0 oy
1,001 göst.
Aile kategorisinde (731 puan) tarafından
Ben kayınvalidem le oturuyor dum 1 senelik evliyim ve yeni bebeğim oldu ev kendi evim olmasına rağmen içi dayalı döşeli olmasına rağmen sırf üzülmesin yalnız kalmasın ağlamasın diye yanında kalıyor duk eşimle doğum yaptığımda 40 gün annemin yanında kaldım bana o baktı daha sonra eve geri döndüm görümcem ve kaynanam sürekli evde oldukları halde benim ilk bebeğim hiç bir konuda bana yardımcı olmadılar bebeğim gece gündüz ağladı merak edip sorunu ne neden ağlıyor demediler bir gün bile ilgilenmedileer korktum bebeğimi yıkayamadım rica ettiğim halde 3 hafta çocuğu mu yıkamadılar anneme de geri gidemedim memlekette gitmişler di eşim sana burda yardımcı olmuyorlar çok yıprandın yoruldun seni memlekete annenin yanına yollayayım hem az hava al hem biraz yorgunluğu nu alsınlar dedi eşim ablamı aramış abla eda çocukla tek başına gelemez gel edayı oraya götür diye kayınvalidem duymuş geldi birden bağırmaya başladı benim gönlüm yok ben müsade etmiyor um ordan yeni geldi anne babasına gitme hakkı yok diye eşimde bağırdı ne diyor sun sen yaa ona o hakkı ben de dahil kimse veremez istediği zaman ailesine gidebilir biz kim oluyor uz dedi ağladım zoruma gitti ablam 12 saatlik yoldan geldi ablamın suçu günahı yok hiçbirşeyden haberi yok hoş geldin bile demedi insan yerine koymadı bide emir verir gibi edayı götürme dedi burnunu soktu eşim daha da çok sinirlendi topladı eşyalarımızı eve geldik bundan sonra çocuğu görmek isteyen buraya gelsin oraya birdaha gitmeyeceğiz ben ablana rezil oldum dedi insanlara iyilik asla yaramıyor muş ve bir kaynana asla öz anne gibi olmuyor muş uzun oldu hakkınızı helal edin içimi dökmek istedim size :(

41 Cevaplar

+9 oy
(1,059 puan) tarafından
Enişteyi tebrik ederim arkanda daaaggg gibu durmus helal be
(731 puan) tarafından
Eşimle çok severek evlendik sağolsun ailem burda değil diye yalnızım diğe kimseye ezdirmez eş konusunda allah gönlüme göre verdi :)
tarafından
Valla helal olsun
-Reklam-
+1 oy
(48,671 puan) tarafından
esinden Allah razi olsun da kendi eviniz varken ne diye orda kaliyosunuz ki oraya takildim 
0 oy
(7,292 puan) tarafından
Eşine helal olsun valaa cnm 
(731 puan) tarafından
Kendi kızı da evli iken evinden çıkmıyor muş kocası 1 gün getirmese 2 gün her lafı diyor muş kendi kzıı evlat biz ağaç kavuğundan çıktık eşim çok adaletli dir ve ailem burda değil ona emanet ettiler diğe kimseye ezdirmez kendi bile ezmez
(7,292 puan) tarafından
Ne güzel cnm boşver takma eşin arkanda olduğu sürece kimse laf yapamaz sana
0 oy
(1,410 puan) tarafından
Eşin ne kadar anlayışlı bir insan helal olsun ne diyim canım eşin arkandayken en güzel günlerinş kaynanan yüzünden kendine zehir etme ilerde pişman olursun
(731 puan) tarafından
Evimw geldim ve o kadar huzurluyum ki keşke en güzel ilk aylarımı eşimle evimde baş başa kalsaydım çok pişmanım
0 oy
(456 puan) tarafından
Eşine helal olsun 
(731 puan) tarafından
Allah rağzı olsun o olmasa benim arkama teneke bağlar gezdirir ler
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Hakkı yok ne demek yahu hem bir gram insan  halinden anlamazlar hem de hayatın hakkında söz sahibi olurlar 
(731 puan) tarafından
Çocuğum un 40 ını memleketten beni almaya gelen ablam çıkardı sen düşün
(4,651 puan) tarafından
Yazık valla yani. Kadıncağız taa nerelerden gelmiş. Çok şükür ki eşin destekçin.
0 oy
(5,837 puan) tarafından
Zaten baştan orda kalman hata olmuş. 3 hafta torununu yıkamadan nasıl durmuş kadına bak hadi sana gıcık torunu napmışta ilgilenmemiş. Helal olsun eşine.. 
(731 puan) tarafından
Kendi kzıı ve eşimin anneler bir babalar ayrı  kayın babam bunu çok seviyor görümcemden olan torununu çok sevmiyor diye el kadar bebekle zıdlaşıyor o yüzden hiç bişeyi ile ilgilenmiyor aptallık bende aslında bu zihniyette ki insana ben acıdım
(5,837 puan) tarafından
İkiside torunu ama sonuçta.. Ne manyak insanlar var ya sen boşver kocan arkanda hiç keyfini bozma hayatına bak
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Eşine helal olsun valla benim mal olsa üstüne bide gelir döver pislik 
(731 puan) tarafından
Ben eşimin her konuda arkasında oldum kendi ailemde öyle yeri geldi kendi ailesi anlamadı biz anladık en kötü zamanlarında ben yanında oldum ailemle o yüzden kendi de dahil kimseye ezdirmez en ufak bir hakaretini kalp kırıcı cümlesini bile duymadım 1 senede allah ondan rağzı olsun
(3,769 puan) tarafından
Elleri kırılsın Rabbim yola getirsin merhamet vijdan versin inşallah
0 oy
(17,762 puan) tarafından
Eşine helal olsun hiç üzülme arkanda durmuş ezdirmemiş seni
(731 puan) tarafından
Eşim arkamda ve yanımda iken kimse en ufak laf söyleyemiyor allahım başımdan eksik etmesin bazen karına duyduğun saygıyı bana duymuyor sun diyor benim çamaşırımla yediğimle temizliğimle bakımımla eşim ilgileniyor o olmasa ben perişanım tabi saygı duyucam diyor önce beni çok severdi eşim böyle bana sahip çıktıkça hep beni savunduk ca kıskandı canavara kesildi
(17,762 puan) tarafından
Kıskanç pislik insan değil böyleleri Allah huzurunu daim etsin evine gelmekle en iyisini yaptın gitme bidada
0 oy
(988 puan) tarafından
Eşin helal olsun arkanda ezdirmemiş seni deveyı diken insani .... yaranır bosver bundan sonra herkese hak ettıgı kadar deger ver
(731 puan) tarafından
Eşim benim herşeyim o varken arkamda kim se değil ezmek en ufak laf diyemiyor
0 oy
(621 puan) tarafından
Enişteni takdir ve tebrik ediyorum helal olsun 
(731 puan) tarafından
Allah her kadına böyle insan gibi insan bir eş nasip etsin
0 oy
tarafından
Evim evim canım evim boşver canım böyle daha iyi oldu kendi evindesin 
(731 puan) tarafından
Evime gelince sanki ben evli değilmişim yeni evlenmiş gibi. Hissettim insanın kendi evi gibisi yokmuş düzeni gibisi yokmuş
0 oy
tarafından
Ay eşine maşallah canım vallahi herkes onu demez ya 
(731 puan) tarafından
Eş konusunda çok şanslıyım allah rağzı olsun ondan 1 sene boyunca değil hakaret kırıcı cümlesini bile duymadım
0 oy
(854 puan) tarafından
helal esine canim ama kardesin ne yapti almaya diye geldi geri bos mu gitti yaninda mi
(731 puan) tarafından
Yanımda eşim mahçup düştük o kadar yol geldi yollamayalım dedi Antalyayı altını üstüne getirdik gezdiriyor uz hergün salı günü yolcu edeceğiz inşlh bayramda da eşimle gideceğiz beraber :)
(854 puan) tarafından
insallah canim en guzelini yapmissiniz tebrik ederim sizi
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Neyseki kocan herseyin farkinda ve arkanda. Olmasi gerekeni yapmiş. Aglama bence kadin dengesiz belli, çek çizgini birak kendi halinde debelensin dursun. 
(731 puan) tarafından
Çok samimi olmuyorum artık eşim diyor anneme ablama melek de olsan yaranamazsın en ufak şeyde en kötüsü olursun o yüzden benimle git benimle gel diyor
0 oy
(2,939 puan) tarafından
Kötü olmuş yaşadıkların ama eşin adam gibi yanında durmuş mutlu olmasın.
(731 puan) tarafından
Evimde eşim ve çocuğum la çok mutluyum Allah eşimden rağzı olsun ailesine köle değil kendine hayat arkadaşı olarak görüyor beni
(2,939 puan) tarafından
Masallah Allah mutluluğunu daim etsin
0 oy
tarafından
Bişey diyim mi böyle bir eşin olduğu için çok şanslısın 
(731 puan) tarafından
Evet allahım her kadına böyle bir eş nasip etsin allahtan korkusu var ve çok adaletli ailem burda değil diğe sahipsiz sanıp ezmesinler diğe dağ gibi arkamda 1 senelik evliliğimde tek kırıcı cümlesini bile duymadım bazen diyorum ben. Nasıl bir sevap işledim de allah böyle bir eş nasip etti bana
0 oy
tarafından
Tek diyecegim helal olsun kocana . 
(731 puan) tarafından
Eşimle çok severek evlendik annem kimseye değil kızımı sana emanet ediyorum dedi elini öperken söz vermişti kendi ailem de dahil kimse ezemez ben varken kimse dil bile uzatamaz diye allah rağzı olsun sözünde duruyor
0 oy
(7,015 puan) tarafından
Eşine helal olsun. 
(731 puan) tarafından
Allah eşimden rağzı olsun herkese böyle bir eş nasip etsin
0 oy
(306 puan) tarafından
Eşine maşallah. O durum çok zor gerçekten ben cokmkizmistim.bebegim.2 aylıktı ikiside evinde essek gbi yatiyosdu yardımları yoktu eşimde anneme gitmemi istemiyordu bugün çıldırdım dedim ister kabul et ister etme yarın otobüse binip gidecem diye sonra kendisi götürdü ama ben cildirdiktan sonra.bi önemi yoktu. nnemde resmen yaşadığımı anladım ya. Bebeğime baktı sadece emzirdigin halde konsere bile gönderdi beni baktı bebeğime. Alahim annelerimiz den razı olsun  yokluklarini gostermesin
(731 puan) tarafından
Çocuğum un 40 ını bile çıkarmadılar memleketten gelen ablam çıkardı yüzlerine de söyledii götürme demeyi biliyor sun çocuğun 40 ı dolalı 20 gün olmuş hiç mi bişey den anlamıyor sunuz 40 ını neden çıkarmadınız çocuğu yıkamadınız madem birşeyden anlamıyor sunuz anlayan insanların yanına yollayın o zaman dedi ağzını bile açamadı 2 side
(306 puan) tarafından
İyi demiş ablan kusura bakmada ne gavur insanlarmis derler bizim orda tabir tam uyuyo yani. Allah'tan korksunlar

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 191 göst.
0 oy
6 cevap 191 göst.
11 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Angel1992 (79 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 543 göst.
10 Aralık 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 198 göst.
29 Eylül 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu