+2 oy
862 göst.
Diğer kategorisinde (40 puan) tarafından

Selamlar Bayram dolayısıyla kaynanamlara geldim dün ama dundendir herkes kızımın kilosuna taktı ya. 7 aylik ve 9 kilo kızım. Herkes dundendir nasil kilolu, nasil şişko bu kız ya deyip duruyor sinirlerim iyice bozulamaya başladı artık ya :(. Kızıma nazar değer diye çok korkuyorum. Sicaklar baya basladi ama korkudan kiza tisort bile giydiremez oldum .Kaynanam görümcelerim eltim ve kayınlarim bile kilosindan bahsediyor  geldiğimden beri. Bide bana diyorlar aman dikkat et kızı açık saçık giydirme nazar olur bilmem ne . Valla bikac defa agzima geldi dedim diyecem olsa olsa siz nazar edersiniz ama saygimdan sustim yine. Bir bebek hakkında niye bu kadar konuşulur ki ya :(  Ha bide gorumcem ne diyor  biliyor musunuz. 6 aylık oldu yeter sütten kes bebeği diyor. Kilosu almış başını gidiyor baksana diyor. Cidden üzülmeye başladım artik kızıma bisey olur diye çok korkuyorum :((((

49 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kız 9 kilo neki 7 aylıkken 11 kiloydu küçük kızım diş çıkardı yürüdü derken ne kilo kaldı ne bişey 

Abartıyor onlar 
tarafından
Aynen katılıyorum benim bebeğimde kiloluydu yürümeye başladı kilo falan kalmadı
tarafından
+++ canım kızım 6 aylıkken 11 oğlum 10 kiloydu. Çok değil bu kilolar bebek için.
tarafından
Zaten çocuk bu gezdiği zaman emeklemeye başladı zaman hastalanıyor lar falan gidiyor bu kilolar öyle Aman aman bir kilo değil 9 kilo onlar abartıyorlar galiba ömürlerinde hiç kilolu bebek görmemişler
tarafından
Valla kızım 22 aylık 17 kilo . Gitmedi de kime ne benim çocuğumu başkası mı doyuruyor çok da sevimli
-Reklam-
+1 oy
(119,063 puan) tarafından
g.tlerine baksinlar once uzulme
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Canım  benimkide 7 aylık 9 kilo okadar ağım şahım durmuyor oğlum bence insanlar abartıyor kilosu gayet normal  sakın sütten kesme ne cahil insanlar varya bebeğin sütüne ihtiyacı var 2 yaşına kadar kimseyi dinleme cevaplarını ver 
(40 puan) tarafından
Hayır canım kesmem tabiki 2 yaşına kadar emsin dedim. Obez olacak diyor. Dedim ki nerde görülmüş anne sütünün obez yaptığı. Herkes Allahim emzrielim diyor sizde böyle diyorsunuz dedim. Her bir damlası şifadır yarasın kızıma dedim
0 oy
tarafından
Bende 15 kilo falan sandım. Bence gayet normal sadece boğumludur biraz kızımda oyle valla ben çok beğeniyorum. Sen cevabını ver bence daha fazla darlatma kendini. 
(40 puan) tarafından
Cevap versem ne kişilikleri böyle maalesef anlamıyorlar.  Bebek hakkında bu kadar konuşulmamasi gerektiğini  bilmiyorlar
0 oy
(4,901 puan) tarafından
Ay çok ayıp kız bnmkilerde seninki zayıf nie kilo almyr alsın bol bol emzir der anlamıyorum bu insanları bol bol oku  bebeğine
(40 puan) tarafından
Ah canım oyle anlar geldi ki keşke artık  zayifilasa  dedim düşün artık. Doğduğunda bile emmekten bi hal oldu yeter verme diyorlardı
(4,901 puan) tarafından
Ne  pistirler  sanki  babalarının parası gdyr  ya Allah onu bahsetmiş vermiş ya
0 oy
(17,633 puan) tarafından
Terbiyesiz hadsiz üzülme onlar cahil sen takma kafana 
(40 puan) tarafından
Hemde ne cahil doğdundan beri  takmışlar kiza
Yeni doğmuştu 2 haftalikti emmek istiyordu, yeter diyordu emzirme çatladı süt içmekten diyorlardı. Cidden cok severim onları ama kizim hakkında böyle konuşmaları cok zoruma gidiyor. Onlarla tek derdim budur yani
(17,633 puan) tarafından
Millet emsin diye uğraşır alemmiş oda
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Boşver kafana takma yaa.  
0 oy
tarafından
Nazara inan canm allah kimseye yaşatmasın. Benim oğlum şuan iki yaşnda 1 yaşındayken köye gitmiştik çocuğum bembeyaz ayy ne kadar tatlı ne kadar beyaz süt gibi nasıl dogurdun bunu allahm böyle beyaz çocuklar çok datlu oluyor vs her önüne gelen bunu diyodu en son oğlum ewe geldik allahım bir ağlıyor çocuk susmuyor napdıksa okuttuk en son ablam çocuğa kurşn dökelim dedi onu yapınca rahatladı çocuğum kurşunu döken ablada çocuk nazardan çatlıycakmış dedi ama o kurşun ları bir görsen su döker dökmez bianda iğne gibi oluyordu o gün bugündür çocuğum rahat dahada gitmedik memlekete hiçtr gitmek istemiyorum 

Bende çocuguma hiç tişört giydirmemiştim 

Sen uyuturken mutlaka rukye nazar ayetlerini aç dinlet 

O söylüyenlere maşaallah diyin de 
(40 puan) tarafından
Canım inanıyorum tabi nazara inanmaz olur muyum , benimde kizim beyaz tenli renkli gozlu, her gelen onu gören ondan bahsediyor, bende  bu yüzden memlekete gelmeyi hic istemiyorum ama eşim baya zorladı bizimkiler çocuğu özlemiş dedi. Vala dedim sürekli kızdan bahsediyorlar zoruma gidiyor gitmek istemiyorum dedim ama tartıştı benimle, nasil onlar hakkında öyle düşünürsün dedi. Asla kabul da etmiyor beyfendi , anlayacagnz baya zorla geldim yani
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Abartma istersen ... 7 aylık 9 kilo abartılacak bir şey değil.... Zaten bebeğin aşırı kilolu olursada çocuğuma nazar diye korkmaktan önce git bi hastalığı var mı diye baktır. Kilo sağlık demek değildir. Ayına uygun gitsin yeter. Boşuna kapris yapma
(2,746 puan) tarafından
Boşa kendini kasmışsın diyorum bende. Yok nazar değer filan değmez merak etme... ayına göre kilosu abartı değil. Boyu kısaysa çok duruyordur. Emanetin Allah'a olsun.
(40 puan) tarafından
Nazar var valla korkuyorum,  söz konusu  evlât olunca insan tedirgin oluyor ister istemez .  Rabbim tüm bebekleri korusun
(7,173 puan) tarafından
Ne kadar usturupsuz bir yorum ...
(1,156 puan) tarafından
Kız zaten bebegim çok kilolu demiyor. insanlar bu şekilde söylüyor emzirme diyorlar. bizden fikir alıyor bu soruya bu cevap. Çok anlamsız .
tarafından
Hangi kafayla yazmış acaba bu yorumu.
0 oy
(415 puan) tarafından
Benimkine de zayıf diyorlar çeneleri büzüşesiceler.. Basmıyor kafaları bazı şeyleri cahiller.. O kadar sinir oluyorum ki 10 aylık kızım 6 aylık gibi diyorlar sanki ben bakmıyorum ben yedirmiyorum da şunu yap bunu yedir cırcır konuşuyorlar.. Kilolu olsaydı da eminim size dediklerini derlerdi ağızları torba değil ki büzelim. . 
0 oy
(4,583 puan) tarafından
Zayıf olsa niye zayıf derler, kilolu olsa niye kilolu ki o kadar da fazla kilolu değil bence. Benim kıza da küçük kalmış falan diyorlar yoo doktor iyi dedi diyorum geçiyorum napcan 
0 oy
tarafından
Oğlum onsekiz aylık 14 kilo her gelen tombik ne çok yiyor az ye gobege bak doymuyor hu diyor biryerde bende tersliyorum 

Geçen amcası geldi Allah var çok da sever de dedi ne çok yiyor bu doymuyor gobege bak  dedim çok sukut babasının ekmeğini yiyor bozuldu iyide oldu
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Canim boy atinca farkedilmicek bile sutten filan da kesme ek gidayi azaltirsin gerekirse yazik ya kendileri nazar edecek onlara gitmemen lazim bence psikolojiyi bitiriyorlar dr a goturdunmu  dr normal diyorsa sorun yok sutun masallah yaramis ne guzel
0 oy
tarafından
Bana normal geldi. .masallah  desinler nazar degirmesinler bebise. Takma cnm herkes çocuğunun tontis olmasını ister
0 oy
(3,140 puan) tarafından
7 aylıkken 9 kilo 850 Gr di şimdi 10 aylik 11 kilo civarı. Bu kadar abartılacak bişey yok ki ne diye dillendiriyolar devamlı. Bu arada sakın memeyi bıraktırma. 
0 oy
(361 puan) tarafından

Hareket etmiyor ki daha de hareket edimce gidecek otur otur sizde nasil sismissiniz de konuyu onlarin kilosuna çevir :D

0 oy
(7,972 puan) tarafından
Ben  2 aylikken 9 kilo 750 grammisim☺ 

Oglumda o aylarda daha kiloluydu sizinkiler kilolu bebek görmemiş ondan bu tepkileri sen bol bol dua oku cnm
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Bu insanlara da birşey begendiremezsin anam zayıf olur zayıf derler toplu olur kilolu derler
0 oy
(932 puan) tarafından
Ay benim büyük kız da öyleydi hatta kiloları o aylar da aynı gibiydi böyle boğum bogum du her yeri çok takardım kafaya arkadaşları ileride uzer mı diye, ama hareketlendi büyüdü boya gitti O görüntüsü gitti , şimdi bebeğime doktor ileride obez olma ihtimaline karşı takip edelim dedi hiç kafama takmadım,  mama verdim ikisine de napacaktim ac mı bırakacaktım 
0 oy
(7,532 puan) tarafından
Kız yedi aylık bebeğin kilosundan tombikliğinden ne olur bunun lafı edilirmi ne kadar saçma.
(40 puan) tarafından
Inan her 5 kelimeden biri kilosu bilmiyorm çok acayipler

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 345 göst.
30 Mart 2021 Diğer kategorisinde Busra63 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 751 göst.
0 oy
43 cevap 759 göst.
25 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (690 puan) tarafından soruldu
0 oy