0 oy
363 göst.
Aile kategorisinde (1,685 puan) tarafından
Kızlar ben hep çalıştım şimdiye kadar. Öğretmenim kolejde çalışıyorum. Hamileliğimin sonunda bıraktım çalışmayı. Şimdi çocuğum 1 yaşında nerdeyse. Yine çalışmak istiyorum. Bugün bir okuldan aradılar gittim görüşmeye. Daha ortada bir şey yok. Ama çok gerildim çocuğumu bırakma düşüncesi bile beni aşırı üzdü. Ne yapcam bilmiyorum. Hem artık evde sıkıldım hem de hayat şartları artık çok pahalı çalışmam lazım. Hem de geleceğimiz için çalışmam lazım. Ama bir taraftan çok üzülüyorum çocuğumu bırakcagim için. Ağustos Eylül gibi başlarım olursa. Görüşmeye gittigimden beri o kadar kötüyüm ki çocuğuma bakıp bakıp üzülüyorum :( bu geçer mi sizce alışır miyim çalışmak iyi gelir mi. İçimdeki bu kötü his gider mi :( 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Saatlik calis kuzum .

Çogu ozel kurum saatlik ogretmen aliyor .Ders basi ucretli calisirsin olmaz mi ?
(1,685 puan) tarafından
Kolej olursa hem sigortam olur diye düşündüm cnm. En kotu kolej olmazsa kurslarda saatlik çalışcam. Sen de öğretmen misin nerde çalışıyorsun canım
-Reklam-
0 oy
(7,050 puan) tarafından
Benim arkadaşım belli saatlerde çalışıyor canım öyle bir şey olsa senin için iyi olur.
(1,685 puan) tarafından
En kotu öyle yapcam cnm en önemli faktör saat bnm için. Özel okullar genelde akşam 8 9 a kdr tutuyorlar bazı günler. O şekilde çalışamam zaten
(7,050 puan) tarafından
Arkadaşım kolejde görev yapıyor 9 da gidip 2 de geliyor çocuğu bir aylıkken başladı emzirme saati falanda ayarlamışlar canım ama her yer aynı mı bilemiyorum.
(1,685 puan) tarafından
Değil kuzum ya buradaki kolejler uçmuş durumda haftada üç gün sabah 8 akşam 8. Diğer iki gün 8 5 cumartesi de yarım gün. Kendime uygun bulmaya çalışıyorum. Keşke az olsa saatler
(7,050 puan) tarafından
İnşallah bulursun canım senin için de iyi olur
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Bence buradaki asıl faktör çocuğunuza kimin bakacağı. Anneanne babaanne ise sıkıntı değil. Ama bakıcı işi zor. 1 sene daha bekleyin bence
(1,685 puan) tarafından
Çok istekli olmasa da anneme birakcam cnm. Arada da kayınvalideme. Bakıcı değil yani. Ama yine de çok üzülüyorum:(
(1,928 puan) tarafından
Psikologlar ilk 3 yıl çok önemli diyor. Hayat gerçekten çok pahalı ama tek maaşlada iki maaşlada geçim çok zor. Karar sizin
(1,685 puan) tarafından
Evimiz kira cnm 2000 TL kira. Eşim bu ara anca asgari ücret alıyor. İşleri çok iyi değil. Bu yüzden geçim çok zor :( evimiz kendimizin olsa az maaş olsa da asla çalışmazdm zaten
(1,928 puan) tarafından
Geçim ve kira gerçekten çok zor. Allah yardımcınız olsun.
(1,685 puan) tarafından
Sağ ol cnm
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Ben çocuğun kendini ifade edildikten sonra annenin çalışması taraftariyim . O bebek paraya değil anne kokusuna ihtiyacı var en azından bir üç yaş beklenmeli bana göre ...
(1,685 puan) tarafından
Çok üzülüyorum böyle olunca çocuğumu kendimden mahrum edeceğim için :( ama paradan ziyade cnm hayat şartları. Fazla para için değil de geçinmek icin çalışmam lazım artık :(
0 oy
(378 puan) tarafından
Tabi ki gecer canim hic uzulme dusundugun kadar zor gecmez allahin izniyle. artik cogunluk cocuklarin anneleri calisiyor hayatin normali bu oldu
(1,685 puan) tarafından
İnşallah geçer canım ya bir düzene girsem bir baslasa devamı gelecek de. Bugün çok zor da olsa bir adım attım ,:(
0 oy
(7,779 puan) tarafından
Yok be iyi geliyor bir süre sonra farkına varırsın bunun. Kendine vakit ayırıyormuşsun gibi. Gerçi işini seviyorsan geçerli bu durum
(1,685 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyorum belki iyi gelecek ama bir başlasam devamı gelecek sanki
(7,779 puan) tarafından
Devamı kesinlikle istiyorsun. Gerçekten hem sana hem de bebeğe iyi geliyor
(1,685 puan) tarafından
Ay inşallah cnm ya rahatladım biraz
(7,779 puan) tarafından
Ben çalışmıyorum sana okumaya devam ediyorum. Kızım için son bir senem kaldı inşaAllah. İlk günler ağlamıştım bile ama şimdi o kadar iyi geliyor ki. Böyle bir rahatlık oluyor
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Allah nasip ederse seneye ben de çalışmayı düşünüyorum kolejde. Alışkın değilim iki seneyi zor ettim çalışmayı çok seviyorum mesleğimi de. Kızım iki yaşını geçmiş olacak. Memlekette olacağız inşallah. Ya anneme bırakırım ya da kreşe
(1,685 puan) tarafından
Bnmki de 1 yaşını geçecek. Ben de çalışmayı özledim ama içim de çok buruk
(2,493 puan) tarafından
Benim de öyle ama çalışmam lazım
0 oy
(11 puan) tarafından
Bence calismayin o bebege herseyden cok anne lazim, kime birakirsaniz onun kültürüyle büyüyor cocuk. Biriside yazmis çalışmayı seviyorum. Kim sevmez ki çalışmayı. Ama en önemli meslek annelik. Çocuğu baskasina bırakıp gittiğinizde o cocuk sefil oluyo mahcup oluyo. E tabi bu hayatta yaşamak zor ama ihtiyaclarimizi biraz kisarsak bence yeterli olur tek maaş. Örneğin bebek bezi molfix degilde bimden alin o da cok iyi,ne bileyim kiyafete cok verilmeyebilir zaten hemen küçülüyolar vs. 
0 oy
(2,947 puan) tarafından
Ben de öğretmenim ben 2  yaşında başladım işe. Komşum bakıyor cok da memnunum sagolsun. Çalışmaya başlayınca keşke daha önce başlasaydım dedim bana cok iyi geldi. 2. Cocuk olsa kesinlikle 1 yılı geçirmem
(1,685 puan) tarafından
Ay biraz rahatladım cnm. Bnm annem bakacak
(2,947 puan) tarafından
Annenin bakması daha iyi senin için aklın da kalmaz. Çalışmak güzel gercekten

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 640 göst.
21 Ekim 2022 Aile kategorisinde Yaso.yasemin (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 79 göst.
2 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde oburhanim (50 puan) tarafından soruldu
0 oy