0 oy
319 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ben daha 2 aylık hamileyim. İkinci bebeğim. İlkinde 5 haftalıkken öğrendim ve öğrendiğim zaman direkt annemi aradım o da bana sadece "iyi aferin" demişti. Evlendikten 6 Ay sonra oldu diye. Şimdi kızım 1 buçuk yaşında. Şimdi Hamile olduğumu 3 haftalıkken öğrendim ve eşimle Bi karar verdik kimseye söylemicez 3ay dolsun söyleriz dedik. Ben sadece Bi kişiye söyledim o da en yakın arkadaşım ona da eş izniyle söyledim. Dün annemle konuştum komşumuz hamileymiş ve annemden saklamışlar. Uzun zamandır çocuk istiyorlardı, annem sakladıkları için sevinemedim dedi. Bana da diyor sen hamile misin içimde öyle bir his var diye. Yok diyorum olsa söylerim. O da hemen araya kendin kattı. Eğer var da söylemiyorsan çok darılırım konuşmam falan dedi. Konu neredeyse hakka geldi. Dün akşam eşime dedim Bi 10 gün sonra söyleyelim diye. O da söylemek istemiyorum zorunda değiliz dedi. Darılan darılsın diyor. Ben de söylemek istemiyorum ama annem resmen zorunda bırakıyor. Eşim herkes tarafından duyulmasını istemiyorum kendi ailesi ondan gizli şeyler yaptıkları için söylemek istemiyor.

Ben anneme 10 gün sonra falan söylesem eşime de söyledim demesem acaba kötü mü olur.? Çok arada kaldım ya 

12 Cevaplar

0 oy
(209 puan) tarafından
Ayni biz:) ilk cocugumda 5. Ayimda hamile kaldım annemde kaynanamda yüzümüze sevinmediklerini neden boyle birsey yaptigimizi bir yil bekleseydiniz diye soylendiler esimde benim gibi cok icerlemiski ikinci cocuguma 6 yul sonra hamile kaldim ve 3 ayliklen soyledik bu sefer sevindiler bizde ilkinde yaptiklarini yuzlerine vurduk onlarda ayrilirsak olan cocuga olur evlilik otursun diye oyle yaptiklarino soylediler kirginligimiz gecmedi malesef
tarafından
Benim de geçmedi. Zaten yine 3.ayda söylesek aynı şeyleri duyacaktım niye hemen oldu diye. Söylemesek söylemedik diye laf edecekler. Napıcam ben de bilmiyorum
(209 puan) tarafından
İlk hamileligim çok üzüntülü stresli gecti annemle kaynanama kirgin yaşadım hep istemiyorlardi dogunca paylasilmayan torun oldu.. ama gebelikte annenin ruh sagligi bebege yansiyor buna eminim ilk cocugum cok zor bi bebekti sürekli aglayan ve haal dur durak bilmeyen bir cocuk ikinci de esimle mutlu mesut sakin bir yasam sürdük oglumuz esim ben hep boyle takildik ve ikinci oglum cok sakin aşırı uyumlu yerinde aglayan bir cocuk olarak dogdu kendinizi mutlu edin yeter gerisini bosverin
-Reklam-
0 oy
(1,409 puan) tarafından
İki yol var. Ya annene soylemek istyosan anne hamileyim falan de yeni öğrendim ama kimseye soylemiyoruz sende bildiyini kimseye soyleme diye uyar

Yada hiç söyleme deki hiç adetim ilk cocugmdan kafamı kaldıracak durumda değilim hiç farkında bile değildim adet olmuyormusum bende yeni öğrendim dersin ileride ne zaman demke istese 
tarafından
İlk seçeneyi yapmayı düşünmüştüm.
İkinciyi de zaten ocak ayını adet oldum diye geçiştirdim. Annem o kadar duruyor bu konu üstünde her ay soruyor adet oldun mu diye beni deli ediyor
0 oy
(159 puan) tarafından
Eşinin ailesi böyle diye, sende kendi ailene bunu yapma. Annen herhangi bşri değil. Ben kesinlikle söylerdim sonuçta her zaman yanımda olacak kişi annem. 
(7,666 puan) tarafından
Yani esinin ailesini dislayabilirsin diyorsun ne güzel akıl veriyorsun. Esi de demez mi senin ki aile de benim ki je diye
(159 puan) tarafından
Mesajı iyi okuyun anlamadıysasanız yine söyliyim. Ben dışlayın demedim. Hanımefenfinin eşi tarafı bir şeyler sakladığı için eşi de onlar yüzğünden bunu yapıyor anladığm kadarıyla. O bunu yapmasın. Eşinin ailesi böyledir diye onun da aile böyle olaaqk diye bir şey yok. Eşinin izniyle annesiyle paylaşsın diyorum.
(7,666 puan) tarafından
Ikisi bir karar vermişler yani buna uymamak sadece eşiyle arasını bozar ki kendi annesinde de sorun var kızın hevesini kursağında bırakmak gibi
0 oy
(705 puan) tarafından
Eşinden habersiz söylesen eşin anlasa bu defa o kızacak bence boşver şimdi söyleme sonra söyleyince de bir bahane bulursun bu yüzden de kızmak bence saçma yani söylesen dert söylemesen dert 
tarafından
İşte aynen öyle. Beni ikilemde bırakıyorlar. 10 gün sonra söylesem erken oldu diye laf edecek. 1 Ay sonra söylesem niye sakladın deyip darılacak
(705 puan) tarafından
Tm anneden bişey saklamak olmaz ama baksana laf söylüyormuş söyleme bir ay sonra sende yeni öğrenmiş gibi yap bir şekilde geçiştir ayy hamilesin bide düşündüğün şeye bak ya daha doğrusu düşünmek zorunda bıraktıkları şeye bak bunları bırak sen bebeğine odaklan canım sagsalim kucağına al inşallah
tarafından
Amin canım sağ olasın
0 oy
(231 puan) tarafından
Canim annenin yeri başka eş başka ben anne olsun aile olsun karı koca yani bir ailenin işine karisilmasini sevmem tam uzuluyorlar üst üste çocuk ve yipraniriz diye ama sonuçta aileni kurduğun adamd akendine göre adamdır herkes kendi bunyesinde kendine göre insnadir eşin öyle uygun görüyorsa söyleme anne e dersin hamileliğim üstüne adet görmüşüm 
tarafından
Ocak ayında öyle dedim adet oldum diye. Bu ayı da öyle geçiştirecektim.
(231 puan) tarafından
Olsun de anne adet olmusum bı gün tek sürdü  ama hamileymisimhaberim yoktu bence... Sıkıntıda cekmezsin
0 oy
(3,814 puan) tarafından
Annen nıye bu kadar ısrarcı kı sankı bıkıyormys gibi
tarafından
Ben de anlamadım aşırı ısrarcı. Sadece bir kez çok hastaydım dedim anne çok kötüyüm mide bulantısı var evde baygınlık geçirdim diye. Ama o bana normalde de olurdu başladı ondan sonra hamilesin demeye.
(3,814 puan) tarafından
Ben sana diyim ilkinde sevınmeyen daha küçük bebekle hamıle kaldıgına hiç sevınmez. Söyleyıp de hamılelıgını üzgün gecırecwgıne söyleme olduktan sonra mecbur sevecekler.ben de 3 ay sonra söyledım herkese 2.yi annemdi tek üzülen gercekren de üzülecek kadar varmıs yanı yetemıyorun yasları yakın oldugy için. Bı tek annem düşünmüş beni aslında :) ana hamıleyken o psükoljıye girmeye gerek yok
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Bu konuda empati yapman gerekir. Mesela şöyle düşün Sen Eşinle başka bir konuda anlaştınız ve kimseye söylememe kararı aldınız ve bu konuyu kimseye söylememek isteyen kişi sensin ama eşin Senden gizli bir şekilde annesine söyledi ve bunu sen de şans eseri öğrendin diyelim. Bu konuda tepkin ne olurdu? He çok umursamazdım Sonuçta annesi diyorsan Annene söyle aramızda kalsın diyerek.Tabii Annen de ağzını sıkı tutabilecekse.Çünkü herhangi bir ortamda yanlışlıkla ağzından kaçırırsa bu sefer sıkıntıyı sen yaşarsın ama eşinin kendi annesine söylediğinde Senin de tepkin ağır olursa Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi eşine de yapma ve ona saygı duy yani 3 ay sonra annene söylersin Ben de yeni öğrendim dersin hiç işini de riske atmamış olursun
0 oy
(1,409 puan) tarafından
Evlenmişsin, çoluk çocuk sahibisin. Hamile olduğunu istediğin zaman açıklarsın, bu kimseyi alakadar etmez. Ayrıca eşin yapsa bunu, gizlice annesine söylese hoşuna gider mi? 
0 oy
(119,168 puan) tarafından
yakin arkadasin annene soylemjs olabilirmj
tarafından
Onlar yakın değiller numaralsrı bile yok ki imkansız yani
0 oy
(168 puan) tarafından
Bizdede tam tersi eşim herkese duyurmak ister ama ben yok kimse bilsin istemiyorum bir süre 

Yinede siz bilirisnz 
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Esimin istemedigi bisyi yapmazdim. Sevinmeyen kadina desen ne demesen ne.. bu kişi anne olsaydi ilk ona mujdelerdin zaten 
0 oy
(3,255 puan) tarafından
Neden anneniz ısrar ediyor ki. Ya da konu hakka kadar varıyor gerçekten hiç anlamadım. Şaşkınım:) 

Biz de söylememiştik 3 ay olana kadar. Bişey olurda aileler üzülmesin, bebek iyice güçlensin diye. 

Karı koca ne karar aldıysa odur bence. Sonsuza kadar gizlenmeyecek sonuçta. İllaki öğrenirler bi ara. 

Ben de yeni öğrendim der geçersiniz. Bu ne merak :) 

İlgili sorular

+2 oy
56 cevap 1,801 göst.
23 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde ❤sevgi seli❤ (667 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 470 göst.
30 Ocak 2024 Aile kategorisinde Glstanbeste (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 406 göst.
26 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Tugcee.r (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 661 göst.