0 oy
446 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Kaynanamla kayinbabam eczaneden devit3 ampul almışlar 6 aylık kızıma içireceklerdi izin vermedim. Ağır gelir dedim kaynanam diyor ki sendeki bu kafayla yolda gidilmez. İster git ister gitme sen bilirsin umrumda değil dedim. Benim çocuğuma kimse benden izinsiz bişey yapamaz ya ne hakla gelmiş ilaç içirecekler. Sinir oldum

16 Cevaplar

+1 oy
(5,837 puan) tarafından
Kız o ampulü ben içtim 6 ay d vitamini alma dedi doktor d vitamini deposunu dolduruyor diye bebeğe nasıl veriyorlar ay delircem fazla vitamin böbrekleri talan eder haberleri yok. 
(1,618 puan) tarafından
Sağlık ocağı yazmamış bile. Eczacı ne hakla reçetesiz vermiş anlamıyorum. Ama vermedim ben ya günah küçücük bebek
(1,618 puan) tarafından
Bi kere benden gizli çocuğa çay içirmiş çay da kaynarmış çocuk bı bağırdı ağladı ki koştum geldim noldu dedim hiiiç kendisi ağladı falan dedi üstüne baktım üstünde çay lekesi vardı noldu ya dedim heralde çayım dökülmüş dedi. Aradan biraz zaman geçti şakayla bana anlattı o gün bu gündür kızımı yalnız bırakmıyorum deli mi ne
(3,491 puan) tarafından
Sıcak çay mı:/ ya orucum konuşmak istemiyorum
(1,484 puan) tarafından
Bu erkenden büyütme yürütme dış cikamalari ne çok hoşuna gidiyor milletin ne bu acele ya çocuk zamanında yaşayacak herseyini
(5,837 puan) tarafından
Ay inanmıyorum sen çok sabırlısın ozaman ben şimdiye kıyamet koparmıştım bak çok ciddiyim cehalet..
-Reklam-
0 oy
(11,217 puan) tarafından
neden sebep.ne yani gidip.alip getrip iciriolar
(1,618 puan) tarafından
Çocuklara içiriyolarmş çabuk yürüyormuş 6 aylık bebek yaa nasıl kiyacam ben o bebeğe. İleride böbrek hastalıkları çıksa daha mi iyi olacak. Kutuya bakar bakmaz anladim bebeklere verilmeyeceğink heemn sağlık ocağını aradım bana sadece şunu dedi. Kayinpederine söyle gitsin kırsın kendisi içsin o ampulü dedi
(11,217 puan) tarafından
zamani gelince yurickte kosucakti aceleleri ne omurlerimi yetmick die korkuolar
(1,618 puan) tarafından
Ömrümü yediler artık yaa . Asla müdahale etmelerine izin vermiyorum asla
0 oy
(17,762 puan) tarafından
İşte cahil herşeyi iy bilir derler ya kaynananda öyle bi değişikmiş
(17,762 puan) tarafından
Allahım ya Rabbim eczacı nasıl vermiş
(1,618 puan) tarafından
Tanıdık yerden almış
(17,762 puan) tarafından
Aman sen çok dikkat et
(1,618 puan) tarafından
Yavrum o kadar masum sakin bir bebek ki gözüm gibi bakıyorum herşeye de laf ediyolar
(17,762 puan) tarafından
Kıyamam ya :/
0 oy
tarafından
Herşeyi de kendileri bilirler . Cahil topluluğu 
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Banada söyledi annem 1 yaşını geçti yürümedi versen kuvvetlenir filan dedi Dr soramadan vermem dedim Dr sordum zaten d vitamini kullanıyor vermiyoruz başka bişey dedi vermedim qbyas 1 aylıkken de yurudu
0 oy
(56 puan) tarafından
6 aylık bebek yürüse ne yürümese ne yani ne bu acelee yasına gelince yürüyecek zaten . benim oğlum biraz tombul annem de dedi verelim hatta igne gibi vurduralim demisti sorayım doktora dedim aile hekimi sakin ne için ne vurdur çok sakıncalı demisti 
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Ay Allah korusun kızım 3 aylikti d vitamini fazlalığından böbrek taşı olmuştu kafalarına göre bebeğe vitamin vermek nedir ya cahil kafalar 
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Ben onu kendim kullandım 1 haftadır bağırsaklarım yırtılıyor sanki. Bide doktor yazdığı halde yani. Kafalarına göre nasıl vermeye çalışırlar. Kafayı yemiş bunlar ya. 
(1,618 puan) tarafından
İyiki izin vermedim yaa ben anladim zaten bebeklere olmicani
0 oy
(375 puan) tarafından
Ay şu eski insanlar herseyi ne çok biliyor ya benimde 5 aylık bebegim var verirken bile 3 damla veriyorum doktor tavsiyesi ile ampul ne demek ya koca insan mı bu hayret birsey birtanede benim başımda var sütun yetmiyor diyorum kayinvalidem artık yemeklerin suyundan ver ıspanak ney yaptığında pirincinden suyundan ver olmaz diyorum biz öyle büyüttük diyor diyorum  daha erken öyle kafama göre veremem tek tek taktırmak lazım salçalı yemek vs.. daha erken desemde yok ver sen ver azıcık diyor sanki ben cahil o bilmiş 
(1,618 puan) tarafından
Ben tuzsuz şeylerden tattırdım ekmeği cayla islatip veriyolardi izin vermedim
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Saçmalamasın zehirler çocuğu be. Yalnız bırakma şunlarla çocuğu  gözün seviyim
(1,618 puan) tarafından
Bırakır mıyım hiç uff işim zor bunlarla
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Benimkine Dr binkac kez verdi vala hatta ognesininde yapmıştı 
(1,618 puan) tarafından
Doktorun gerek duymuş canım bizde öyle bir durum yokki
0 oy
(561 puan) tarafından
Devit3 ilac değil d vitamini anne sutuyle beslenen bebegin d vitamini hariç hic biseye ihtiyaci olmuyo ama d vitaminini disardan alması gerekiyo damla seklinde veriliyor genelde ampul değildir tabi de 
0 oy
tarafından
6 aylık bebeyi yurutup maratona mi cikaraklar erken yürüdü diye madalya mi alacaklar! Cahille uğraşmak zor gerçekten Allah yardımcın olsun.. sakin onlarla bırakma bebeğin hep gözünün önünde olsun. Bilmediğin doktor tavsiyesi olmayan biseyinde sakin verme bebeğinin sağlığı söz konusu. D vitamini olarak da ocean d vitamini kullanabilirsin ben bebeğime ondan kullanıyorum 
(1,618 puan) tarafından
Tamam canım sağlık ocağından monovit verdiler de onu kullanıyorum
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Ayy aman illa maydanoz olucaklar iyi yapmışsın
(1,618 puan) tarafından
Sanki dertlerine ne oldu da yürümesini istiyolar
(6,671 puan) tarafından
O vitamin olmazsa yurumucek miymis:D
0 oy
(553 puan) tarafından

Ay tovbe yarabbim. Kucucuk cocuga daha neler okuycaz burda :ermm:

(1,618 puan) tarafından
İyiki engel oldum bırakır miyim hiç
0 oy
(701 puan) tarafından
Sakın çocuğunu onlarla baş başa birakma ve doktor önerisi olmadan böyle şeylerin zararlı olduğunu anlat iyiliğini düşünüyorsunuz ama böyle doktor yazmadan olmaz bunu yaparsanız sakın cocuguma yaklaştırmam sizi nasıl güvenirim size kafanıza göre ilaç mı verilirmis ya de ben bile sinir oldum
(1,618 puan) tarafından
Bu konu için konuşmuyoruz zaten

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 799 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Bsrst (278 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 448 göst.
23 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 617 göst.
18 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu