0 oy
1,073 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

Duru 18 aylık belkı tanıyanlar olur burda buyuttum cocugu zaten :) sabahları uyanırız kahvaltı hazırlarken cızgı fılm acarım yarım saat sadece cunku durmuyor asla durmuyor hazırlayamıyorum cızgı fılmı de oturup ızlemez bakmaz bıle döne döne yerde ızler, 6 kelimesı var anne(eenneee), baba, dede, mama,meme, pisi, kopege bavbav, bısıklete( dütdüt) dıyor, anneyı bıle 1 haftadıe soylemeye basladı, kıtap desenız koca kıtaplık kurarım okudugumuz kıtaplarla, etkınlık yaparız, legolr oynarız herseyın ısmını soylerım ama kelıme yok baska, butun derdını anlatıyor cok sıkur ne getır desem getırır, butun organlarının yerını gosterır ama konusmuyor sızce pedagoga bır gotursem mi ben cok kafaya takıyorum 

49 Cevaplar

0 oy
(3,911 puan) tarafından
Benim oğlumda 20 aylık anne,baba,nene,dede,düt ve köpeğe hoşt diyor sadece bi kaç kelime daha diyor ama tabi beni de tatmin etmiyor, gel ver al at bunları da dese daha iyi tabi zamanla  konuşacaklardır inşalalh 
tarafından
InsaAllah canım herkssın boyleymıs zaten hıc sıkıntı etme sende
-Reklam-
0 oy
(3,911 puan) tarafından
Benim oğlumda 20 aylık anne,baba,nene,dede,düt ve köpeğe hoşt diyor sadece bi kaç kelime daha diyor ama tabi beni de tatmin etmiyor, gel ver al at bunları da dese daha iyi tabi zamanla  konuşacaklardır inşalalh canım 
0 oy
(6,262 puan) tarafından
 Benim oğlum da 18 aylık sadece anne baba gitti düştü ve attı kelimelerini söylüyo sizin ki maşallah biz iki ayrı çocuk psikiyatrisine gösterdik otizmden suphelenmistik biz tabi bazi hareketleri geriden geliyo oğlumun sadece konuşmaması değil iki doktor da konuşmaya çok takilmiyoruz dediler genetik te olabilir dediler yani doktora götürsen bile çok bsy yapacaklarını sanmıyorum gayet iyi diyecekler bence çocuğun algısı açıksa ve bundan eminseniz zamana bırakın
tarafından
Algısı cok cok acık sukur herseyı anlatır ne ıstıyorsa soyler ıstemedıgını soyler, aynen canım bende beklıcem 2 yasına kadar
0 oy
(373 puan) tarafından

Benim oğlum da 18 aylıkken konuşmaz canı isterse birşeyler söyler kafama takmıyorum fazla demeki zamanı gelince konuşuruz bazı kelimeler söylüyor anne ,baba, dede, mama, ne ,burda gibi şeyler bu da demektir ki dilsiz değildir :D

tarafından
Ahahahahah dılsız degıller de bıraz usengecler galıba ya ne bıleyım ınternette yzınca 20-50 kelıme arası konusur dıye uzulmustum
(373 puan) tarafından
üzülme zamanı gelince çok konuşcak
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Daha küçük kız konuşur
0 oy
(3,838 puan) tarafından
Saçlara bak maşallah ❤️ Normal bence benim yeğenim 4 yaşına kadar doğru düzgün konuşmadı ve konuştuğu kelimeleri anlamıyorduk şimdi maşallah bizden çok konuşuyor ve anlayabiliyoruz artık ne dediğini ama senin için rahat etmeyecekse pedogoga götürebilirsin bir şey kaybetmezsiniz 
tarafından
Valla gotureyım dıyorum da tersler eder dıye korkuyorum ne getırdınız bunu falan derse :D
(3,838 puan) tarafından
Hayır ya ne hakla tersleyecek için rahat edecekse götür düşünme onu
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Bnm kızda 19 ayık  bütün organlarını gösetremeyor aynı zamnada doğum yaptık seninle ama syledin çoğu kelimeleri bnm kızda syleyemeyor  ) 
tarafından
Rabiş evet aynıyız senınle demek kı yenıdogan bebeler usengec yaaa
(5,406 puan) tarafından
Bnm kızda cekyatlara çıkıyr ayy çok korkuyorum bide 7. Kattayım
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Benim yeğen 4 yaşindaydi iki kelimeyi yanyana belki getirirdi. Erkek cocuklarinin geneli gercekten geç konuşuyor
tarafından
Oyledır kuzum da benım ki kız :D erkege benzıyo olabılır :D
(1,944 puan) tarafından
Yaaa özür dilerim:) biz sabırsiz aneler hemen olsun diye bekliyoruz  benimki daha 5 aylik ben ne zaman anne diyeceksin diye gözüne bakiyorum çocugun:)

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 534 göst.
2 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 485 göst.
0 oy
7 cevap 320 göst.
10 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 294 göst.
14 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevgi344 (235 puan) tarafından soruldu

381,872 soru

11,432,343 cevap

34,997 kullanıcı

...