+1 oy
518 göst.
Aile kategorisinde (2,352 puan) tarafından
Kizimin iki ay sonra dogum gunu var bi organizasyonla konustum 1.200 tl dedi ki bence cok uygun 6 bin tl maas alan eşim hemen dedi g.ötmü vercem ben organizasyona ya cocugun ilk yaş dogum gunu olucak iki cocuguma yapamadim icimde kaldi bari bunda olsun dedim herseye hayir elbisesini alalim diyorum paramiz yok hic biseyde parasi yok gecen erkek kardesi istemis 500 tl aninda yollamis havale ile bi bize gelince olmuyo parasi gercekten herseyden sogudum insanda heves birakmiyor yapmak icinde sonucta hatira bu 

32 Cevaplar

+1 oy
(2,352 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kizlar beni yanlış anladiniz bende vermezdim haklisiniz ama gecen ay ablasinin cocuguna 3 bin tl lik telefon yolladi hediye gecen kardesine verdi 500 tl yani o tarafa gelince bana hic danismadan kendi kafasina gore aliyo yolluyo 1.200 tl de bence hic bisey sonucta baskasinin cocuguna olmucak bu dogum gunu ve az once suslemeyi kendimiz alip susleyelim dedim onada hayir dedi daha ne yapayim peki 
(7,791 puan) tarafından
Kiz bunu basa yazsana en iyi cevap sec gorsunler o zmn isler degisir
-Reklam-
+8 oy
(11,217 puan) tarafından
6 bin tl maas alan esim diosun da turkiye sartlarinda 6 bin tl ne ki 1200 e organizasyon tutcan bacim. bence hic gerek yok. bide cocuk1 yasinda daha hicbsy anlamicakta.
(2,352 puan) tarafından
Evet anlamicak canim ama sonucta o gunde hatira kalicak herseyi
tarafından
Ayn ++++zelomm++
(11,217 puan) tarafından
bana gore hic degmez kocan o parayi kolay mi kazanio 1200 organizasyona vermedigi icin kiziyosun. al onunla cocuga bir gram kenara koy daha cok cocuga faydasi olur
(7,791 puan) tarafından
Esinden sakinip kardesine aninda vermesi de yanlis bence
Diger yonden ilk yas icin bence de  pahali ..
+1 oy
(7,654 puan) tarafından
Herkes ayagini yorganina göre uzatmayı bilecek canim 1200 tl o maasa israf
(11,217 puan) tarafından
kanka valla ben yapmam : D organizasyon felan tutmam yani. hersene kndimce ufak tefek bsyler yapip hatra birakiom ama organizasyona varacak derecede sey etmem :)
(7,654 puan) tarafından
Kendim ettim pastayla beraber 600 tl tuttu bundan sonra daha sade
(11,217 puan) tarafından
yuhh bak gordun mu zaten yeterince masrafli bir olay bide ekstra organizasyon felan gereksz
(7,654 puan) tarafından
Tabi yaa
(7,791 puan) tarafından
Benim 50 lira tuttu:D ilk yas zaten memlekete gittik 30 a da paketli sus aldim her sey vardi adfg pastayi da annenler aldi kurabiye aldik 20-25 e de benzini saymiyom zaten gitcektik o da aradan cikti ani da kaldi bence :D
+1 oy
(679 puan) tarafından
Ya kizlar allah askina bi pasta alip loyun biz bu çocuklara ilerde nasil yetisecez doyumsuz çocuk  yetistiriyoruz ancak benmi yanlis dusunuyorum
(4,040 puan) tarafından
Kesinlikle böyle düşünüyorum ilerde çocuk arkadaslarimi doğum günüm için cagiricam derse evde pastasını yapar istediği tarzda kutlarım ama bu şekilde tam da senin dediğin gibi oluyor
(679 puan) tarafından
Ben oglumun bir yasini kutlamadim anlamazdi o gun fotografini cektim bu senede sadece bi pasta alirim valla ben calsiyorum esim calisyor maddi olarak düşünüyorum  ama her sene daha fazlasini isteyecek gerçekten  çocuğumuz  icinde yapmiyoruz millete gosteris olsun diye yapiliyor kimse çocuğum  mutlu  olsun demiyor
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Erkek kardeşine göndermesi saçma ne alakası var doğum günü organizasyonlarini saçma ve israf olarak görüyorum sahsen
(2,352 puan) tarafından
Ama bu normal suslemeyede paramiz yok diyoki
(4,040 puan) tarafından
Bilemiycem ben gösteriş sevmediğim için adama hak veriyorum. Bunu yapmanın çocuğa hiç mi hiç faydası yok ebeveynler kendileri için yapıyorlar. Ben en fazla yemek dağıtılan toplantıları severim o da sünnet ve Sevap olduğu için
0 oy
(3,831 puan) tarafından
canim, esinin uslubu kotu ama  organizasyona hic gerek yok , kendin de 200 300 tl ye guzel bir sey yapabilirsin
(2,352 puan) tarafından
Kuzum bu normal suslemyede paramiz yok diyoki
0 oy
tarafından
Erkek kardeşine verebiliyorsa size de vermeli sonuçta öncelikli ailesi sizsiniz
(2,352 puan) tarafından
Onun ailesi onlar cunku bizi es geciyo
0 oy
tarafından
Inan 200 300 liraya daka guzel dogum gubu yaparsın bence 1200 lira dogum gunh icin cok fazla 6000 maasin cok olduğu devir bitti artık 
0 oy
tarafından
bi bebek için organizasyonmuş, 1200tlymiş bana da çok geldi. ha 500ü kardeşine vereceğine sana verseydi, süper olurdu ama o an sen keyfi bi şeye 1200 istemişsin, kardeşi ihtiyacı için 500 istemiş. sizi dışladığı düşünmüyorum ama inat yaptığı kesin. elbise ne kadardı ki ona da laf etti? çocuklar havadan indi sanki
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Organizasyon paketinde neler olduguna baglı. Gecen ay dogum gunu yaptık ogluma susler 300 den fazla tuttu. 
0 oy
tarafından
Bacım 6000 maaş demişsin 1200 le bitse gene iyi sana 3000 e patlar yani biraz eşin haklı kardrşine verdiğine bişy diyemem belki borç vermiştir bu hayat şartlarnda organizasyona ben para vermem şahsi fikrim 
0 oy
tarafından
Valla 6 bin TL artık çerez parası niyetine çok Bi maaş değil yani. Kardeşine ihtiyacı olduğunda verecek tabi o ayrı konu. Ama 1200 TL ye organizasyon çok çok fazla. 200 300 liraya gayette şahane ni doğum günü yaparsın ben öyle yaptım. Süs dediğin nedir ki hadi tutsun 100 lira. Pastanı da en kötü evde kendin yaparsın tamam işte 
0 oy
tarafından
6000 tl maaşa 1200 tl organizasyon çok fazla. 
0 oy
(2,352 puan) tarafından

image

kizlar paketin icinde.bunlar var yinemi pahali sizce
(7,174 puan) tarafından
Yok bacım ya adam haklı çok para istiyorlar
0 oy
(966 puan) tarafından
Kuzum bnm esimde oyle maas aliyo ama ben o kadar masraf yapmadim. Kendim yaptim pastayi . Balonlar aldim masa kurdum elbisesini de komşumuz bi abla var o kiziimi cok sever o almisti . Ha esime desem her turlu yapar tum maasini olsa verir ama ben uzulurum . Cunku sabah 6 da gidugo aksam 8 de geliyo sogukta zor yabi 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
1200 evimizin kirası ya:) düşündüm de bazen istiyoruz ama karsi tarafi hic düşünmüyoruz zor kazanılıyor para bi saatlik icin cok bence
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Borcun derdin var mı bülmem de ben yinede 1200 tl vermem doğum gününe benim eşimde 6 bin alıyor ev kredisi ödüyoruz bi yandanda çocuğuma biriktiriyorum . Ama kardeşine yollamasıda bencillik. Eşim parti malzemesi satan yerden almıştı süsleri daha uyguna geldi işte masa süsü balon duvar süsü perde süsü pasta almıştık. Elbiseyide kardeşim almıştı. İmkan varsa kendin süs al daha uyguna gelir
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Valla canim şahsi fikrim bu benim 1 yasinda bisi anlamıyor çocuklar ama 2 de 3 te anlamaya başlıyorlar benimkide 2 yaşına girecek az çok anlıyor pasta balon süsleme yapicam evde ona hazırladığımız anlar mumları üfler felan ama 1 yas erken bence anı kalsın istiyorsun da aile içinde de olabilir ilerleyen yaşlar daha anlamlı olur
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Walla canım eşim 9 bin maaş alıyor evimiz arabamız var ama 1200 organizasyon a veremem. 

Yani haklı evde herşeyi yapıp pastayı yaptır 400-500 gitsin

Ben iki kızım var 8 doğum günü geçirdim hepsini de parti gibi yaptım aynen organizasyon tutmuş gibi oldu yani gerek yok cidden eşine haksızlık yapmışsın 
0 oy
(229 puan) tarafından
Bence saçma pahalılıkta hiç yapmaya hevesim olmadı 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 264 göst.
24 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Uh dgshs (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 726 göst.
16 Ekim 2022 Aile kategorisinde Bn bir anneyim (221 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 170 göst.