0 oy
450 göst.
Diğer kategorisinde (321 puan) tarafından

Kızlar ben şimdiden düşünüyorum inan sizlerden de bana fikir olur hem...  

Bayramda yemek olarak ne yapacaksınız. Tatlıyı dışardan mı alacaksiniz evde mi yapacaksiniz. Neler yapmayı düşünüyorsunuz. Ben gurbetteyim benim burda pek kimsem yok olurda komşu kapıyı çalarsa ne ikram edilir birşey yapsam mı yapmasam mi kararsız ım vede çok tembelim. Ev işini bile yapasim yok. :angel:napim sizce kızlar vede siz neler yapacaksınız ..:)

29 Cevaplar

0 oy
(4,040 puan) tarafından
Gelen giden yok ki sadece çocuklara dağıtmak için bayram şekeri alicaz
(321 puan) tarafından
Ya komşun gelirse kuzumm. ☺️
(4,040 puan) tarafından
Kadın beni her gördüğünde sana çok dua ediyorum diyor :D kimse benden bekleniyor çocuklar yüzünden
(1,343 puan) tarafından
Aa niye dua ediyormus:) Soyle dua eden bi komsu bulamadım ':)
(4,040 puan) tarafından
İki Küçük bebe var. Kadın çok iyi sagolsun
(1,343 puan) tarafından
Masallah Allah arttırsın muhabbetinizi :)
-Reklam-
0 oy
(2,701 puan) tarafından

Hiç evde olmuyorum ki :)  gelen misafire şerbet yapıyorum kalburabastı yaparım bide kaynanamla beraber baklava açarız :)

Kocaman bir avlumuz var herkes orda tam bir bayram geçiriyorum saat sabah 6 da herkes hazır ve nazır olur 
(321 puan) tarafından
Osmanlı mi selcuklu mu :D
(1,343 puan) tarafından
Ayy ne guzel katılana :) Hazırlık yapan siz için ayni seyi diyemicem :)
(2,701 puan) tarafından
Ahahah :)))
(2,701 puan) tarafından
Eski gelenek adetleri bitmeyen bir yerdeyim (^o^)(^o^)^_^^_^^_^
(1,343 puan) tarafından
Ne guzel tatlım kıymetini bil bizim buralarda hiç oyle sey yok
0 oy
tarafından
Hiç bişey yapmıyorum çünkü gelen yok. İlk gün kaynana gidiyoruz kahvaltıya geçen sene akşama yemeğe kalmadık normalde kalıyorduk bu sene de kalmicaz yemeye. İkinci gün annemlere gidiyoruz ertesi gün dönüyoruz 
(321 puan) tarafından
Ben gurbetteyim ama memlekette olsaydım da birşey değişmez di. Annem bahçe ile uğraşıyor kimsesi yok yanlız babam la lar söylenip duruyor yoruluyorm kimsenin faydası yok bana yardıma gelmiceklerse hiç gelmesinler diye. Kendince haklı amaa işte. ☺️
tarafından
Kıyamam ya çok mu uzaktasiniz. Gidemiyor musunuz ?
Bizde annemlerle farklı şehirdeyiz ama aramızda 50 dakka 1 saatlik yol var
(321 puan) tarafından
Yakınmış kuzum bizim gurbetteyiz 18 saatlik yol. Keşke faydamız dokunsaydi çok yoruyorlar kendilerini ama yakın ablalarim var herkes kendi işinde gücünde hepsinin çocukları falan var herkes kendi yağında kavruluyor. Malesef yapacak pek birşey yok kuzum.
tarafından
Kıyamam ya baya uzakmis çok zor gurbetlik doğru dion herkesin evi barki ayrı. Allah uzun ömür versin ailelerimize ya
(321 puan) tarafından
Amin cnm benim.
0 oy
tarafından
Eşim ben kızım olcaz burda kimsemiz yok eşim aksamlari çalışacak son gün tatil sadece annemler tripli gel kal diye eşim beraber geçirelim diyor her bayram ayriydik bakalım ne olacak 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bol bol gezicez valla yemek her zaman yapılıyo yeniyo ama bayramda gezme tozma zor bulunuyo
(321 puan) tarafından
Haklısın burda gezecek yer yok kuzum. Sen nereyi gezeceksin
(25,224 puan) tarafından
İlk gün eşimin akrabaları. Sonraki günler yıldız parkı Emirgan Gülhane gemi turu da yaparız oğlumu top havuzuna falan götürcez öyle işte
0 oy
(8,318 puan) tarafından
Sekerın guler yuzun bır de gül suyun tamamdır kahve yaparsın bır de 
(321 puan) tarafından
Normal gün gibi ayıp olmazmı kuzum ☺️
(8,318 puan) tarafından
Yo neden olsun canım
(7,236 puan) tarafından
Kiz insanlar her yerde bi şey yemekten mide fesadı oluyor zaten :)
0 oy
(44,603 puan) tarafından
İlk günü kaynanamda olucam☺️ ikinci gün annemde üçüncü günü ailece gezicez☺️
(321 puan) tarafından
Ahhh ahhh dəşme kız yaramı. Bizim annenin de kaynananın da beklentisi bizden böyle hiçbir zamn ben yapmicam gönül rahatlığıyla annemde yada kaynanamda yiyecem diyemedim..
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Kimse gelmiyor kimseyide gitmiyor sadece çocuklara şeker verecem artık normal gün gibi 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Sadece seker alırım.benim komsuya kapı acma huyum yok
(321 puan) tarafından
Aaaa kız deme öyle ya düşündüm de bian senin komşun olduğumu :D
(9,247 puan) tarafından
Yok bacım :) dısarda meraba meraba. Eşim asker benim temkinli olmak zorundayız. Bi ara kapımıza carpı işareti falan koymuslar dı.
(321 puan) tarafından
Tövbe tövbe Ali Baba 40 haramiler gibi ne o öyle çarpı koymak
(9,247 puan) tarafından
Burda asker var demek işte
0 oy
(11,217 puan) tarafından
tiramusu yapmayi dusunuom tatlinolarak. ymkte esimin ailesinin bayram ymkleri var onlari yapcm
(321 puan) tarafından
Ne yemek yapıyorlar söylesene kız. Bize de fikir olur ☺️
(11,217 puan) tarafından
basmati pilav yapiyorlar ustune bol badem kus uzumu tel. sehriye kavurup dokup kus basi atler koyuyorlar. yanina kuru fasulye bide bayramdsn sonra illa gelip ymk yenilio. esim bu adeti sebio bnde her bsyram yapiom
0 oy
(7,768 puan) tarafından

Kmse bayramda kapımı çalmaz ki kız millet el öptürmeye mi gelsin :) bi çocuklar gelir şekere

(321 puan) tarafından
Bizim burda çocuk lar sayılı 3 5 kişi onlara da para verirler genelde
(7,768 puan) tarafından
Aboo para vermeye kalksm birbirlerine haber verirler her binada 10-15-20 hane vr birden çocuk dolar :D
0 oy
tarafından

Tatlıyı dışarıdan alıyoruz yemek de sarma dolma cacık yapacam her bayram yaparım hazirda durur bi misafir falan da gelirde veririm diye.. Bizde de akraba çooook özellikle esimin akrabaalari cok onlari gezecez  sonra da biz gezeriz oyle bayrami bitiririz :D

0 oy
tarafından
Koca bir tencere yaprak sararız 4 tepside bklav açıcam inşallah 
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Tembellikle bişey ypma bence :) ben nasipse sarma sarıcam tatlı alıcam nolur nlmaz gelen olmasa da biz yeriz
0 oy
(4,959 puan) tarafından
Eşim sabaha karşı gelir muhtemelen geç uyanır . Sonra mezarlığa ordan kaynanmaa ikinci gün anneme aksamida eşimle dışarıya planım bu 
0 oy
tarafından
Yat napacan benimde kimsem yok normal gün gibi olur parka gideriz 
0 oy
(4,217 puan) tarafından
Annemin evine gidip uyumayi hayal ediyorum ama aksama kadar mutfaktan cikamayacagim gibi :) 

Benim de burda kimsem yok bi kac arkadasimiz bi iki komsu gelirse geliyo gecen sene yaptiklarimi yazayim fikir olur 

Yaprak sarma 

Kuru patlican biber dolması

Kiymali sigara boregi 

Kadayif dolması 

Genelde az bisey bunlardan yaparim daha cok kendim icin yapiyorum diyebilirim :D 

Annem tarafinda da yemek vaktinde gelene sofra kurulur digerlerine tatli ikram edilir 

Kurufasulye ya da nohut 

Pilav 

Sarma dolma 

Bunlar mutlaka ilk iki gun olur hem biz yer yeriz yemekle ugrasmayiz hem de misafire sofra kurariz
0 oy
(7,236 puan) tarafından
Geçen sene ramazan bayramjnda arabamız yoktu . Kurban bayramında arabimjz bozuktu gezemedik. Evde durmayı düşünmüyorum o yüzden bişey yapmam galiba. Belki bi tatlı yaparim şeker pare gibi veya tirilice 
0 oy
tarafından

Ne gelenim  olucak ne gidenim..  bir babamlar onlar da hergun diptipeyiz kayınpeder cici kaynanam :D birde eşimi  tarafından amca oğlu oda belki bu kadar ahjsjdkfkfk belki tatile se gideriz belli olmaz najsjdkf

0 oy
(4,151 puan) tarafından
Cnm bız kömbe deriz börek gıbı ondan yapıcaz, 2 tepsı burma baklava yapıcam. 5 kılo sutten sutlac. Bunlar gelen misafire ıkramlık. Akrabalar gelıyor ziyarete mecbur her yıl oldugu gıbı hazırlık yapıcm

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 341 göst.
12 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Nneeeeehir (215 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 192 göst.
6 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 389 göst.
29 Nisan 2022 Diğer kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 238 göst.