0 oy
287 göst.
Diğer kategorisinde (81 puan) tarafından
Kizlar yarın 2. sezeryanimi olucam allahın izni ile ama korkuyorum baya ilki tüm anesteziydi simdi yarım olucak ve asırı panik oluyorum sezeryan olanlar biraz yorum yapip rahatlatabilirmi beni 

22 Cevaplar

0 oy
(89 puan) tarafından
Bende burda bekleyeyim.Haftaya  bende olucam.Ilk doğum bende yarım istiyorum ama çok korkuyorum .
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ay mis gibi missss hem benegını goruyorsun hem yavas yavas ayılıyorsun agrın olursa agrı kesıcı yaptır cok guzel gecıcek inan benı herkes normal dogum yaptım zannetj 
(81 puan) tarafından
Ayy ne guzel senin ki iyi gecmis insallah benimkide oyle iyi  gecer dualarinizi bekliyorum :)
tarafından
Ben 5 saat sonra hastaneyı gezıyordum :) Allah yardımcın olsunnn
(81 puan) tarafından
Amin canm cok saol insallah bende oyle olurum :)
0 oy
tarafından
Çok kolay yarım canım ağrı hissetmiyosun yine ama sonda dikişi hafif hissettim ama çok kolay pıt diye yarım uyanıksın doktorlar beni konuşturdu güldük sate baktım etrafı izledim dua ediyodum
(81 puan) tarafından
Him ne güzel :) hic paniklemedinizmi peki
0 oy
(1,505 puan) tarafından
Hiç korkma bebeğini o an görünce herşey bitecek iyiki genel olmamisim diyeceksin düşünsene ilk sesini sen duyacan ilk sen görecen allah'ın izniyle sağ saglim gir cık bizede doğurdum postu ac olurmu canm dularim seninle rabbim bi sancida kurtarsın  sağ saglim kucagina al bebeğini insallah
(81 puan) tarafından
Aminn insallah butun gebeler allahin izni ile kurtulur  hayirlisiyla dogurimda post acarim canm haber veririm sizede :)
0 oy
tarafından
Hiç korkma canim çok rahat bebeğinin sesini duyuyorsun görüyorsun. Sadece bol kafein tuket yani kahve iç biter çikolata ye baş ağrısı olmasın canım. Sonra bol bol gez. Ben Eylül'de oldum sanki normal doğum yapmış gibiydim
(81 puan) tarafından
Tamam canm kahvesiz olmaz zaten muhakkak almam lazim  insalllah o an panik olmam ya baya panikliyimde su an
tarafından
Yok canım çok sakin ol hemşireler seninle konuşuyor 2 dakikada bebişin ağlama sesini duyuyorsun. İğneyi bile beline yaptıklarında hissetmiyorsun.
0 oy
(845 puan) tarafından
Bende bir ay önce ilk bebeğimi sezaryenle aldım kucağıma belden altı uyuştu ve çok güzeldi:) 

Sakin ol girerken bol bol dua oku zaten başında anestezici konuşuyor senle çok kotu olursan soyle sakinleştirici yapar sana banada ilk uyustuktan sonra korktum hissedecek miyim ben diye öyle sormuştu hayır dedim ama yinede yapmış iyi gelmişti bana. Zaten hemen bitiyor on dakikada bebeğin doğar yarım saatte sen çıkarsin çok keyifli tadını çıkar :))
(81 puan) tarafından
Okuycam canm insallah egerki korķumu yenebilirsem keyfini cikarabilirim :)
0 oy
tarafından
Korkulvsk hiçbişey yok cnm ben yaptıysam herkx yapar 
0 oy
(5,292 puan) tarafından
Bende yarım oldum ikisinide emin ol öyle daha güzel bebegini hemen yanına veriyor görüyorsun korkulacak bisey yok çünkü sen hicbisey hissetmeyip hemde gormuyosun cnm 
(81 puan) tarafından
Him insallah dedigin gibi kolay olur ya :(
0 oy
(207 puan) tarafından
Çok kolay kız. Sadece miden bulanabilir. 
(81 puan) tarafından
Su an bana cok zormus gibi geliyor ama :)
(207 puan) tarafından
Ben de korkmuştum seni anlıyorum ama haşirt diye çıktı:)
0 oy
(5,704 puan) tarafından
10 dk içinde herşey olup bitiyor bence dünyanın en güzel 10 dksı :) karnından çıkarıp yanağına koyuyorlar :) panik yapcak bişey yok zaten 1 hemşire hep yanında sana bilgi veriyor doktorlar vs sohbet edip rahatlatıyor ameliyat öncesi bende korkuyordum ama ameliyat öncesi sohbet ettiler sonra nabzım düşmedi diye bi iğne yaptılar neydi bilmiyorum sakinleştim :) 
(81 puan) tarafından
Hım bende doktoruma korktugumu soyledim oda ayni sekilde sohbet ederek yapicaz dedi
(5,704 puan) tarafından
Öyle oluyor bebeğin kaç kiloydu en son kontrolde babaya benziyordu bak ulturasonda vs diyip güldürüyordu beni yanımdaki hemşire bulantın var mı iyi misin bak şuan kestiler bebeği çıkarıcaklar vs diye anlattı sürekli
0 oy
(704 puan) tarafından
Panik bi insansan zor oluyor bnde çok panik yapmştm. Cnm. Zor derken korkuyosun yani
(81 puan) tarafından
Evet ya bende panik bi insanim ondan korkuyorum:(
(704 puan) tarafından
O yüzden daha bebek çıkmadan Bn genele geçmiştim
0 oy
(3,950 puan) tarafından
2 genel anestezi den sonra 6 gün önce spinal sezeryan oldum panik atagim olmasina ragmen cok cok rahat ve güzel  gecti odaya gelince cok üşüdüm oda 1 saate geçiyor fakat tam 24 saat sonra bende cok siddetli baş  ağrısı  basladi ve hala daha ara ara şiddetli oluyor. Tam.gwcti diyorum yine basliyor bana en zoru bu geldi herkes aynı olmaz elbette ama beni cok etkiledi bilseydim bu kadar kötü  olacagini genel olurdum ama onu da yapmadılar  yemek yedigim için spinal yapcaz dediler. Demem o ki baş ağrın olmazsa eğer hic de korkulacak bisey degil 25 dk da bitti benim sezeryanim ne bulantim oldu ne de başka bisey baş agrisi dışında 
0 oy
(376 puan) tarafından
canim ben 1 yil onca  sezaryan oldum benimkide yarimdi inan hiç bir şeyüi hessimeceksin zaten bebimki  dk bebek çikti bile 
0 oy
(946 puan) tarafından
Canım ben 14 gün önce oldum kesinlikle korkulacak Bi Durum yok beni kendi saatimden önce aldılar panik yaptım biraz iğne vurdular belime acımadı birde konuşuyorlar olan paniğin gidiyor ameliyata başlayınca birşey hissetmiyorsun ben sadece kalem üstümden geçiyor sandım biraz salladılar çocuğu çıkardıklarında biraz nefesim kesildi sonra çocuğu gösterdiler herşey bitmişti aradan 15 20 dk sonra seni çıkarıyorlar aynısın değişen birşey yok ameliyattan sonra biraz ağrın oluyor onda da ağrı kesici yapıyorlar zaten Sondayı uyuştuktan sonra takıyorlar hiç korkulacak Bi Durum yok anlayacağın.
0 oy
(4,789 puan) tarafından
Ben spinal oldum sadece karnımı uyuşturdular. Çok rahattım. Sonrasında da hiç ağrı çekmedim. Sadece kızçem doğduktan sonra sakinleştirici verdiler uyumuşum 15 dk orda da dikmişler zaten 
0 oy
(11 puan) tarafından
Hiç panik yapmayın benim ki çok güzel geçti valla ameliyathaneye aldılar beni belden iğneyi vurdular uzattılar 15 dk falan  gecti hocam ne zaman başlayacaksınız dedim hazır ol bebegi çıkarıyorum dedi bebegi gördüm rahatladım.Ama önemli olan sonrasi hemşireler sana yürüyüş yap diyecekler hemen kalk yürü erken toparlanmak için yürüyüş yapmalısın kendini çok yormadan hiç korkulacak panik yapacak birsey yok Allah yardımcın olsun inşallah sağ salim kavuşursun bebeğine. 
0 oy
tarafından
Ayy canim çok güzel gecti benim.dogumum ya okdar korkuyodum ki titreyerek girdim doguma ilk bide benim ama benle konustular hep sohbet ederek gecti egildim ignemi yapmislar hic hissetmedim ben igneyi hemen yatirdilar falan cekistirmeleri hissettim zaten doktorumda demisti ama asla aci yok asla bi baktim bebegimin sesi geldi yuzunu gördüm ay o an herseyi unuttum iyimi sagliklmi ne zman cikicam ne zman yanina gidicem derken bebegimi aldim kucagima mis gibi 2 saat guzeldi sonra biraz agrm oldu ama agri kesici yaptilar hemen normalde 2 gun yaticaktim iyi hissettim kendimi 1 gece kalip eve ciktim 3ncu gunumde islerime basladim resmen ilk tuvalete cikarken cok korktum ama hep sivi tuketmistim korktgum gibi olmadi 2 bucuk aylik olduk hic bel agrisi flan cekmedim sadece boynum agridi bi kac gun onun icinde krem kullandim suan bseyim yok
0 oy
(240 puan) tarafından
Ben epidural oldum belden aşagı uyuştu. Yarim saat sürdü. Sonrasimda agri oldu biraz ama korkulacak kadar deil
0 oy
tarafından
Ayy kız bir kaç gün önce kardeşim ikincisini doğurdu masallah diyeyim rabbim anzardan korusun hemen ayaklandı evine gitti falan çocuğuna bakıyor dedim hiç doğum yapmamış gibi abla hiç korkma cidden ikinci sezeryan çok rahat dedi ama dediğin yarım uyuşturma işte baş ağrısı falan çok var dedi bir daha olsa komple uyutulmak istiyorum dedi bende ikinciyi dogursam sanırım uyutulmak isteyecem bazı sebeplerden dolayı bir senede üç defa sezeryan iğnesi yedim belden uyusturuldum o yüzden bel ağrısı çok çok fazla çekiyorum ikinci çocuğu dogurunca 4 defa olmuş olurum fıtık olurum diye korkuyorum bende 
0 oy
(283 puan) tarafından
Öncelikle sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Allah, herkesin aynımı bilmiyorum ama benim de yarım sezaryendı doğum esnasında bi ter bastı midem bulandı ordakilere söyledim hemen ıslak bi bezdi sanırım boynuma koydu hemen geçti bide o esnada bi kaç ilaç verdiler iğne mi yaptılar seruma mı koydular bilmiyorum ağzımda kötü bi tat bıraktı 2 3 dakikalık hepsi bu, çok güzel geçti ilk di beni ne bekliyodu bilmiyodum illahi heyecan korku olucak ama ordakiler herşeyine yardım ederler söylerler sakın korkma

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 101 göst.
0 oy
6 cevap 217 göst.
0 oy
22 cevap 770 göst.
13 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 244 göst.
22 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Buket masal (2,348 puan) tarafından soruldu

374,602 soru