0 oy
546 göst.
Diğer kategorisinde (984 puan) tarafından
Buraya da yazdım beynime kan yavaş akıyormuş diye. Rahatsızım bayağı bir. Bugün köye annemlerr çıktık. Annem babaannem ve dedemlerle yaşıyor. Herkes aşırı yakın davrandı. Evet normalde de yakınlar ama farklıydılar. Ben babamla sarılmam her zaman. Geldi bana sarıldı. "kızım" kelimesini kullanmaz. Hatta ben her kızım dediğinde ağlardım. Hâlâ da öyleyim.. Hoşgeldin kızım, nasılsın iyi misin diye sordu. Oturup babamın karşısında hüngür hüngür ağlamak istedim. Annem Bi farklıydı. Bak kızım senin sevdiğin yemekleri yaptım dedi. Yemeğe oturduk kızımın yemeğini ben koyarım dedi ayağa kalktı, kızım yesin dedi ortada ne varsa önüme koymaya çalıştı. Dedem de aynı. Hoş geldin kızım dedi sımsıkı sarıldı. Böyle mutlu aile olmak için insanın başına gerçekten bir şey mi gelmesi gerekiyor bilmiyorum. Neden daha önce böyle değillerdi? Evden çıkarken annem seslendi arkamdan ilaçlarını düzenli kullan kendine iyi bak dedi el salladı. Babam ilk kez yolcu etmek için indi aşağıya. Değer vermek için zor durumda mı olmak gerekiyordu? Ben çok kötüyüm. Bedenen ruhen bitiğim. Hastalığım daha çok ilerliyor olacak ki bir haftayı aşkın sağ kolumda hissizlik var. Kafam kırılırcasına ağrı çekiyorum ve ilaçlar fayda etmiyor. Ne yapıcam bilmiyorum. Bunları buraya yazıyorum sırf kafam dağılsın diye. Burası Benim günlüğüm gibi bir şey oldu zaten.. Özetle ben hiç iyi değilim.. 

19 Cevaplar

+1 oy
(3,461 puan) tarafından
Rabbim şifanı versin umarım geçer gider kötü bir anı olarak bile kalmaz hafızanda bu hastalık

Malesef o kadar doğru ki insan bazı şeylerin değerini kıymetini dank etmeden anlamıyor
(984 puan) tarafından
Amin inşallah öyle olur...
-Reklam-
0 oy
(1,279 puan) tarafından

Yahu ben doğum yaptıktan iki gün sonra annem bana nazlanıyorsun dedi :D benim 7 kat kesildigim dogumumda bile kimse kıymetimi bilmedi. 

(1,279 puan) tarafından
Kolay bir şey mi doğum?
(2,093 puan) tarafından
Değil.
(1,279 puan) tarafından
Ee daha ne? Ben zaten kıyaslama yapmadım kendi durumumu soyledim sadece.
(583 puan) tarafından
Keşke önce bı geçmiş olsun yazsaydınz hani doğum doğal bı olay ya doğum bı hastalık değil aksine mutluluk bir can getiriyorsun kucağına alıyorsun ve canına can katıyor.
(1,279 puan) tarafından
Başlığı bir okur musun? İnsanın başına bir şey gelince değeri anlaşılıyor diyor. Yazıyı okuduktan sonra yaşadığım bu olay geldi aklıma. O yaşadığı olayı paylaşınca ben de yaşadığım olayı anlatmak istedim. Geçmiş olsun demek aklıma o an gelmemiş olabilir. Ki demek zorunda da değilim orası ayrı kadın geçmiş olsun diyelim diye açmamış zaten bu postu ailesinin yaptığı şeyi anlatmak için açmış.
0 oy
tarafından
Rabbim safi isminin hatrina sana ve tüm hastalara şifa versin canım inşallah tez vakitte  iyilesirsin 
(984 puan) tarafından
İnşallah canım sağ olasın
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Allah şifa versin ..

Hastayken insanın morale ihtiyaç olduğu için öyle davranılır .günlük hayat kosusturmasindan kimse kimseye özen gostermiyoki .mesela hiç aramadigin bı insani bile başına bişey gelince aranıyor.
(984 puan) tarafından
Orası öyle tabi ama ne bileyim. Eskiden de böyleydiler. Soğuk buz gibiler. Ama hasta olsak hemen yakınlar. Ben anlamıyorum. Ben kızıma hastayken de yakınım iyiyken de
(3,769 puan) tarafından
Bazıları  yapı gereği çocuklarına bile soğuk oluyolar .yada öyle gördukleri için mi oyleler .
Uzuluyolardir tabi .
Cocuklugindadami soğuklardi
(984 puan) tarafından
Evet maalesef böyleydiler ama dediğin gibi öyle gördükleri için.
Dediğim gibi ben babamla bayramdan bayrama sarılırdım düşün. Kızı olmama rağmen kızım demezdi. Kızım dediğinde ağlardım düşün o kadar kutsallaştı o kelime. O kadar soğuklardı
0 oy
(2,289 puan) tarafından
Canim benim Rabbım şifa versin. 

Allah herkesin kaldirabecegi kadar dert verirmiş insana inşallah iyi olacaksin
0 oy
(15,310 puan) tarafından
Allah'ım şifa versin inşallah dostum tedavisi nasıl 
(984 puan) tarafından
Şu anlık ilaç yiyorum yaşım genç diye. Ama ilaçların hiçbir faydasını görmedim. Sonrasını ben de bilmiyorum. Durum muamma. Doktor bir anda felç de vurabilir bir anda öledebilrisin dedi
(15,310 puan) tarafından
Allah'ım şifa versin inşallah dostum. Öyle olmaz inşallah inşallah iyilesiverirsin tez zamanda
0 oy
(832 puan) tarafından
İnsanoğlu öyleyiz gercekten babamla sarılmayız hep düşünürüm birsey olsa içime batacak yaşarken bir kere sarılamadm diye Rabbim şifa versin güzel düşün elinden geldgnce moralini yüksek tut bak inan daha beter olup ailesi takmayan insanlar da var ama işte bazen sevgimizi göstermek zor geliyor yetirilmekten kaynaklı galiba inşallah saglgna kavusursn
0 oy
(882 puan) tarafından
Rabbim şifa versin inşallah. 
0 oy
(3,102 puan) tarafından
Rabbim hayırlı şifalar versin ailene bağışlasın 
0 oy
(1,966 puan) tarafından
Rabbim ailene bağışlasın şifa versin. Güzel düşünmeye çalış canım stres olumsuz düşünceler daha zorlaştırır herşeyi senin için biliyorum söylemek kolay yapmak zor ama kafanı başka şeylerle meşgul etmeye çalış en azından 
(1,966 puan) tarafından
İlaçlar fayda etmiyor derken dr mu söyledi kendi gördüğün kadarıyla mı
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Rabbim acil şifalar versin geçmiş olsun büyükleri kınamamak gerek ne yaşıyorsa onu yaşatıyolar malesef sen şimdi kendini bırakma kimseyi düşünme
(984 puan) tarafından
Öyle yapmaya çalışıyorum. Sırf kızım için
(3,052 puan) tarafından
Benim tandığım bir abla vardı onunda başında hastalık vardı eşiyle anlaşamazdı iki çocuğu vardı ailesi zorla evlendirmişler ayrılmak istemiş çocuklarını bırakıp gel demişler şimdi kız napsın o yüzden ailen ne kadar sonradan anlasalar da kıymetlin onlar senin için belki kırgınların çekmişlerin vardır ama herşey evlatlar için rabbim sana sağlık acil şifalar versin kızınla bir ömür boyu mutlu olun
0 oy
(583 puan) tarafından

Çok üzüldüm okurken. Rabbim şifa versin üzülme dua et bol bol Allah'tan ümit kesilmez çok çok geçmiş olsun canım <3

(984 puan) tarafından
Çok sağ olasın Allah razı olsun
0 oy
(2,148 puan) tarafından
Valla gene buna şükür ki değerini anlamışlar ne hastalıklar ne zorluklar atlattım ne mutlu ne acılı gününde kimse böyle olmadi
(984 puan) tarafından
Ne zor ya insanın ailesindem bu şekilde Bi tepki alması
(2,148 puan) tarafından
Zaten aile yok tek çocuğum bir annem var öğle hasta oldum yürüyemez hale geldim elimden bile tutmadı  o yüzden gene bak dikkat etmişler
0 oy
tarafından
Öncelikle Allah şifa versin ailene bağışlasın seni stres yapma evet zor günler geçiriyorsun ama stres yapma ki daha çabuk iyileş ♡ 
(984 puan) tarafından
Amin canım sağ olasın.
Evet aşırı stresliyim. Takıntılı Bi insan olmuşum haberim yok her şeyi takıyorum sebepsizce. Bu stres yapıyor
0 oy
(27,369 puan) tarafından

Allah'ım şafi ismi hürmetine şifalar versin insAllah 

(984 puan) tarafından
Aminn inşallah
0 oy
(1,590 puan) tarafından
Geçmiş olsn cnm ewet orasi öyle herkesde var bu insanlar  Boyle cozulmezleerr :(((
0 oy
(487 puan) tarafından
Okurken ağladım. Allah sana Şafi ismiyle şifa versin inşallah canım benim 
(984 puan) tarafından
Allah razı olsun kardeşim
0 oy
(13,119 puan) tarafından
Rabbim şifalar versin.

Olsun yine de anlamışlar değerini bir çok anne baba var hastalığında evladının yanında olmayan o açıdan bak 
0 oy
tarafından
Okurken gerçekten çok üzüldüm. Kalbim acıdı resmen. Kendimi senin yerine koydum da ben de aynı şeyleri düşünürdüm ama üzme kendini. Allah sağlık sıhhat versin. Allah kızına bağışlasın 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 450 göst.
11 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 199 göst.
29 Eylül 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,012 göst.
0 oy
6 cevap 217 göst.

381,363 soru