0 oy
753 göst.
Diğer kategorisinde (67 puan) tarafından
Merhaba kızlar bilenler bilir kızımın ameliyat olması lazım. Ondan sonraki süreçte radyoterapi ve kemoterapi alacak 6 7 gündür eşim tutturmuş bir tane kardeş yapalım diye. Bende dedimki uygun bir dille tabi kızımla ilgilenmek istiyorum. İkincisi olursa ilgim bölünebilir bu süreçte ameliyat olacak ve kemoterapi görecek belkide kemoterapi esnasında karnımdakide etkilenir Allah korusun böyle böyle anlattım sakin sakin. Bana etmedigi hakaret kalmadı ben istiyorum belkide çocuğa bir şey olacak benim hayata tutunmaya ihtiyacım var bir çocuk bize şart dedi. Çok ağır hakaretler edip gitti. Bian şoka uğradım daha öncede tartışmalarımiz illaki oldu ama hakaret boyutunda değil. Bugün de dediki senden çocuk istemiyorum nefret ediyorum senden seninle evlendigimden beridir başıma gelmeyen kalmadı vs vs bir sürü şey dedi. Anlıyorum kızımız kanser hastası ve psikolojimiz aşırı bozuk çok stresliyiz ama çok fazla üstüme geliyor. Aileme anlattım yaşadıklarınız kolay değil idare et diyor iyide annesi benim hem bi yandan kızıma üzülüyorum bi yandan da eşim son iki uc gündür bana hayatı zindan ediyor ben ne yapacam derdim yetmezmiş gibi bu da böyle yapıyor.

18 Cevaplar

0 oy
(2,354 puan) tarafından
Anlayış sıfır yani eşinde kusura bakma da
(67 puan) tarafından
Bu son dönemde aşırı değişti çok farklı konuşuyor artık bi saniye seviyorum dese diğer saniye nefret ettiğini söylüyor en son doktor bize son 7 ay dedi o gün bu gündür eşimi tanıyamıyorum.
-Reklam-
0 oy
(1,945 puan) tarafından
Öncelikle çok çok geçmiş olsun. Kızınıza Allah şifalar versin. Çocuk istememekte tabiki haklisiniz. Bebek doğduktan sonrasını geçtim hamileyken bile zorlanirsiniz. Bence tüm ilginizi kızınıza verin 
(67 puan) tarafından
Aynen oyle zaten kızım çok özel bir çocuk görme problemine var 2 kat daha zor yani kendimi düşündüğümden asla değil bol bol onunla ilgilenmek istiyorum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Allahım şifalar versin çocuguna. Eşinin belki çocuga bişey olucak diye tekrar çocuk istemesi hangi vicdana sığıyor anlamadım. Çocuguna bişey olmayı nasılda hemen kabullenmiş. İstediğini desin sen dogru olanı yapıyorsun 
(67 puan) tarafından
Kötü huylu beyin tümörü var
(25,224 puan) tarafından
Çok üzüldüm:( öldürmeyen Allah öldürmez allahım şifalar versin inşallah
(101 puan) tarafından
Canım biliyorum çok küçük kızın babama göre benim babamda ırsi dedemide beyin tümöründen dolayı kaybettik aradan bir 5 yıl falan geçtim babamda da baktık aynı tanıya varıldı babamı hangi hastaneye götürdüysek ameliyatın imkansız olduğunu ve ameliyat olursa masada kalacağını söylediler biz umudumuzu kaybetmedik araştırdık Ankara'da çok iyi bir doktor vardı babamı ona götürdük çok şükür Allah'ıma 1. Ameliyatını oldu aradan bir 2 yıl geçti tekrar babamin beyninde tümör çıktı ve şu an çok şükür Allah'ıma 10 yıl falan geçti sapasağlam evine ekmek getiriyor ayakta bizimle o yüzden hiç umudunu kaybetme canı veren Allah alan da Allah bize sabır bize sabretmesi ve dua etmek düşüyor canım sakın umudunu kaybetme dimdik ayakta dur
(67 puan) tarafından
Amin inşallah ben asla umudumu kaybetmiyorum kaybetmedim bende esim gibi olmuştum şimdi sizede çok geçmiş olsun
(67 puan) tarafından
Amin insallah
0 oy
tarafından
Oncelikle Rabbim şu hayırlı mübarek ay hürmetine kızına şifa versin canım eşin kendince hakli ama tepkisi ağır olmuş ha bide biraz erken düşünmüş hastane yollari hamilelikte o kadar zorki hele bebekle biraz bekleseniz iyi olur 
(67 puan) tarafından
Aynen oyle hastane tedaviler birde kızım özel bir çocuk yani ben vicdan azabı çekerim sağlıklı olsa belki düşünürdüm de bilmiyorum Allah yardım etsin bize.
tarafından
Benim bebeğim 20 günlükken Buyuk oğlumun böbrek hastası olduğunu öğrendik eşim çalışıyordu tek başıma küçücuk bebekle hastane yollarında perişan olmuştum hele bide ameliyat olmuştu çok zordu hem ben hem bebeğim
(67 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun Allah acılarını göstermesin bende bunları düşünerek olmaz diyorum. Allah onada akıl versin ki silkelenip düzelsin
tarafından
Amin inşallah cnm
0 oy
tarafından
Yaşadığınız süreç çok zor ama eşin kadar sen de etkileniyorsun sonuçta ama ondan çıkartmıyorsun hırsını. Allah yardımcınız olsun. İnşallah kısa sürede iyileşir çocuğunuz. Siz de stresiniz azalınca normale dönersiniz.
(67 puan) tarafından
İnşallah ben onu çok iyi tanıdığım için şuanda psikolojisini anliyabiliyorum. Ama o bunu yapamiyor
0 oy
(7,627 puan) tarafından
Çocuğa bişey olur lafı ne yaa sanki kaybetmeye razı olmuş gibi tövbe tövbe bir başka çocuğu yerine koymaya niyetlenmiş ne kadar acı bu kadar merhametsiz vicdansız nasıl olabiliyor bu erkek milleti anlayamıyorum oysa anne düşmüş hasta evladının derdine onun derdi başka sen doğru tepkiyi vermişsin kardeşim hiç kendini suçlama Rabbim evladını sana bağışlasın.
(67 puan) tarafından
Valla hep doktorlar yüzünden kaç tanesine gittik bu çocuk en fazla 7 6 ay yaşar diyorlar. O gün bugündür onunda psikoloji bozuk benimde ama ben kızımla ilgilenmek istiyorum sadece zaten çok özel bir çocuk görme yetiside fazla yok. Ben yapamayacagimi kesin bir dille soyledim
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Suratına tükürülür öyle adamın bii önce olan yavruna çare bul üzül neyin garantisini alacakmış aklınca
(67 puan) tarafından
Vallahi o kadar üstüme geldiki kızımı alıp gidesim geldi. Özünde asla öyle değil 3 yıl sevgiliydik. 4 yıldır evliyiz. İlk defa onu böyle görüyorum. Çok farklılaştı
0 oy
(13,272 puan) tarafından
Üzgünüm ama bu kadar bencil insan hayatımda görmedim hayata tutunacak sebep ikinize de lazım tabiki Rabbim şifa versin kızınız iyileşsin inşallah. Eşin daha yolun başında yavrusunu gözden çıkarmış yenisini arıyor. Şu süreçte çocuk en son düşünülecek şey hamile iken kızının tedavisi sırasında stresten bebeğini kaybedebilirsin kızının tedavisinde sürecinde hamilelikten dolayı kızını ihmal edebilirsin veya kızınla ilgilenirken diğer çocuğunu ihmal edebilirsin bütün bunları düşünmesi gerek her şeyden önce seni düşünmesi lazım bu kadar şeyin üstüne bu kavgalar bu laflar çok çirkin bu erkekler ne sanıyor bizi kuluçka makinesi mi hey Allahım ya.  Rabbim akıl fikir versin eşine 
(67 puan) tarafından
Amin inşallah bir an önce toparlanması lazım. En azından kızım için o bu süreçlerden geçerken ona ihanet etmiş gibi hissederim
0 oy
tarafından
Canım malesef zor sürecler insanı yıpratır,bi süre sonra sağlıklı düşünemez hale getirir. Dün eşim küçük çoçuk gibi geldi başını omzuma yasladı.Hastahaneler tahliller seni çokmu yordu dedim sadece başını salladı. Erkekler aslında kadınlardan zayıf. Allah şifalar versin 
(67 puan) tarafından
Amin insallah sizinki neden peki
tarafından
Eşimin rahatsızlığı var,bebek sahibi olmakda zorluk çekiyoruz. Geçen bunalıyorsan bekleyelim, yok ben istiyorum dedi. Dün çok yıprandığını fark ettim. Bende bazen kelimeleri zor tutuyorum söylememek için. Sadece sakin olun. Allah şifalar versin . Eşinden habersiz korunma için ertesi günü hapı al.
(67 puan) tarafından
Allah sizede şifa versin hayırlı bir kapı açsın
tarafından
Amin canım .İnşallah. Allah dualarımızı işitsin
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Bence eşinin psikolojisi bozulmuş o yüzden böyle davranıyor eşini ikna edip Bi psikoloğa götüremez misin?? Sen haklısın insan bütün ilgisini evladına vermek istiyor kendini bile düşünmüyor insan. İnşallah iyileşir prenses Allah ona acıyı hissettirmez inşallah 
(67 puan) tarafından
Aynen oyle psikolojisi gitmis konusacamda ne tepki vereceğini kestiremiyorum artık
(1,610 puan) tarafından
Biraz cilveli konuş bence. Veya konuya şöyle de girebilirsin hayatım bende çocuk istiyorum ama kızımızın durumu böyleyken ilk önce psikolojik destek alalım sonra çocuğumuz olsun falan filan
(67 puan) tarafından
Deniyecem inşallah ise yarar
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Bilmiyk cnm çok zor süreçten geçiyorsunuz Allah yardımcınız olsunah şifa versin kızınıza böyle bir dönemde birbirinizden güç almanız lazım. Eşinin de psikolojisi bozulmuş belli. Bence böyle dönemlerde söylenilen sözlere çok takılmamak lazım ama birbirinizi anlamanız lazım. İkinci çocuk meselesi de ikiniz de isterseniz olur hatta belki size çocuğunuza da moral olur ama tabii ki ikinizin de istemesi lazım eşin yanljx yapmış inşallah kısa zamanda hatasını fark eder
(67 puan) tarafından
Amin inşallah Allah kimseyi sevdikleriyle sınamasın
0 oy
(5,366 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun yavrunuz inşallah düzelir. Zor Bi süreçtesiniz psikolojiniz yıpranmıştır Allah sabır versin ama bu ortamda  ikinci bir çocuk en çok seni yorar dahada yıpranırsın. Eşini ikna et sen mecbur değilsin o istedi diye 
(67 puan) tarafından
Aynen oyle başta esim böyleyken asla istemem o önce bi düzelsin kızım iyilessin oyle
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Senin eşin bencilin teki her şeyden herkesten çok kendisini düşünüyor 
(67 puan) tarafından
Onuda anlamaya çalışıyorum ama inşallah hatasının farkına varıp düzelir.
(4,089 puan) tarafından
İnşallah burda evladını da seni de doğacak olan evladını da düşünmeli yazık sırf kendisi duygusal olarak tatmin edecek diye doğan çocuğu da yazık olmayacak mı Allah kimseye yaşatmasın çok ağır acı evlat acısı senin karnında o yavrunun da bu acıyı yaşamasını o stresle dünyaya gelmesini nasıl ister
(67 puan) tarafından
Onun gibi dusunemedigim için istemiyorum simdilik
0 oy
(4,668 puan) tarafından
İlk başta esine çok kızdım yalan değil ama doktorların son 7 ay demesiyle eşini biraz olsun anlayabildim. O çok zor zamlarda acınızı biraz olsun hafifletmek için bi umut bulmuş ona tutunmaya çalışıyor. :((  en azından bebekle ilgilenirken acımızı biraz olsun unuturuz diye düşünüyor galiba:((
(67 puan) tarafından
Aynen oyle anlatıyor ama zamanlama çok yanlış
0 oy
(252 puan) tarafından
Canım ya evladınızın hastalığı ikimizde yıpratmis.Onunda psikoloji bozulmuş ama böyle durumlarda  ikinci bir çocuk size iyi gelebilir eşin bir yerde haklı ama birbirinizi üzmeyin .Eşinide anlamaya çalış normal biri olsa hakaretleri kabul edilmez haksız derdim ama o da acılı bir baba kaybetme korkusu yaşıyor onunuda anlamaya caliş biliyorum yaşadığınız şey hicde kolay birşey değil rabbim yardimciniz olsun ama  ikinci çocuk sizin için hayırlı olacağını düşünüyorum
(67 puan) tarafından
En azından ameliyatı ve kemoterapisi bitene kadar düşünmüyorum bi iyileşmeye doğru giderse olabilir. İşte bunu eşime dedikçe oda üsteliyor şimdi diyor Allah yardımcımız olsun
(252 puan) tarafından
Uygun bir dille konuş bende istiyorum cocuk ama hamile halimle hastanelerde koşturamam hasta yavrumuz var onun ilgilenmemiz lazım de   onun bize ihtiyacı var de ama birbirinizi kırmayın rabbim acil sifa versin
(67 puan) tarafından
Amin insallah
0 oy
tarafından
Maalesef kadınlar kötü olayları daha tölore edebiliyor erkekler çocuk gibi 
(67 puan) tarafından
Aynen oyle valla
0 oy
tarafından
Allah şifa versin canım herkes eşini elestirmis ama galiba ben de eşini haklı buluyorum isteme konusunda tabiki umut kesilmez rabbim yardimciniz olsun emanetinize en iyi şekilde bakıyorsunuz belli bu yazından. Sonucu Allah bilir Allah hayırlısını versin çocuğunuz için inşallah atlatır mutlu bı ömrü olur. Eşin icinde oluşacak boşluk dan korkuyo bence olası kötü bı durum da evladına bağlı olmasa bu kadar korkmaz.esinle tekrar konuş sakince onada kizqmadim 
(67 puan) tarafından
Bu gece yine deniyecem inşallah işe yarar
tarafından
Allah yardımcıniz olsun canım erkek kadın gibi dusunemiyo daha duygusal benim eşim ağlamış di gebelik riskli çıkınca daha duygusal kar bence kadın daha toprak gibi daha güçlü
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Allah korkusun evladima bi sey olda öyle ese tutunma senebi de yapmazdim bende bosardim. 

Sana destek olacagi yerde ne bu ya? Once elinizddekiyke bi ilgilenin  tum değerinizi verin. 
(67 puan) tarafından
Psikolojik sorunları var emin oldum artık Allah kimseyi evladiyla sınamasın insanı aklından eder böyle

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 195 göst.
25 Nisan 2022 Aile kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
+2 oy
11 cevap 343 göst.
12 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Alyakus (2,375 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 220 göst.
10 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,364 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 558 göst.