0 oy
470 göst.
Aile kategorisinde (258 puan) tarafından
Arkadaşlar annem de babamda eşimi seviyorlar değer veriyorlar. Kendi abimden ayırt etmezler. Annemlere gittim bugün eşim işten çıkana kadar bekle ben alırım seni yürüme dedi tamam dedim  ve ben uyurken annem eşime telefon açıp mantı yapıyorum sende gel yiyelim demiş. Neyse eşimde geldi yemeğimizi yedik çıktık eve geldik bana başladı ki ben bu tür emrivakilerden hoşlanmıyorum bundan sonra da annenlerden kendin gelirsin ben almam seni dedi. Bende üffffff dedim çıktım odadan sonra odaya gittim elime birşey sordum eşimde benimle konuşma üfflemene tepki vermene karşılıksız kalacağını düşünme dedi. Bende sana üflemedim sadece annemle sen konuşmuşsun kabak niye benim başıma patladı dedim. Oda yok bana üfledin tepki gösterdin diye üzerime geldi bende sinirlendim çıktım odadan yaaa şu olayda ne var Allah aşkına. Kabak başıma patladı bundan sonra eşim annemlerden almayacakmış beni sanki çok umrumda ama sinir etti yani ne alaka kurdu anlamadım. 

13 Cevaplar

+4 oy
(2,863 puan) tarafından
Hayatında değer görmeye alışık olmayan insanlar, biraz değer gördüklerinde kendilerini çok matah birşey sanıyorlar. Annenler ona el muamelesi yapıp, değer vermeseler, emin ol peşlerinden koşardı bir gram değer ve sevgi için. 
-Reklam-
0 oy
(3,085 puan) tarafından
Bence esinin cani sıkilmis bence buyutulcek bisi degil ama huyunuda az cok bilirsin annenede soule g.tunu kaldirmasin kocanin kadin dusunmus yani ne var ki bunda
(258 puan) tarafından
Aynen öyle insanlık ediyorlar ayırt etmezler değer verirler kadın ne yaptı sonra eve geldik sıkıntı çıkarmak hep böyle yapıyor zaten. Kadın düşündü çağırdı böyle yapınca tepki veriyorum bu sefer ben kötü oluyorum
(790 puan) tarafından
Anneler damatlarının çok g.tünü kaldırıyor benim  annemde öyle birde benimki daha annemde başlıyor bidr bizde kız tarafı oğlanı tutar oğlan tarafıda kızı böylelikle geĺinle damat ailelerin yanında yabancılık çekmesin huzurlu olsun denir benimkide zaten iyi kadın olsan annen senin tarafını tutar hep benim tarafımı tutuyor geçimsizsin diyor anneme diyorum şunu kaldırma böyle diye annemde tepki gaöterirsemde bu sefer anan seni dolduruşa getirdi dicek diyor kaynanada tutmaz daha tehdit eder oğlumun canını sıkma boşar seni diye bende adliye orda derim tek tabancayım yani
(258 puan) tarafından
Kimsenin seni tutmasına ihtiyacın yok canım öyle düşünme ne annen ne de baban. Evet bunlarsa önemli ama önce sen kendi arkanda kendin ol ve herkese yerini haddini bildir eşin dahi olsa...
(790 puan) tarafından
Baba zaten iyi gün dostuda annede tutunca kimse kalmıyor ama annem haklı geçen annemlerdeyken bir sebepten eşimi arayıp kızdım baya sinir etti beni  bir daha annen gile gitmeni yasaklıyorum orda seni dolduruşa getiriyorlar dedi dedim kim dinler seni karışamazsın anneme gidip gelmem durumu bilmiyorlar bile ki ben gayet zeki bir kadınım kimsenin dolduruşuna ihtiyacım yok ama senin için aynı şeyleri söylemek mümkün değil dedim bana diyorki sen annendeyken sana hesap vermek mecburiyetinde değilim gece 2 de gelmiş eve biliyorum hayatında kimse yok ama insanın kocasının 2 de gelmesi ve kendine sormadan her işi yapması zoruna gidiyor ha ne zoruma gitti bana sormadan 3 yıldır biriktirdiğimiz birikimimizi görümceme vermiş ev alsın diye ve ben ertesi gün perinatolojiye gidicem hastane annemlerin orda diye gitmiştim beni beklememiş bile şeytan dedi çık git annenin evine dön ama dedim hemen yıkma yuvanı sabret içimde bu çizgi filmlerdeki melekle şeytan dövüşüyor ya o dövüştü günlerce beni annemlere bırakıp ne var ne yoksa görümceme vermiş
0 oy
(2,667 puan) tarafından
İyilik yaramamış eşine. Annen ne güzel düşünmüş. Ama boş demek ki..
(258 puan) tarafından
Aynen öyle boş bir Allah razı olsun sağolsun diyeceğine böyle saçma sapan şeye sıkıntı yaratıyor. Anlamaz işte gelde el oğlu deme... Ama annemde babamda abimden ayırt etmezler ama anlayana
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Şaka gbi eşin cidden saygı.goruyor.ya ondan bu havalar 
(258 puan) tarafından
Aynen öyle valla annem babam değer veriyor o ise Allah razı olsun diyeceğine kalkmış bir de sorun çıkarıyor.
0 oy
(13,151 puan) tarafından
Senin kocan havadan nem kapıyor canım. Bu arada ailenin yerinde olsam bu kadar değer vermezdim hal ediyor mu bilemedim 
(258 puan) tarafından
Normalde annemi babamı üzecek terbiyesizlik yapmaz ama çıktıktan sonra başlar öyleydi de böyleydi. Yaaa insanlar değer verip insan yerine koyuyor bu ise sorun arıyor.
0 oy
(3,021 puan) tarafından
Bence hiç üstüne gitme başka birsey var bahane arıyor bir kaç güne derdi neyse anlarsın bugün içinde bir özür beklediğini kendilerine iletirsin.
(258 puan) tarafından
2.5 yıllık evliyim ve çoğu zaman böyledir. Kendisi eleştirir suçlar haksız görür ve her zaman kendisi haklıdır ama ufak bir şeyde konuşmaz tepki gösterir küser asla özür dilemez ve her zaman beni suçlar. Bende öyle düşünüyorum ama ben eşime değer veriyorum ona saygı duyuyorum ama o yapmıyor ama ben de insanım ve tepkim oluyor. Annem babamda değer verir ve saygı duyarlar ama eşim her fırsatta birşey çıkarır
(3,021 puan) tarafından
Yeterli gelmiyor eşine sömürü lne kadar istiyor sonucta siz anne baba cocuksunuz (sen) ailenin seninnicin ona böyle davrandığınız farkında haliyle ,ve senin anne baba cocuk ilişkideki samimiyet içtenlik onunda beklediği şeyler gibi yada doyumsuz daha fazla bilmiyorum ama hep böyle şeyler yapıyorsa degersizlik hissi ile kıskançlık ve haset tetikleniyor olabilir onda.
(258 puan) tarafından
Evet kendi ailesinde yaşamadığı ve görmediği şeyleri benim annem babamda görüyor. Öyle oluyor ki benim annem eşimi kendi annesine karşı koruyup kolladığı olmuştu. Ama bunu yapmaya hakkı yok haddini bilmek zorunda benim ailem ona insan gibi davranıyorsa o da onparıkn her yaptığında art niyet arayamaz ben kimseyi kimseye ezdirmem. Haksız mıyım
(3,021 puan) tarafından
Senin ailenin bir ezme çabası yok böyle bir mücadeleye girmen kendi aileni de tetikler haberin olsun.Esinle bu durumu cozmen lazım yaptığının yalnis olduğunu terazisinin dogru tartmadigini kimse, kimse için birseyler yapmak zorunda olmadığını değer gördüğü yerde beklentiyi iyice yükseltmenin kendisine verilen değeri kaybedeceğini anlatman gerekir.
Birde farkindaysan sana diyor seni zora sokma cabasi seni yorma mucadelesi seni pesinden kosturup hatali gosterme cabasi , bir şeyleri bahane ederek senin güzel keyifli geçirdiğin değer gördüğün günü batırmak gibi
Sebebini sor neden güzel geçen bir gün tamamlanmıyor neden o günü guzel bitiremiyoruz sencede bir tuhaflık yok mu de
Sen onun geçmiş tramvalarinin ilaci değilsin onun şimdiki ve geleceğisin neden herseyin daha keyiflisi olması için cabalamiyorda şimdiyi batırıyor geleceğine nifak tohumu ekiyor bunları sor.
(258 puan) tarafından
Canım yazdıklarında çok haklısın ama ben eşimi karşıma kalıpta asla konuşmam. Neden biliyor musun? 2.5 yıllık evliyim ve eşim asla hatasını yanlışını kabul etmez. Ben karşıma alıp konuşmak istesem bile o kaçar o küser o tepki gösterir. Çünkü o haklı onun kalbi kırıldı ve onu sinirlendirdim. Artık ben onu karşıma alıp konuşmak yerine mesafe koyuyorum gidebildiği yere kadar mesafeli oluyorum. Çünkü bende artık bıktım. Ben şimdi konuşsam asla hatasını kabul etmez üstüne beni suçlu hatalı haksız gösterir ve beni iyice sinirlendirir. O yüzden gerek yok. Yeri zamanı gelince herşeyi söylüyorum zaten
0 oy
(2,418 puan) tarafından

Bacım siz bi çocuk yapın birbirinizden bi kopun çocukla uğraşın evde çocuk yok diye birbirinize sarıyorsunuz:D

(258 puan) tarafından
Canım çocuk olsa bu kez de başka şeylere söylenecek eşimin huyu bu eleştirmek memnun olmamak sıkıntı çıkarmak.
0 oy
(162 puan) tarafından
Anneniz ve eşiniz arasında kalmamışsınız kalmayında. Sözüm meclisten dışarı yanlış anlamayın ama kimse gidip birisinin yüzüne söyleyemediği şeyi benim söylememi beklemesin. İstemiyorsa eşiniz diyebilirdi başka zaman yapalım diye. Büyüyecek bir konu değil belki başka birşeye canı sıkılmıştır fark eder yanlışını inşAllah
(258 puan) tarafından
Asla kalmam ve kimseyi kimseye de ezdirmem... Evet eşim diyebilirdi ben uyuyordum haberim bile yoktu. Bana göre büyüyecek bir konu değil falat annem babam eşime bu kadar değer verip severken eşimin bu denli davranması kızdırıyor beni. Ayrıca eşim asla yanlış birşey yaptığını düşünmez üstüne üflediğim için beni suçladı ve tepkisiz kalmayacak bu davranışın dedi. Yani anlayacağınız eşim asla yanlışını anlamaz üzerine beni suçlu çıkarttı
(162 puan) tarafından
Eşinizi en iyi siz tanırsınız. Benim niyetim ateşe körükle gitmemekti ama farkettim ki çok haklısınız. Değer görünce insanlar neden karşılık vermiyor anlamış değilim. Anneniz duysa çok üzülürdü. Bol bol sabır diliyorum size
(258 puan) tarafından
Teşekkür ederim. 2.5 yıldır bu durumdayım astık eskisi kadar takmıyorum o konuşmuyorsa kendisi bilir diyorum. Annem duysa gerçekten çok çok üzülür. Özellikle de annem babam eşime değer verirken onun bu şekilde düşünmesine üzülür.
0 oy
(27,352 puan) tarafından

İyide annen iyilik etmiş yani ne var bunda eşin başka stresi vurmuş 

(258 puan) tarafından
Başka stresi değil canım eşimi tanıyorum. 2.5 yıldır aynı mevzu annemler eşime insan gibi davranıp değer verirler eşim ise her çıktıktan sonra bir sıkıntı çıkarır. Çünkü eşim değer görmemiş sevilmemiş ve saygıduyupmamış bir ailede büyümüş ve şimdi buda eşime fazla geliyor ve istemiyor bence.
(27,352 puan) tarafından
Anladım yaşam tarzından ibaret demekki.
(258 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
tarafından
Annemle eşim arasında asla kalmam böyle bir saygısızlık yapsa eşimin ağzına ederim net 
(258 puan) tarafından
Eşimin ağzına etmek yerine ona haddini bildiririm. Şu an üfledim diye beni suçluyor ama tepkimi gösterdim ve devamda edeceğim. Kimseyi kimseye ezdirmem
tarafından
Ben anneciyim ya annem bir yana dünya bir yanadır…
0 oy
(8,955 puan) tarafından
İstemiyosa yok deseymis yani. Eşin de bir değişik. Hem gelip mantıyı yemiş hem de tavır mi yapıyor 
(258 puan) tarafından
Aynen öyle valla üstelik kadın kötülük mü etti yani. Hem de bundan sonra annemlere gidince kendim gelecekmişim de beni almayacakmış. Yaaa sanki çocuk korkutuyor gelmezsen gelme dedim
(8,955 puan) tarafından
Ay aman gelmezsen olmaz deseydin. Çağır bir taksi kendin git gel. Kadın iyi bişi düşünmüş yani ne var ki bunda
0 oy
(209 puan) tarafından
Ayy gelmiş mantıyı gömmüş bide laf mı yapıyoo , iyilik yaramaz anam bunlara 
0 oy
(1,429 puan) tarafından

Eşlerin şu emrivakiden hoşlanmam tavirlari çok sinir bozucu ya sizinki için demiyorum ama kendi anneleri olsa birşey dese evin içine karissa hatta seslerini çıkarmazlar büyük ihtimal bı de burda kadın yemeğe çağırmış yani senin hayatına bı müdahale etmemiş birşey olmamis

belki gün içinde başka birşeye sinirlendiyse bu olayı ondan da büyütmüş olabilir 
(258 puan) tarafından
Asla başka bir olaya kızıp bunu büyütmedi eşimi tanıyorum ve artık umrumda da değil. Her seferinde aynı şeyi yapıyor. İnsanlar insanlık ediyorlar ama eşim alışık olmadığından fazla geldi tabi
(1,429 puan) tarafından
Anladım canim haklısın bünye alışkın olmayınca nasıl davranacaklarini bilemiyorlar sacmaliyorlar malesef

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 324 göst.
25 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 407 göst.
26 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Tugcee.r (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 664 göst.
0 oy
29 cevap 901 göst.

380,290 soru