0 oy
1,465 göst.
Aile kategorisinde (303 puan) tarafından

Oğlunuza kayınbaba adı koymayı ne şekilde görüyorsunuz?

Kayınbaba adı koyan var mı? Bu durumdan rahatsız olan yada olmayan herkes yorum yapsın lütfen:).

Oğlum olacak, eşim babasının adını koymak ile ısrarcı nuh diyor peygamber demiyor o derece diyeyim. İçimden de birşey yapmak gelmiyor oğluma isimli zıbınlar, hastane çıkışı, isimlik vs.. kayınpeder hayatta..

Fikirleriniz nedir? Uygun görmeyenler eşinizi ne şekilde farklı bir isime ikna ettiniz ben 6 aydır edemiyorum soğudum resmen hevesim yok bebeğime birşey almaya.

97 Cevaplar

0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım 12 kardeşler eşim zaten 3 u kayınpederinin ismini koymuş de yeter yani ben başka isim isterim şuan oğlum yok 1 tane kızıl var onada kaynanamın yada annemin adını koymadım sitesiyim adı koydum
-Reklam-
0 oy
(119,578 puan) tarafından
koydurmazdim koydurmadim esimde 1 kez bile oyle bisi demedi ☺
0 oy
tarafından
Ben koydum hatta erkek oldugunu ogrendigimde ben teklif ettim esime ve 2. Isim olarak koydum 
0 oy
(783 puan) tarafından
Biz koyduk esim normalde iki kardeş ama kardeşi engelli olduğu için sadece esim torun verebilir. Oda öyle isteyince bende kıramadım. Pisman degilim çünkü ismi modern. Kayinoederimin adı Yalçın bende sonuna Miraç ekledim ve Yalçın Miraç oldu ismi
0 oy
(554 puan) tarafından
İsterse koyardım canım onun da çocuğu öyle şeylere takilmam ben
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Hic konusu bile geçmedi öyle bise teklifte etmez istese de bana koyduramaz çünkü benim çocuğum o yani ben doguruyorum istemediğim ismi koyamam çocuğuma 
0 oy
tarafından

Bunla ilgili de kötü anım var 5 6 ayına kadar ayaz koymayı düşünüyoruz sonra bi gün eşim geldi( evin en küçüğü abileri babasının adını koymadı çocuklarına) bu bi tripli ayarlı tutturdu babamın adını koyacaz diye biz tartışıyoruz ne olduğunu anlamıorum neyse dediğine getirdi zaten 

Tabi sonra öğrendim anası ağlamış etmiş kimse babanın adını koymuyo sen koy diye 

Bende direttim yanına ayaz da olcak diye sonuç olarak cevdet ayaz oldu 3.5 yaşında cevo diye seviyorum alıştık yani şimdi 8 ayligiz bu da babamın adı olacak kısmetse mustafa mirza ben demedim ama kendi düşündü koyalım dedi 

Yani eşitledik durumu <3

0 oy
(3,823 puan) tarafından
2. Erkek olursa kayınbabamın adını koyacam inşallah bunu eşime de ben teklif ettim hem ismi seviyorum hem de eşimin gönlü olsun ne olacak ki 
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Benim eşimin ailesinde bayram oğlu Hüseyin Hüseyin oğlu bayram diye gidiyor eşimin adi da umut bayram bizde Eymen Hüseyin koyduk. Benimde istediğim oldu onlarında. Rahatsız olmadım.
0 oy
(8,009 puan) tarafından
Bu dünyada kayinbabamdan nefret ettiğim gibi kimseden etmiyorum bazen kendime kızıyorum bu kdr kin iyi değil diye kocamda ztn babasını sevmez bana yasatiklari aklımdan cikmiyo sözleri hep kulağımda ölsem koymam aslaaaaaa
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Valla babasının ismi Mustafa ben dedim istersen köy duye babasıyla arası çok iyu deyil taa küçük yaşta eşim tek başına biyerlere gelmiş hiç umurlarinda olmaz hicbisey ve tüp Bebek yoluyla oldu oğlum ara uzak diye görmeye bile gelmediler siz getirin dediler .. eşim öyle babanın adı verilmez dedi başka isim koydu ..
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Ilk oğlum oldu hiç eşim adını bile geçirmedi ben koydum adını oglumn smdi yine hamilym 38 haftalk babamn ismini koycm dedi babasinn ismi orhan orhanlar çok afedrsn *** icici oluyolarms kayinbabamda öyle bisey yok ama eşime söyledim dedim ilerde bisey olursa vebalini kaldrmayz iyice derinden vurdum:))) eşim dedi doğru soylyosn kendisi başka isim buldu tugrulhan dedi koyaym dedm tamm ilki ben koydum diye bunuda o koydu
0 oy
tarafından
Eşim istemiyor benimde bende eğer erkek olursa mehmet asaf yada sadece mehmet koyalımmı diyorum yok diyor aile ismi yok ama kızım oldu kaynımla abim koydu biz kararlaştıramamıştık diye:D
0 oy
tarafından
Eşimin babasının babasını ve babasının dayisinin ismini koydum 
0 oy
(86 puan) tarafından
Ben koydum tabi ki de eşimin ısrar üzerine... yanina farklı bir isim daha ekledim ama yine de sizin gibi birsey yapmak gelmiyordu içimden çünkü benim kafamda daha farklı bir isim kombini vardı şimdi oglum 7 aylik oldu hala daha ismini çok fazla telaffuz edemiyorum. Ama alışırım sanırım insan mecburen kabulleniyo 
0 oy
tarafından
Benim m büyük oglumun adı dedesinin adı ben istedim koymayi iki ismi varr iyikide koymuşum ben severim kaynatami ayricaaa
0 oy
(1,154 puan) tarafından

Biz ilk oğlumuzun adını kuzey aras koyacaktık her sey hazırdı kayınpederim laf etmiş işte adımı koymadılar vs diye tüm sülalesi koyun adını başka isim istemez dedi bende eşime kuzey i sen Aras i ben koymak istedim ben isim hakkimdan vazgeçmiyorum dedim Taner Aras oldu ikinci oğlumda dalga geçtim buna da ben babamın adını koyacağım diye( babamla 10 seneyi geçti hicbir şekilde iletişimimiz yok e devletten yaşıyor mu diye kontrol ediyorum) büyük Aras küçüğe de eşimle ortak karar verdik Atlas dedik eşimde dedi Kuzey Atlas olsun hayır senin babamın adını koyduk şimdi sıra bende dedim Taşkın Atlas yapacağım dedim (sırf gıcık olsunlar diye) 41 hafta boyunca beni ikna etmeye çalıştılar öyle süründüler resmen yalvardılar ki eşim bana oğlanın adını sildiririm bile dedi :D sonuçta maksat intikamdı bu korku bile yetti onlara çünkü bende Kuzey Atlas diyordum:D kız olursa kaynanam hem benim hem annenin adını koyarsın diyordu bunu anneme söyledim ya bi s.ktirsin gitsin deli karı koyma benim adımı dedi kaynanamın adı Gülbahar annemin Oya neymiş Oya gül yada gün oya olacakmış kaynanama yapıştırdım ama cevabı çok isim koymak istiyorsan bir kız daha doğur ben daha doğurmam diye :D hoş ben bunu herkese hep dedim eşim kırmak istemiyor olumlu dünya diyor

0 oy
(3,926 puan) tarafından
Benim esimde cok ısrarcı  olmamakla beraber hep dedi son ana kadar da reddettim kesin bir sekilde istemiyorum  diye ama gel gelelimki bebegim 8 gün  küvözde  kaldi tek gayem sağlıkla  sıhhatle  cıkmasiydi pek onemsemedim adını esime de koy tamam dedim. Abdullah Yasir  oldu. Ara ara pismanlik yasamakla beraber amannn guzel işte  ismi de diyebiliyorum;) ama kaynanamin filan bundan prim yapmalarina gicik oluyorum. Ama esim cidden  Abdullah ismini cok seviyor. 
0 oy
(5,132 puan) tarafından

Rahmetli kayınbabamın ismi Ramazan,  ben hiç tanımadım kendisini ama ne eşim ne ailesı bu konuda asla ısrar etmedi. Kaynanam bir kere dedi istemiyoruz dedik konu kapandı. Çunku oğlumuz olırsa içimizden geçen isim çoktan belliydi bizim için. 

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun kayınbabamın, duamızı alıyor çocuk ismini taşımazsa da olur
Herkes istediği ismi versin
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Inanilmazz itici geliyor bana  isim konusu. Oncelikle anne hiçe sayildigi icin bi nefret geliyor. Ömur boyu seslencek oldugum, ustune ustluk benim dogurdugum birine, bir baskasinin isim koyma çabasi çok gereksiz bir durum. Lafi bile olmadi bizde. Eşimle kendi tercihlerimiz oldu, kimseninde karişmaya cesareti de olmadi zaten.  

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 242 göst.
9 Mart 2023 Aile kategorisinde Zehraelt (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 462 göst.
13 Eylül 2022 Aile kategorisinde Genchamileanne (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 264 göst.
3 Mart 2022 Aile kategorisinde Kbrayc (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 344 göst.