0 oy
501 göst.
Aile kategorisinde (303 puan) tarafından
Günaydın kızlar. 

Gurbette geliniyim, 1 sene önce memleketime geldim baba evine. 21 Nisan babamın evine geldim geleli 1 hafta oldu. Bu bayramı ailemle geçirmek istedim babamı 1 yıl oldu görmüyordum. 2 yıllıkta evliyim. Eşim bana sınır koymaz ne zaman dersem o zaman yollar eder. Kaynanam ile de bir sorunum yok anlaşırız ama dün telefonla konuştuk ne zaman geleceksin dedi bayramdan sonra dedim 1 ay mı kalacaksın fazla değil mi diyor bana bu çok zoruma gitti. Her bayram onlara gitmek zorunda değilim. Memleketten dönüşte buraya da gel dedi bende saygımdan tamam anne gelirim dedim oysa ki kırılmıştım tepkisine. Yani babamın evi uzak 7 gün 10 gün kalmak için onca yolu tepip gidiyorum. 20 gün kalmam neden dokunuyor anlamış değilim. Gözüme çok batıyor konuşması tavırları. Eşime söyledim bu durumu benim kocam tek sensin dedim ailen değil dedim. Annen rahatsız oluyor ailemin yanında 1 ay kalmaya. Eşimde seni sevdiğinden paylaşamadığından diyor. Bende ses etmedim artık. Benim ailemde bana özel ve güzel annem babam hasta kardeşlerim var yeğenlerim özlüyorum hepsini normal değil mi 1 ay kalmam? Abartıyor muyum? Yoksa hamile olduğumdan mı böyle his ediyorum? Bence kaynanamın fazla kalıyorsun 1 ay fazla bayramdan sonra gel demesi çok boş ve saçmaydı. Sizin fikirler nedir?

22 Cevaplar

+2 oy
(925 puan) tarafından
Esin izin veriyorsa kimse karışamaz o cekememis bana göre  bu dunurler arası kıskançlık evlat paylaşamama gerçekten oluyor bizdede var böyle durumlar ama ben takmıyorum sende takma boşver gez toz ailenle vakit geçir 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Belki eşini 1 ay yalnız birakmani istemediği için öyle demiş olabilir. Çok abartmissin gibi geldi bana. Ya da gebelikten dolayı aşırı alınganlık yapmışsın
(303 puan) tarafından
Ama 2 haftada bir adıyamdan maraşa götüyüor eşim sürekli ordayız oysa ki ailemin yanına en son 1 yıl önce geldim. Doğumuma da 3 ay var kaynanamın kal kızım 1 ay doğumdan sonra gidemezsin aileni gör iyice demesini beklerdim
tarafından
Ya tamam haklısın da şimdi hamilelikten onun her hareketi sana ters geliyordur eminim. Sen gene bişey deme. Esinede annesini kötüleme boşver aranız bozulmasın
(303 puan) tarafından
Tamam canım dikkat edeceğim kontrol altına almam lazım yoksa böyle alıngan herşeye takılan biri değildim
(2,438 puan) tarafından
Tamam iyi düşünelim de bu olayda katılmıyorum. Çünkü çoğunluk böyle. Ablam 2 hafta kalmak istiyor diye 'çok kalcan, kaynanalık yapayım şimdi ' demişti kaynanasıyla karşılıklı oturduğu halde.. İyi niyet yok büyük kısmında bence. Eşlerde niyeyse bi anneleri kötü söylemiyor. Karılar hep kötü düşünüyor modunda.
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Çokta dert edinecek bir durum değil sanki sıkma canını. Ayrıca eşinin dediği gibiyse kötü niyetle dememiştir 
(303 puan) tarafından
Bilmiyorum ki ben kötülemedim ki zaten hamilelikten dolayı gözüme batıyordur herşey
(6,047 puan) tarafından
İşte yapma öyle batmasın gözüne sonrasinda hep huzursuzluk olur aranızda. Bir de en ufak birşeyi bile eşine anlatmasan güzel olur. Sürekli şikayet edersen önemli şikayetlerini bir süre sonra kaale almaz sürekli yapıyorsun der. Zaten büyütülecek alınacak birşey de yok
(303 puan) tarafından
İlk defa eşime ailesinden yana bir şikayette bulundum oda hamilelikten  :-/
(6,047 puan) tarafından
Sağlık olsun canım. Ufak ayrıntılara takılma eğlenmene bak. O gobusle son zamanların. İnsan çok özlüyor.
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Yooo gayet normal canım boşver sen kaynananı gurbettesin sonuçta. eğer ki yüz yüze gelince laf yaparsa cevabını verirsin.
(303 puan) tarafından
Eşim gerekeni söylüyor zaten ben söyleyipte aramızı bozmam
0 oy
tarafından
İyide kadın bir şey dememiş ki yorum yapmış sadece,hayır kalamazsin falan dememiş neden bu kadar tepki hiç anlamadım
tarafından
Muhtemelen:)
(303 puan) tarafından
Evet evet öyle gerçekten doğuma da az kaldı ya ondan :))
tarafından
Daha bunun lohusalıgi var :)
(303 puan) tarafından
Aboo kocama söyleyim ben idare etsin beni ne yaparsam da bilerek yapmıyorumdur diyim :))
tarafından
Hahah doğru baştan uyarmakta fayda var :)
0 oy
(191 puan) tarafından
Yani fazla kalıyorsun diyip karışması hoş değil tabi ama burayada uğra gel demedi güzel birşey her kaynana gelinini yanında istemez gel bana uğra vs demez yani 
(303 puan) tarafından
Ya ben kaynanamı kötülemedim sadece konuşması biraz battı. Oda hamilelikten herhalde doğumda yaklaşıyor ya yoksa kaynanamla sorunum yok
(191 puan) tarafından
Aynen canım olabilir hormonlardan kaynaklı hamile olunca insan herşeyi takip alınıyor üzülüyor üzme sen tatlı canını keyfine bak sonra kaynanada uğrarsın olur biter
(303 puan) tarafından
Aynen öyle kuzum gönülleri kalmasın yeter ki
(191 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Sanki senin hamilelik hormonların devreye girmiş gibi. Kadın belki sana şakasına takılmıştır. Yoksa yani  1 ay kalman çok değil ki. Benim eşim inşaatçı başka şehirde çalışıyor kurban bayramında işe gitmeden beni ailemin yanına bırakacak Kasım ayında dönerken beni alacak neredeyse 3 4 at kalıyorum ben soran olursa da takmıyorum kafaya sende takma bence 
(303 puan) tarafından
Muhtemelen evet hamilelik kuzum :)) elbette kimse karışamaz ama sorunsuz bir kayonvalidem var böyle konuşması battı biraz
(1,610 puan) tarafından
Hamilelikten dolayıdır. Kadın seni seviyor sevmese geldiğin zamana bana da gel demez
0 oy
tarafından
Bende seninle aynı durumdayım canım ama bizim aileler aynı şehirde biz gurbetteyiz eşimle yılda 1 memelekte gideriz kaynanam elinde olsa hep onlarda kalmamı ister ben istemiyorum sonuçta oraya kendi ailem için gidiyorum yılda 1 gidiyorum bi zahmet karışmasınlar bence hiç abartmıyorsun 
0 oy
(473 puan) tarafından
Yok canım olur mu öyle sen istediğin kadar kalırsın bu seni ve eşini ilgilendirir. Sıkıntı etme kayınvaliden neden o kadar kaldın derse anne hastalardı bırakamadım dersin sen yine dönme kal boşver 
0 oy
(4,102 puan) tarafından
Benimkilerde genelde öyle der ben yılda bir giderim uzakta ailem çok kalmamı istemezler eşimi tek bırakmamı istemedikleri için
0 oy
(252 puan) tarafından

Aynı sorun bendede var kaynanam ailemin yanında kalmamı hiç istemiyor bizde gurbetteyiz 20 günlüğüne  memlekete gittiğimizde 20 gün boyunca kaynanamgilde kalıyoruz eşimle kavga ediyorum beni babamgile götür diye herkesin icinde öyle bırakıyorlar yoksa hiç bırakmıyorlar kaynanam eşime ayıp kayinbabanin evinde kalınmaz diyor sürekli eşimi bırakmıyor eşimde beni .geçen gittik tatilde eşime resti çektim 3 gün babamgilde kaldım . 3cü gün kaynanam delirmiş eşimi zorlamış git hanımı al gel diye eşim demiski bugün orda kalsın demiş yanda yunda araba gezmiş gelip beni alacakmış kaynanam esimde kızmış sen ne karisiyorsun  bırak ailesinde kalsın bu gece demiş sabah gidip alır gelirim demiş .Geldiğimde de sen niye babanın evinde okadar kalıyorsun kocani nasıl bırakıyorsun tek dedi bidaha kalma dedi bende sesimi çıkarmadim .kafadan caklak oyüzden sesimi çıkarmıyorum ama umursamıyorumda  .sende takma git ailenle güzel vakit geçir umursama :angel:

0 oy
(2,512 puan) tarafından
Gebelikten biraz abartmış olabilirsin şeker misin yerim ya :) 
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Kaynananın her dediğini neden gidip eşine soyluyorsun ayrıca sana niye gittin bir ay kalma dememiş bir ay çok değil mi demiş belkide sana alışmıştır özleyecegi için öyle diyor daha iki yıllık evlisin  eşin annesine anne eşime karisma laf söyleme derse inan kaynanan seni sevse bile nefret eder 
0 oy
(2,878 puan) tarafından

Ayy eşin ne kadar da iyi düşünceli :D kaynananin lafı seni paylasamadigindan değil gelin ailesinde fazla kalamaz kütüğü bizde düşüncesinden net. Kaynananın lafına hiç takılma he de geç istediğin kadar kal zaten o senin kendi istediğini yaptığını görünce aklı varsa anlar karışmaz bi daha. Bir de sana tavsiyem kocan olmadan gitme kaynanana kocanla Gjt kal gel. Kendisi gelsin çok isterse. Kocan iyiyse kaynanayı hiiicc takma kendi söylesin kendi dinlesin sen kendi huzuruna bak

0 oy
(968 puan) tarafından
Valla kimseyi ilgilendirmez erkek annelerinde bu durum oluyor ogluyla evlendin diye seni ailenden almista kendileri sahiplenmis gibi davraniyolar. Bosver canim kal tabi esinle anlastiktan sonra
0 oy
tarafından
Herkesin normal dediğine bakma sana karışmaya hakkı yok normal diyenler hiç bişey e itiraz edemeyenler bence. Eşine gerekeni demişsin şimdilik kaynanana bişey dememende normal ama bidaha birşeye karışırsa biz öyle karar verdik anne de kestirip at kibarca
0 oy
tarafından
Bilemedimki canim ablam adanada biz istanbulda herzaman gelemez ama geldiginde 1 ay kalir mutlaka bi sorun yasadigini duymadim hic kaynanasi yakininda onada gider gelir yakin olmasina ragmen kalir ordada 
0 oy
(736 puan) tarafından
Yani tabi karışması yanlış olmuş ama bir kaynanaya göre çok fazla bisey dememiş baskasi olsa bide yetmezmiş gibi oğlunu doldururdu:d bosver canim sen onu bak eşin sana da kötü bisey dememiş aranız iyi olsun diye ikinizi de idare ediyor demekki bosver 
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Kimse asla karisamaz benim ailemde 8 saat uzaklıkta 3 ay önce girmeme rağmen gittiğim zaman 1 ay kaldım normalde 3 hafta kalicaktim kar var diye 1 haftada fazladan kaldım. Kimene fazla kalmamdan. Hele eşinin seni paylasamiyor demesi daha saçma anne babamdan paylasamiyor mu kimki kendisi yerini bilsin bir zahmet.
0 oy
(461 puan) tarafından
Evliliğimin ikinci senesinde kızım 1 yaşına gelince annemlerde kalmaya başladım pandemi vs çocuk tek başına bunaliyordu eşim ailemle bazı nedenlerden ötürü görüşmek istemiyordu ama bizede karışmazdi arabayla yarım saatlik mesafede ailem eşimin gece vardiyası olduğu zamanlar her ay 1 hafta ailemde kalırım kayinvalidemlerde yürüme 10 15 dklik mesafede ama haftada 1 anca görüşürüz bazen daha uzun surer şuan 38 haftalık hamileyim 3.5 senelik evliyim kayınvalidemle aramız hep saygı çerçevesinde bır kez bile bişey demek istemez bu zamana kadar demedi geçen sene ramazanda 17 gün yasaklarda o ara babaannemde vefat etti bayramda falan hep annemlerde kaldım eğer ki en ufak bişey dese yadırgardım senin gibi karşılardim çünkü eşimle konuşup anlamışız  

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 625 göst.
0 oy
18 cevap 572 göst.
0 oy
7 cevap 653 göst.
0 oy
3 cevap 412 göst.

376,734 soru

11,274,606 cevap

34,661 kullanıcı