0 oy
1,195 göst.
Aile kategorisinde (1,272 puan) tarafından
Kızlar benim büyük oğlum erken doğdu bi buçuk kilo biay kuvezde kaldı orda biberona alıştı sütüm olduğu halde ne yaptıysam emmedi zamanla çekildi sütüm ben çok üzüldüm günlerce ağladım neyse  bebeğim 5 aylık oldu memlekete gittik eşim çalışıyordu o gelemedi beni gönderdiğinde bi ay için 3 milyar para verdi bebeğin maması ilacı bezi vs ihtiyaçları için b3n kaç kere mama almak istedim ama kayinpederim kesinlikle iz8n vermesi kendi aldı aptamil kutusuna o zamanlar 150 lira veriyordu 2 3 kutu aldı bi gün oturuyorduk o gün kaynımla beraber almışlardı neyse bi baktım kaynım konuyu açtı mamalar çok pahalı bi kutusu 150 lira şimdiki kadınlar rahata alışmış bileerek anne sütü vermiyorlar doktorlarda para için mama verin diyorlar eskiden herkes inek sütü verirdi dedi içime attım çok üzüldüm dilerim rabbimden seninde evladın bi damla sute muhtaçolsun inek sütü bile eline geçmesin dedim  geçenlerde onun bebegi doğdu doğana kadar herşey yolundaydı birden kuveze aldılar annesi üzüntü mü yaptı ne sütü hiç bi şekilde gelmiyor denemediği yemediği içmedi şey kalmadı göğüs ucu ıslanmıyor bile kuvezde mama istemişler babası çalışmıyor mama bile alamıyor kayınpederimr almış bide eşim para varmış almaları için bugün çok ağladım yarabbi ben beddua mı geri alıyorum lütfen sütü olsun dedim çünkü o küçük bebeğe acıdım bi saat önce kayananam aradı akşamdan beri sütü azar azar kendi kendine gelmeye başladı dedi allahım nasıl sevindim sevinçten havalara uçacaktım benim bebeğim olsa anca o kadar sevinirim rabbim bu ramazan günü herkese kalbine ve niyetine göre versin 

30 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Yine de hoş değil senin dediğin de.. bir bebek için öyle beddua etmek.. sen anne babaya değil o bebeğe etmişsin.
(1,272 puan) tarafından
Ben babası beni anlasın diye ettim o bedduayi genede içim rahat etmedi 10 gündür o küçük bebek için geceleri uyumuyorum bile günde 10 defa arıyorum sütü geldi mi diye kalpleri yanlızca allah bilir rabbim herkesin kalbine göre versin
-Reklam-
+5 oy
(1,572 puan) tarafından
Ahiniz bi bebekten çıktı diye ne kadar mutlu olmuşsunuz..
(1,272 puan) tarafından
Ya hiç sorma sende böyle kırıcı bi yorum yaptığın için çok mutlu musun sonda yazdıkları okumadın herhalde
(2,119 puan) tarafından
Yaptığı yanlış bir şey asla savunmuyorum ama postu nasıl okudun??
(1,572 puan) tarafından
Hosgeldiniz branşınız ne? Başı saçma gelince sonunu da okumadım. Sorun varsa içinizde tutun. İyi geceler.
+2 oy
(323 puan) tarafından
Samanyolu tv de böyle ibretlik kısa kısa diziler çıkardı ya onun gibi bir şey yaşamışsun resmen 
(1,272 puan) tarafından
Aynen öyle eşime hiç anlatmamıştım yeni anlattım onun bile gözünden yaşlar geldi
+2 oy
(7,718 puan) tarafından
Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Beddua etmesen bile senin üzüntün onlarda böyle bir şekilde çıkmış olabilir. Rabbim o yavruyu, babasının sözlerinden ötürü, anne sütünden mahrum bırakmasın. Şifa ve rahmetini üzerinden eksik etmesin
(1,272 puan) tarafından
Aynen öyle rabbim babasını hidayet etsin
+2 oy
(11,217 puan) tarafından
baskasinin dogmamis cocuguna beddua edecek bir kotuluk gormedim ortada. ayrica beddua sahibini bulur. onun yasadigi bedduan degil kinadigini yasamak
(1,272 puan) tarafından
Benim bedduam tuttu veya tutmadı rabbim beni babasına hatırlattı ya o yeter ilahi adalete kurban olurum
+2 oy
(7,118 puan) tarafından
Beddua iyi bir sey mi de bu kadar basit sarf ediyorsunuz bu tehlikeli kelimeleri ya. Birine ne kadar kızsrsam kızayım kimsenin cocuguna beddua etmem. Senin cocuğunda bir damla süte muhtaç olsun ne demek ya. Nasıl kalp var sizlerde böyle.
(11,217 puan) tarafından
he bide inek sutu bile icemessin ne dmk ya
(1,272 puan) tarafından
Hanı diyor ya inek sütü vermiş eskiler ucuz ya ondan inek sütü verin diyor zalim oğlu zalim benim bebeğime babasının 300 milyonunu fazla görüyor şimdi eşim ona mama parası gönderiyor ilahi adalete kurban olurum
(11,217 puan) tarafından
yarin kalkip sana bak bizimde sutumuz gitti ama biz ugrastik ettik karim kndini yordu mama vermedi sut verdi yinede derse ne dicen
(1,272 puan) tarafından
Benim sütüm vardı bebeğim emmedi günlerce ne kadar ağladığımı neler cektigimi rabbim biliyor ben o an sinirlendim ve öyle bisey dedim 10 gündür günde 3 defa aryip bebegi soruyorum azda olsa sütünün gelemsine bugün o kadar mutlu oldum ki içimde düğün havası vardı resmen bebegi değil ama ben babasının en büyük mahkemeye havale ettim dilerim ki hak ettiğini bulsun
(7,118 puan) tarafından
Ya valla saka gibisin hala neyi savunuyorsun.
+1 oy
(7,194 puan) tarafından
Açıkçası yaptığin beddua beni şoklara uğrattı . Bir annenin ve bebeğinin en önemli şeyini almak istemissin ellerinden hemde kim için beş para etmez bir adam için ... Şimdi o adam demez mi eşim kendini parçaladi çocuğuna süt vermek için ve kolaya kacmayip başardı diye... 

Sonunu güzel baglamissin ne diyeyim seninde gönlün kırılmış anneler olarak en hassas noktamız bu .. 
(11,217 puan) tarafından
aynn esi daha degerli olucak. adamin dedikleri cikmis olck.
(1,272 puan) tarafından
Bu hayatta en çok istediğim şey bebeğimi kendi sütümle doyurmakti hangi anne bile bile çocuğuna süt vermez ama o beni bilmeden yargıladı ama ben onu 3n büyük mahkemeye havale ettim ettiğini buldu
(11,217 puan) tarafından
havale etnemissin iste beddua etmissin..neyse dogmamis cocuga beddua etmenin pismanligini gecte olsa fark etnissin zatn
tarafından
Bende aynısını düşündüm adam yarın bir gün diyecek eşim pes etmedi sütü geldi der.yani aklı başına geleceğine eşine daha çok değer vercek iyi bir sey yapmış aslında arkadaş:-D
0 oy
(63 puan) tarafından
Kimse kınadığını yaşamadan ölmezmiş. İnşallah anlamışlardır. Bebek iyi olur umarım çok geçmiş olsun
(1,272 puan) tarafından
Aynen öyle çok saol canım
0 oy
(676 puan) tarafından
Canm yaa beddua etme günahtır zaten eden bulur Allah'tan 
(1,272 puan) tarafından
Şuan çok pişmanım ama sadece bebek için babası için asla değil
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Allah affetsin ne diyelim yazik günah o bebege
(1,272 puan) tarafından
Aynen allah babasına hidayet versin
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Amin inşalalh CNM boş ver bebebk için  i olmuş  gelmesi allah bağışlasın 
(1,272 puan) tarafından
Aynen amin canım allah razı olsun
0 oy
tarafından
Keşke o bebeğe beddua etmeseydin onun ne suçu varki
(1,272 puan) tarafından
O an icim çok acımıştı ama şimdi pişmanım ama sadece bebek için babası için asla degil
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Hatanı anlaman iyi olmuş ne olursa olsun bir bebeğe beddua etmen çok kötü çünkü..
(1,272 puan) tarafından
O an icim çok acıdı ama şimdi pişman babası için asla değil sadece o küçük bebek icin
0 oy
(7,398 puan) tarafından
üzüldüm sonra sevindım ısallah ıyı olur bebeğı
(1,272 puan) tarafından
Imsallqaah canim
0 oy
(4,969 puan) tarafından
Keşke direk şahsa etseydin cnm kundaktaki bebeğin ne suçu var
(1,272 puan) tarafından
O geberseydi bile gene benim içim soğumayacaktı görsün beni anlasın dedim ama sonra küçük bebek için üzüldüm ve kaç gece ona dua ettim
(4,969 puan) tarafından
İnsanları onemseme cnm boşver Beddua etmen bile boş Allah herşeyi görüyor ve biliyor sen canını sıkma Rabb'im herkese kalbinin ekmeğini veriyor
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Buna benzer bi durumu aynen bende yaşadım nerdeyse aynı allahm nasıl pişman oldum aynı senin gibi ama evlat can damarımız işte neyseki keşı tarafın sorunud düzeldi üzüldüm bak yine 
(1,272 puan) tarafından
Küçük bebeğe acıdım babası ettiğini kendinden bulur insalah ne diyim
0 oy
(98 puan) tarafından
Üzülmüşsün anlarımda boyle beddua da edilmezki  Allaha havale et gec...benim ozel çocuğum var oyle seyler yaşadım duydumki ama bir kez olsun böyle şeyler söylemedim çünkü yaşadığım zorlukları ben bilirim yavrumun çektiklerini ben bilirim..hep dua ederim rabbim düşmanıma dahi kimseye yasatmasin diye.... kızım küçükken boyle olacağına inşaallah cok yaşamaz vefat ederde bidaha cocugun olur bile diyen oldu onun adına ben korktum Allahtan bu nasıl dilenir diye..
(1,272 puan) tarafından
Haşa allaha sığınırım allah be dilerse o olur ama o an icim o kadr acıdı ki amcası olarak çocuğuma 300 lirayı fazla gormesine mi inek sütüne layık görmesine mi yoksa benim anneligime laf etmesine mi o an ağzımdan öyle bisey çıktı
0 oy
tarafından
Sen nasıl bir annesin ki başka bir bebeğe beddua ediyorsun. Yada onu bedduan içine alıyorsun. Çok özür dilerim ama bu bedduan senin başına dönecek. Bugün değilse de Bi gün. 
(1,272 puan) tarafından
Merak etme canım yerini buldu allah teala babasına o dersi verdi bende pişman oldum rabbimden af diledim
tarafından
Daha imtihanın bitmedi. Rabbim önüne çıkarınca bedduanın gerçek yerini bulduğunu görürsün.
(1,272 puan) tarafından
Hakkı haksızı allah bilir herkese hakkın veren allah kim neyi hal ediyorsa dilerim rabbim onu versin
0 oy
(1,159 puan) tarafından
O anki sinir üzüntü kırgınlıkla demis olabilirsin ama sonra pisman olmuşsun onemli olan onu anlayabilmek umarim kayninda anlamıştır. Rabbim yeni doğan bebeğede saglik sihhat versin anne sütünü alabilsin insAllah.

Bu arada takıldığım bir noktayi da belirtmek isterim bebegim biberona alıştı demişsin. Emzirmemiş olabilirsin bende emzirmedim bebegim emmedi hic ama 11 ay sütümü sagarak verdim yeterki biberonda olsa anne sütü alsin dedim cok.sukur 5 aya kadar da mama vermedim neden sagarak vermeyi tercih etmediniz tabi siz bilirsinizde merakimdan sordum
(1,272 puan) tarafından
Yaklaşık iki ay kadar verdim bi haber aldım abim kalp krizi geçirdi diye o an korkudan hem adet oldum hemde sütüm kesildi 2 ay bende sağarak verdim canım kesilmesydi gidebildiği yere kadar verecektim
(1,159 puan) tarafından
Anladimmm cok gecmis olsunn
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Beddua değilde kınadığını yaşamak diyelim. İnşallah sütü tekrar gelir. Doya doya emer bebekte. 
(1,272 puan) tarafından
Amin inşallah

İlgili sorular

0 oy
49 cevap 652 göst.
26 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Merve0032 (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 607 göst.
31 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 1,043 göst.
23 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu