0 oy
189 göst.
Aile kategorisinde (4,040 puan) tarafından
Bir kaç kere iftara misafir aldım ama sonrası acayip pertim çıkıyor küçüğü 8 aylık büyük 2 yaşında sürekli ilgi bekliyorlarm temizliğe yetişemiyorum. Yarın yine misafir çağırdım bugunden temizlik yapayım dedim agzimdan getirdiler. TV başına oturtmuyorum alistirmadim oturmazlar beni istiyorlar oyun istiyorlar. 

Ben de sıkıldım artık son üç yıldır sosyal hayat denen birşey yok hep oyun ilgi . Etrafımdakiler beni aramıyor bile çocuklarla ilgileniyorum diye. Gerçekten çok zormuş şu zamanda çocuk yetistirmek

8 Cevaplar

0 oy
(791 puan) tarafından
Çok zor bnmde 4 yaşında oğlum 13 aylık ve bu yüzden baya ara vercem Vala bazen dışarı naisl bir yer unutuyorum ya gezmek misafirliğe gitmek herşeyi zor oluyor 
(4,040 puan) tarafından
Ya burda 8 yaş 7 yaş 3 yaş şeklinde kardeşler var. Anneleri hepsini birden dışarı yolluyor çocuklar parkta annesiz canları sıkılıyor. Ben diyorum bı yaşta bile tek bırakmam diye. galiba bayağı bı ara vercem gözüküyor
-Reklam-
0 oy
(158 puan) tarafından
Kuzum kendine neden eziyet ediyorsun.iki küçük çocukla neden davet etti ki cevrendekiler seni davet etmeli yükünü azaltmak için.valla ben bu sene sadece 3 aileyi aldım 9 aylık bebeğim.hatta bugünde misafirim var eşim kurumun restauranda agirliyalim tatlıya eve geçeriz dedi lojmandayiz evimizin yanında restoran.valla sadece temizliğe zor yetisiyorum.bide sadece ben hamileyken bebeğim varken beni davet edenleri ettim.o kadr kişi agirlamisim baktım beni bir kere cagirmamis cagirmadim oyleleri
(4,040 puan) tarafından
Cevremdekiler hep uzak eşimin isindem dolayı yogunuz gidemiyoruz bari ben alim diyorum böyle de olmuyor
0 oy
tarafından
Cagirma kimseyi hergun pişirdiğin bi yemekten bi parca birine versen oda sevep ille cagirmak deyil kendine eziyet etme bencee
(4,040 puan) tarafından
Aynen dediğin gibi eşimin elemanı var ona göre yapıyorum yemeği bir de kapıya gelen kuryeye her seferinde 5 ya da 10 veriyorum ramazan diye. Ama ben beraber iftar olayı canlı kalsın istemiştim galiba büyük bı ise kalkistim bana göre degilmis
tarafından
Allah ömür  verirse ilerde yaparsin canim Allah görüyor onemli olan niyet .burda yıllar önce bi teyze vardi 5 mi 6 mi ne çocuğu vardi teyze dedim nasil büyüttün ev ettin everdin filan konusuyoruz dediki kizim bi sene cocuk senesi derdim bu sene is senesi derdim oyle oyle gecerdi bakardim sende canim o geldi aklima bi sene cocuk senesindeyim de yorma kendi herkeze kendine oyle de bu bi kac yil bebek yılı olsun sanaaa
(4,040 puan) tarafından
Vayyy çok iyi yaklaşım gerçekten de öyle. Bikac sene çocuk senesi
0 oy
tarafından
Valla bi kaynanamlari çağırdım perişan oldum. Sonrasinda yine temizlik gerekiyir. Benimde 7 aylik 3 yasinda çocuklarım var. Annemleri cagirdim gelmediler cocuklarim küçük diye. Çağıracağım bi kac ev vardı iptal ettim yapamıyorum. Cok zor cok. En iyisi çağırmamak
(4,040 puan) tarafından
Evet öncesi de sonrası da sıkıntı yemekten çok temizlik olayıyla başa cikamiyorum
0 oy
(7,443 puan) tarafından
pazar var benımde mısafır 3 aylık bebekgım var kara kara düşünüyom nasıl yapcam temızlık dıye
(4,040 puan) tarafından
İşte temizlik sıkıntı yardımsız olmiyor bence
0 oy
(912 puan) tarafından
Valla ben hamileykm görümcem hergun arar babamla annemi yemeğe çığır diye ama ugararsamam kimse de kusura bakmasın kimse misafir çağırmak zorunda değil birde geldikten sonra yemeğim fakn laf eden olursa kafayı yerim 
(4,040 puan) tarafından
Akıl veren yardım da verecek
(912 puan) tarafından
Olmayan aklın nesi verecek ki garibim konuşuyor işte kudursun lar sanki ne iyiliklerini gördüm anca oğlum oğlum diye ortalıkta gezerler pehhh
0 oy
tarafından
Bende de 2 yaşında bir cadı var yardım alıyorum kaç gündür misafir ağırlıyoruz tek başıma asla yapamam
(4,040 puan) tarafından
Yoksa çocuğu ihmal edersin yazık ona da
0 oy
(698 puan) tarafından
2 yaş oğlum var ve 5 aylık hamileym haftasonu 15 kişilik kayınvalidemler gelicek haftaicide annemleri Alicam 15 kişi bu kadar yeterli bence bu sne :) bütün hafta temizlik yaptım kapı cam perde mutfak dolabı dipkose giriştim balkonları yıkadım yarın üstten silip süpürüp hazırlık yapicam ama gerçekten şimdiden yoruldm 
(4,040 puan) tarafından
Yorar tabii Allah yardımcın olsun
(698 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım hepimizin insallh:)

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 903 göst.
6 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,325 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 314 göst.
30 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,048 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 98 göst.
12 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,048 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 203 göst.