0 oy
569 göst.
Aile kategorisinde (303 puan) tarafından

Eşimin ailesi Geçen pazar bize iftara geldiler. Kaynanam yatak odama girip yatak örtüsünü ucundan kaldırıp kalite kontrolü yapar gibi bu örtü benim aldığım örtü mü dedi evet dedim yazın senin aldığını kışında annemin aldığını seriyorum dedim oda " hıı tamam" dedi. Kötü bir kaynana diyemem anlaşırız aramızda sıkıntı çıkmadı hiç. Ama o davranışı soğuttu biraz yatak odasına girip örtü kaldırmak ne kadar doğru?

Görümcemin davranışı üzerine tam nefret ettim eşimin ailesinden ne kadar bana karşı iyi olurlarsa olsunlar. Görümcem de kirli tozlu pantolonu üstü ile yatağımın üstüne uzanmış telefonla uğraşıyordu. İçim içimi yedi seste etmedim kavga çıkar diye ama eşime içimi döktüm kardeşin ve annenin bu durumu hal ve hareketi hoşuma gitmedi soğuyorum dedim. Az savunur gibi oldu sonra oda şaşırdı sustu. Görümcemi sevmezdim zaten. Ama kaynanamın o hareketi aşırı kafama takıldı. Annem evime geldiğinde utanarak kalır yatak odama asla girmez. Mutfağıma bile utanarak, çekinerek girer. Ama kaynanam evin sahibi oymuş gibi emir vermesi, yatak odama girmesi.
Kaynanalık yapmazdı normal de. Bize geldiği gün kaynanalığı üstündeydi resmen. :ermm:
Kafama çok takıldı kızlar kusura bakmayın uzun oldu biraz ama aileme anlatmak istemedim, eşimde ailesine pek toz kondurmaz, içimde kala kala kafamı kemirdi. Buraya yazmak istedim.. sizlerin fikri düşüncesi nedir? Ben mi çok ters düşünüyorum yoksa normal olacak birşey mi?

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Allah aşkına kaybananiniz her yaptığı batmasın size yani nr var kadin kaldırmış bakmış abartmayın lutgen görünceye gelince atar makinaya yıkarsın 
(303 puan) tarafından
Kayınbaba değil yalnız.
Görümcemi sevmiyorum yaptığı ise terbiyesizlik evinde yatak odasına koydurmaz evimde onun yatak odası gibide kullanamaz..
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Belki onun aldığı örtüyü kullanıp kullanmadığını kontrol için girmiştir. Hemen kötü niyet arama bence. Belkide hoşuna gitmiştir kullanıyorsun diye. Kötü bişey göremedim :)
(303 puan) tarafından
Ya bende kötü birşey aramak istemedim altında bende sizinle aynı fikirdeyim ama yatak odasına girip kalite kontrolü yapar gibi şu şu mu bu bu mu demesi az tuhafıma gitti belki o an yatak odası müsait değildir müsait mi diye bir sormasını isterdim. Dinen yatak odasına bir başkasının girip bakması günah diye biliyorum. Birde ben asla eltimin yatak odasına dahi girmedim kaynanamlara gidince de zorla yatak odasında uyutur ben uyuyamam bilemedim ya kafam çok karışık :-/
+1 oy
(912 puan) tarafından
Kaşık kaynana görümce kendini çok doldurma ama eşine anlat herseyi en son devam ederlerse lafını esirgeme çok içli dışlı da olma yzu verirsin ayıya gelir işer halıya meselesi abi hır tanesi de normal olsun bu kaynanalarn hepsimi pisss kötü kalpli olur kendi kızına yapılsa aynısı kıyameti koparırlar başkasının kızına hanım ağalık yaparlar ama sallama kimseyi ezdirme de kendini 
(303 puan) tarafından
Ya eşim ezdirmiyor sağ olsun ama o davranışları bende çok soru işareti uyandırdı. Ezdirmem kendimi asla. Düşünceli olmalarını isterdim
(236 puan) tarafından
Bence yatak odana kimseyi sokma kitle ben öyle yapıyorum çekinmedikleri için
(303 puan) tarafından
Anahtarı yok kuzum :-/
(236 puan) tarafından
Benimde bozuktu yaptık en son eşimle görümcemin çocuğu makyaj malzemelerimi yürütünce aklımız başımıza geldi :/
+1 oy
(9,626 puan) tarafından
Yatak odasına gitmesi dışında tuhaf bise yok yani sağı solu da kurcalamamis galiba..Bende sevmem yatak odama girilmesini en nefret ettiğim şeydir..Bu benim ailem eşimin ailesi farketmiyo bizimkilerde girse hoşuma gitmez ki zaten benim tarafımdan kimse hayatta adim atmazlar bizde öyledir kim nereye giderse gitsin yatak odasına girilmez biz annemlerin yatak odasına bile girmeyiz 
+1 oy
(9,330 puan) tarafından
Diyecek söz bulamadım 

Haklı gibisinde abartıyo gibisinde arasınd kaldım :Dss
+1 oy
(6,822 puan) tarafından
Yatak odasına girmesi ayıp bence.
0 oy
tarafından
Abartılacak bişey değil bence nevar girdiyse benimkide girer bakar oğlunun evi sonuçta rahat olucak tabi bende ileride çocuğumun evine gitsem çok rahat olurum
(303 puan) tarafından
Mesele oğlunun evi yada başka birşey değil. İstediği zaman gelsinler ben zorla çağırırım o şekilde gelirler kötü niyetli olsam çağırmam hiç gelmeleri için yalvarıyorum. Tuhafıma giden aniden girmesi ve birşey arıyor gibi bakması idi
tarafından
Aynen herseye bahane ariyolar.  Aniden girmiş vs. Yani müsaitsin ki cagirmisin en fazla müsait olmasa ne görür fantazi gecelik belki don.  O da kadın sonuçta odaya giriyosa goreceklerini de göze alarak girer ayıp da olmaz
0 oy
(236 puan) tarafından
Kaynananın yatak odanda ne işi varki hadi girmiş bakmış onu geçtimde görümcenin yatak odanda ne işi var heleki yatağına uzanmış ben görümvem falan geldimmi kitlerim odamı sokmam eşimde kızar öyle bişey olsa zaten
(236 puan) tarafından
Görümceye çok takıldım şuan
(303 puan) tarafından
Hanım efendi oruçlu uyumak için girmiş ama odaya girdim telefonla uğraşıyor beni görünce hiç pozisyonu değişmedi. Bi baktım laf etti eşyalara çıktım odadan. Kaynanalık yapmayı çok sever
(236 puan) tarafından
Öyle saçmalıkmı olur ya git kanepede yat uyu tutuyoda orucu sanamı tutuyo ne mal insanlar var ben şahsen abimle yengemin yatağına yatamam bende yatırmam huylanırm bi kere insanın kokusu siniyor öhhgggg
0 oy
(553 puan) tarafından
Canim kapat kapini ya girmesin yatak odana bende basta kapi acik olurdu baktim montunu felan atmaya giriyor hâlbuki yani as girise
(303 puan) tarafından
Kuzum anahtar yok kiracıyım ev sahibi anahtar yok dedi normalde kilitler yada kapatırım sanırım açık olduğundan istifade edip girdiler
(553 puan) tarafından
Kapiyi kapatman aslinda girmeyin demek yani anlamalari gerek ama anlamiyolar iste bende hep pesine kapatirim rahatsiz olduğumu anlasin diye
0 oy
(854 puan) tarafından
canim kaynana bakabilir tabiki bunda abartilacak birsey yok ama gorumcenin birsuru oda varken gidip yataga uzanmasini dogru bulmuyorum yani orasi sana ozel biryer bide kirli kiyafet diyosun esimde bende uzerimizi degismeden hayatta girmeyiz yataga yatirmam bile esim dahi olsa cunku orasi disardan gelince oyle yatilacak biryer degil birsuru mikrop hastalik falan filan yani
(303 puan) tarafından
Aynen öyle bende ona takıldım çok kafamı kurcaladı her gelişleri yatak odamda biter mutlaka yatak odasına girerler birşeye bakarlar yada yatağın üstüne otururlar
(854 puan) tarafından
kilitle canim odani sende
0 oy
tarafından
En nefret ettiğim şey başkasının mahremi o oda abin de olsa ne hakla yatiyon o yatağa sen ya sinir sey
(303 puan) tarafından
Yatak odası konusunda çok hasas biriyim ben hijyen hemde özel olarak. Sonuçta orası özelinin olduğu alan yani ben başkasının yatak odasına asla giremem.
tarafından
Bende oyleyim sana takma diyenleride anlamadım bacım ben seni çok haklı buldum
0 oy
(961 puan) tarafından
Annen girip sorsa garipser misin? Sende usulünce cevap vermişsim bitmiş bazen erkek anasıyım diye böbürlenirler eskiler zıttına gidersen iyice üstüne gelirler anlayışlı ol ki yaptıgını devam ettirmesin üstünlük sağlıyacagım diye
(961 puan) tarafından
Hatta biz her sabah yatagın içinde kayınvalidemi arar bebişleri gösteririz görümcem yeğenlerinü sevmeye geldiğinde yatagıma oturur oynasır yabancı gibi değilde kendi annen kardesin gibi görürsen göze batmaz
(303 puan) tarafından
Elbette annemide garipserim neden niye soruyor diye hata annemin yüzüne derim ama kaynanama ses etmedim.
(961 puan) tarafından
Bence içinde büyüterek kinleşme çok afaki bi olay değil
(303 puan) tarafından
Evet bence de kinleşmeye gerek yok
0 oy
(548 puan) tarafından
Kim ne derse desin kimse bakamaz mahremiyet gözetmeksizin böyle bir davranış olamaz ya sen desen bile kızım yatak odanız aman napiyim yatak örtüsünü demesi bile gerekir şaşıp kalıyorum bazen baktida ne oldu
(303 puan) tarafından
Bende öyle olmasını beklerdim ama sanırım boş bulundu bilemedim. Ama şöylr birşey her gelişleri yatak odamda biter anlam veremiyorum o yüzden
(548 puan) tarafından
Bence bundan sonra kilitle yüz ifadenlede anlar istemediğini
0 oy
(137 puan) tarafından
Görümcen küçükse bir şey diyemem kaynanan ya annenden ötürü kıskandı ama o senin annen yani ANNE. Aklıma acaba başka bir şeye mi bakıyordu diye düşünmek de geldi
(303 puan) tarafından
Bilemedim amacını işte iyide düşündüm kötüde. Her gelişleri yatak odamda biter görümcem de 17 yaşında aklı herşeye kesiyor beni pek sevmez
(137 puan) tarafından
Kapını kitle, odanı araa canım ben diyim nevresimi falan
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Yatak odanı ara tara bişi sokmuş olmasın
(303 puan) tarafından
Yok ben hemen ardından gittim
(7,768 puan) tarafından
Kapını kitle giremez kmse gerekte yok
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Kaynanan için bisey diyemeyeceğim ama görümcenin yaptığı çok ayıp uzanmasi çok saçma uygun bı dille dile getir öbür odalarda uzanabilir.
0 oy
tarafından
Kaynanan gorumcen sana sormadan nasıl yatak odana girebiliyor ne kadar terbiyesizve bir düşünce ben bile kaynanamın yatak odasına girmeden önce anne girebilir miyim diyorum çok ayıp 
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Valla ben kim gelirse gelsin kapımı kilitliyorum kesin cozum 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 497 göst.
0 oy
7 cevap 582 göst.
12 Ekim 2022 Aile kategorisinde tazeAnneee (774 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 624 göst.
0 oy