+1 oy
89 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar iftara yemek dusundum bulgur pilavı birazda et kavuran ayran yeterrabbkm bereket versin sahurada ıspanaklı borek yapıyım dıyorum hazır yufkadan yapıcam 8 aylık bebem var acamam ama hayatımda hıc ıspanaklı borek yapmadım en guzel nasıl olır

5 Cevaplar

0 oy
(44,718 puan) tarafından
Böreği severim ama ıspanaklı bı türlü sevemedim veren çıkar şimdi tarif
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ispanakları haşla Daha sonrasında soğan kavur içine azcık salça Birazda baharat koy Sonra Ispanakları pişince süz onu karıştır soğanlarla falan tuzunu falan at bırak soğusun

Daha sonra süt 1 yumurta azıcık kabartma tozu yarım çay bardağı sıvı yağ bunları bir güzel karıştı yufkaların arasına fırça ile sür Daha sonrasında Ispanakları içinde bir güzel yay sar tepsiye diz başta ne yapacağın kadar iyi yap Daha sonrasında böreğin üzerine yarım çay bardağı kadar soda dök varsa eğer beklet onu yarım saat falan sonra yumurtasını su Çörekotu Susam dök at fırına
0 oy
(913 puan) tarafından
Sosuna 1 ç bardak sıvı yağ 1 ç bardağı yoğurt 1 yumurta  tuz hem ićine geri kalanini da ustune dökerein. İspanakları doğra az yağda kavur ölsün bdn soğan koymuyorum. Kol boreyi yap. Şekil vermesini youtubdan bak
0 oy
(449 puan) tarafından
Canım ben kol böreği gibi sararak yapıyorum 20 dakikami almiyo. 

Soğan salca kavur ispanaklari at tencereye istediğin baharatlardan koy karabiber pul biber tuz falan. Ama ispanagi çok pişirme firindada piscek ya çok öldürme yesil kalsın biraz.

Bi kasede biraz süt yumurta yağ koy yufkani ac heryerine bu karisimi sür sonra ucunu biraz katla. Uzunlamasına ispanagini ser güzelce dola. Tepkinin altını yağla yada yağlı kağıt ser. Uzun rulo halinde ya tepsine göre yerleştir. en son üstüne Bi yumurta sürüyorum çörek otu susam ne istiyosan serpistir. 180 derecede pişiriyorum üzeri kızarana kadar.
0 oy
(1,121 puan) tarafından
Ispanaklari hasliyorum .... sonra ayrı tavada soğan kavurup içine ıspanağı ekliyorm ... karabiber pul biber tuz atıyorum..... indirdikten sonra içine peynir rendeleyip yada ufaklayip atıyorum...

Sosu için yoğurt yumurta sıvı yağ karıştırıp yufkaların üzerine sürüyorum.... Sonra iç harcı koyup sariyorum... Kalan sosa bir yumurta dha kırıp tüm böreğin üzerine sürüyorum ve susam serpip fırına atıyorum .... böyle yumuşacık oluyor

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 124 göst.
3 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde gulistaN18 (2,159 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 142 göst.
28 Kasım 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Alyakus (2,371 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 82 göst.
13 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Kadriyendc (640 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 213 göst.
29 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Cikolatamm (72 puan) tarafından soruldu

380,504 soru

11,392,609 cevap

34,903 kullanıcı

...