0 oy
1,067 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

Duru 18 aylık belkı tanıyanlar olur burda buyuttum cocugu zaten :) sabahları uyanırız kahvaltı hazırlarken cızgı fılm acarım yarım saat sadece cunku durmuyor asla durmuyor hazırlayamıyorum cızgı fılmı de oturup ızlemez bakmaz bıle döne döne yerde ızler, 6 kelimesı var anne(eenneee), baba, dede, mama,meme, pisi, kopege bavbav, bısıklete( dütdüt) dıyor, anneyı bıle 1 haftadıe soylemeye basladı, kıtap desenız koca kıtaplık kurarım okudugumuz kıtaplarla, etkınlık yaparız, legolr oynarız herseyın ısmını soylerım ama kelıme yok baska, butun derdını anlatıyor cok sıkur ne getır desem getırır, butun organlarının yerını gosterır ama konusmuyor sızce pedagoga bır gotursem mi ben cok kafaya takıyorum 

49 Cevaplar

0 oy
tarafından
Senden hiç beklemezdim. Bir sen kalmıştın bu furyaya katılmayan tam oldu. Ya daha bebecikten ne bekliyorsun. Bırak zamanla konuşur. İlerde sus artık dicen boşver. ☺️
tarafından
Seninle ilgisi yok ki. Bak benim kızda 2 yaşında hala cümle kurmaz. Doktorluk birşey olduğunu sanmıyorum. Bazı bebekler geç konuşur. Üstüne düşme . İnan takılmaya değmez.
tarafından
Ya oyle mı dıyorsun, içim rahatlıyor valla ♥️ İnşaAllah daha fazla korkutmadan konusur böcegımm
tarafından
Gozdeeeeeeem etme eylemeeeee. Bebeklerin konusma evresi genel olarak 18 .ayda baslar zaten.Yani bir kac kelime soyleyebiliyorsa bile cok guzel .2 yasinda ortalama 50 kelime soylemesi beklenir .Su an gayet guzel gidiyorsun ☺️❤️ hatta super gidiyosunuz .dert etme boyle seyleri.Dert edersen eger handenin postlarina yaptigim yorumlari oku .O da 182838374 tane bu postu acti ve sabirla cevap verdim ona sjjajsjsj
(13,825 puan) tarafından
Ikili cumle kurmaya 2 yasinda basladi oglum suan 2 5 olcak anca anca knusuyor
tarafından
Serıfem canımsınn Allah razı olsun ıcımı rahatlattınız ♥️
-Reklam-
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Her çocuk bir değil cnm zamanla açılır korkma
tarafından
Ben bebekken 1 yaaınsa baslamısım konusmaya ama eşim 3 yasında 4-5 kelıme anca soylermıs genetık olabılır mı acaba dıyorum
(1,448 puan) tarafından
Olabilir kuzum benimki de 18 aylık Ekim kac doğumlu benimki 13
tarafından
25 eylul kuzum benımki
(1,448 puan) tarafından
Anladm cnm üzüldüm zamanla açılır babasının bebekligine benzemistir
0 oy
tarafından
18 aylık normal oğlum 24 aylıktı dediğin kelimeleri anca söylerdi.simdi 27 aylık konuşmaya başladı.ama yinede için rahat etmezse bı götür 
tarafından
Valla 20 aya kadar sabredeyım dıyorum olmazsa goturucem
tarafından
Her çocuk aynı değil canım.20 aylık olunca götür için rahat eder
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Bence gayet normal bizimkide 18 aylık baba anne dede annane mama miyav  teyze bunları soyler
tarafından
Internetten bakıyorum 20 kelıme konusması lazım dıyorlar hatta 50 kelımeye kadar cıkarmıs cocuklar boyle okuyunca uzuluyorum
0 oy
(3,137 puan) tarafından
Bence bu kadar takılmayın daha küçükmüş zaten illaki konuşur benim oğlumda 21 aylık daha yeni yeni kelime kurmaya başladı ve ben hiçbir zaman demedim ne zaman konuşacak diye herşeyin bir zamanı var
tarafından
Bende 2 yasına kadar sabredeyım dıyorum en azından
0 oy
(1,988 puan) tarafından
Saçmalama ayten istersen . Bal gibi çocuk şuna bak kelimesi de iyi . Çınar da öyleydi yeni yeni gelişiyor kelimeleri 
tarafından
Kaynana gıbı kaynanamısın beeeee
(1,988 puan) tarafından
Tabi oğlum ne sandın. Şaka maka elleme kuzumu gayet iyi normal herşeyi
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Abooooo kız naptın bacım,git başını taşlara vur bide :D 

Güccük bebe daha bizde 23 aylık var teyze balım anca bu kadar işte 

tarafından
Ay canımsınız valla Allah razı olsun çok rahatlıyorum
tarafından
Hehehe o bal benm kızçem oluyo :)
(14,428 puan) tarafından
Hea teyzesi dötünü yerrrr
0 oy
tarafından
Yok artık bunu diyen sen misin çok şaşırdım kuzum :) küçük daha çok normal bence benim kızım 23 aylık olacak 8 gün sonra ama konuşmuyor vakti zamanı gelince elbet konuşurlar kafama takmıyorum sadece sabırsızlanıyorum bir an önce konuşsun diye :) 
tarafından
Ya bende kendıme sasırdım post acarken ama ınternetten bakıyorum 20-50 kelıme arası yzıyor bızde olan sayı 5, su cocuga etkınlık yaptıgım zamanla 4 cocuk buyuturdum valla bak acaba dıuorum hata mı yapıyorum bırde cızgı fılm ızletıyorum ya kendımı sucluyorum ama ıcım rahatladı valla Allah razı olsun ♥️
tarafından
Kız çizgifilm öcü değil bakma sen nette yazanlara sen çizgifilm izlemedin mi büyürken hem onları izlerken daha çok kelime duyuyorlar bence :)
tarafından
Benım anne baba calısıyordu bakıcı full reklam ızletıedı bana :D
tarafından
Eee bak konuşmayı öğrenmişsin hahahah
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Ayına göre 8-15 kelime konuşması gerek, istersen bi pedagok görsün . Aklında bişey kalmasın
tarafından
Bende boyle dusunuyordum ama cogu kısının bebegı aynıymış 2 yasını bekleyeyım dedım
(5,492 puan) tarafından
Sen bilirsin, aile hekimine bi danış istersen
tarafından
Ben dnıştım geçen bu zamane annelerini dövmek istiyorum dedi bana hahahha
tarafından
Bende gıtsem tersler kesın **** bır adam ne yapsın gozde turku mu soylesın sana der :D
0 oy
tarafından
Şimdi kızımın kelimelerini dersem üzülür sun. Hiç üzülme bazı çocuklar geç konuşur eğer icin rahatla yacaksa götür 
tarafından
E boyle demeden de uzuldum :D
tarafından
Ben kızımı sürekli konusturuyom mesela abi gel diyom oda diyor. Köpek haw hav diyom oda diyor  bisey versem ye diyom başını sallıyor cevao vermiyor  gel git diyor...giydir  diyo anne baba nene dede hala abla başka da bilmez... sen sürekli konustur
0 oy
(450 puan) tarafından
Vay anam ben ne yapayım benim kızım 26 aylıkken çözüldü bu çok küçük yaaa karışma annesi normal..
tarafından
Kız herkes farklı bırsey soyluyor ya :D
(450 puan) tarafından
Aldırma ben ner çektim ağladım sızladı komusmuyo diye şimdi konusyi şükür  yavrum seninkinin zamanı bar dur daha
tarafından
Allah razı olsun canım valla rahatladım ♥️
0 oy
(119,342 puan) tarafından
tek kelime soylemesi cok normal cift olarak mesela baba geldi anne aldi dede ver gini seyleri 22 26 ay arasi soyler 
tarafından
En ıyısı 2 yasını bekleyıp hareket etmek galıba dımı sevda
(119,342 puan) tarafından
aynen
0 oy
(1,168 puan) tarafından
Kızım 30 aylıkken ilk cümlesini kurdu.öncesinde de birkaç kelime vardı . 3 yaşına kadar normal dedi dr muz. Genetik oluyor genel de geç konuşma. Kızım bir gün öğlen uykusundan uyandı ve 3 kelimelik cümle kurdu
tarafından
Evet benım eşimde 3 yasına kdar kelıme bıle soylememıs dılsız demısler hatta 3 yasında bır anda konusmaya basladı dıyor kayınvalıdem
0 oy
(7,791 puan) tarafından
10 gün sonra 18 aylik olcak. 

Yani hic ummadigim anda ummadigim seyler soyluyo ormek 

Çoraplarin nerde dedim killi(kirli) dedi :D 

Yada bi sey gormustu neydi unuttum ne güzel dedi.. vunlara çok sasirdim. 

Ama onun disinda konusmaz yani sizinki gibi kelime. Telefona da bakar tv yede bakar kiyap da okuruz telin faydasını çok gördüm ama yalan yok ordaki sarkilarin sesini fkn taklit ediyo :D
tarafından
Tv ızletmeye baslıcam galıba :D ne guzel konusmusss
(7,791 puan) tarafından
Tv degil aslinda onu söyle müzik acip beraber oynuyoz genelde youtube kids açıyorum canim mesela kukulide bi bolum var haa piss diye uyurken ses cikar ya onu ogrenmis nerden ogrendi diye merak ediyodum bi gun o videoyu izlerken denk geldim birebir taklit ediyodu.
Cidden faydasi var ama teli verip ne halt yersen ye demiyorum eslik ederim bazen durtuklerim falan :D disardan uyaran veriyorum yani beyni uyusmasi  diye :) tavsiye ederim
tarafından
Bende son 1 haftadır kukulı ızletıyorum ama beze bay bay muzıgı varya bılıncaltı ıslesın dıye :D seslendım mı anında bakar zaten 5 dk bakıyor sonra telefonu kafama fırlatıp zıplamaya baslıyo
(7,791 puan) tarafından
Ahaga :D  ya demek istedigim tel de tv de olmali bence ama her şey kararinda guzel cnm
0 oy
(430 puan) tarafından
Canım benm oğlum 23 aylık daha hiç Birşey demiyor anne baba vb seyler demiyor bende doktora sorcam 
tarafından
Canım sen onu bır sor tabı ama kendı kelıme uretmıstır manasız dıkkat et bakalım
0 oy
(476 puan) tarafından
18 aylik bebeğin kelime dağarcığı 3 ila 6 kelime arasıdır. Daha yeni yeni 2 kelimeli cümlelere geçebilir hatta o bile 2 yaşını bulabilir. Bence hiç birnproblem yok hatta benim kız 18 aylık olacak 1 haftaya anne demiyor yeni kelime öğrendi mi diğer kelimeleri resmen çöpe atıyor. 
tarafından
Ama ınternwtte 20-50 kelıme arası konusması lazım dıyor tabı burda genel olarak baktıgımda hepımızın cocugu nerdeyse aynı
(476 puan) tarafından
20 50 kelime mi valla canım ben cocuk gelişimciyim ögretmenlikte yaptım özellikle 0 2 yaş grubuna 24 ögrencimden toplasan 2 ya da 3 tanesi kendini ifade edecek kadar konuşurdu. 2.5 3 yaşında su bile demeyen çok öğrencim vardı. Keşke internette yazildıği gibi olsa cocuklar hepsi birer dahi olurdu.
tarafından
Ya vallahı cok rahatladım ozellıkle bır egıtımcıden duymak bunu, baskası boyle post acsa kızardım basıma geldı anne olmak meger ne kuruntulu bırseymıs :) Allah razı olsun canım
(476 puan) tarafından
Valla canım eğitimciyim ama sor bana en son kuruntu yapması gereken belkide benim ama coğu seyi detayları ile bilince bunun altından bu mu çıkacak bunun sebebi bu mu diye diye yiyip bitiriyorum bende bazen kendimi. Olur öyle şeyler akışına bırak 4 yaşa kadar konuşamama normal karşılanıyor canım. Sen bir şey istediğinde o şeyi verirken adinı tekrar konuşturmak için cabala sorular sor bazen isaret ettiği seyi anlamamazliktan gel ne istiyorsun anlamıyorum söyler misin gibi zorla.
0 oy
(553 puan) tarafından
Canim benim yavrusun henüz 18 aylik tek tek kelimeler kullanmasi cok normal. Kelime haznesi 2 yasinda ortalama 30 50 kelimedir. 2 yasindan sonra da beklenen iki kelimeyi bir kullanmasidir. Ve hee cocuk farklidir :) canini sıkma sakın yasitlariyla olmamasi da konusmasini etkiler geneldem parka cikar arkadas edinmesini sagla. Bol bol kitap oku. Kelimeleri bildigi seylerinsor ona tesvik et. Biseyi gosterdiginde verme anlamadim annecim ne demek istedin de. Ama söylenemezsen anlamam ki gibi cumleler kur konusmaya tesvik et. Canini sikacagin bir  durum yok ortalama. Kimi cocuklarim dilinin bir bagi vardir. Acilinca bulbul gibi sakir :) 
tarafından
Yenı yenı parka cıkıyoruz ama kıtap okumayı hep yapıyoruz ınan :( bu anlamadım annecım meselesını de muhakkak deneyeyım cok tesekkur ederım ne guzel yazmıssın ♥️
(553 puan) tarafından
Insallah ise yarar canim benim kafana takilan bisey olursa sorabilirsin her zaman yardimçi olmaya calısirim :) ❤
tarafından
Tabı muhakkak sorarım cok tesekkur ederım tekrar ♥️♥️
0 oy
tarafından
Karının derde bak ya benimki 2 yaşında hala konuşmuyor her çocuk farklı bir öğrenemediniz
tarafından
Karı mı :D iremcim senınle bılmedıgım bir zamanda samımıyet mı kurduk
tarafından
Samimiyet mi gerektiyor o laf anlamadım benn
tarafından
E yanı bana gore karı kelımesı şakayla soylenmesı gereken bır hitaptır o da samımıyet ıster
tarafından
He heeee ok
0 oy
tarafından
22 aylik konuştu kızım 
tarafından
InsaAllah benımkı de konusur cok tesekkur ederım
0 oy
(11,217 puan) tarafından
canim her cocuk bir dgl inan. benim kizim cift dil konusuo 18 aylikken catr vatr konusurdu ama tek dilli ve ondan 6 ay buyuk kuzeni cumle bile kurmuodu
tarafından
Bızımkı bır dıl konusaydı barı :D cıft dılı gectı. Ay ınsaAllah acılır ya
(11,217 puan) tarafından
iste suan kaydedio birden patlicak dmk :)
tarafından
Bak evın ıcınde susmuyor sureklı bıseyler soyler bırıl bırıl konusur dur bakalım bır konussun soyluceeem teyzelerı hepınızeee

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 528 göst.
2 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 477 göst.
0 oy
7 cevap 318 göst.
10 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 293 göst.
14 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevgi344 (230 puan) tarafından soruldu

380,150 soru

11,380,327 cevap

34,869 kullanıcı

...