0 oy
661 göst.
Aile kategorisinde (116 puan) tarafından
Merhaba hanımlar.Evlendiğimden beri eşim ve annem arasında kaldım.Annem aşırı müdahaleci.Mesela kayınvalideme gideceğimiz zaman ne gerek var sık sık gidiyorsunuz.Bu devirde kimse kayınvalidesinin kapısını açmıyor.İstemiyorsan anlat kocana evlenirken beni zorlamayacağına söz verdşn de gitme.Görümcem şehir dışında oturuyor kocan ablasına bayılıyor sizde kalsında istiyordur çok yüz verme mesafeli ol diyor ve beinde etkiliyor.Eşimde farketmiş sanırım.Annemle arama mesafe koyunca da annem küsüyor.Eşime ailenle aramıza mesafe koyalım kalmak zorunda değiliz onlarla yazlıkta her yaz dediğimde o bana küsüyor .Of ne yapıcam ben ya.Sanırım eşimin aileside ona baskı yapıyor daha sık gelin , bu gelin seni uzaklaştırdı bizden gibisinden oda çok sıkıldı bana açıkca söylemiyor tabi.Bende kayınvalidemi daha sık görmek istemiyorum.Şeytan üçgeni yedi bitirdi beniiiii.Helllpppp

10 Cevaplar

0 oy
(7,972 puan) tarafından
Annen çok yanliş yapiyor sana daha nasihat ögüt verecegine resmen araya nifak sokuyo olacak iş degil
(116 puan) tarafından
Evet o kadar yoruldumki o öyle yapmasa bende etkilenmeden gideceğim.Ama o da benim onlardan haz etmediğimi bildiği için üzüleyim istemiyor.Sürekli bana görümcemi örnek vererek bak o kaynanasının kapısını açmıyor diyor.Ne yapıcam bilmiyorum
(116 puan) tarafından
Valla hamileyim şimdi niye hemen çocuk yaptın diye kızacağını bildiğim için söyleyemiyorum.Benide kötğ etkiliyor.Çok hassas ben azıcık üzülsem kahroluyor.Evlilikte olur sonuçta böyle şeyler.İstiyorki kocam bana köpek olsun.Ben kocamın ailesiyle hiç görüşmiyim onuda görğştürmiyim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kaynanan gile aranda sorun yoksa sana iyi davranıyorlarsa git eşin için yok kötü insanalr ise gitme
(116 puan) tarafından
Yani beni kendi evladı gibi görmüyor tabi çok benimsemedi.Görümcem gelince kötğ davranıyor o gidince iyi
tarafından
Sende görümcen olmadığı zamnlarda git
(116 puan) tarafından
Görümcem yılda 4-5 kez geliyor eşimde ablasını görmek istiyor o yüzden yılda 4-5 gün katlanıyorum
tarafından
Kocanın hatrına katlan kaç günlüğüne
0 oy
(266 puan) tarafından
Tuvalete giderkende izin iste bari olsun bitsin sen artik EVLİSİN ! Ne yapacagina nereye gidecegine kimle knusacagina sadece esin ve sen karar verenilirsin !
(116 puan) tarafından
Sınırımız hiç yok.Mesela günde 2 saatte 1 mesaj atıyor ne yapıyorsun diye.Ona haber vermeden gitsem yine öğrenecek napıcağımı şaşırdım ya
(266 puan) tarafından
Acma cevap verme bir sure sonra alisacak kuzum
(116 puan) tarafından
İnşallah öyle olur ya bakalım
0 oy
tarafından

Annene açık açık söyle eşimle senin aranda kalmak istemiyorum. Bu kadar herşeye müdahil olma de..

Evlendikten sonra oğullarını ve kızlarını sık boğaz eden aileleri anlamıyorum yaa. 
tarafından
Ay küssün canım. Sen niye kahroluyon. Bırak annen hatasının farkına varsın. Evlilik basit birşey değil. Eşimle kimsenin arasında kalmak istemem. Her zaman eşim önceliğimdir.
(116 puan) tarafından
İşte benim en büyük problemim bu.annem benim eşime güvenmeme izin vermedi ,sürekli karışıp , onu hala el olarak görüyor bunu bana aşıladığı için ben de şu an eşin mi annen mi desen annem diyorum.çok yanlış bir düşünce olduğunu biliyorum ama annem bana bunu empoze ettiği için sanki eşim her an beni bırakıp gidecekmiş gibi hissediyorum çünkü annem bunu bana aşıladı.Bi de sizin eşiniz her dediğinizi yapr mı yaa? Mesela salı günü annemlere gidelim dese hayır deseniz tamam der mi?
tarafından
Valla kuzu eş ve anneyi ayırt etmek şart. Sende kendini buna odakla.
İllaki her denilen olmuyor ama ortak noktayı bulmaya birbirimizi kirmamaya çalışıyoruz. Eşimin ailesi kış için bizimle aynı şehire geldi. Eşim gidelim mi diyo ben çoğu zaman gidiyorum. O üzülsün istemiyorum.
Benim ailem uzakta ama eşim kendi ailesinden ayırmaz arar konuşur dertleri sıkıntıları var mı sorar saygıda kusur etmez.
Evlilik iki tarafı de eksileriyle artilariyla idare etmektir. Eşine güven ve eşinin önüne kimseyi alma bu kişi annen bile olsa...
(116 puan) tarafından
Ay içime su serptin gerçekten açıp açıp okurum ben bu cevabı Allah razı olsun :))
tarafından
Amin inşallah canım senden de Allah razı olsun. ❤️
0 oy
(5,814 puan) tarafından
Annene açık açık evliliğime müdahale etme ben böyle mutluyum sen konuşunca kafam karışıyor bu kez eşimle tartışıyor demen gerekiyor. Eşinede annenlerle çok sık görüşürsek laçkalaşır diyip kaç günde bir gitmeniz gerektiğini EŞİNLE yalnız konuşup kararlaştırmanız gerekiyor. Yani köprü kurman lazım ve bunu konuşarak yapman lazım. 
(116 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun çok avanağım ya :DD
tarafından
Yahu saf mısın? Haksız da olsan, annen bulmuş fırsatını, "kocan haklı yavrum" mu diyecek?
(5,814 puan) tarafından
Demez anne çünkü haksızda olsa evladını korur
tarafından
Zaten bu kızın annesi kizin kocasını kötülemek için fırsat ariyor
(5,814 puan) tarafından
Bide o var aynen öyle. Kızımız biraz iyi niyetli
0 oy
(328 puan) tarafından
Şu annelerin evli kızlarına müdahale etmelerini hiç doğru bulmuyorum benim annem tam tersi hep yuvama bağlar beni hep iyi ol kaynanla der nasihat verir sende anneni çok aldırış etme bence yuva kurmuşsun sonuçta.
(116 puan) tarafından
Ay tam hayalimdeki anne tipi .biri bana böyle nasihatler versee ben koşa koşa giderim kaynanamın evine ama annem beni soğuttu için arada hiçbir şey olmasa bile  Ayaklarım geri geri  gidiyorum .o bana böyle  şeyler söylediği zaman acaba haklı mı diyorum kayınvalidemin en ufak bir hatasında bile bak işte annemin dediği çıktı diyorum hep gözüme batıyor ne yapacağımı anlamadım
0 oy
(907 puan) tarafından
Canim bu durumu biraz sen ayarlamamissin gibi geldi bana, annene herseyi zamaninda anlatmissin belliki oda bu durumdan fahatsiz olup kendince seni korumaya calisiyor ama yanlis yapiyor, esinede annenin fikirleri oldugunu fafk etmissin esinde bundan rahatsiz oluyor, kayinvaliden de durumdan haberdar sirun tabiki olur.

Simdi anne ne desen ki karisma kuser, esine desen ki annene mesefa koyalim kuser, kqyinvalidene gitmezsen kuser haha yukari tukursen biyik asagi tukursen sakal misali yapacagin su , yalqn soyleyip ortaligi duzelteceksin buna beyqz yalqn denir ! 

Git kayinvalidene sorun cikartma iyi gecinmeye calis , annenede yaz ayy ne oldu anlamadim anne bir ikram bir guleryuz ki sorma gitsin de ! Esinede annene gitme konusunda ben gitmeyeyim mesafe koyayim demen sacma olur zaten , eger esinin ailesi sana karsi hata yaparsa iyi niyetli davran esinin yaninda ozveri gosteriyormus hibi davran sonra esine niye boyle yapti ki cok uzuldim ablan sanirim beni hic bir zaman sevmeyecek de ! 

Boylelikle kendi sorunlarina kimseyi karistirmayip kendim halledebilirsin
(116 puan) tarafından
Aslında bu anneme kayınvalidemi iyi anlatma taktiğini yaptım.Arkadaş oldukları için bir arkadaş ortamında benim hakkımda kayınvalideme “çok şanslısın böyle bi gelin aldın” demişler annemde ordaymış ve kayınvalidem hiç bi şey dememiş annemde şimdi bana kayınvalidenin iyi yüzüne inanma o seni kandırıyor oynuyor sana diyor.Yani her şeye kılıfı var şükür.Aslında kayınvalidem beni çok severdi.o istedi eşimle evlenmemi ama geldiğimiz duruma bak
(907 puan) tarafından
Valla annen biraz kayinvalideni kiskaniyorda olabilir ozaman canim )) Yani annen burda haksiz guzelim sana yaptigi kotulugunde farkinda degil ama annen daha cok kendi hesabini yapiyor gibi geldi bana, sen yinede kayinvalideni annene asla atma , bir yerde dayanamayip kauinvalidene bile soyler kizimda senin hakkinda bunu dusunuyor diye ! Sonra sorunlar buyur, birak annende sana kussun ozaman git gel dinleme , zamanla oda kabul edecektir illaki bir taraf kusecek belliki
(116 puan) tarafından
Tamam çok teşekkür ederim ay buraya içimi dökünce çok rahatlıyorum keşke daha önce bulsaymışım.Bi ara haytıma son vermeyi bile düşündüm o kadar darladılar ki beni.Allah razı olsun teşekkür ederim cevap için ☺️
tarafından
Hayatına son vermek mi? Böyle basit şeyler için mi?
0 oy
tarafından
Kim ne ister değil sen nasıl istersen öyle davran. Annene ya da başkasına da her yaptığını söylemek zorunda degilsin. 
(116 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun ben niye böyleyim ya her yaptığım şeyde onay alma ihtiyacı hissediyorum.Valla hamileyim korkudan anneme diyemiyorum üzecek içimi karartacak benim diye.Şimdi diyecekki kocan nasılsa çocukta yaptım herstediğimi yaptırırm artık bana mecbur diyecek annem yandım ya
0 oy
(687 puan) tarafından
Bbm annemde ne zmn konuşsam aman kızım kaynana iyi ol dediklerini yap işlerini yap üzme onları onlarda annen baban ne bilim asla kötü bisey demez
(116 puan) tarafından
Olması gerekende bu bence ya
0 oy
(681 puan) tarafından
Ne anneni dinle ne eşini dinle kendi kafan nasıl istiyorsa öyle yap yoksa yorulmaya devam edersin 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 177 göst.
26 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Tugcee.r (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 321 göst.
25 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 470 göst.
30 Ocak 2024 Aile kategorisinde Glstanbeste (256 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 407 göst.