+2 oy
867 göst.
Diğer kategorisinde (40 puan) tarafından

Selamlar Bayram dolayısıyla kaynanamlara geldim dün ama dundendir herkes kızımın kilosuna taktı ya. 7 aylik ve 9 kilo kızım. Herkes dundendir nasil kilolu, nasil şişko bu kız ya deyip duruyor sinirlerim iyice bozulamaya başladı artık ya :(. Kızıma nazar değer diye çok korkuyorum. Sicaklar baya basladi ama korkudan kiza tisort bile giydiremez oldum .Kaynanam görümcelerim eltim ve kayınlarim bile kilosindan bahsediyor  geldiğimden beri. Bide bana diyorlar aman dikkat et kızı açık saçık giydirme nazar olur bilmem ne . Valla bikac defa agzima geldi dedim diyecem olsa olsa siz nazar edersiniz ama saygimdan sustim yine. Bir bebek hakkında niye bu kadar konuşulur ki ya :(  Ha bide gorumcem ne diyor  biliyor musunuz. 6 aylık oldu yeter sütten kes bebeği diyor. Kilosu almış başını gidiyor baksana diyor. Cidden üzülmeye başladım artik kızıma bisey olur diye çok korkuyorum :((((

49 Cevaplar

0 oy
(1,368 puan) tarafından
Işleri güçleri yok mu ya benim kızım da 7 aylık 6 ay aşısında 9 kiloydu gayet normal duruyo 
-Reklam-
0 oy
(3,491 puan) tarafından

Saçmalamasınlar ya bebek o. Üzülme gül geç, çok iyi bakıyorum kızıma maşallah de sustur. Nazar olmasın diye de oku üfle sık sık. Ayetel kürsi felak nas üç ihlas bir fatiha. Bi de dua atıyorum onları okusabah akşam

image

image

image

(3,491 puan) tarafından
Sütten kes diyen görümcenin ağzına kürekle vurasım geldi buarada.
0 oy
(7,926 puan) tarafından
Benimkide 8 aylık 10 kilo :) ama boyu uzamaya başladıkça kilosu göze batmiyo
0 oy
tarafından
Sütten kilo alımı gayet normal canım takma kimseyi ablamın kızı 6 aylıkken 10 kiloydu zayıf olsa bu sefer beslemiyorsun derler
0 oy
(2,014 puan) tarafından
aynı durumdayız hatta haftasonu eşime söyledim çok üzülüyorum diye , kızım 13 aylık 11 kilo boyu uzun olmadığı için tontik görünüyor. Gören herkes tombiş diye seviyor çocuğu. Hele yakın arkadaşlarım şişko diyolar çocuğa. Yeğenim var alerji rahatsızlığından dolayı kortizon tedavisi gördü o yüzden kilolu. Ablasının yolunda gidiyo diyolar. İşte haftasonu onların yanındaydık yemek yemek istemedi kızım. Bi arkadaş diyo onun deposunda vardır yemesede olur boşver. 5 numara bez kullanıyorum diye gülüyolar falan. Allah allah size ne kardeşim. Kendi çocuklarının kemikleri sayılıyor. Travma gibi oldu bende. Acaba çocuğum büyüdükçe kilosu artacakmı diye. Ben çalışıyorum annem bakıyor. Anneme çok sık yemek verme bile dedim yani o derece psikolojimi bozdular. Nasıl başa çıkıcaz bu tip insanlarla bilmiyorum
0 oy
tarafından

Ayaklanmaya başladığında hepsı gıdecek zaten hıc takma boşversene zayıf olsa nıye zayıf bakmıyon mu dıcekler bu sefer 

Dicek bısey ıllakı buluyorlar merak etme

Sağlığı yerındeyse doktoru ıyı dıyorsa baska hıc kımseyı dinleme he de geç ;)

0 oy
tarafından
Benim oglum 4 aylikken 9 kiloydu dogdugundan beri hep kilolu bi bebis herkes tosun pasa diye seviyo ama ben uzulmuyorm surekli dua okuyorum 
0 oy
(1,160 puan) tarafından
10-11-12 . Aylarında kilo alması yavaşlar canım kilosu gayet normal

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 345 göst.
30 Mart 2021 Diğer kategorisinde Busra63 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 754 göst.
0 oy
43 cevap 761 göst.
25 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (736 puan) tarafından soruldu