0 oy
761 göst.
Diğer kategorisinde (736 puan) tarafından
21 yasındayım 97 kg 168 boyum eşim sürekli zayıfla benim için sorun yok ama saglıgına zararlı diyor nefsime hakim olamıyorum sürekli birşeyler yiyesim geliyor zayıf olmak istiyorum 60 65 falan ama yapamıyorum diyetisyene gittim liste verdi hiç deneyemedim bile seventea diye Bi çay aldım hiç içemedim cok yorgunum bu konuda başka ne yapabilirim yardım edin 

43 Cevaplar

+5 oy
(4,231 puan) tarafından
Başka ne yapmayabilirim diye soracaktın heralde. :)) yani birşeyler yapacak mısın gerçekten. 
(4,231 puan) tarafından
Ya balım valla dalga geçmiyordum. :)) seni kırdıysam özür dilerim. Sadece herşeyi denemişsin yani biz ne yapabiliriz daha fazla onu anlatmak istedim. Demekki gerçekten istemiyorsun. Bak ağır yaşamlar diye bir program var. Adamlar 20 kilo değil 120 kilo veriyor hem de daha ameliyat olmadan önce. Kaldı ki bu adamlar yattıkları yerden kalkamıyor. Senin egzersiz şansın da var
(2,829 puan) tarafından
Yok post sahibi ben değilim kuzu:) sadece aynı dertten senelerce içi çürümüş biriyim bende o yüzden yazdım. :) geçen sene tüp mide ameliyatı oldum ben canıma tak ettiği yerde artık. Ama her kademesi her adımı çok zor hükmedemiyorsun kendine. Zaten irade olsa o kadar kilo almazsın bile amaan öyle işte. Empati yapabilelim rencide etmeyelim birbirimizi:)
(4,231 puan) tarafından
Yok yok çok haklısın. Dediğim gibi incittiysem özür dilerim. :))
(2,829 puan) tarafından
Estağfurullah canım:)
tarafından
Kız hayatınız boyunca hiç kilolu olmamışsın yazmışsın da ben 83 kilodan 55 kiloya düştüm ayrıca bende dalga geçmiyorum sadece açtığın postun herşeyi denedim ama olmuyor dediğin kısım komiğime gitti çünkü çaba yok bu saatten sonra insanlar ne etsin
-Reklam-
+2 oy
(644 puan) tarafından
Acik konusacagim. Burda cok goruyorum boyle seyleri yapamiyorum edemiyorum. 86 aralik doğumluyum 1 senedir kacamaksiz diyet yapiyorum ilk 5 ayda 24 kilo verdim hamile kaldim ve diyete devam ettim simdi 31. Haftamin icindeyim kontrollu kilo almaya devam ediyorum 178 boyum var benim. Sizinki canda benimki degilmi benim canim hicmi cekmiyor saniyorsunuz. Motivasyon grubu kurdular soylediklerimdne hoslanmayip benimle tartistilar. Ki ben bir beslenme uzmani 1 endokrin ve 1 dahiliye doktoru ile gorusuyorum onlarca makaleler arastirmalar okudum ama aldigim cevaplar hep ayni yapamiyorum edemiyorum canim cekiyor dayanamiyorum vs yasim 18 degil benim kac yasinda insanim artik kiziyorum bir insan sizmisiniz? Sagliginiz atiyorum bir tatlidan bir kek ten borekten daha mi onemli yani? 
(354 puan) tarafından
Acaba benim kilom normal mi ben 4 ay önce doğum yaptım 155 boyum var kilom 57 vermek istiyorum bir sorayım dedim
(644 puan) tarafından
Bence normal yani idealinize 50 civari desek e yenibdogum yapmissiniz azicik zaman :) sonrada baktiniz hala fazla var azicik dikkat etseniz duzelir zaten ;)
(354 puan) tarafından
Tmm cnm saol
0 oy
(6,214 puan) tarafından
Moralini bozmak istemem ama bu yaşta bu kilo Evet senin sağlığın için çok zararlı

Ya dirayetli olacaksın o diyete uyacaksın ya da gidip ameliyat olacaksın
(736 puan) tarafından
Kafaya takmaktan sacım beyazladı ama ne fayda
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Bacım sen bensin . Boyumuz aynı kilomuzda aynı ben şoookk bir farkla ben 32 yaşındayım. 
(2,699 puan) tarafından
Çok ağır liste derken canım be bekliyordun diyetisyen hep rutin şeyler veriyor üstelik sen o zor nu zor dersen o kiloların önüne geçemezsin yaşında küçük herşeyden önce güzellik için değil kendi sağlığın için dur de diyelim ki ilerde düşündün mide küçültme ameliyatı oldun diyelim böyle yemeye gene devam edeceksin dur de çok pişman olursun önüne geç
tarafından
Bende 95kilo 168boy 31yaşındayım nerden alıyorsunuz kıyafet bende öz güven sıfır hiç birşeyi yakıştıramıyorum kendime
(1,737 puan) tarafından
Vallahi marka takıntım yok rasgele alıyorum Trendyol milladan birde LC Waikiki den
(1,737 puan) tarafından
Fonsuz çıkmam elbise giyerim mesela ufak sülale grubu doğum günü yaparız ben şık davet elbisesi giyerirm. Makyaj sevmem elindekini körü mantığı ile cildime iyi bakarım. Saçımi mevsim geçişlerinde boyatirim. Mevsim girişlerinde toplu alışveriş yaparım kombinleyip alırım.  Manikür giderim oje vsm olur kafamın üzerinde yada yakamda yaz kış güneş gözlüğü olur. Küpesiz çıkmam. Uzun kaşe kabanim vardır. Belini bağlamam salaş giyerim. Kapri boy kaban.
(1,737 puan) tarafından
Nbbnin sırtıda toparyan sutyenleri vardır onu giyince arkada minik bı katım var oda yok olur
0 oy
(6,231 puan) tarafından
Yaaaa benim koca neden zayiflamammi istemiyor 
(736 puan) tarafından
Tombik seviyor demek ki benim sağlığım için zayıflamam istiyor eşim kendi için sorun olmadıgını söylüyor
(6,231 puan) tarafından
Çokta tombik değilim.aslinxa ama böyle kLmami istiyormuş pufff
(736 puan) tarafından
Zevk meselesi
0 oy
(11,060 puan) tarafından
Porsiyon küçültebilirsin
(736 puan) tarafından
Az sonra tekrar birşeyler yiyesim geliyor 1 tabaktan başka yemek yemem ama başka herşey yerim
0 oy
(2,776 puan) tarafından
Sıkıntıdan yiyor olabilir misin? Mesela bir işin olduğunda ya da birşeyle uğraşırken aklına yemek gelmiyorsa can sıkıntısından yiyorsun demektir. Kendini tutmadan ne yazık ki verilmiyor kilo. 
(736 puan) tarafından
İşim oldıgunda aklıma yemek bile gelmiyor sıkıldıkça evde birşeyler yiyesim geliyor
0 oy
(2,699 puan) tarafından

Başla biran önce yoksa daha da önüne geçemezsin bu kilonun ilerler yaşın daha çok küçük canım ben bile 32 yaşındayım ama benimde vermm gereken 10 kilo var başladım gece yemek yemiyorum bol bol beyaz lahana aldım kıydım dolaba koydum birde pazı aldım onu sarma yaptım saplarını da gene diyet yaparken kullanıcım maxs bir yada 2 aya fitim kısmetse zaten vermen lazım doktor çok dikkat etmemi söyledi 

0 oy
(1,745 puan) tarafından
Canım dikkat edeceksin diyete sadece 1 hafta  uydunmu vücut alısıyor helede 2 3 kilo verdinmi tamamen uyuyorsun eşin haklı yanlıs anlama saglıgın cok önemli hepsinden önce
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Mide küçültme yada şimdi iştah azaltmak için biseyler yapıyolar araştır 
0 oy
(8,998 puan) tarafından
Hiç ugraşmamişsin ki neyden yoruldun. Yani biraz kırıcı gelebilir sana ama eşin haklı yaşın çok küçük azıcık azmetsen 3 4 ayda verebilirsin. Ben ilk doğumdan sonra 3 ayda 17 kilo verdim çok kararlı ve azimliydim. Öncelikle kendi kafanda bitirmen ve gerçekten istemen gerekli
0 oy
(78 puan) tarafından
Psikolojik olarak kendini hazırlaman gerekiyor. Herşey kafanda bitiyor çünkü. Kararlı olmalısın. 

Bir işin yoksa can sıkıntısından da yiyor insan sürekli.
0 oy
(1,285 puan) tarafından
165 boy 89 kiloyum bende aynı durumdayım nefsimle savaşmak çok zor 
0 oy
(790 puan) tarafından
Moralini bozma tatlım 22 de kaza geçirdim boğuldum 64 ken kocam kızıyordum öyle kocan gibide değildi baya baya laf söylüyodu ki evlenirkende öyleydim görücü usulü öyleydik 6 ay nişanlı kalmıştık o zamanlar laf etmiyordu ben 155 im  tanıştığımdada 67 kiloydum yani denizde boğuldum 6 aylık gelinken 1 sene yatalak kaldım 96 kilo oldum ama neler neler denemedim üstelik kocam dahada laf söyledi halende 94 kiloyum boşanmanın eşiğine gelince eşim sustu  hergün spora gittim diyetisyene gittim diyetisyenlerin verdiği diyetlere harfi harfine uydum 86 ya kadar indim sonra hamile kaldım ha sıkılaştım hani kilo vermiş gibi göxükmedim tartıda ama gören çok zayıflamışsın dedi sıkılaştım ama artık takıntı haline gelmişti mevzu benim niyetim 40 lara inmekti ama psikolojinin sağlam olması lazım ben aslında liseye kadar 37 kiloydum çok dayak yedim oğlanlardan annem babam boşandığından yalnız görüp çok ezdiler zorbaladılar o zaman kilo almaya başladım 64 te durdum ama memnundum çünkü lisede kimse zorbalayamadı o zaman rahat kiloda verebiliyordum çok aktif bir hayatım vardı sonra eve kapatıldım çalıştım ****** yerine kondum müşteriye gülümsediğim için hayat seni her zaman zorlayacak kimsenin dediğine bakma onlar sen değil vericem vericem dersen bu sefer sen rahatsızlanırsın işin sonu yeme bozukluğuna gider ben öyle çok yemek yiyen biri değilimdir bakma kilolu olduğuma 2 gün aç kalsam yemek varmı demem öyle hamurişinide pek yemiyorum ama çok sakin bir hayatım var hareketsiz ve mahremiyet bölgesindeyim bir işim olsa çkkıp gitsem çok hızlı veririm hareket et sürekli markette çalışırken 64 ten 40 kiloya düşmüştüm bir yerden başla ama çay dı çorbaydı içme ölüme götürme ihtimali bile var 
0 oy
(73 puan) tarafından
Forx5 detox dene ben 35 kilo verdim 
(60 puan) tarafından
Hadi canım
(60 puan) tarafından
Başka ne yaptın o çaylar zararlı değil mi ya aralıksız kaç ay kunlandin
(73 puan) tarafından
Yoo ayda 1 kontrollerine gittim kandır idrardır herhangi bir sıkıntı olmadı 1 sene kullandım hamilelik sebebiyle ara verdım doğumdan 3 aysonra tekrar başlıyacağım
0 oy
(2,411 puan) tarafından
Psikologa giderbilirsin mesela. Yeme bozuklugun var cunku.
0 oy
(148 puan) tarafından
Herbalife kullandım ben 26 kg verdim düşünürsen deneyebilrsin yardımcı da olurum program yapariz
0 oy
(594 puan) tarafından
Kilon çok eşin haklı kahvaltı kes yapma öğle tek ye akşam az birşey ye abur cubur kes kilo verirsin 
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Sana çok geliyor ama inan ki verilir ben seni anlıyorum ikinci çocuktan sonra bende kendimi salmıştım sürekli ağlayan kucak isteyen bebek beni psikolojik olarak çok yıprattı bende sadece yemek yiyerek mutlu oluyordum ve yedikçe mutlu oldun mutlu oldukça daha çok yedim sürekli kucağımda olduğu için doğru düzgün harekette edemedim ee sonunda ne oldu şiştikçe şiştim. Benim boyum 170 98 e çıktığımı hatırlıyorum en son diyete başladım başladığım gün 94 kiloydum bak ilk açtığım post o gün  başladım 1 buçuk ay olucak 86 ya düştüm ne detoks ne çay ne ağır spor, sadece çok fazla yemeyi kestim kahvaltıyı kaldırdım zaten kendini tuttukça artık alışıyorsun. 3 hafta sonra filan da Leslie ye başladım. 8 kilo verdim toplam 6 hafta gibi bir sürede. He daha çok olur muydu belki olurdu ama 8 kilo ne ya diyebilirsin ama o kadar çok fark ediyor ki. Ben artık aynada kendime bakmaktan nefret eder hale gelmiştim. Şuan fazlalıklarım var evet ama en azında aynada ki kendimi seviyorum. Ben yaza kadar devam edicem inşallah hedefim 65. 
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Sana çok geliyor ama inan ki verilir ben seni anlıyorum ikinci çocuktan sonra bende kendimi salmıştım sürekli ağlayan kucak isteyen bebek beni psikolojik olarak çok yıprattı bende sadece yemek yiyerek mutlu oluyordum ve yedikçe mutlu oldun mutlu oldukça daha çok yedim sürekli kucağımda olduğu için doğru düzgün harekette edemedim ee sonunda ne oldu şiştikçe şiştim. Benim boyum 170 98 e çıktığımı hatırlıyorum en son diyete başladım başladığım gün 94 kiloydum bak ilk açtığım post o gün  başladım 1 buçuk ay olucak 86 ya düştüm ne detoks ne çay ne ağır spor, sadece çok fazla yemeyi kestim kahvaltıyı kaldırdım zaten kendini tuttukça artık alışıyorsun. 3 hafta sonra filan da Leslie ye başladım. 8 kilo verdim toplam 6 hafta gibi bir sürede. He daha çok olur muydu belki olurdu ama 8 kilo ne ya diyebilirsin ama o kadar çok fark ediyor ki. Ben artık aynada kendime bakmaktan nefret eder hale gelmiştim. Şuan fazlalıklarım var evet ama en azından aynada ki kendimi seviyorum. Ben yaza kadar devam edicem inşallah hedefim 65. 

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 1,574 göst.
0 oy
1 cevap 80 göst.
7 Mart 2024 Aile kategorisinde angelmelodi (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 169 göst.
14 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 747 göst.
23 Aralık 2021 Moda kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu