0 oy
902 göst.
Diğer kategorisinde (1,310 puan) tarafından
Annem dahil hiç kimseyle görüşmüyoruz.  Hep evdeyim, ihtiyaç için markete giderim, ve açık havada çok nadir biraz yürür gelirim. Aylardır hayatım bu şekilde.  Hatta psikolojimde bozuldu bundan dolayı. Sevdiklerimi çok özledim. Ama korkuyorum, ben de eşimde. Sonuçta kimde virüs var bilemeyiz, anında belirti göstermiyor çünkü. Arkadaşlarım da hep görüşüyorlar, beraber yanak yanağa foto bile çekiliyorlar, şaşırıyorum. 

37 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Onlar bizde yok tayfa :D
(1,310 puan) tarafından
++ cnm :)
tarafından
Teşekkür ederim canım:)
-Reklam-
+5 oy
(3,835 puan) tarafından
Ben annemlere de giderim misafir gelirse de kabul ederim çünkü pandemiden  evden çıkmayanlar gibi bir lüksüm yok çalışıyorum ve işe gidip gelirken tanımadığım yüzlerce insanla muhattap oluyorum yan yana geliyorum toplu taşıma kullanıyorum ve dip dibe yolculuk yapıyorum eşimde aynı şekilde o zaman bunlar içinde bir çözüm bulunsun bende isterim evde olup kimseyle görüşmemeyi
(2,014 puan) tarafından
Asıl çalıştığınız için 2 kat dikkat etmeniz gerekmiyomu hanımefendi, bende çalışıyorum ama hiç kimseyle görüşmüyorum kimseyi tehlikeye atamam günde kaç tane insanla muhatap oluyoruz kimde ne var ne belli. Evde oturmuyorum ama bende karşıyım bu kadar vurdumduymazlığa. Sizin gibi düşünenler yüzünden ne virüs bitiyor ne yasaklar. 8 aylık hamileyim iş dışında bir kere dışarı çıkamadım tabikide yaptığınız bizim gibi dikkat eden insanlara haksızlık.
(9,238 puan) tarafından
Sgb kesinlikle katılıyorum, ekstra ekstra dikkat etmesi gerekiyor çalıştğı için . Bid3 diyor ki bende evde oturanlara hakkımı helal etmiyorum, yuh ya bu nasl bi kafa ve duşunce yapısıdr. Madem oyle ver istifanı çık, silah zoruyla çalştrmıyprlar. 1 senedir evden çıkmayan, kimseyi tehlikeye atmayan, sevdiklerimi duşunen bir insan olarak yqzmadan edemedim!
(3,835 puan) tarafından
Yaa ne güzel oturduğun yerde konuşmak kim keyfi çalışıyor da çık işten diyorsun ? Ya da sen kimsin kendinde bu hakkı nerden gördün de benimle bu şekilde konuşabiliyorsun haddini bil ! Evet hakkımı bende helal etmiyorum bu da benim düşüncem arkadaş bir soru sormuş ve bende edepli bir şekilde cevabımı verdim sizin gibi üslubumu bozmadan terbiyesizlik etmeden
(9,238 puan) tarafından
Kims3 keyfi çalışmıyor, biz çalışanlara ekmek parası kazananlara değil, dşarda keyfi gezip virusu yayanlara hakkımzı helal etmiyoruz. Ama sen evde oturanlara hakkım helal deil diyorsun bunun neresine duzgun uslupla cvp vereyim
(3,835 puan) tarafından
Şu an kendi yazdığınla çelişiyorsun çalışma o zaman ver istifanı diyorsun şimdi de farklı yazıyorsun ? Ben evde oturanlara değil bu şekilde evde oturupta hakkımı helal etmiyorum diye yazanlara bende çalışıp işe gittiğim için onlar gibi evde durup kimseyi kabul etmeme gibi bir lüksüm olmadığı için hakkımı helal etmiyorum yazdım her evde olana demedim bir daha oku ne yazdığımı
Ve sonuna kadar yazdığımın arkasındayım annemlere de giderim gelmek isteyene de yok demem çünkü zaten bütün gün dışardayız hepimiz çalışıyoruz neden o zaman ailemden uzak kalayım evet evde olsam kimseyle görüşmem ama zaten hepimiz çalışıyoruz o kadar insanla iç içeyiz neden ailemden uzak kalayım bu da benim düşüncem ! Eğer adil olunsaydı kamuda çalışan hamilelere izin verildiğinde kamu çalışanı olduğum halde sırf sağlık çalışanı olduğumdan bu izinden faydalanamadım ve hamiliğim riskli olduğu halde sağlık çalışanı olduğum için izin dahi kullanamadım tüm izinlerimiz iptal edildi ve ben o halimle çalışıp günde 4 saat yol çektiğim için 5 aylık bebeğimi kaybettim  bu yüzden bende hakkımı helal etmiyorum
+5 oy
(802 puan) tarafından
Allah  aşkına dışarı çıkmasam ailemle gorusmesem ne fayda eşim çalışıyor akşama kadar kaç tane insanla muhattap oluyor ben cikmasamda illa bir şekilde virüs eve giriyor mesela ben hiç çıkamam hastane dışında biyere gitmem ama oğlum covit olmuş ve geçirmiş bende yeni öğrendim kanında çıktı dediğim gibi cikmasakta illa bir şekilde bu virius eve geliyor 
(1,310 puan) tarafından
Hepimizin eşi çalışıyor, eşin dikkat etmesine rağmen, virüs kapıp eve taşıdıysa ona yapabilecek bişey yok. Sonuçta çalışmak zorunda. Hani ortada bir zorunluluk var. Eşim çift maske takar. Maskesini kapalı ortamda çıkarmaz. Yemek bile yemez kapalı ortamda. Şimdi bu kadar dikkate rağmen olacaksa eve taşıyacaksa ona bişey yapamayız. Ben rahat olup,  arkadaşlarımla, akrabalarımla görüşüp o şekilde kaparsam işte bu benim ihmalkarlığımdan kaynaklı
(802 puan) tarafından
Canım benim oğlum virüsten 9 gün yattı inan bana sen orsaki doktorları hemşirelik görsen  sanki virüs yok gibi davraniyolardi 10 kişi bir araya gelip sohper muhappet aynı yerde yeme içme bahçede kaç kişi oturup sigara içme bakma onalr bile artık virüsü umursamıyor onlar bile alıştı artık bizde alismaliyiz çünkü iki sene olucak
(1,786 puan) tarafından
Bir sene olmadı daha ne iki senesi :)
(802 puan) tarafından
Vallahi benim için sanki 10 sene geçmiş gibi hiç gecmiyir hiç bitmiyor :(
(1,786 puan) tarafından
Yalnız değilsin tüm DÜNYA yanında :)
+3 oy
tarafından
Benim oğlum kemoterapi aliyor sürekli hastanelerdeyiz bu dikkat etmeyenler sağda solda gezenler yüzünden her işimiz aksıyor sürekli küçucuk çocuğa kovid testi yapıyorlar kimseyle görüşmüyoruz bir senedir bu kovid biz hastanede yatarken çıktı ona rağmen çok şükür olmadık ikişer maske takıyoruz küçücük çocuğa bile neden çünkü kimse bu kovidi önemsemiyor benim eşimde çalışıyor dışarda ama biz önlemimizi Alıyoruz bende sağda solda işi olmadan gezenlere sürekli görüşenlere hakkımı helal etmiyorum...
(1,310 puan) tarafından
Çok.çok geçmiş olsun Rabbim çocuğuna acil şifa versin. Allahım onu korusun cnm
tarafından
Amin canım amin bu dikkat etmeyen insanlar yüzünden kac çocuk yoğun bakimda el kadar bebekler ölüyor işte ne bileyim görüp duymadıkları için içleri rahat
(3,213 puan) tarafından
Rabbim şifa versin kuzucuğuna tez zamanda iyileşsin inşallah dualarım sizinle canım. Arkadaşım bunu en iyi cevap seç ki bu postu açan herkes okusun bir kişi bile durumu kavrasa kardır.
+2 oy
tarafından

Bende gitmiyorum gidene de hakkımıda helal etmiyorum neden biz evdeyiz ozaman bunca çaba boşa gitti bence mutasyona uğradı sonunda ne diyim ki 

(1,310 puan) tarafından
Ben bu postu sadece düşüncelerini meral ettiğim için açtım. Yani sadece burda okuduklarım değil. En yakın arkadaşlarım da öyle.  Yani bazen şunu diyorum,bu virüs herkese yok sanırım.
tarafından
Burda olsun dışarda olsun hakkım haram olsun bu virüs sonunda mutasyona kadar gitti
+2 oy
tarafından
Bende gitmiyorum sürekli gezenlerede halkımı helal etmiyorum 
(1,310 puan) tarafından
++ cnm
+2 oy
(3,213 puan) tarafından
Bak nasıl da ortada Türkiye'nin hali. Evden çalışmaya çıkanla maskesiz eve gelen misafiri bir tutuyor insanlar çünkü işyerinde de aynı dikkati göstermiyorlar. İşin en kötüsü gerçekleri görüp de patlayalım mı sıkıntıdan diye cevap vermek. Evet patlayın ama ölmeyin desek de anlamayacakları gün gibi ortada. 
(2,014 puan) tarafından
Anlamazlar,  çünkü evlerine kahve içmeye, dedikodu yapmaya çağırmazlarsa sonra hayatları nasıl geçer virüsten, hastalıktan daha önemli bişey bu. Çok şey kaçırırlar yoksa. Bide evde oturanlara hakkımı helal etmiyorum yazmış bi tanesi ben inanamıyorum gerçekten yazık 1 senedir verdiğimiz emeklere
(3,213 puan) tarafından
Kurunun yanında yaş da yanmasa bebekleri yaşlıları olmasa onca sağlık çalışanı perişan olmasa inan ki doğal seçilim bırak boşver dersin de insansın için el vermiyor. Böyle bir kafayı yasaktan başka bir şey zaptedemez.
+1 oy
(1,584 puan) tarafından
Korkmuyorlarki çağırıyorlar demekki ben ailemi görmüyorum görüntülü konuşuyoruz hep bize ve onlara zarar gelmesin diye 
(1,310 puan) tarafından
Annem 2 cadde uzağımda oturuyor. O kadar çok özledim ki,anlatamam. Hep evde tamam yüzde yüz dikkat ediyor ama şu var, ya bizde bişey olurda ona bulaştırırsam, korkuyorum. Hep görüntülü görüşüyorum
(1,584 puan) tarafından
Valla bizde öle cnm gidip gelmiyoruz ama millet laylom peşinde
+1 oy
(9,626 puan) tarafından

Valla yalan söylemiyim ben annemlere gidiyorum ama bana kimse gelmiyo yani bende davet etmiyorum zaten davet edicegim kişilerde korona bitsin öyle geliriz diyolar bende hoş karşılıyorum sonuçta herkesin kendi fikri kimseyi zorla çağıramam kimseye de kendimi zorla davet ettiremem ama şöyle de bi gerçek var bu hayatımızdan gitmez gitse de etkileri üstümüzde kalır artık evde oturmaktan bacaklarım uyuşmaya başladı hastaneye gittim doktor bana hiç mi yürümüyosun dedi kalakaldım öyle oğlum doğdu doğalı yani 9 aydır belki 2 kere çarşıya çıkmışımdır onda da onun alışverişi için gittik onun dışında 2 3 haftada bi annemlere gidiyorum önceden her hafta giderdim:ermm: ben çağırana edene hakkımı helal etmiyorum diyemem çünkü gerçekten artık herkesin psikolojisi bozuldu insanları biraz anlamak lazım cunku herkesin kendi aklı fikri düşüncesi var yapma etme demeyle olucak bise değil..benim çocuğum daha bi park yüzü gördüğü yok artık o bile evde çok bunaldı ama havalar artık yavaş yavaş açıyo pazartesinden sonra 2 günde bi götürmeyi düşünüyorum çocuk nerdeyse yürümeyi öğrenicek hala daha dışarı çıkamıyoruz ☺️☺️ 

(1,310 puan) tarafından
Sen zaten çok dikkat ediyorsun cnm. Doğru bu hayatımızın belkide bir parçası olacak. Ama benim düşüncem de dayanabileceğim noktaya kadar dayanmak
(12,494 puan) tarafından
Valla çok haklısın canım ya ben güzel havalarda çıkarıyorum parka çocukları baksana 2024 e kadar bitmeyecek diyorlar eee napalıö peki 3 sene daha evde mi oturalım yazık günah değilmi bu çocuklara dikkat ettikten sonra bişi olmaz allahın izniyle zaten kocalarımız akşama kadar işte benimki günde kaç kişiyle para alış verişi yapıyor metrolar toplu taşıma lar tıklım tıklım diziler tiyatrolar kayak merkezleri açık herkes iç içe biz dışarı çıkınca virüs çoğalıyor nedense devlet umursamıyor artık millet mi düşünecek
(9,626 puan) tarafından
Sakin beni yanlış anlama kesinlikle dalga geçmek için söylemiyorum tamamen senin için söylüyorum eğer biraz daha bu şekilde olursan psikolojin ciddi anlamda bozulabilir kendini toparlayamayabilirsin en azından git kapıdan annenleri gör evlerine girme camdan baksınlar  sende onlara bak gözlerinle iyi olduklarını gör veya kardeşlerin varsa onlar senin kapına gelsinler ama bu şekilde kendini çok yıpratırsın..Allah yazdıysa bozsun onları size sizi onlara bagislasin ama bizim ölüm sebebimiz sadece virüs değil bugün varız yarın yokuz o yüzden biseylere geç kalmadan yapın benim babam ağır tansiyon hastası hayatında ilk defa bu şekilde bi hastalığa yakalandı hayatında hiç ilaç kullanmamış insandır benim babam..bigün hastanedeyken Metaheni aldım sabahın köründe onun yanına gittim görsün kendini iyi hissetsin diye çünkü babam metehana çok düşkün ve gerçekten babama görmek iyi geldi açık alanda çay içme yeri vardı oraya gittik o zaman bu yasaklar yoktu gittik çay içtik babam bi anda ağlamaya başladı ben daha yazın metehanla markete gidip ona çikolata alicaktim hediyeler  oyuncaklar alicaktim diye yani o kadar psikolojisi alt üst oldu ki Allah gecinden versin söyelemeye dilim varmiyo sanki bise olucakmış gibi oturdu ağladı ve kolay kolay ağlayan biride değil bide dediğim gibi ilk defa hastaneye adım atmış bi insan o yüzden toparlanamadı babamin o söylediği şey içime cuk diye oturdu o yüzden bende Metehani götürmeye çalışıyorum eve girer girmez zaten duş alıyoruz kıyafetleri değişiyoruz ama mutlaka gidiyorum Allah yeterki ölümünde hayırlısını versin o yüzden ben aslında babamin o halinden sonra virüsten ölümden korkmuyorum ölürken Allah süründürmesin o bana yeter..kusura bakma içini kararttim ama benim sebebim bu ve bu bana göre çok büyük bişe sırf babam için gidiyorum sürekli
+1 oy
(22,070 puan) tarafından
Hem gidiyorum hemde misafirim gelir Allaha şükür bisi olmadi sürekli kolonya dökerim dezenkvektan dökerim korkunca bulaşiyo bnce tedirgin olmamak lazjm☺
(1,310 puan) tarafından
Anladım cnm :)
+1 oy
(2,014 puan) tarafından
Ben napalım virüs bitene kadar eve mi tıkılalım düşüncesindeki insanlardan nefret ettim artık. İnsanlar bu kadar düşüncesiz, vurdumduymaz olamaz. Çalışıyorum bütün gün bi sürü insanla muhatap oluyorum bu yüzden ailemle sadece görüntülü konuşmaya çalışıyorum, annemde babamda tansiyon ve şeker hastası. Onları bu riske sokamam vicdan azabı resmen. Ben hamileyim diye onlarda bana gelmiyor korkudan . Bi kaç kere gördüm oda hiç sarılmadık maskeyle oturduk. Ne evime misafir kabul ediyorum nede ben gidiyorum. Kimse ölmez mıç mıç görüşmediler diye. Alınan da alınsın hiç umrumda değil. Sağlığımdan önemli değil hiç bişey. Allah insanlara akıl fikir versin diyecek bişey bulamıyorum. 
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Hastanede gecen iki bayan gordum evlerde gorusemiyoruz bari gel ozledim dediler sarildilar birbirlerine evine gitse.ondan iyiydi
(1,310 puan) tarafından
Ya ben gerçekten çok şaşırıyorum. Bu virüs herkese yok sanırım
(4,237 puan) tarafından
Valla oyle yok demekki ablami gormuyoruz 2 yil olacak virus yuzunden ama herkes ic ice dugunde nisanda partide
0 oy
(13,047 puan) tarafından

1 senedir annenle görüşmedin mi:'(

(1,310 puan) tarafından
Tam 1 sene değil cnm. Doğumumda geldi annem. O kadar,o da maskesini çıkarmadı, yani hemen hemen 7 aydır görüşmüyoruz
0 oy
(8 puan) tarafından
Korkmuyorlar ve Allah bilir kaç kişinin kul hakkına girdiler sağlıkçıları mahfettiler. Kendilerinden çok eminler galıba 20li yaşlarda bisuru insan öldü
(1,310 puan) tarafından
Şimdi herkes sağlıklı görünüyor, ama ben nerden bileyim kim taşıyıcı. Bugün arkadaşımla kahve içerim. Eve gider yarın pozitif çıkar. Eee O zaman bende kaptım demektir.
(8 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Korkuyorum yani kızım için o daha çok minikkk:((( ben olsam atlatirim bisekilde o atlatamaz
(1,310 puan) tarafından
En önemlisi de yavrularımız var. Bi aşıdan sonra ateş çıkınca deliye dönüyoruz.  Bu virüs herkese yok sanırım
(5,406 puan) tarafından
Asıl bebekler çocuklar kolay atlatıyor hiç etkilenmiyorlar hatta
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Başladı başlayalı ablamla görüşmüyorum bi yazın bahçede görüştüm okadar :/ annem de bende izole yaşadığımız için bi annemle görüşüyorum eşim ise gitmiyo evde annem evde hatta market olayida sıfır desem yeri var bakkaldan falan kapıya istiyoruz.. maksimum aktivite bahçeye çıkabilmek oda havalar 2 gündür iyi sürekli aynı ortam fena bozuldu psikolojim
(1,310 puan) tarafından
İşte benimde çok bozuldu.  Ama napim şimdi, iyi olmak için ya da onu bunu kırmamak için neden riske gireyim. Bir de şu var. Ben bunu çok kolay atlatırım diyelim,ama nerden bileyim bunu eşim nasıl atlatır. Yani garantisi yokki. Ha ben yüzde yüz önlem alırım allah korusun buna rağmen hasta olursun o ayrı. Ama ben böyle rahat olamam
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Bende aynu senin gibiydim Turkiyedeyken asla kimseyi kabuk etmedim gorusmedim ama cevremdw herkes hala gorusur oturmaya giderler ama bence virus herkese bulasmiyir o kadar ucak yolculuğu yaptim virus en üst sevideyken bir suru insanla 6 saat ucakta geldim ve maskemi bile açtım ama şükür bulaşmadi neyse göre bulaşıyor bilmiuorum
(1,310 puan) tarafından
Öyle cnm ama işte nerden ne zaman ve nasıl bulaşır bilemeyiz. Bir de mesela bulaşsa nasıl atlatırsın bilemezsin. Belki sadece başın ağrıyacak, belkide çok ağır şeyler yaşanacak.  Bilemeyiz allah korusun
(1,939 puan) tarafından
Ondan cok korkuyorum Turkiyedeyken asiri psikolojim bozulmuştu bulundugum ülkede kendime geldim resmen sonucta bebeğimiz var ben en xok ayri kalmaktan korkuyorum
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Bende görüşmüyorum kimseyle, virus oldum, hala gorusme planlari yapıyorlardi karantija bitijce saka gibi...bende acik acikndedim kimseyle gorusmeyi dusunmuyorum diye, alınan alinsin...virus olmusum hala abarttigimi düşündüler. 
(1,310 puan) tarafından
Arkadaşım oldu hasta ve atlattı.  çok rahat insanlarla görüşüyor. Neden görüşüyorsun dediğimde aldığım cvp 6 ay bana bişey olmaz oldu
(6,978 puan) tarafından
Yok oyle bisey iste, anlamiyorlar, herkesin vucudu ayni sekilde uretmiyor antikorlari...yani herkes atlatti diye korunuyir diye bisey yok ah ahhh
0 oy
(2,075 puan) tarafından

Valla ilk aylar çok dikkat ettim. Sonra saldık gitti yinede maskeye mesafeye hijyene dikkat ediyoruz. Ama bı kaç ay değil ki 1 sene oldu daha da sürücek. Napym kafayı mı yiyelim evde. Hakkı olan da etmesin helal :ermm:

(1,310 puan) tarafından
Çok zor. Bak gerçekten psikolojim bozuldu. Ama işte öyle bir süreç ki, hastalığı kapsan bunu nasıl atlatırsın bilmiyorsun. Diyelim ki sen kolay atlattın. Peki ya sevdiklerin?  Onlar da kolay atlatır mı?  Sadece bunlar aklıma geliyor
(2,075 puan) tarafından
Önlemimizi alıyoruz illa çok şükür olmadık daha hiç
0 oy
(796 puan) tarafından
Ben ağustosta annem gilden geldim bi 28 gün kaldım oda bi senede bi gidiyom uzak diye ve geldiğimden beri ne ben kimseye gittim ne kimse bana geldi sadece bi hastane çarşı işi olunca cikiyom o çok şükür hiç korona olmadık insallhada  olmayız  
(1,310 puan) tarafından
Allah korusun cnm. İnşallah olmazsınız
(796 puan) tarafından
İnşallh canım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 189 göst.
22 Nisan 2022 Aile kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
+1 oy
31 cevap 560 göst.
0 oy
24 cevap 552 göst.