+1 oy
708 göst.
Diğer kategorisinde (859 puan) tarafından
Oglum 7 aylik oldu elimdeki herseyi istiyor . Gördüğünü istiyor.yurutece bindiriyorum cekmecelere kosuyo kafasini duvara carpiyo tüm yaramazliklari yapiyo. Aksama iftar hazirlamaya calisiyorum çoraplarını çıkarıyo bacagima dolaniyo artik sabrim kalmadi istemsiz bağırıyorum bagirdiktan sonra pisman oluyorum hemen arkasindan gülüyorum kizdigimi dusunmesin diye. Geceleri surekli uyaniyooo. Uykusuzlukta sinir yapiyo.Bnm gibi olanlar varmi kendinizi nasil frenliyosunuz

26 Cevaplar

0 oy
(1,750 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Dün 1 yaşına girdi doğduğndan beri memnuniyetsiz herşeye ağlar uykuszluk bndede çok sinir yapıyo arada bi sesim yukseliyo saniyelik ama grri sarılıp ağlıyorum sşabiliriz umarım çok zor çunku 
-Reklam-
+1 oy
(3,148 puan) tarafından
18 ay oldu 2.40 ile 4.20 arası uyudum benimde sabrımın taştığı anlar oluyor ama sonra köpek gibi pişman oluyorum çok ağlıyorum 
+1 oy
(7,542 puan) tarafından
En zor zamanları gerçi büyüdükçe zorluklarda değişiyor çocuk büyütmek dünyanın en zor işi .
0 oy
(616 puan) tarafından
2 yaş hala aynı valla. Mız mız ve huysuzluğu memnuniyetsizliğide cabası. Frenleyemediğim zamanlsr oluyor benimde ne yazık ki
(859 puan) tarafından
Bnde asla vurma dovme taraftari değilim ama kendimi kaybederim diye korkuyorum
(616 puan) tarafından
Dövmeye bende karşıyım. Ama söyleniyorum
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Beni kötüanne olarak bilmesin diye o sekilde frenliyorum 
(859 puan) tarafından
Bnde pek ise yarayacagini düşünmüyorum
(1,569 puan) tarafından
Zorluyorlar ama kizincada anlamıyorlar ki sonra vicdan azabı oluyo neden öyle davrandim diye
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Aynılarını yaşıyoruz 1 ysşında oğlum. Asla yemek ysptırmıyor nere gitsem orda. Çok sinirleniyorum bende ama yapcak bişi yok elimdeki işi bırakıyorum 
0 oy
(968 puan) tarafından
Benimki 9 aylik hep tirmanmak istiyo kalkmayi ogrendi surekli kalkacak yere birakiyprum oyuncaklariyla onceden oynardi smdi ayaklarimi gormesin cikiyor ayak sakliyoruz evin icinde salonu oyle dizayn ettim etrafta tehlikeli yer yok diyorim yine buluyor bisey bide evim dublex benim heryere onunla gidiyorum 
0 oy
(56 puan) tarafından
Sana yardim edecek biri yok mu. Ama tam keşif zamanları böyle yapması çok normal ve bu durum geçici valla ben de bazen çok zorlanıyorum ama dualar okuyarak sakinleşiyorum onun seçimi değildi dünyaya gelmek diyorum bebek sahibi olmak isteyen bi sürü insan var diyorum bu şekilde kendimi susturuyorum. bi de atak dönemi olabilir. Sen gergin oldukça onlar da gergin oluyo olabildiğince dua oku ve sakin kal
(859 puan) tarafından
Bnde diyorum o gelmek istemedi bu dunyaya diye
Sagol okuycam dualar
0 oy
(2,503 puan) tarafından
Daha 7 aylık bebeğe bağırıyorsan 2 yaşına gelince ne yapicaksin acaba bence sakin olmaya çalış küçücük bebek daha sabrın erken bitmiş
(859 puan) tarafından
Evet erken bitti malesef
(2,503 puan) tarafından
Dizginle lütfen kendini çok küçük daha emin ol 2 yaşına gelince bu dediğimi anlayacaksın çünkü çok fena oluyorlar hele erkek çocukları daha bir fena kendi oğlumdan biliyorum
0 oy
tarafından
yaklaşık 9 aylık olduk. söylediğin herşey hatta fazlası var. bazen sabrımın azaldığını hissediyorum ve o zaman herşeyi bırakıp ya çocukla ya da eşim evdeyse kendim bir kahve içmeye çıkıyorum. hava alıyorum. senin biraz dinlenmeye kendine zaman ayırmaya ihtiyacın var. 
(859 puan) tarafından
Anlayışli bi esim yok malesef
tarafından
yani annenler vs yardımcı olabiliyorsa o da olabilir evde bile 2 saat arada bir baksalar sen de uyusan, bi dinlensen o bile iyi gelir. benim kimsem yok yurtdışındayım sadece eşim var inan çok zor biliyorum ama unutma sen gergin ve sinirli oldukça bebeğin de daha asabi ve huysuz olur.
0 oy
tarafından
7 aylık bebeğin yürüteçte ne işi var?
(7,861 puan) tarafından
7 aylikk bebek yürüteç e binemezmi? Benimki 8 aylık oldu biniyor
(2,196 puan) tarafından
Yürüyünce mi binsin :)))
tarafından
İyi siz koyun daha ayakta durmaya hazır olmayan bebeği . Kemiklerine eklemlerine ne kadar yük biniyor onun. Ayrıca yürüyünce mi binsin demişsiniz de hiç binmemesi lazım diye uzmanlar açıklıyor
(7,861 puan) tarafından
Saçmalama ayakta duramayan mi? Benim 5 aylık oğlum ellerinden tutunca ayakta duruyordu şuan adım bile atıyor gayet ayakta duruyor yani ne alakası var bu aylarda binmicekde ne zaman binicek zaten sonra yürümeye başlar ayrıca uzmanlar evet kullanılmaması gerektiğini söylüyor ama benim eşim gorumcelerim kardeşim hepsi kullanmış Allah'a şükür sapasağlam hepsi bı sorun edicegini düşünmüyorum ona bakılırsa uzmanlar bı çok şey diyo hepsini uyguluyo musun?
tarafından
Evet uyguluyorum ben kendim de uzmanım çünkü kendi bildiklerimi uyguluyorum
0 oy
tarafından
8 aylık hepsini ve daha fazlasını yaşıyorum ama bizim onlara kızma gibi bir lüksümüz olamaz anneniz çünkü benimde bazen sinirlerim tepeme çıkıyor ama ona bağırmıyorum
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Benimki de 7buçuk aylık, saydıklarından daha fazlası da var, ama hiç bağırmıyorum çünkü o daha bebek bilinçli yapmiyo bunları, sende böyle düşün o şekilde frenle kendini
(859 puan) tarafından
Tenks
0 oy
tarafından
Bağirmiyorum asla ama asla. Kendime çimcik falan atmişliğim var birkaç kere. Sinirim en üst seviyedeyken yaptım sırf o acı beni sakinleştirsin diye.

Bebeğim önceden yatir ya da mama sandalyesine koy saatlerce dururdu. Ne zaman 6 aylık olduk işler değişti. Suan 7 aylık olmamıza 1 hafta var. Ve tam 3 haftadır asla gözünün önünden ayrılamam. Yatirip ya da mama sandalyesinde bırakamam. Uyuturum 10 dk sonra uyanır. Gece uykum hiç yok. Belki 3 haftada 2 gece anca uyumuşumdur o da 5 kere falan kalktıysa ne ala. Geceleri yarım saatte bir Uyanma döngümüz var artık. Hemde ağlayarak uyanıyor. Yürüteçe koymadım ben sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Valla bir kulda elimden tutmuyor. Annem gelir çok zorlanırsam arada. Mama. Yemesi ayrı dert ek gıdası ayrı. Zaten meme keyfi tutar. Bıraksam uğunur anında.

Tek bildiğim şey geçecek. Bunlar böyle kalmicak. Simdi evi falan biraktim gerekirse b.ok götürsün o ne istiyorsa onu yapiyorum. Evde 1 haftadir yemek falan pişmiyor. Makarna yaparsam ne ala. Sabır. Onun dilide sensin gözüde. Yapma bir kere bağirdimi insan devamı gelir. 
0 oy
(34 puan) tarafından
Bizde haftaya 8 aylık olacağız ne alt değiştirebiliyorum ne üst değiştirebiliyorum o kadar hiperaktif yani. sürekli ilgi istiyor kucakta gezmek istiyor bazen hiçbir iş yapamadığım zamanlar oluyor ama sinirlenmiyorum. sadece tek kızdığım nokta uykuya çok zor geçmesi ve gece sık uyanması haliyle yorgun ve uykusuz oluyoruz o zaman sinirleniyorum bazen yansıtıyorum bebeğime sonra çok üzülüyorum ama iş işten geçmiş oluyor. Kendimi üzmemeye çalışıyorum evet o bir bebek ama bizde mükemmel değiliz hata yapabiliyoruz sadece şiddet uygulamayalım Allah korusun. 
0 oy
(449 puan) tarafından
Benimki 6.5 aylık hiç uyumuyorum sabah kalkıp bir de işe gidiyorum işten geliyorum yemek bir yandan çocuk bir yandan, çokta mızmız bir çocuktur benim oğlum ayakta gezdirerek uyuturum. Bazen bende dayanamıyorum ama yapacak bir şey yok annelik zor iş :) Allah yardımcın olsun 
0 oy
(356 puan) tarafından
Eline bir şeyler verip oyalamaya çalış yürüteçte önünde sürekli bir şeyler olsun oyalansın oyuncaklar sağlayabilirsin yanlarına sen yerken istiyorsa o gün ona yediriceğin şeyleri çoklu porsiyolar olarak sakla mesala bu gün patates yiyorsa bir parçasını al sende yerken onada onu ver oyalansın bağırmamaya çalış geceleri ondan sıçrıyor olabilir tek başına bakıyorsan arada yardım al
0 oy
(1,044 puan) tarafından
7 aylık için baya hareketli masallah :) benim oğlumda 8 aylık  ama duvara kafa atmıyor yurutecte zıplamayi çok seviyo gece de benimle uyursa uyuyo
0 oy
tarafından

Be tırnağımı kesebilirim ne kaşımı alabilir ne  aynaya bakabilirim. İstediğini yapmazsam kendini yerlere atar kafasını yerlere vurur 1 yaşından beri böyle. Cekmecelerim hep dışarıda plastikleri koyduğum dolap hep dışarıda. Evde sağlam bişey kalmadı. Biri paçama asılır biri kazagima asılır. İçeri makinaya çamaşır atmaya gitsem 3 kişi gidiyoruz. Tuvalete gidiyorum yıkılıyor ev. E ben ne edeyim :D arada deliriyorum bağırıyorum bu da benim hakkım diye düşünüyorum 

0 oy
tarafından
Benim oglum 1 yasında aynısını yapıyor bi elini cekmecenin kapanacıgı yere koyuyor diğer eliyle itiyor cekmeceye öyle elini sıkıstırıyor o yüzden iş yaparken kucagımda tutuyorum

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 1,095 göst.
+1 oy
18 cevap 1,202 göst.
7 Aralık 2020 Aile kategorisinde Kirsehirli (597 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 196 göst.
4 Ocak 2023 Aile kategorisinde Birkoalaannesi (496 puan) tarafından soruldu
+1 oy
32 cevap 518 göst.
16 Mart 2022 Aile kategorisinde Buket masal (2,352 puan) tarafından soruldu