+1 oy
351 göst.
Diğer kategorisinde (3,151 puan) tarafından

8 gün sonra devlette 3.sezeryanim olacak nasipse unuttuğum bir şey var mı sizce hastane evime baya uzak fazla olsun eksik kalmasın istiyorum.

image

18 Cevaplar

0 oy
(110 puan) tarafından
Bu kadar fazla şeye gerek yok bence. Ameliyattan sonra o ağrıyla emin ol bunların hiçbirini yapmiycaksin atıştırmalıklar haric
(3,151 puan) tarafından
Evde kaynanam olacak daha beter kafayı yedirecek bana :D şimdiden gözümde canlanıyor sütun yok sütun yok bu çocuk aç bu doymuyor :D
(110 puan) tarafından
Mümkünse evde kötü enerji sacacak insan bulundurma. O çocuğu sen besliyceksin akabinde dediklerine kulak verip stres yaparsan olan sana ve bebeğine olucak. Yada baştan uyaracaksin ayıp olur söyleyemem diyorsanda
(3,151 puan) tarafından
Orası öyle ilk kızımda bu konuda çok çektim ondan aslında istemiyorum gelmesini de gönlü de yok gibi ama gelecem diyor doğumdan 2 gün önce yada doğumdan sonra gelecekmiş güya yardıma geliyor ben ince temizliği tek başıma bitirdim hallettim şuan gelse de lazım değil ki bana zaten isim bitmiş
(110 puan) tarafından
Bikere dilin yanmış bak :d bidaha yapma o zaman. Annem gelecek de yada ben hallettim cocugumada tek bakmak istiyorum de. Kendine guvemiyorsan öyle yap. Ben benim kızım doğduğundan beri ben bakıyorum çok şükür kimseye ihtiyaç duymadım özelliklede belirttim benim çocuğumsa ben bakicam diye alınan varsa konuşmasın problem değil. Sonuçta o çocuk benden çıkmış :) ve hayatım boyunca yardım etmiycekler sonuçta bana.
(3,151 puan) tarafından
Hastanede çok yakın bı arkadaşım kalacak zaten de evde 2 küçük kızım daha var eşimle. Eşim tek başına baş eder mi bilemiyorum ufak olan babasına pek yakın değil evde onlarla duracak gelirse de ama gelmese daha iyi tabi :)
-Reklam-
0 oy
(356 puan) tarafından
Bence çok fazla şey koymuşsun çoğunu kullanmıcaksın bence boşuna yük yapma yanına
(3,151 puan) tarafından
Mesele neleri çıkarıyim hastane 1 saat ama bide 2 gece kalırım diye düşündüm
(356 puan) tarafından
Genelde 1 gece tutuyorlar özel durumunuz varsa daha fazlada tutabilirler 1 pijama 1 gecelik  göğüs pedi 4 Tane koysan yeter kendin için çok hasta bezi alma yanına gerekirse bebek bezi kullanırsın çok kanaman olursa  3 tane 5'li set fazla olabilir 1 tane battaniye kalın 1 tane müslim yeterli olur  1 tulum ağız mendili önlük ıslak mendil 1 paket al çok alma  pamuk almayı unutma yanına
(3,151 puan) tarafından
3 takım kızımda yetmemisti ilk verdiğini kirli giydirip getirdiler direkt değiştirdim odada sonra kustu filan anca bide haftasonuna denk gelmişti cuma doğdu pazar çıkmıştım imza atarak. Muslin bilerek koymadım kızıma twmuzda koymuştum ona rağmen hemşire bebek üşüyor diye kızmıştı esime evden kalın battaniye ve eşya aldırmışti Pamuk jebek için mi bu arda?
(356 puan) tarafından
Evet bebek pamukları var ebeler altını onunla temizletiyor
(3,151 puan) tarafından
Bir bakayım diğerinde direk ıslak mendil kullanmıştım bebek için olanlardan olmadı pamuk alayım bende
0 oy
(795 puan) tarafından
Maşallah Sen hastaneye yerleşmeye gidiyosun:)))
(548 puan) tarafından
Ben buna neden bu kadar güldüm sjsjsjjs:)))
(3,151 puan) tarafından
Hastane evime 1 saat bide seseryan 2 gün kalırım diye düşündüm. Diğer kızımda az koymuştum ve ince şeyler aldım temmuz ayı diye hemşireler kızdı eve tekrar eşya toplamaya gitmişti eşim ondan
0 oy
(2,811 puan) tarafından
Canm sütyen 1 yeter bence  2 pijama takımı bi gecelik de biraz fazla sanki 
(3,151 puan) tarafından
Ya geceliği ilk anda düşündüm sonda filan oluyor ya hani sonrasında pijamaları kullanırım zaten
(2,811 puan) tarafından
Ben hep gecelik le durdum çok rahatti  çıkacağım günde pijama giymistim
(3,151 puan) tarafından
Ben rahat edemem ya yatıp kalktikca oram buram açılır toplanır hiç sevmem. Diğer ikisinde sadece pijama almıştım ilk çıkınca sonda vs olduğu için altını giydirmediler üstünü giydirdiler altım çıplak kalmıştı ondan dedim ilk çıkınca ayaklanan kadar giymek için gecelik olsun bari bide
(2,811 puan) tarafından
Sen bilirsin canm nasıl rahat edersen
(3,151 puan) tarafından
Teşekkürler ❤️
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Çok fazla bunlar. Bence çoğunu kullanmadan getireceksin. Boşuna yük olacak.
(3,151 puan) tarafından
Ya kusar kakası vs çıkar diye bulunsun dedim bide diğerinde sadece 3 takım koymuştum hemşireler çift kat giydirmjsti üşüyor diye eşim mecbur evden tekrar eşya almıştı. Bide ebeye verdiğim eşyayi odada çıkarıyorum kirli oluyor çünkü temizlemeden giydirmislerdi direk.
(2,493 puan) tarafından
Anladım canım sen daha iyi bilirsin tabii . Bana fazla geldi ben ondan dedim. Nescafe iç bak gerçekten işe yarıyor
(3,151 puan) tarafından
Teşekkür ederim nescafeyi diğerlerinde bilmiyordum bunda çok duydum valla evden onlu yirmili paket ve kettle koydum sırf ondan sebep sürekli icicem odada refakatcimle karşılıklı :)
(2,493 puan) tarafından
Allah'ım sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤️
(3,151 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun ❤️
0 oy
(2,911 puan) tarafından
Tam olarak benim hastane çantam bu şekildeydi şubatta doğum yaptım herseyi kullandım bebek bezi dışında çünkü  hastaneden verdiler ama ben 3 gün kaldım sen 1 gün falan kalacaksan tabiki fazla 

Bide sudyenler az geldi bana sütüm aktığı için yıkayıp kurutmak zorunda kaldım bide feci bi terleme oldu bende pijamalar da 1 takım daha olsaydı dedim geceliği neredeyse kullanmadım rahat edemedim 
(3,151 puan) tarafından
Bende sezeryan Olcam 2 gün net kalıyorum diğerlerinde kalmıştım yani. Bide hastane 1 saat sürüyor fazla olsun eksik olmasın istedim. Kettle filan da kahve iyi geliyor dediler diye aldım kantinlerde fiyatlar malum el yakiyo.
0 oy
(376 puan) tarafından
çok iyi ne olur ne olmaz fazla varsa daha iyi beşki 2 gecsen daha fazla kalrisin bile ma sadece sanki bebek bezi aha a biraz daha koy 
(3,151 puan) tarafından
Diğer kızımda 7-8 kullanmıştım diye 15 aldım ama olmadı ekliyim bikac tane daha
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Canım o acıyla diş filan fırcalanmıyor onu soyleyim. Bebek için gayet yeterli. Kendine hastahaneden cıkarken rahat dısarı ya giyilebilecek karnına baskı yapmayan lastigi denk gelmeyen birseyler al. 
(3,151 puan) tarafından
Onu giderken üstüme giyerim çıkışta da aynilariyla dönerim diye düşündüm :)
(10,972 puan) tarafından
Bu da mantıklı aslında =D ben hiç boyle düşünmedim ha.
(3,151 puan) tarafından
Ya hahah dedim tekrar eşya olmasın rahat bı eşofman vs giderim zaten sabah 8 de giriş yapıp önlüğü giyip direk ameliyata alıncam. Çıkışta da geldiğim kıyafeti giyerim bol bol diyordum :)
0 oy
(385 puan) tarafından
Canım bende dün hastaneden çıktım bence bebek için gayet yeterli benim bebeğim sürekli kustu altına yaptı altını açınca çişini yaptı 5tane battaniye koymama rağmen yinede yetmedi hastaneden çıkarırken mecbur ana kucağının üstüne benim şalımı örttük. Hemşire bana illa kahve demedi kafeinli ne varsa içebilirsin dedi. Çay, nescafe, Türk kahvesi, kola ne içersen yeterki kafein olsun dedi. Kendime de pijama çok aldım çıkarkende eşofman giydim çıktım ama çok afedersin benim kanamam çok oldu üst baş dayanmadı. Rabbim sağlıkla kavuştursun inşallah 
(3,151 puan) tarafından
Mantıklı çok teşekkür ederim ben de öyle yapayım inşallah bende kolayca atlatirim korkuyorum da gün geldikçe. Allah analı babalı büyütsün inşallah ❤️
(385 puan) tarafından
Hiç korkma bende de tansiyon vardı kızımı kayınvalideme bırakıp gittim ama tansiyon dan dolayı ya çıkamazsam diye düşündüm ama sonra dedimki ben cesaretliyim bebeğimi de alıp ablasına gidicem ve ameliyat esnasında da hep güzel şeyler düşündüm çok şükür korkum geçti. Haklısın stres, heyecan, gerginlik, korku oluyor ama boşuna kendini de bebeğini de germe canım benim. Hep dua ettim ben rüya gibi geçsin göz açıp kapayıncaya kadar bitsin dedim çok şükür öyle de oldu Rabbim bendeki kolaylığı sana da nasip etsin canım
(3,151 puan) tarafından
Aslında sonda vs dayanılır da en korktuğum ameliyat anında hissetmek ellediklerini uğraştıklarını anlıyosun ya korkutucu her an canım yanacak gibi kendimi kasıp yapmayın diye ağlamıştım diğerlerinde uyutmuslardi sonradan mecbur panik olunca :)
(385 puan) tarafından
Ben sadece bebek çıkarılırken hissettim hatta hocaya hocam sizin eliniz mi yoksa bebek mi tekme atıyor dedim yok benim elim dedi sürekli güzel şeyler düşün yavrumu sağlıkla alıp yavrularımla tanıştırcam de kendini sakinleştir emin ol daha rahat edersin
(3,151 puan) tarafından
Umarım öyle. Olur deniycem çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Çok kız bunlar
(3,151 puan) tarafından
Ne biliyim ev uzak 2 gün kalcam anca yeter diye düşündüm. Çocuk kusar kakası çıkar vs diye evden eşya almamız zor çünkü tekrar
0 oy
tarafından
Bence yeterli biraz fazla ama uzak olduğu için garantiye almışsın çıkarma hiç bir şeyi kullanmazsan evine geri götüreceksin nasıl olsa 
(3,151 puan) tarafından
Yani orası öyle bide sırtımda tasimicam sonuçta arabayla gidilecek diye bulunsun dedim. Çocuk kusar kakası vs çıkar benim kanamam az mı olur çok mu bilemedigim için
tarafından
İyi düşünmüşsün birde sezeryan 2 gün yatarsan pişman olursun alsaydım diye arabayla gitsin gelsin abartmışsın diyenlere bakma
(3,151 puan) tarafından
Teşekkür ederim diğer kızımda yakın diye az almıştım bide temmuz diye hep ince şeyler aldım muslin falan hemşireler kızmıştı bebek üşüyor diye eşim eve tekrar gidip bı çanta eşya getirmişti yine öyle olmasın dedim
tarafından
Aynen boşuna zahmet rahat olursun böyle
(3,151 puan) tarafından
Çok teşekkürler ❤️
0 oy
(34 puan) tarafından
Bir çoğu fazla demiş ama bence fazla değil hatta 15 tane bez az bile 2 kaldım  ben sezeryanda ve bebeğe koyduğum herşeyi kullandım ekstra evden aldı geldi eşim çişi çıktı kakası bulaştı üzerine emerken süt damladı kustu vs derken 2 3 kez değiştirdiğimiz oldu yani sırtında gitmiyor nasılsa bence dursun hepsi nolur nolmaz çünkü 
(3,151 puan) tarafından
Evet bende ikinci kızımda az aldım hastane yakın bide temmuz ayı diye muslin filan koydum hep hemşireler kızdı bebek üşüyor diye eşim yine evden alıp gelmişti eşya battaniye falan. Bide ilk verdiğim kıyafeti kirli giydirmisler gelir gelmez değiştim odada 2 günde de 3 takım anca yetti kustu falan. Ona istinaden böyle koydum şuan bide baya uzak hastane diye ama genelde fazla dendi
(34 puan) tarafından
Dediğim gibi sırtında götürmeyeceksin canım koy arabaya fazla olsun eksik olmasın da nolacak kalan geri eve gelecek orda kalacak değil ya
(3,151 puan) tarafından
Ayne doğru dedin iyidir bence cikarmayayim bişey ben yine
0 oy
(755 puan) tarafından
Kendi aracinizla gideceksiniz bol bol götür yaninda sırtında tasiyacak değilsin nasıl olsa. Benim doğumunda cumaya denk gelmişti pazar taburcu oldum hastane kuralı gereği. Ama 2 pijama görümcem olmasaymis yetmeyecekmis iki kere çıkardığım pijamayi yıkadı getirdi sağolsun hastaneye yakındı evi. Yetmemezlik olacağına yanında götür getir
(3,151 puan) tarafından
Evet bende oyle düşünerek hazırladım kızımda çünkü eve gitgel yapmıştı eşim bir iki defa şimdi bide uzak olunca bulunsun dedim
(755 puan) tarafından
En iyisi canım boşver çok diyenleri sırtında taşımayacaksin nasıl olsa gider gelir yaninda
(3,151 puan) tarafından
Aynen teşekkür ederim ❤️
0 oy
(897 puan) tarafından
Cnm gögüs pompası da al belki sütün gelmeye bilir.. Çünkü benim başıma geldi eşim ne kadar nöbetçi eczane gezdiyse bulamadı... Sen bence al ne olur olmaz bulunsun
(3,151 puan) tarafından
AA evet mantıklı diğerlerinde sorun yaşamamıştım ama belli olmaz bu elle manuel olaardan olsa olur dimi hani korna gibi olan
0 oy
tarafından
Bilmiyorum sağlıkla al kucağına 
(3,151 puan) tarafından
Teşekkür ederim Allah razı olsun
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Gayet güzel çantan ne olur ne olmaz bilinmez yani herşeyi hazırlamışsın bence bebek bezini az bile koymuşsun çünkü başlarda çok tuvaletlerini yapıyorlar biraz daha bebek bezi koymalısın 
(3,151 puan) tarafından
Artirayim bari kızımda 10 tane yetmişti 7-8 kullanmıştım ama şimdi oğlan belki açınca yapar filan tam bulunsun oda bari :)
0 oy
(119,355 puan) tarafından
kettle napcan
tarafından
3 gün kalcaksa ondan alabilir sezeryan olduğu için arkadaş tedbirini aliyo valla iyi yapiyo kantin çok pahalı
mantikli valla
(3,151 puan) tarafından
Yok galiba 2 gün diğerlerinde 2 kalmıştım. Ama arkadaşım durcak yanımda beraber içeriz sürekli diye normalde de kahve severim iyi de geliyomus bolca içeriz dedim ikimiz. Kantinden 2 günde 20 bardak kahve alsam dünya para tutar yazık günah ya
gotur valla bacim extra az bisi küp seker koy posete belki arkadas sekerli sever cay kasigi koy
(3,151 puan) tarafından
Yok o konuda şanslıyız ikimizde çay kahve şekersiz iciyoz masrafsız :D ama kağıt bardakla kaşık ekliyorum unutmuştum onları sağolasın ❤️
0 oy
(2,540 puan) tarafından
Güzel de 5 çorabı ne yapacaksın kendin için çok fazla
(3,151 puan) tarafından
Ya lavaboya gider gelirim ıslanır belki yatağa inip çıkarken belki yere basarim kirlenir vs diye yada çok usursem çift giyerim diye düşündüm kansızlık baya var bende normal zamanda da elim ayağım buz kesmiş gibidir hep

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 150 göst.
19 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 201 göst.
23 Mayıs 2022 Aile kategorisinde GizemAl (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 98 göst.
4 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 216 göst.
1 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Arifekalan (157 puan) tarafından soruldu

380,334 soru

11,387,837 cevap

34,890 kullanıcı

...