0 oy
188 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,097 puan) tarafından
Burda menü önerilerinde çok görüyorum ama bizim buralarda ne duydum ne gördüm misafire kurufasulye, nohut yapıldığını ramazanda. Bu sene kötüleşen maddiyattan mi her yorumda bu tavsiye var sizce yoksa normalde de duydunuz mu böyle bir şey daha önce ?

10 Cevaplar

+2 oy
(752 puan) tarafından

Biz köyde oturuyoruz öyle farklı isimdeki menülerden yapmıyoruz hiç nasıl diyim  valla antin kuntin şeyler yapmıyoruz   hani patates yatağında bilmem ne falan deniliyor ya bizim buralarda köy olduğumuz için mi dir bilmem hep ağır yemek kuru fasulye pilav baklava çorba salata turşu nohut pilav karnı yarık patlıcan kebabı gibi şeyler yapılıyor bize gayet normal bu tarifler ama başkalarını bilemeyecem :D

(2,616 puan) tarafından
Size gelebilirmiyim tam benim tarzım yemekler uf
(752 puan) tarafından
Tabiki buyur gel gülüm başım üstüne ❤️ :D
(22,070 puan) tarafından
:DDD artilayim seni yorumun hosuma gitti
(7,738 puan) tarafından
Katılıyorum: ).
.
(752 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cicegim ❤️ :D
-Reklam-
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Benim ansızın oldu biraz nohut yemeğim vardı yanına da pilav yapmıştım iftara 2 saat kala haberlesmistik mecbur nohut yemeği pilav tatlı koymuştum
0 oy
(7,398 puan) tarafından
bız verız mesala dun et kızartım kuru fasulye yemegı yaptım corba yaptım dolma yaptım yanı mısafırlere yaptım bızım burda oluyo
0 oy
(2,710 puan) tarafından
Ben zeytinyağlı barbunya yaptım ama ortaya koymak için yemek olarak biz de yapmıyoruz. Fırın yemeği falan tercih ediyoruz genelde.

Burda ben de gördüm sulu yemek yapın diyorlar biz sulu yemek yapmıyoruz. Ana yemek yanına pilav vs. Bir de sulu yemek yapmak fazla geliyor bana zaten ortaya dolma falan da yapılıyor. 
0 oy
(2,616 puan) tarafından

Siz sanıyorsunuz furufasulye nohut çok ucuz :D 

0 oy
(2,702 puan) tarafından
Eşimin ailesi ve benim ailemde de ramazanda mutlaka nohut yada fasulye yapılır. En az 5 çeşit yemek yapılıyor zaten. Nohut veya fasulye de oluyor içinde 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Nebilem farketmedim hic :D
0 oy
tarafından
Niye yapılmasın onu anlamadım
0 oy
tarafından
Aynen öyle eskiden bir komşum et yapınca bize de gönderirdi geçende iftara gittik etli nohut yapmış ana yemek olarak. Kriz herkese vurdu. Bakliyat bile eskisi gibi ucuz değil, yaz geldi sebzeler hala pahalı. Eskiden poşet poşet alırdık şimdi nerde.
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Niye ben yaptım canım kaynanamlara karnı yarıl nohut pilav çorba önemli olan ne yediğin değil kiminle ve ağız tadıyla Yemen 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 133 göst.
24 Mart 2023 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,077 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 153 göst.
29 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 112 göst.
6 Mart 2023 Aile kategorisinde Ecenin annesiii (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 276 göst.

379,929 soru

11,373,296 cevap

34,855 kullanıcı

...