara vererek tutabilirsin. Ben de şu anda ara verdim. Bir iki gün sonra tekrar başlayacağım inşaAllah
tarafından
Aslında hep tutum orucun basından beri normalde ayın 11 13 unde adet olacam onu bekliyorum olmadim daha
(7,641 puan) tarafından
Ben hamilelikte tutamadım. Geçen sene de bebeğim daha ek gıdaya başlamamıştı. Öyle olunca çok zorlamıştı. Yarım tuttum. Süte çok düşkün olduğu için bu sene de zorladı. Bugün tutmadım. Dediğim gibi yarın bir gün tekrar başlayacağım
(11,217 puan) tarafından
sokrates bende ayni canim. bugun yarin adet olcam  tuttum full sukur bu gune geldik. ee 1 haftada adet olucak o ara iyi beslen sonra tekrar tutariz pek bsy kalmio zatn :)
0 oy
tarafından
Tutma ya. Ne olcak sanki. Sonra tutarsın. Niyet önemli. Çok istiyorsan haftada üç tut
tarafından
Geçen sene hamileydim diye tutmadım bu sene tutmak istedim ama bakayım süt azalırsa mecbur tutmayacam
tarafından
Ben de iki sene hamilelik ve emzirme döneminde tutmadım. 7. Sınıftan beri hep tutmuştum.  Bu Kasım Aralık ayında bir aylık borcumu bitirdim. Şimdi çocuğum bir buçuk yaşında. Artık oruç tutuyorum. Seneye de kalan bir aylık borcumu tutarım insallaj
0 oy
tarafından
Bendede biraz azalmış ama ben sahurda 1 litre su 6 bardakta çay içiyorum 
tarafından
Aa ben iftardan sahura 4 litre su mutlaka içiyorum ve rezene 1 fincan
(7,578 puan) tarafından
Ya ben çok şişiyorum içemiyorum midem bulanıyor çok yemek yediğim de yok niye böyle oluyor bilmiyorum ya hicbir ramazanda böyle olmamıştım
0 oy
tarafından
benimde ayni ilk zaman belli degildi ama ayni tarif ettigin gibi yumuşak benimki daha 4 aylik
tarafından
Inşallah kesilmez ya
0 oy
(265 puan) tarafından
Süt bitecek gibi düşünmeyin  akşam yemeniz içmemiz su tuketmenize  dikkat edin zorlanmiyosaniz  tutun 

Ben önceden bebeğim 8 aylıkken tutmuştum kendim zorlandım ama  süt öyle azalma vs olmadı bu yıl 1 yaşında bebeğim yemek  bile yemiyor hep emiyor çok şükür azalmadı arttı sanki Allah bereketini verir..

Çok zorlaniyorsaniz  ara vererek tutun mesala hafta sonları bırakın ben 8 aylık bebeğim olduğu zamanlar zorlandığım için pişmanım  oruç ibadettir kazaya kalıyor borç  birikiyor ama emzirmede bir zaman sonra  bitiyor o zaman tutabiliyosun sonuçta 
tarafından
Çok şükür ben zorlanmiyorum rahat geçiyor iftardan sahura 4 5 litre su iciyorum sadece yumuşamış korkuyorum bebeğim daha küçük
(265 puan) tarafından
6 aydan küçük bebeğim olsa ben ara vererek tutardım heralde 8 aylık 1 yaşında denk geldikleri dönemde de regl düzensizlikleri  vs ile ara vererek tutmuştum zaten
Allah kabul etsin azalmaz artar inşallah:)
tarafından
Allah razı olsun teskeur ederim:)
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Cnm daha çok küçükmüş ya ben geçen sene 3 gün tuttum oğlum daha 6 aylikti 3. Günü ebe kontörlü vardı ebe dedi tutma daha yeni ek gıdaya başladığı için herseyi yiyemez seni emer bence sende tutma
tarafından
Bugun  yarın adet olacam onu bekliyorum. Dedim en azında adet olana kadar tutayım sonra bakarim duruma
0 oy
tarafından
Aynn bnmde kiz ek gıda verym
tarafından
Biz tadimlara yeni başladık
tarafından
Bizde
0 oy
tarafından
İyice arttı benim ama çok çay içiyorum
tarafından
Maşallah ben çok çay içmiyorum denerim bndee
0 oy
(7,578 puan) tarafından
Benimde aynı şekilde ana kesilmemiş çok azaldı inşallah ramazandan sonra düzelir bebeğim 7 aylık olmak üzere 
0 oy
tarafından
Ben emziriyorum kızım da ek gıdaya başladı ama yine de tutmuyorum yani emzirmeyi bırakınca tutabiliriz sonuçta. 

Kuzenim de emziriyor bı gün tutup bı gün tutmuyordu geçen akşam acile kaldırıldı vücudu susuz kalmis eğer tutuyorsan bile bil bol su ic iftardan sahura kadar
tarafından
4 5 litre su içiyorum  bakalım
0 oy
(142 puan) tarafından
Benim 2 aylik azcik azalmış gibi bide benim tek göğüs
tarafından
2 aylik bebiş,  oruç tutuyor musub
(142 puan) tarafından
Evet canim tutuyorum
0 oy
(40 puan) tarafından
Sut beslenmeye bağlı artar ya da azalır. Bazısı ramazanda normal zamanda yediğinden daha çok yer. Özellikle tatlılar vs çok olur. Bazısı oruç tutarken bir şey yiyemez su bile eskisi kadar çok içemez hemen tikanir e tabi yemeden icmeden süt olmaz o zamanda. Bebek daha ek gıdaya başlamamis tek besin kaynagi o sut. Bunu da dikkate almanızı öneririm .evet rizki veren Allah ama sütü kesilen bir sürü insan da var.
0 oy
(11,217 puan) tarafından
benimkide 7 aylik . tutuyorum.canim gunde bir iki kez ek gidayla destekte cikiorum. sukur goturuoz. gece bol bol su iciom iftardzn sobra sabaha kadar 12 1 e kdr sutum gaywt iyi oluo. ondan sobrada az az sık sık ek gida veriorum iftara kdrda yetio
0 oy
tarafından
Oglum 11 aylik ramazan basladiginda ilk 2 gun tuttum ve sutum baya azaldi ki sahurda ve iftardan sonra sut cayi icmeme ragmen baya azaldi gece mama icmeyen oglum mama icti 2 gece bende mecbur biraktim seneye emmeyi birakirsa seneye tutarim 
0 oy
(456 puan) tarafından
Aksine daha arttı kuzum 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 78 göst.
7 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde yılmaz. (306 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 90 göst.
0 oy
3 cevap 89 göst.
24 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zehrabnm (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 142 göst.
13 Mart 2022 Diğer kategorisinde Esr96 (788 puan) tarafından soruldu

377,940 soru

11,312,677 cevap

34,746 kullanıcı

...