+2 oy
866 göst.
Diğer kategorisinde (40 puan) tarafından

Selamlar Bayram dolayısıyla kaynanamlara geldim dün ama dundendir herkes kızımın kilosuna taktı ya. 7 aylik ve 9 kilo kızım. Herkes dundendir nasil kilolu, nasil şişko bu kız ya deyip duruyor sinirlerim iyice bozulamaya başladı artık ya :(. Kızıma nazar değer diye çok korkuyorum. Sicaklar baya basladi ama korkudan kiza tisort bile giydiremez oldum .Kaynanam görümcelerim eltim ve kayınlarim bile kilosindan bahsediyor  geldiğimden beri. Bide bana diyorlar aman dikkat et kızı açık saçık giydirme nazar olur bilmem ne . Valla bikac defa agzima geldi dedim diyecem olsa olsa siz nazar edersiniz ama saygimdan sustim yine. Bir bebek hakkında niye bu kadar konuşulur ki ya :(  Ha bide gorumcem ne diyor  biliyor musunuz. 6 aylık oldu yeter sütten kes bebeği diyor. Kilosu almış başını gidiyor baksana diyor. Cidden üzülmeye başladım artik kızıma bisey olur diye çok korkuyorum :((((

49 Cevaplar

0 oy
(5,240 puan) tarafından
17 aylik doğduğundan beri kilolu kizim bende cok korkuyorum kısa kol giydirip şort giydirmek istiyorum ama nasıl yaocam bilmiyorum gören  kac yaşında diyo ve dün kafasını çarptı nazardan tabi tomografiye girdi radyasyon aldi bi kizimda 51 gunluk onlar için 2 senedir evdeyim çıkamıyorum bir yere ama artık gezmek istiyo büyük nasil olcak bilmiyorum sakınmadim hicbiseyden ama gözden com korkuyorum surekli okuyorum 
(40 puan) tarafından
Valla kızıma Allah korusun bisey olsa sasirmam nazar derim kesinlikle
-Reklam-
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Sa.lakmi bunlar ya kilosu gayet normal bebeğinin benimki 5,5 aylık 8,5 kilo gayet normal kilosu. İleride yürümeye başlayınca zaten boy uzuyor derken zayıflıyor bebekler. Sen devamlı dua oku bebegine Felak nas birşey olmaz Allah'ın izniyle canim
(40 puan) tarafından
Inşallah canım benim . Inan banada cok gelmiyor bilmiyorum hepsi çok kilolu diyor. Kurban olsunlar melegime Inşallah
0 oy
(9,575 puan) tarafından
Halt yemişler kilosu gayet normal içi fesat insanlar 
(40 puan) tarafından
Amaç nedir Hic bilmiyorum inan
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Aman diyim bol bol oku kem insanlardan uzak dur elden geldikçe ince uzun kol giydir
(40 puan) tarafından
Valla zavallım yandı pişti ama yinede uzun giydiriyorum, eve gidene kadar idare edicez. Bide ustune onlar bana diyor açık giydirme diye. Valla ded8m yabancıdan değil akrabadan korkucan dedim onlara
(7,768 puan) tarafından
İyi demişsin yılan dilinizi ağzınıza sokun de bi dahakine
0 oy
(544 puan) tarafından
Oğlum 6 aylık 9 kiloydu şimdi 7 aylık ve biraz daha kilo almış belli yani ne kadar saçma dedikleri hiçmi çocuk görmemişler  bak sana ayına göre kilo boy tablosunu atıyım ordan bak kızının kilosunu takip et
(40 puan) tarafından
8 tane çocuk yapmış nasil görmemiş,  demek benimkinden kalmış gözleri
(544 puan) tarafından
Rabbim evlatlarımızı böylelerinden korusun inşallah bol bol oku kızına
0 oy
(7,248 puan) tarafından
Sakayla karisik geldiginden beri cocugumun kilosuyla uğrasıyorsunuz gayet normal maşallah diyin de kapatsinlar cenesini kizimda anne sutu yaramisti tombisti simdide normal gidiyor biraz üstunde boy ve kilo olarak  her cocuk bir olmaz o soyleyenlerin hepsi ayni boy ayni kilo mu kendilerine baksinlar
(40 puan) tarafından
Inanır misin az önce yine aynı şey oldu taşıyamıyoruz  bu nedir ya dedilr. Bende aynı senin dediğin gibi yaptın gülerek kizimi nazar edeceksiniz ya maşallah deyin dedim. Nasıl açık açık öyle söyleyebiliyorlar anlamıyorum
(7,248 puan) tarafından
Ay takmislar cocuga tasımasinlar manyak mi ne
0 oy
(544 puan) tarafından

Tablo bu canım sağlık odağındaki tablo bu hemşirelerde buna bakıyor 

image

0 oy
tarafından
Benim kız 4 kilo doğdu 5 aylıkken 9 kiloydu nerdeyse seninkiler bence çok abartmış ya da boyu nasıl kızının ondan toplu görünüyordur kızım 53 cm doğduğu için hiç kilolu görünmedi
(40 puan) tarafından
Benimkide 50 cm doğdu  şuan 60 cm
0 oy
tarafından
Zayıf olsa zayıf derler. Kilolu olsa kilolu derler. Kimseye kendini ispatlama ve uzulmene gerek yok. He de geç boşver. 
(40 puan) tarafından
Ya yok bisey ispatlamıyorum zaten de yazık yani bu kadar konuşulması yıldızları zayıf,  bisey olacak diye korkuyorum
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Benimki 21 aylık 9 kilo aşırı zayıf diyorlar
(40 puan) tarafından
Her türlü konusuyorlar işte
0 oy
(218 puan) tarafından
Sütün yarıyor demekki ne güzel işte. Kimseyi takma 2 yaşına kadar emzirebildiğin kadar emzir. Yürüyünce kilosu azalacak zaten hiç strese girme. Onlar öyle dedikçe ayetel kürsi oku üfle üstlerine 
(40 puan) tarafından
Yapıyorum hatta onlar gülerek falan söylüyor ama ben hiç tepki vermiyorum surat asıyorum ama anlamıyorlar galiba beni
0 oy
(356 puan) tarafından
Hiç üzülme başka insanları kafana takma büyük oplum 7. Ayında 10 kiloydu küçük oğlum şuan 7 kilo 9100 ikisininde boyları biraz kısaydı aylarına göre tonton duruyorlar doktorda 1 yaşındaki çocuk kilosunda ne yedirdin dedi hatta takılmıyorum sende üzme kendini 
(40 puan) tarafından
Ay allahtan uzagiz Yoksa bebeğim çoktan çarpılmıştı.  Gerçi görüntülü konusunca bile sürekli  aynı şeyi söylüyorlar. Ay cok tuhaflar ya
0 oy
(535 puan) tarafından
Çoçuğu şişirecek şeyler yedirmiyorsan sıkıntı yok.Bazıları pirinç unu filan yediriyor sağlıklı değil bence.
(40 puan) tarafından
Yok canım 6 ay sadece anne sütü aldı ve yeni yeni başladık sayılır ek gıdaya. Daha Püreler veriyorum sebze ve meyve sadece. Pirinc unu bisküvi irmik vs vermedim henüz hic
(535 puan) tarafından
O zaman hiç takma başkalarını.demek ki sütün yaramış yürümeye başlayınca gider fazla kilosu sağlıklı olsun da
0 oy
(5,355 puan) tarafından
Bnnm kızda 6 aylıkken 9 buçuk kiloydı doktır obez olmuş gülerek dedi maşallah şuan 20 aylık 15 yda 16 kilo olmuştur insanlar kötü gözle bakıyor aaa çok kilo almş şişmiş patlayacak blmem nee szene yani byle insanları sevmiyroım bir parça bebek 
(40 puan) tarafından
Bir iki dersin anlarım benimde doktorum şakayla maşallah kilosu gayet iyi diyor ama sürekli de dike getirilmez ki bu. Benimki oturup saade ondan bahsediyorlar. Allah onları ıslah etsin inşallah
(5,355 puan) tarafından
Bizim bu hemşire de kmseye sakın deme 19 aylık bu 3 4 yaş çoçuk gbı dyro sürekli ee olablr napalım bende eşimde boyluyıuz eşim tarafı çok kilosu var
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Sanırım sizinkiler hiç kilolu bebek görmemiş :ddd o kilo fazla değil ki
(40 puan) tarafından
Görgüsüzlük bu zaten
0 oy
(1,410 puan) tarafından
Çok erken gitmişsin kaynananın yanına uzak mı oturuyorlar imkanınız varsa yakınsa evine geri dön hastayım falan bi bahane uydur çocuğa nazar edecek hadsizler bide kesinlikle sütten kesme canım kimseyi dinleme 
(40 puan) tarafından
5 saat mesafe var aramızda ve eşim zorla  erkenden gönderdi git  dedi bizimkiler çocuğu özlemiş bilmem ne. Yoksa böyle olduklarını biliyorum Ve pek gelmek istemiyorum. Doğduğundan beri öyle diyorlar cunki ona
0 oy
(962 puan) tarafından
Benim bebeğim 4 aylık 8 700 ve çok da kilolu durmuyo sen uyar onları maşallah desinler. Çok oku bebeğini bilenlere de okut 
(40 puan) tarafından
Masallahlari bile faydasız kalır emin ol
0 oy
tarafından
 benim oglumada cok kilolu diyorlardi normaldi seninkinden az sonrasinda oglum eridi ondan kucuk olanlar ondan buyuk gorunuyo uzerlik ysk yoksa nazara gelir 
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Kiz kilosu guzel bizde 8 ayligiz 9 kilo.cok asiri bi kilosu yok yani .bu insanlar neden herseye burnunu sokar.banada zayif bu ufak tefek olacak dyolar.anasi babasi neki ne olsun dyorum devmi bekliyorlar 160 170lik insanlardan.b.ok yesinler walahi biktım artik
(40 puan) tarafından
Yok benimki babasına asla laf etmiyorlar çünkü onların oğlu, hersey8yle oğluma benzesin diyor kaynanam. Niye dedim bana ne olmuş sürekli Oglum Oglum diyorsun. Çok tuhaflar ya bilmiyorum
0 oy
tarafından
Ayyy biraz buyusun sen o kiloyu mumla arican cok buyuk bi hızla zayifliyorlar

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 345 göst.
30 Mart 2021 Diğer kategorisinde Busra63 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 754 göst.
0 oy
43 cevap 761 göst.
25 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (736 puan) tarafından soruldu