0 oy
189 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar daha az fatura gelmesi için neler yapılabilir birde akşam 22:00 dan sonra makine çalıştırılırsa daha mı az elektrik yakıyor ? 

Ben mümkün oldukça akşam yada gece makine çalıştırıyorum çaycı, kettle kullanmamaya başladım fırını da artık daha az kullanıcam başka neler yapılabilir birde sizler tasarruflu olmak için birşeyler yapıyor musun ?

14 Cevaplar

0 oy
(1,169 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Bir ay boyunca 22.00 dan sonra çalıştırdım makinalari inan daha fazla elektrik faturası geldi. Artık pek birsey yapmıyorum.
tarafından
Bende çok acil olmadıkça gündüz çalıştırmıyorum öyle de devam edeyim
(3,730 puan) tarafından
Of varya şunu şurada anlatmak için kendimi paraladım inandıramadım kimseyi :D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hicbirsey yapmıyorum 
tarafından
Anladımmmm
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Valla yakıyorum anam benim eltim telezivyon isinda oturuyo çok gelmesin diye yinede bizimkinden çok geliyo  yakanda veriyo yakmayanda en iyisi paramızın hakkını alalım.....
tarafından
Deglmi beybiii
(3,599 puan) tarafından
Öyle datlum
tarafından
Napiyon dadlumm
tarafından
Bende televizyon ışığında oturuyorum:D
(3,599 puan) tarafından
Ula Esma ben o saatte uyku icin oluyodum sjsjsj
Eşime bütün evi toplattim bı gazla  boya yapiyo sonra pişman oldum bebk var diye halıları bugün yıkamaya yollicam dikis yerlerim hala agiriyo ikide bir taş sancısı tutuyo hadi deki kim sana dedi evi topla ahhaa
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Hiç dikkat etmiyorum canm ama yinede şükür iyi geliyo 
0 oy
(553 puan) tarafından
Canim bana gecen aylarda 400 kusur elektrik faturasi geldi. Oyle olunca cay makinesinde cay yapmayi biraktim caydanliga döndüm. Sonra aksam 10da bulasik ve camasir yikiyorum artik Suan 200 kusurlerde geliyor. Bende ise yaradi yani 
0 oy
tarafından
Elektrik faturan 3 tarifeli sistem ise dedigin işe yarar ama 2 tarifeli olanlar akşam ve gece daha çok yakıyor 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Elektrik tarifesine bakılması lazım önce eğer gece 22 sabah 6 arası tsrife ise evet gece çalıştırılabilir ama değilse fatıra dsha yüksek gelir. Kullanmadığım zamanlards fişlei prizden çıkarıyorum özellikle küçük ev aletlerini. Hangi odada isem oranının ışığı yanıyor.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
214-174-133 faturalarım böyle.... Sanırım fişleri prizde bırakıyorsun
0 oy
tarafından
Kettle yok çaycı yok kahve makinası yok tost makinesi yok mikrodalga fırın yok akşama kadar tek başımayım evde fırını kullanırım ama derin dondurucu yok 

Gelen elektirik faturası 140 ilr 160 arası değişiyor 

Ama bu saydıklarım tasarruf için değil kullanmayı sevmedigim için yok evde 
0 oy
(49 puan) tarafından
olmuyor diyenlere inanma lütfen 95 tl elektrik geliyor zamdan sonra önce 50 yi geçmezdi her zaman ama herzaman bütün makineleri 10 'dan sonra çalışıtiriyorum kettle kullanmıyorum bulaşıkları da suyu açıp sudan geçirmiyorum leğene su koyup bezle alıyorum suyumda 20 25 geçmez... 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Sadece fırın kullanmıyorum diğerleri maalesef dikkat edemiyorum bu ara da temizlik yapıyorum ki bu ay herhalde 500 gelir fatura. 
0 oy
(267 puan) tarafından
Çaycı kettle kullanmıyorum 2 senedir bu kış kurutma makinasını da kullanmadım acil durumlar dışında tv yi karanlıkta izleriz :) bir de evden çalışıyordum akşama kadar bilgisayar acıktı işi bıraktım bilgisayar kapandi faturam gelen zamlarla yine aynı gelmeye devam etti. Eğer aynı şekilde devam etsem ne olurdu bilemiyorum 
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Gece çalıştırmak bişey değiştirmez canım. Mesela makinayı gereğinden fazla doldurma az da çok da çamaşırı tam kararında koy. Fırın çalışırken kapağını aç kapa yapma. Buzdolabı kapağını aç kapa yapma bi kere aç bütün ihtiyaçlarını al kapat temizlerken fişini çek. En çok kettle çaycı ütü tost makinesi elektrik harcar. Tek parça ütü yapma mesela biriktir toplu yap ampulleri tasarruflu al. Bunlara dikkat ederek bana 175 TL geldi fatura ve TV nerdeyse hiç kapanmaz bizim

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 228 göst.
23 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 154 göst.
0 oy
29 cevap 716 göst.
11 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 506 göst.
17 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu