+1 oy
290 göst.
Diğer kategorisinde (2,423 puan) tarafından

Selam kızlar. Kafam çok dolu küçük olan gece uyutmadı henüz 20 günlük. Büyük kızım 3 buçuk yaşında. Şimdi küçüğü sürekli meme de sürekli  ağlama halinde. Buyukle eskisi gibi ilgilenip oyunlar oynayamıyorum. Vicdanım da hiç rahat değil. Çok özlüyorum onla vakit geçirmeyi. Kardeşi olsun yalnız büyümesin istedim ama yetemicem diye korkuyorum. Yukarıda babane si yakında da ananesi var. Onlarla gitmek istiyor oynuyorlar onunla diye. O zamanda içim rahat etmiyor zanlı bebek için göndermişim gibi. Tamda anlatamadım işte karışığım. Tecrübeli anneler morale ihtiyacım var ne zman düzene girer. Hiç eski hayatıma dönemicek gibi hissediyorum. :( 

10 Cevaplar

0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bende böyleydim geçiyor.
(2,423 puan) tarafından
İnşallah kuzum
(3,895 puan) tarafından
Benim biri 4 yaş biri 1 yaş cnm geçiyor.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım bu kısa Bi süreç 3 4 Aya oturuyor.  Benim iki bebegimde kolikti aralari da 13 ay :)) başta çok ağladım çok üzüldüm kızıma yetmiyorum vs diye. Ama hayat böyle zaten hiç biseye insan istediği gibi yetemiyor. Şimdi o kadar rahatladim ki ikisi oyun arkadasi oldular.  22 aylık biri 8 aylık:))
(2,423 puan) tarafından
İnşallah canım ya :(
tarafından
Emin ol tek olmasından daha iyi. Güzel ve kaliteli vakit geçiriyorlar,  paylaşmayı beraber biseyler yapabilmeyi öğreniyorlar
(2,423 puan) tarafından
Sanırım biraz büyüdüklerinde iyi ki dicem. Sağlıklı olsunlar'da
tarafından
Öyle canım bide ne kadar küçük o kadar iyi kardeş konusunda . Kıskançlık sesini daha az yasiyosun
0 oy
tarafından
bende boyle düşünüyordum ama inan geciyor benimkilerin aralarinda 1bucuk yas var birde :) 

kucuk büyüdükçe ikisiyle de ayni anda oyunlar oynamaya basladim ikisiyle ayni anda ilgilenmeye uyutmaya başladım  ilk zamanki gibi olmuyor :) küçük 4bucuk aylik buyuk 2 yasinda :)
(2,423 puan) tarafından
İnşallah bende alışırım  :/
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Valla ben alisamayacagimi ve zorlancagimi düşündüğüm için ikici çocuğu yapmaktan varz geçtim. Allah herkesin yardımcısı olsun. 
(2,423 puan) tarafından
Amin kuzum inşallah
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Su an  zor  olur eminim kolay geciyo diyen yalan söyler 

Zamanla hepsi geciyo canım su anda bebeğin cokk küçük normal bunlar 
(2,423 puan) tarafından
İnşallah kuzum İnşallah:/
0 oy
(119,126 puan) tarafından
kiz sacmalama buyik olanla beraber bak kucuge kuzey bezinj verir sarilir oper bi duzen oturt 20 gun oldu
(2,423 puan) tarafından
Benimkide sarılıp öpüyo vs. Ama eskisi gibi ilgilenemiyorum  tanı:/ ah sevdoş bi pozitif olabilsem keşke.
(119,126 puan) tarafından
pozitif dusun annesin sen birine bakip digerini ihmal etcek bi anne degilsin ikiside iyi bakiyosun sadece suan hassassin lohusasin gecici bi durum bu ♥️
0 oy
tarafından
Bence gönderme oralara çok aslismasin evde kalmalı belli bir müddet sona alışıyor lar canim
(2,423 puan) tarafından
Her zman göndermiyorm da küçük gece uyumayınca oda sabah bir iki saat gidiyor
0 oy
(253 puan) tarafından

Ben yogun bakimda kaldim dogumda kizima kardesinin dogdugunu soyleyemedik annem kardesimi daha cok seviyor onunla ilgileniyor demedsin diye. Hastaanede psikolok tan destek aldim nasil soyleriz diye;

Doktor soyke söyledi. " Hic bir zaman mükemmel olmak zorunda değiliz, savastan kacan, savasin ortasinda yasayan cocuklari dusunun onlarin psikolojilerini, onlar dda cocuk ama savasin ortasindalar" bunu duyunca ben hak verdim. Biz zaten tüm fedakarligi yapiyoruz. Dort dörtlük olmasin bazi seyler 

Benimde kucuk 40 gunluk buyuk 5 yasinda. Anca adapte oldum. Bebeğim prematüre dogdu extra bakim istiyor. Emzik alistirdim isim kolaylasti diyebilirim. Her istediginde emziriyorum. Uyuyor. Gaz problemi extra. Buyuk icinde ben ve babasi elimizden geleni yapıyoruz ama bizde insaniz ve bu fedakarliga rağmen tabiki kimse bizden mükemmel olmamizi bekleyemez. Kendi basina oyun kurmayi öğrettim. Birde havalar isindigi icin belirli saatlerde disari cikip bebek arabasi ile hava aliyoruz hem kafasi dağılıyor hem. Yoruluyor.

Dun babaannesi bizdeyydi onun tepesinden asagi inmedi cok normal ilgiyi baskalarindan bekliyor esim de isten cikinca zaman geçiriyor yeter 

Kuzum bende cok ilgili bir anneydim 2. Ye kadar ama inan daha fazlasini yapamıyorum cunku kadin olmak zor anne olmak daha zor. Ev isi camasir bulasik iki cocuk ve kisisel bakimin hepsi senin elinde ve sen daha iyisini yapamazsin bu kadar mükemmel olma. 
Bende cok agladim, kizim bana soyle dedi anne artik uyuma diye. O zamanlar cok agladim ama artik herseyin farkindayim
(2,423 puan) tarafından
Haklısın galiba kuzum. Sonuçta kardesi olan her çocuk bu süreçler den geçiyor. Çok şükür Rabbım nasip etti. Sağlıklı olsunlar da Bi şekilde buyucekler. Ac açıkta değiller. Savaşta değiller dediğin gibi.
(253 puan) tarafından
Tabiki, bende kizimla dolu dolu bir gun geciren aneydim. Ve anasınıfı ogretmeniyim ama dedigim gibi hic bir zaman dort dörtlük olamıyoruz. Dusun ki kizim tek basina oyun kuramaz birlikte oynadigimiz icin simdi onu ogrenmesi icin bir süreç olustu. Tek oynamayi ogrenecek
0 oy
tarafından
Valla bende istemiyom diyordum simdi istiyorum ams zormu cok
0 oy
(15,598 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Semoş aynıyız oğlum üç yaşında kızım on günlük odaya geliyor kucağında bebeği görüyor geri gidio sevmiyor ilgilenmiyor henüz erken elbet alisirkar ama vicdanen rahat değilim uyutuyordum alışmış gece uyanıp kucağıma gelio 
(10,411 puan) tarafından
Bu günlerde gecicek tatlim biraz sabır edin
(15,598 puan) tarafından
Elbet geçecek de ne bileyim sanki ona haksızlık etmişim gibi geliyor elimden geldiğince ilgileniyorum bide toparlansam tam iyi olacak.
(10,411 puan) tarafından
Kucuk bebisin 2  3  aylık olsun sende toparlanın eskisi gibi olursun
(15,598 puan) tarafından
Haklsiin zamanla herşey düzene girer rabbim sabır versin

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 277 göst.
30 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 427 göst.
24 Eylül 2022 Aile kategorisinde ❤ Ecem Lina'm❤ (3,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 667 göst.
17 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Selimin annesi (8,975 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 362 göst.
5 Eylül 2018 Aile kategorisinde Nagehan (137 puan) tarafından soruldu

378,252 soru

11,321,292 cevap

34,765 kullanıcı

...