0 oy
479 göst.
Aile kategorisinde (1,156 puan) tarafından
Kızlar kaynanızla bir sorununuz olsa eşinizi ailesinden uzaklaştırır mısınız ? Dün bı bayan post açtı eşinin ailesinden akraba gibi davranmasını istiyor .bana çok saçma geldi bende kaynanamla çok sorun yaşadım. ama asla eşime ailenle mesafe ol demedim diyemem de hakkım yok.benim oğlum var 8 aylık ona okadar zor şartlar altında bakıyorum ki her anne böyledir eminim. kendime almam ona alırım. mutlu etmek için gecemi gündüzümü veriyorum yeri geliyor uyumuyoruz anneler. Ve yarin bı gün gelinim olsa bana bu şekilde davransa çok zoruma gider. O yüzden kaynanamla bı sorun yasiyorsam onunla benim sorunum diyorum. eşimi annesinden asla koparmam. Ne annesinden nede ailesinden...

25 Cevaplar

0 oy
(34 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Valla ben ve ailesinjn surekki tartismalari yüzünden ayrilik derecesine geldik bunca seye rağmen bi gunde esimim sogutup uzaklaştırmak aklima bile gelmedi 

Ailesi ister iyi olsun ister kötü misafirlikle gelirler hurmetimi ederim gerisine de karışmam yoksa bos yere aile huzurum bozuluyo herkes eslerini aileleriyle birlikte kabullenmeli bi evlat kolay buyutulmuyo kimsede yerden bulmadi evladını kimseninde hakki yok ailesine karsi veto koymaya
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Yok canim ya nasil uzaklasicaksin sacmalik analarina sorsunlar bakim uzaklasabilmislermi
(1,156 puan) tarafından
Evet çok çok doğru canım .
+1 oy
(17,796 puan) tarafından
Hayır tabiki ben eşimin sülalesiyle komple küsüm ama çocuklarımıda eşimide düşman etmem onların sorunu benimle böyle bi hakkım yok
(1,156 puan) tarafından
Aynen öyle canım sağlıklı düşünceye sahip bı insan senin gibi düşünmeli.
(17,796 puan) tarafından
Bide yaşadıklarımı görsen nasıl yapmıyosun dersin ama olmaz benim çocuklarım laf getirip götürmez zaten ve küslük bilmezler ben öğretmedim onlara kötü şeyler
0 oy
tarafından
Benimde ablasıyla sorunlarım oldu annesiyle çok olmadı ama çenesini çekemiyorum. Eşime de diyorum senin ailen onları atamazsın ama beni zorlama sıkı fıkı olmak istemiyorum diyorum. Eşimde sağolsun zorlamıyor beni hiç. Eşimiz hayat arkadaşımız ama ailenle görüşme demek asla hakkımız değil bence 
(1,156 puan) tarafından
Okadar doğru ki sorunlarimzi tabiki de oluyor ama bu eşimizi ailesinden uzaklaştırmamiz anlamına gelmiyor gerçekten. Eşin anlayışla karşılaması senin için çok güzel. Böyle de olması gerekiyor bence.
tarafından
Tabiki böyle sorunlu ilişkilerde dengeyi korumak önemli o zaman bir sıkıntı olmaz
0 oy
tarafından
Benim eşimin ailesi ile bir sorunum yok benim eşim bekarken ayrı yaşadığı için çok soğuktu onlara karşı ayda yılda bir arardı ben hep derdim ara sor şimdi günlük konuşurlar annesinde babasida der kızım senin sayende diye akraba gibi davranmak ne demek ya bende öyle davranayim o zaman bazen hakikaten sacmaliyorlar adamı al kalanının cani cehenneme diyorlar 
(1,156 puan) tarafından
Maşallah canım çok iyi birine denk gelmiş eşinin ailesi hep böyle olursunuz inşallah
tarafından
Aminn 7 yılı devirdik çok şükür
0 oy
(5,865 puan) tarafından
Ne haddime? Onun annesiyle ailesiyle olan bağına karışmak ne haddime. Ben görüşmek istemediğimi söylerim en fazla 
0 oy
(7,684 puan) tarafından
Tabii ki uzaklaştırmam. Ne ekersek onu biceriz. 
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Bi sorun varsa bu kayinvalidemle benim aramdadır eşimi annesine karşı doldurmam veya sürekli biseyler deyip kafasını  şişirmem zaten hakliysam zamanla bu anlaşılır ve eşimin tavrı da ona göre olur 
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Kaynanama yaptıklarından dolayı hakkımı asla helal etmiyorum yüzünü dahi görmek istemiyorum ama ben sevmiyorum diye eşimin annesi olması gerçegini değiştirmiyo annesi sonuçta bende diyorum sen istediğin kadar git görüş
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Ne olursa olsun ben eşime ailenle görüşme demem. Onun ailesi ne olursa olsun
0 oy
(2,537 puan) tarafından
O post açan kadın bu kafayla giderse eşini de bıktırır gördüm postu annesini neden uzaklaştırayım öyle şey mi olur aynı şekilde eşim beni annemden uzaklaştırmaya çalışsa nasıl üzülürüm eşimin annesi sonuçta yarın öbür gün bizde inşallah kaynana olucaz aynı şeyleri yaşamadan ölmez insan bu hayatta
0 oy
(11,217 puan) tarafından
kimse kimseye bu konuda yasak koyamaz. kocami anasiyla gorustrmuom diende yalan soyluodur ;)
0 oy
tarafından
Ayyyy usandım gelin kaynana muhabbetine
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Yani bu ailesiyle sorunumun derecesine bağlı. Burda herkes yok ailesinden uzaklaştırmam demiş ama namusuma laf edilirse ya da ailesi ile ciddi bir konuda sıkıntı yaşarsak tabii ki eşi olark bnm yanımda olmasını isterim. Bnm eşim kendi ailesi ile sorunlar yaşıyor bazen silcem hepsini diyor ben tutuyorum ailen onlar diyorum çok kötü bir şey yapmadılar diyorum gaz vermiyorum arayı bulmak lazım. Yani aradaki duruma göre değişir.
0 oy
tarafından

Akraba demem asla. Ama oğlum olursa evlenmeden önce sorumlulukları yüklerim önce . baktım baş ediyor. evlenincede ayrı evde otur Haftada bir, 2haftadan bir gelib gidib 2-3saat oturmamız yeter derim. Bakalım o zamana kadar huyum deyişmezse:D

0 oy
(1,831 puan) tarafından
Artık ailesi değil akrabası demiş benimde çok ağrıma gitti ne kendi ailem için böyle bir şey düşünebilirim ne evladımın benim hakkımda böyle düşünmesine dayanabilirim sorunlar olur hep olur hangimizin yok ki biraz iyi bakmak lazım suizan dan kaynaklanıyor bu haller hep . Çok beterleri vardır onlar için bir şey diyemem ama anayı evlattan ayıramazsın bunun vebaliyle ugrasamazsın .
0 oy
(492 puan) tarafından
Yok ya benle kaynanam arasında ki kavga eşimi ilgilendirmez oda kim haklı kim haksız karışmaz şaheser enpati lazım bu tür konularda nasıl ki eşim bana o kelimeyi kullanamaz bende aynı şekilde 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Yok yapmam herkesin anası babası kardesi sevmesemde belli etmem soylenirim bazı huylarına ama gorusmuycen falan demem asla cok sorun yaşadım ailesi yüzünden genede demedim
0 oy
tarafından
Ne guzel dusunuyosun ben de anne olduktan snra bu dusunceye daha cok sahip oldum anne olmak guzel ama cok zor yani ben oglumu dogurcm buyutcm hastalandiginda sabaha kadar basinda beklicm yarin obur gun evlenince karısı benimle gorusturmeyecek var mi boyle bisey ya dusuncesi bile korkunc. Kendisi mesafe koyarsa koysun ama anneyle evladi ayirmaya kimsenin hakki yok
0 oy
(116 puan) tarafından
Muhtemelen benim sorumdan bahsediyorsunhz fakat maalesef olay dışardan görğndüğü gibi değil.Yani eşim peki sana haksızlık yapıldı sen mesafeli ol ben gidip geleyim sık sık göreyim diyen biri değil.Tam aksine bana yapılan haksızlıkarı görmezden gelip ben giderken illa sen de geleceksin beraber gitmek zorundayız diyor çünkü ben gitmediğimde de arkamdan kocama şaf edip beni eleştiryorlar onu niye getirmiyoesun diye.Yani burda tek çözüm eşiminde mesafeli olmasını istemek.Madem bende gitmek zorundayım o zaman sık sık gitmem kimse kusura bakmasın.Bunu sadece ben değil burda kimse yaomaz.Her koca maalesefki peki sen gelme demez

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 236 göst.
22 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Sevgi344 (230 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 312 göst.
4 Nisan 2024 Diğer kategorisinde fatmahilall12 (214 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 522 göst.
13 Şubat 2022 Aile kategorisinde Butterffly- (568 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 749 göst.