0 oy
276 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızım 15 aylık 4.aya girdim hamilelikte karnımdaki doğunca kızım 2 yaş civarında olacak ve ben onlara yetisememek değilde çok fazla yipranmaktan korkmaya başladım kızım büyüdükçe aksilesiyor sanki sizler naptınız çocuklarınız kıskançlık yaptimi dengeyi nasıl sağladınız ev temizliği yemek vs vs 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Pek iyi şeyler diyemicem :) 

3.5 yaş var çok zorlandım hala daha zorlanıyorum. Maalesef kıskançlık çok oldu oglumda
tarafından
Ya ben düşünüyorum ki kızım daha küçük olacak ya alışır diyorum ama
tarafından
Olabilir. Benimkinin aklı herşeye eriyordu. Bi de büyük olan erkek olunca daha zor oluyor. Kızlar daha anaç iyi anlaşabilir
tarafından
İnşallah ya bende biraz kıskanır ama ablalık yapar diyorum ama bakalım
(594 puan) tarafından
Vala kuzenimin kızıyla oglu arasında iki yaş var ve büyük olan kız küçükten daha beter. Oğlana kıza bakmaz bence.
-Reklam-
0 oy
(2,355 puan) tarafından
ah cnm ah bana sor kızım 10aylıkken hamile kaldım 19aylıktı kucuk kızım dogudugunda ablası .. cok zor yıpranıyor insan ve nekadar yıpranmaym die ufrasrsan ugras daha fazla yıpranyrsn hele bide ek gıdaya gextginde hesapladım o gun 12ogun yemek veryrm DHA kebdmz yok hesapta wlla cok zor temzlk esimmysrdmcı olluyor buyuk kızımda aksi kucuk hiç durmuyor gunduz uykuları uzun degıl onlar oynarken genelde aglıyolar cok dagınuksa nutfagmı topluyorum bazende toplayamayp esim gelince topluyor oturma odasını bazen topluyorum bazende ustunden geciyrm ne yalan söyleymnmurfak dolabm camlarm esim yapar arada bir ben bazen süpürge acarm esim 5gun sabahı olur snra gececi bi gun işte bi gün evde öylelkke halletmeye calsrz ya 
tarafından
Hadi ya zor olmus sizin korktum valla ben şimdi Allah yardımcımiz olsun
(2,355 puan) tarafından
amin cnm cok zor yemek bile yiyemyrm kucuk w9dk durrsa aglayarak yemeknyiyorm bogazıma diziliyor bak ablası uyudu smdi buda uyuyacaktı annemler geldi saolsn uykusu kacyı ıkısı aynı anda uyuynca rahat edym uzun sure mutfakta bseyler hazırlayamymda abur cubur fln yiom 1saatte olsa dinlenym ama alıstm tempoya teknskntım durmayıp yemeknhazırlatmması bazende sakinler
0 oy
tarafından
Kıskançlık açısından zor olur . Benim erkek kardeşim 1.5 yaşında bebeğim 2 aylık. Kardeşim kıskançlıktan hasta oluyor resmen 
tarafından
Hadi ya inşallah biz böyle bişey yaşamayız korktum valla
tarafından
Ay inşallah valla kızımı dövüyor sever gibi bakıyor yanımızda ama arkamızdan yüzüne Osmanlı tokadı geçiriyor valla tek bırakamıyorum kızımı o yüzden
tarafından
Haha yaramaz ya
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Araları 2.5 yaş 

Yani kıskançlık pek olmadı

Ben öldüm,ruhum öldü ama idare ettik kötü durumlar yaşamamak için 

.

Yemek leri gece yaptım mesela, gece ortalığı topladım filan 

Eskiler 10 çocukla herşeyi yapıyormuş biz mi yapamayacaz , korkma arkdanda bı huni ordusu var:D
tarafından
Hahaha ay güldürdün valla sağol bilmiyorum ki inşallah atlatırız sağ salim delirmeden hshsh
0 oy
tarafından
3 çocuğum var anne tek çocuklara yıpranıyor ikiylede uclede o yüzüden yıpranmadan çocuk buyutebilen yok canım onu artık kafana takma kaçınılmaz bir son o ") onun dışında kıskançlık elbette oluyor ama vurdulu jirdili duyurma dönüşürse o zaman zor büyük kardeşin küçüğe zarar vermesi en korktuğum seydi benimde allaha şükür hiç böyle bir durumla karşılaşmadım ne ikinci doğduğunda ne de üçüncü kızlarım çok sevecen anaç lar birde elimden geldiğince hiç birini birinden ayırmıyorum hepsine eşit davranmak için leomden geleni yapıyorum hamd olsun iyiki varlar rabbim iyiki nasip etmiş onları bana onlar olmasa ne yapardım hiç bilmiyorum 
tarafından
Bende çok çocuk seviyorum nasip olursa eşimde istiyor bende istiyorum 4-5 tane olsun hepsine yetelim ama bu aralar içimi korku sardı inşallah Allah korktuğumuza uğratmaz
tarafından
Hiç korkma canım ben düşüne düşüne psikolojimi bozdum ama ne var sanki çocuk evin berketi neşesi şükürler olsun her bir odamdan bir ses geliyor evim dolu dolu inşallah rabbim acılarını yokluklarini göstermesin basımdan eksik etmesin çok seviyorum her birini ayrı ayrı ") maddi açıdan zor yetişiyor her şey ucu ucuna denk geliyor ama elbet her darligin bir bollugu vardir bu günlerde geçer hayırlısıyla
tarafından
Allah rızkını verir elbet o yönden çok korkum yok hamdolsun şimdilik işimiz yerinde bı sorun çıkmazsa o konuda sıkışmayiz Allah'ın izniyle
0 oy
tarafından
32 haftalık hamileyim 18. Ayına giricek oğlum var şimdiden zorlancaz belli 
tarafından
Off inşallah biz çok sıkıntı yasamayiz
0 oy
(2,827 puan) tarafından
Bence araları en az 5 yaş olmadığı sürece zor olur ama bir sene zor olur iki sene zor olur aradan çıkar çocuk işi büyür giderler inşallah Allah kolaylık versin hepimize..benimkilerin arası 29 ay olacak bakalım ..
tarafından
Azmis yinede amin amin
0 oy
(886 puan) tarafından
Valla canım şu anda sana yazıyorum 2 yaş arayla doğurdum lanet bi durum ama herkesinki bir olur mu bilemem umarım seninki kolay olur her şekilde zor ister istemez anne yıpranıyor kim ne derse desin kalıbımı basarım o kadar diyimm
0 oy
(238 puan) tarafından
3 yaşında ve 4 aylık iki kızım var. anlatmakla sığmaz buraya zorlukları. şahsen ben çok çook zorlanıyorum hiç böyle tahmin etmemiştim. en basiti kardeşi doğmadan önce uslu sakin olan kızım şimdi çok zorluyor. kıskanmasın diye elimizden geleni yapıyoruz ama kıskanıyor ve kardeşine zarar verir diye biran bile yanlız bırakmıyoruz. ev işleri yemekler hep yarım yamalak oluyor. ikisine de tam anlamıyla yetemiyorsun hiçbirzaman
0 oy
(2,127 puan) tarafından

23 gun oldu dogum yapalı 2 yaş 1 ay var tam aralarında bazen çok bunalıyorum canım ev işi yapmayı bile özledim baya batmıstı evim annem geldi dün bugun heryeri temizledim kafam rahatladı en azından arada sende bakacak birine ver bakımı yap evini temizle dolaba yemegini at insan rahatlıyo 

Kıskançlık bizde pek olmadı yani başta oldu ama esirgemedik sevdirdik opturduk felan o sekilde kıskançlık yok suan insallah boyle devam eder
0 oy
(2,768 puan) tarafından

Tam iki yaş var zorlandık ilk 3 ay ama şimdi küçüğüm oğlum 6 aya girecek kızımda 2buçuk yaşına gidiyo nasıl seviyo kardeşini :)

0 oy
(9,626 puan) tarafından

Daha doğurmadım 3 hafta kaldı doğuma oglumda 15 aylik ve zor bi çocuk 1 dk yerinde durmayan cocuk dogurmusum :D Bende tersine yipranmaktan cok yetememekten korkuyorum bakalım Allahim elbet verir kolaylığını  

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 290 göst.
14 Nisan 2022 Diğer kategorisinde ❤Semos❤ (2,423 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 426 göst.
24 Eylül 2022 Aile kategorisinde ❤ Ecem Lina'm❤ (3,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 666 göst.
17 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Selimin annesi (8,971 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 361 göst.
5 Eylül 2018 Aile kategorisinde Nagehan (137 puan) tarafından soruldu

378,098 soru

11,316,980 cevap

34,762 kullanıcı

...