0 oy
150 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

Kızlar merhaba. Bebek için bunları koydum kendi eşyalarımı hazırlamadım daha. Bi bakın hele neler ekleyebilirim. 29+5 haftalığım aslında ama gebe bölümünde 30 hafta üzeri erken doğum postlarına çok rastladım biraz gerildim. Bende ne olur ne olmaz diye hazırlarayım dedim

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Liste yok canım 
tarafından
Unutmuşum attım fotoyu :)
tarafından
Islak mendil de ekle canım genel olarak yeterli diye düşünüyorum
tarafından
Pamuk koydum onun yerine ama ıslak mendilim de var eklerim
-Reklam-
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bukadar seye gerek varmı bilmiyorum.ben ılı takım kendkme bir takım aldım üc bes te bez. 1 gece kaldım ertesi gün 4 te ewe geldim.
tarafından
Benim ilk doğumum bende bilmiyorum ki ilk tecrübem olacak
(9,247 puan) tarafından
Benimde ilkti . Belki cok kalırsın fazla esyadan bişey olmaz sen koy genede
tarafından
Teşekkür ederim:)
0 oy
(376 puan) tarafından
o kadar kiyafet fazla 2 takim yeter
tarafından
Bi tecrübem yok ilk doğum olacak da 2 takım da çok az değil mi ya bişey olur değişmesi gerekirse
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Bence yeterli bebek için. Sen kendin in de hazırla birşeyler ama 
tarafından
Koycam canım kendime çok fazla bişey koymam herhalde
0 oy
tarafından
Bebek için fazla kıyafetler ben 2 zihin 2 takım koydum bebek tek bir takım giydi kirlenme fln olmadı bebeğe çorap köy şapka koy ilk zamanlar uşuyorlar 2 battaniye köy ağız mendili bol bol biberon koy ben sezaryen oldum kanamam baya vardi 2 pijama koydum baya işe yaradı kendine doğum kilotu al kanama için havlu kuru mendilk ıslak mendil gerekirse su ısıtıcı al hem kendin için hem bebek için çöp poşeti koy kirliler için bana bunlar çok iyi oldu inşallah yardımcın olmuşumdur bu arada bebeğe istersen 4 takım köy ne olur ne olmaz bazı bebekler üstünü kirlete biliyorlar
tarafından
Bi takım ebeye vereceğim yedekte 3 tane koydum 2 tane yeter aslında yedek olarak ama ne olur ne olmaz dedim. 10 tane bez aldım. 2 zıbın 2 de yelek gibi içlik koydum. Takımlar patikli diye 2 çorap koydum 2 tane de battaniye var biri kalın biri penye tarzında
tarafından
Ben fotoğrafı tam net çıkaramadım koyduklarınız tam yeterli tek nefeste kucağına alırsın yavrunu inşallah
tarafından
Telefon biraz eski olunca foto net olmamıs olabilir :)
tarafından
Olsun kiz hayırlı doğumlar olsun:)
tarafından
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun canım:)
0 oy
(564 puan) tarafından
Yok canım erkenden hazırlamakla iyi yapmışsın. 30. Haftaya kadar çantayı hazırlayıp kenara koymak en mantıklısı. Ben oğlumda o hataya düştüm. Hem alışveriş yaparken çok zorlandım belim bacaklarım koptu hem de az kalsın erkenden doğuruyodum çantam hazır değildi evde ne varsa eşim alel acele hazırlayıp getirmişti. Allahtan o gün doğurmadım da eve geldikten sonra adam akıllı yerleştirebildim çantamı
tarafından
Seninki yine hazırlayabilmiş benim basıma gelse eşim saçma sapan seyler getirir bana :))
(564 puan) tarafından
:)) valla hakkını yiyemem benim aklıma gelmeyen şeyleri sordu koyup getireyim mi diye Allah razı olsun ondan
tarafından
Ne güzel maşallah:)
0 oy
(496 puan) tarafından
Lütfen bı kutu mama ve biberon koy. Ben akıl edemedim sütüm de gelmedi biz ilçede yaşıyorduk gece dogurudgum için mama da bulamadık çok sıkıntı yaşadım. Nolur nolmaz bı biberon ve bir mama köy derim
tarafından
Biberon hiç almadım haklısın ama hemen inmeyebilir süt bende kaşıkla veririm diyodum. Emziği de bilerek koymadım hiç istemiyorum emzik emmesini
(496 puan) tarafından
Emzik benimkide tutmadı nasıl istersen öyle ver ama mama bulunsun dedim çok sıkıntı yaşamıştım çok uzulmustum kimsennin bunu yaşamasını istemem gerçi hastanenin kantininde falan normalde mama oluyor bizimkinde yoktu
tarafından
Teşekkür ederim canimm haklısın onu alayım bende. Ne akla cesaretse almadım kendime güvendim demek ki :) ama beklediğim gibi olmayabilir tabikide haklısın:)
0 oy
(626 puan) tarafından
ben sezeryan oldum 2 gün kaldım hastanede 

3takım pijama takımı 

3 adet zıbın 

şapka eldiven 3er tane

2 tane örtü

yazma

1 paket bebek bezi ıslak mendil pudra pişik kremi ateş ölçer 

tırnak makası 

emzik biberon çay kaşığı

kirliler için çöp poşeti

aklıma gelen şimdilik bunlar bebeğin çoğu şeyini aldım ya lazım olursa düşüncesiyle tırnak makasını falan iyiki almışım tırnakları uzun doğdu hemen kestim orda yüzünü çizmedi
tarafından
Teşekkür ederim bende tırnak makası koydum siz deyince
(626 puan) tarafından
ben eldiven takmaya karşıyım yüzünü çizmemesi için koymuştum sizde alın yanınıza herşeyi lazım olup aramaktansa yük edip taşıyın derim benim şahsi fikrim
tarafından
Aldım canım

İlgili sorular

+1 oy
18 cevap 352 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde ❤Öykümİlkem❤ (3,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 201 göst.
23 Mayıs 2022 Aile kategorisinde GizemAl (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 98 göst.
4 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 216 göst.
1 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Arifekalan (157 puan) tarafından soruldu

380,355 soru

11,388,468 cevap

34,894 kullanıcı

...