0 oy
363 göst.
Diğer kategorisinde (5,308 puan) tarafından
Kızım 19 aylık sütüm eskisi gibi değil çokta yetmiyor dedım belki bir iki aya klmaz süten kesecem dün yengem dyordu birisi senin yanında olması gerekiyor ne yemek yıyeblcen ne çoçugunla ilgileneblcen balon gbı olacak göğsün maf olacan çok zor :( çok korktum resmen doğrumu gerçktn 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Adacayi için sütü tamamen keser mastit olmazsınız. Bakmayın millete aman ya 
(5,308 puan) tarafından
Cnmm sütü keser mi gerçekten valahi çok korktum herkes bşey dypr
tarafından
Youtube da Dr Osman gonulal var ben bebeklerini onun gelişim videolariyla büyüttüm. Memeden keserken adacayi için diyor kesiyor da ben birkaç kez bilmeden içmiştim direkten döndüm.  O doktoru dinle istersen
(5,308 puan) tarafından
Direkten döndüm derken cnm herhangı bir zararı yok dimi
tarafından
Sütüm tamamen kesiliyordu başka Bi zararı yok :))
(5,308 puan) tarafından
Saol cnm aktarda sorarım bide bir iki aya keserim şmdi değil
-Reklam-
0 oy
tarafından
Birkere kesmeye kalktım. Davul gibi şişti, aktı, ve ateşim çıktı resmen sıtma oldum. Sonra vazgeçtim. 2 yaşını geçiyor hala emiyor maalesef :(
tarafından
Bence yavaştan kesmeye basla. Büyüdükce aklı eriyor maalesef. Normalde tiksindirerek bıraktırma taraftarı değilim ama denemek amaçlı sirke sürdüm kız bayıla bayıla emdi. Sonra salça, siyaha bile boyadım nafile hala emiyor. Bilmiyorum nasıl kesicem. En son sabır taşı diyorlar bakalım. Çok düşkün maalesef belki işe başlar uzaklasirsam unutur
(5,308 puan) tarafından
Bant yap oyoe deneyen var ben kurban bayramında snra kesecem yolculuk falan yapacam çnkü rezil eder beni emdiği gbı susuyor
tarafından
Denedim onuda yok fayda etmedi :D
(5,308 puan) tarafından
Vala annem dun dyordu ben göstermeyormuşum sze çıkarmıyordum oyle alştrp kestim dedı
(507 puan) tarafından
Kizlar ben salca ucuna surdum .bak ciz olmus aciyor dedim 3 gunde kesildi .korktu artik istemedi hic .
0 oy
(2,503 puan) tarafından
Ne alakaya ya saçmalamış resmen ben sütten kestim azalmıştı benim de şişmedi en ufak ağrı bile olmadı 
(5,308 puan) tarafından
Bnm de azalmş yani sönmüş göğsğm sanki lastk gbı emiyor
0 oy
(6,949 puan) tarafından
Hiç alakası yok ben çok kolay kestim.
(5,308 puan) tarafından
Peki uyandgunda nasıl tekrar uyıtum emzdrmedn
(6,949 puan) tarafından
İşte o biraz zor oldu canım tamam kızım sen uyu sonra vereceğim falan diye diye zar zor uyutuyordum.
(5,308 puan) tarafından
Benm kız sana sonra verecem cümlesinden anlamazki kucagıma aldgmda kazağımı kaldryro su veryorum illa meme olacak meme olmadan uykuya bile dalmıyro off bnde blmiyorum ne yapacam zaten kurban bayramından snra kesecem eylülde 2 yaş olacak işte temmuzda falan 22 aylık olcak
(6,949 puan) tarafından
Öyle düşünme canım güzel güzel anlatmaya çalış sabırlı ol bir hafta da tamamdır sen de rahat edersin.
(5,308 puan) tarafından
İnşşalah rahat olur 2 ay daha sabredim bakayım ne olacak
0 oy
(257 puan) tarafından
Doktordan destek al çevredekilerin çoğu bünyeye bağlı 
(5,308 puan) tarafından
Vala bennm oyle doktorum yokki
(257 puan) tarafından
Çocuk doktoruna  veya sağlık ocağına git canım
(5,308 puan) tarafından
Hemşire geçen dyordu kız 2 yaşına kadar emzir dedı neblm zateb 19 aylık eylülde 2 yaşında olcak
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Yok ya öyle bişey o da çok abartı ilk bir kaç gün göğsün ağrır sütten dolayı ama azar azar sık ağrısı geçsin yeter bir haftaya da biter zaten bebeğinde büyümüş masallah hiç bişey olmaz
(5,308 puan) tarafından
Ayy evet büyük artık dimi saol vala çok korktyorlar sen kaç aylık kestın
(3,127 puan) tarafından
Ben 2 buçuk yaşında zar zor kestim canım ama ben çalışıyordum sadece geceleri iciyodu kıyamadım o yüzden o kadar bekledim
0 oy
(2,346 puan) tarafından
Birden bire kesilmez bence ben yavaş yavaş azaltarak gittim tam tersi işlerimi yaptım ki boşta kalınca gelip yakama yapışıyor diye yanında durmadım. Bı hafta sürmeden bıraktı öyle bı bağlıydı ki yemek yemez sadece beni emerdi tek düşündüğü emmekti bırakmaz dediler falan hikâye yani. Bana göre en zoru tuvalet ya şimdi karar kara onu düşünüyorum hiç yüzü yok
(5,308 puan) tarafından
Bende azşatyorum ama gece çok kalkıyro yaa onu azaltamıyorum:(
(2,346 puan) tarafından
Ben gitmiyordum yanına babası ilgileniyordu su veriyorduk falan öyle unutturduk geceleri de
(5,308 puan) tarafından
Bnm kızım eşimn yanunda durmuyor illa meme istyr
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Abartmış bence .. Maşallah benim gayet kolay olmuştu. Kızımı 17 aylıkken kestim zaten aklına bile gelmedi. Ben ara ara vermeye başladım zaten öyle olduğunda süt azalır sonra üstüne corona oldum ve bir daha vermedim unuttu zaten :) inşallah bu süreç senin için de kolay olur 
(2,067 puan) tarafından
İnan benim ki de içmiyor du ama sonra dan alıştı
(5,308 puan) tarafından
Biberonunda kaybettim koskocaman evde biberon kayboldu suluk ta versem bşey olurmu bide sen dolap tan çıkardıgın gbımı veryordun  3 saat beklese ekşi olur dye blyorum
(2,067 puan) tarafından
Hafif ılık veriyordum soğuk içemez. Suluk bilemedim canım. 3 saat te bozulabilir sanırım
(5,308 puan) tarafından
Sen uyandığı zaman dolaptan çıkarıp ılıtıp veryordun dimi
(2,067 puan) tarafından
Evet canım.
0 oy
(1,251 puan) tarafından
Yaa demee bnde kesmek istiyorum 17 aylik suan ama benim oyle dolmaz sismez muhtemelen cok sutum yok zaten
(5,308 puan) tarafından
He bak bennmde artık oyle 19 aylık mesela ilk bşta 2 saat emzrmesem patlıyordu resmen 2 aya bnde kesecm artık büyük şuan göğsüm oyoe çabuk dolmuyor artık bide sönmüş gbı
(507 puan) tarafından
10 gundr kizimi kestim suten .ilk 4.5 gunu soguk lahana uyguladim iyi geldi bana agriyi kesiyor.bide sagmayin hic ama daha tam kesilmedi sutum
0 oy
tarafından
Herkes ayni değil ki. 
(5,308 puan) tarafından
Sende haklısın ama yengem oyle dedı bide geçen ablam oyle demşti çok korktum ya
0 oy
(375 puan) tarafından
Herkes bir değil bence. Ben sütten kesince ne ağrı ne şişlik hiçbir şey yaşamadım.
(5,308 puan) tarafından
İnşşalah bndede olmaz
0 oy
(1,152 puan) tarafından
Kiz 2 ay oldu sutten kestim ne sut gelmesi kesildi nede dedikleri gbi oldum normal hayatima devam ediyorum korkutmasinlar seni benimde sorunum su ki süt bir türlü çekilmiyor napacam şaştım 
(5,308 puan) tarafından
Ada çayı için birisi demiş sütü btryorumuş bide kaç aylıkken kestın cnm
(1,152 puan) tarafından
11 aylikken kestim 13 aylik suan
(507 puan) tarafından
Kizlar 10 gun oldum kizimi suten actim .gogsum sisligi azaldi ama sertlesti agri yapiyor ustune yatinca
(1,152 puan) tarafından
Normal bence benimde yapiyor ama bir türlü kesilmedi ilk zamanlar daha cok ağrı yapıyordu gecti suan agri sizi yok ama süt az da olsa var
(507 puan) tarafından
Evet benimde oyle
0 oy
(996 puan) tarafından
Kişiden kişiye değişir ben annemde kalıyodum eşim şehir dışındaydi kızım da 20 aylık o zaman yemek yemiyor çok fazla etmiyordu iki hafta sonra da tatile gidicektik annem dedi hem zamanı geldi hem tatilde rahat edersin hem de yemek yer çocuğun zayıfladı iyice dedi gerçekten de öyleydi 10 kiloydu o zaman kestim 3 günde unuttu benim göğüsler de 5-6 gün içinde normale döndü şişti iyice ama öyle felaket ağrı yoktu tabi evde olsam sabreder miydim bilmiyorum annem çok destek oldu 
(5,308 puan) tarafından
Blmiyorum korkuyorum bnde:( peki snra rahatladınmı
(996 puan) tarafından
Tabiki rahatladım ha kızım da hiç sorun yoktu ne ağlardı ne huysuzlugu olurdu her aşıyı da yaptırdım ama öyle çok kafaya da takmadım çünkü çok kötü Bi şey değilmiş öyle
(5,308 puan) tarafından
İnşşalah bnde rahatlarım gece çok kalkıyor emmeden uyumuyır artık boynum ağryor ya
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Ole bişi yok rabbim yardım ediyo 2 gün şişti benimki sagdim elimle rahatlicak kadar sonra bitti şişmesi
(5,308 puan) tarafından
Peki akşam nasıl emzdrmeden yatryorsun
(4,961 puan) tarafından
Gece emmesi çoktu hep korkuyodum ama emmek istedikçe su verdim biberon ile çok kolay alıştı çok şükür artık sürekli kalkmiyo

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 82 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Dilankaya (941 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 316 göst.
1 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Mekiye (1,217 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 247 göst.
10 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Sehergenc (866 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 666 göst.