0 oy
511 göst.
Diğer kategorisinde (743 puan) tarafından
3 günlük bebeğim kızlar sütüm tam gelmiyor siktikca akıyor . Emerken sanki iciyormus gibi gidiyor ama bir memede neredeyse 45 dk kalıyor daha sonra uzatıyorum 5,10 dk geçmeden tekrar ağlıyor ağzını oraya buraya atıyor gazıni alıyorum , altı temiz ama aç olduğunu anlıyorum sürekli meme istiyor sütümde bir iki damla anca geliyor . Bugün sadeve 1 kere aldım altını yetersiz beslendiğini biliyorum sık sık bakiyorum ama bir şey yok. Şimdi de açlıktan ağlıyor emziriyorum boş emiyor goguslerimun ucuda yara olmuş o kadar ki sık sık emziriyorum uykum aşırı var bebek aç ne yapicagimi şaşırmış durumdayım :( 

Sutumun hemen artması için yapabileceğim bir şey varmı kızlar ? 

29 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Aaa sen doğum yaptın mı canım Allah analı babalı büyütsün inşallah bence mama al ver yazık günah aç kalmasın sende bol bol yeşillik ye su iç komposto falan ye irmik helvası kahvaltılık helva ye inşallah bol bol süt olur kuzucuğa 
(743 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun canım sağolasın
tarafından
İsmini ne koydun canim
(743 puan) tarafından
Miran azad:)
tarafından
Ayyy çok güzel canım ismiyle yaşasin inşallah Azad küçük kardeşimin ismi miran da çok güzel ☺
(743 puan) tarafından
Sağolasın canım Allah razı olsun ♥️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bu arada mama takviyesi yapabilirsin yazık çocuğa acsa eğer. Gene emzirmeyi kesme yaraysa krem al göğüs ucu ol onunla emsin duzelene kadar. Bol su iç helva ye hurma ye ama uykumu da ihmal etme . 
(743 puan) tarafından
Eşim yarın sabah alicak canm , tamam canım çok teşekkür ederim Allah razı olsun
(601 puan) tarafından
Yarın mi bu bebek yarına kadar açmı kalacak şimdi alsın yade sen git al yazikya açlıktan ağlıyor bebek
0 oy
tarafından
Kız açlıktan mı bilmiyorum ama benimkide öyleydi mama içmedi sadece anne sütü alıyordu Rabbim biliyor ne çile çektim elalemin dilinden :) şuan çok şükür ek gıdaya geçtik ama bu seferde benim elimden yemiyor kaynanamın elinden yiyor sürekli onda oluyor bebek aç olduğu için değil gazı olduğu içinde öyle yapabiliyorlar kuzum 
(743 puan) tarafından
Gazını alıyorum ama yine ağlıyor memede duruyor sadece o da boş gelince saatelece üstünde duruyir  Ağrım var tek başımayım bir yandan da aç olduğunu anlayınca stres yapıyorum .
tarafından
Stres başlı başına süt yok etmedir bebeğin uyuduğu zaman dinlen bol sıvı tüket badem ceviz ye rezene çayı iç istersen bende var yollayabilirim sana
0 oy
tarafından
Ha bide kuzum bebiş küçük daha eğer sütünün yetersiz olduğunu düşünüyorsan mama ver çünkü sarılık olmasın 
(743 puan) tarafından
Yarın eşim alicak inşallah canım sağolasın
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Benimde ilk bir hafta öyleydi artık ağlıyordum sütüm gelmiyor diye ama emzirmeyi hiç bırakmadım bi iki gün az bi mama takviyesi yaptım onuda emzirdikten sonra veriyordum sonra maşallah sütüm taşıyordu artık bol bol su iç bulgur soğan tatli falan ye rezene çayı iç emzirdikce de o gelicek zaten yavaş yavaş 
(743 puan) tarafından
:( bende iki gündür strese giriyorum bu gece artık iyice bıraktım kendimi bir yandan ağrım var bir yandan bebek aç uykusuruzluk diger oğlumun da ağlaması modelini iyice düşürdü . Yarın eşim alicak inşallah mamayı az bir şey veririm bende sütumun yetmediğini düşündüğüm zmanlar . Teşekkür ederim canım bilgin için Allah razı olsun
(1,019 puan) tarafından
Senden de canm stres etme olur Allah'ın izniyle
(743 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Sabret.Bıl bol su iç bulgur pilavı kuru soğan yiyebilirsin canm çok çok süt yapar.

Bebeğe gelince mama takviyesi yap en azından günde bi kaç kez çünkü aç kalırsa sarılık değeri yükselir.

3 günlük bebek sürekli emmek ister çünkü tanıdığı güvendiği kendini rahat hissettiği tek yer şuan sensin ve senğn göğsün o yüzden sürekli aranması normal 
(743 puan) tarafından
Çok sağol canım. Mama yarın alicak inşallah eşim .
(2,565 puan) tarafından
Gene emzirmeye devam et sen arada ver mama bol bol dinlen canım sütün uyuyunca da gelir suan senin dinlenmeyede ihtiyacın var
0 oy
tarafından
Mama takviyesi 
(743 puan) tarafından
Sağol canım yarın alicagiz inşallah
0 oy
(1,030 puan) tarafından
E bebekte yeşil maltlar vardı onu içerdim üstüm basım yatak döşek hep süt olurdu canım hemen dene bence he birde mama desteğine başka sarılık olur Allah korusun
(743 puan) tarafından
Sağolasın canım malti yarın eşime aldırım. Mama takviyesi de yarın baslicam inşallah
(812 puan) tarafından
Malt içeceği de ise yarıyormuş bunu da çok duydum canım iç faydası olur inşallah
(743 puan) tarafından
Sağol canım inşallah Allah razı olsun
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Su iç bol bol bazıları yeşil soğan iyi geliyor diyor ben çok sıvı almıştım ilk günler hele zaten doğru düzgün bişey yiyemiyodum ama komposto şerbet su habire iciyodum. Bı de ılık duş iyi geliyor sürekli emmesi normal yeni doğmuş daha canım başka yapicagi bişey yokki sen yarın mamayı dene baklim farkedicek mi benimde aklımda bulunur ikinci çocuk olucak 5 sene geçti unuttum bebek bakmayı :) Allah yardımcınız olsun bu arada 
(743 puan) tarafından
Duş aldım canım elimden geldigince su rezene de içiyorum . Yarın inşallah mama alicak eşim .sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(812 puan) tarafından
Tahin pekmez ceviz ye bide bol su iç ve bol bol emzir bitti gitti bebeğim aç dene doymuyor deme sütüm geliyor de ve beyin yutkunma sesini dinle süt emerek iniyor normal doğum da en fazla 2 3 günde geliyor sezeryan bir haftaya kadar sürebiliyor aç birakna sarılık olmasın kilo kaybetmesin uyku süt yapıyor kuru yemiş ye kayısı hoşafı ve Kuru dutta sütü artiriyor bide sen emzirdikce   beyine sinyal gidiyor süt yetmiyor süt uret diye kendini topla sezeryan mi doğum yaptın sanırım arada bir ölçek mama da yapabilirsin ilk süt kolostrum süttür koyu sarı olur onu da en güzel elle sagarsin sıcak havlu koy göğüslerine sıcak duş al göğüslerine masaj yap bana geri dönüş yap canım tüm tecrübelerim bunlar ve bebeğinin doyup doymadigini günde 5 tane çişli bezinden anlarsın hadi bunları yap yaz yine oldu mu canım Rabb'im büyük internetten araştır elle sağım nasıl yapılır sütü artuan ne  diye hadi Allah'a emanet olun hayırlı geceler canım ❣️
tarafından
Bebeğin daha çok küçük 2-3 saat çok geç canım sarılık olur herfirsatta emzir bu günlerde
(743 puan) tarafından
Tamam canm sağolasın
(812 puan) tarafından
Her fırsatta emzir 2 3 saat çok fazla uyanmazsa altını aç ıslak mendille sil ama çok uyutma gündüz en fazla 2 saatte bir gece de en fazla 3 saatte bir gündüz fırsat buldukça uyu bebeğin uyudukca bide süt en çok gece salınım oluyor en önemli 2 şey daha 3 ana 3 ara öğün beslen bol su bude hurma ye canım kolay gelsin canım
(743 puan) tarafından
Maşallah ne güzel anlatın Allah razı olsun canım senden
(812 puan) tarafından
Aminn canım senden de ben hepsini dibine kadar yaşadım şimdi 6 aylık olduk hala emsin diye uğraşıyorum biberon emmeyi bıraktı sende benim gibi olma istedim çünkü mamanın işi çok zor cookk Rabb'im kolaylık versin tüm Annelere amin
0 oy
(637 puan) tarafından
Bebeğine mama al ama biberon ile verme.mamayi siringaya çek elinede eldiven geçir serçe parmağını bebeğinin ağzına ver parmağı emdikçe agzinin kenarından mamayı tava yavaş sık ki sonradan meme reddi yaşama.bana hastanede böyle öğretti emzirme hemsireleri
(743 puan) tarafından
Yarın eşim alicak inşallah canım Allah razı olsun dediğinizi denicem
0 oy
(930 puan) tarafından

Canım rezene çayı icebilirsin hem sütun artar hem bebekte gaz olmaz inşallah

Bestlak damla var onu kullanmanı tavsiye ederim bana çok iyi gelmişti cook güzel süt yaptı 
(743 puan) tarafından
Rezene içtim canım. Sağolasın canım eşim eczacıya sorsun bir teşekkür ederim
(930 puan) tarafından
Sorsun canım
Bizim ebemiz önermişti Allah razı olsun  doğru düzgun yemek yemediğim halde sütüm o kadar güzel oluyordu ki
(743 puan) tarafından
Maşallah ne güzel darısı bana inşallah sağolasın canım
(930 puan) tarafından
Inşallah canım
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Göğsünü ılık su ile yika yani dayanabileceğin sıcaklıkta sonra kahve rengi yerini tüm olarak ağzına ver çocuğun gelir sütun endişe etme stres edersen etki eder sütüne saha küçük o migdesi minnak doyar merak etme.

Sık uyanmasida normal ama emzir sarılık olmasin

(743 puan) tarafından
Duş aldım canım gece . Göğsümu orda ovaldim iyice . Sağolasın canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından

image

canim sutunu arttirmak için bunu deneye bilirsin :) 

Gece yatarken mama ver bence 

(743 puan) tarafından
Çok sağol canım .mamayı eşim sabah alicak inşallah
0 oy
tarafından
Bol bol şekerli çay iç 

Hoşaf yap elma hoşafı benim sütümü taşırdı elmaları küçük küçük dogra içine şeker köy kaynat ilit iç 

Bol bol su yeşillik bulgur yenyemegini aksatma ve 

Sütüm yok diye beynine sinyal gönderme inerw1-2 güne şuan zaten çok küçük hemen doyar uzun süre meemede durmasının sebebi senin kokuna alışıyor ondan bol bol temas et bebeginle ve bol bol dinlenmeye çalış mesela bir bardak şekerli çay iç yada şekerli reznee bebeğin uyuduğu sırada sende uyu sütün dolsun uyumazsan sütün dolmaz 
(743 puan) tarafından
Çok sağol canım bilgiler için Allah razı olsun
0 oy
(4,176 puan) tarafından
Hayırlı olsun bebegın cnm, arkadaslar yazmıs tavsiyeleri. Uykunu almaya calıs en cok uyku dinlenme sut yapar stres yapma. Bebegıne mama ver sütün bollasıncaya kadar. Sende rahat edersin bebek uyudukca sende uyu 
(743 puan) tarafından
Allah razı olsun canım sağolasın bir buçuk yaşında oğlum var umarım küçüğü uyursa izin verir yatmama
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Benim 6 gün tam gelmedi ilk günden itibaren mama verip süt tam gelince mamayı kestim 3 gün olmuş yazık daha neyi bekliyorsunuz mama alıp karnını doyurmak için kan şekeri düşer sarılığı artar hastanelerde rezil olmak daha kötü 
(743 puan) tarafından
Dediğim gibi ilk iki gün bez sayısı iyiydi bugün mizmizlajdu bugün eşim alicak inşallah
(4,089 puan) tarafından
Bekletme canım o hastane işi çok daha zor
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Canım hemen şimdi kaşıkla veya siringayla mama ver. Yazık kuzuya kendin duşa gir göğüslerini sıcak suyla ovala. Şekerli komposto, dere otu, kayısı meyvesuyu falan iç. Günde 1 bez çok az bebek için Allah göstermesin bebeğin şekeri düşer sarılık olur sütun artana kadar acil mama ver biberonla verme ama meme reddi yapar.
0 oy
(90 puan) tarafından
Mama ver bende 10 gün önce yaptım.Bilemedim sütüm gelmedi azdı. Kimse uyarmadıda. Oğlum sarılık oldu .iki gün hastanede yattı .Lohusa halimle perisan oldum .Bide humana ve promalt aldım onları içtim sütüm arttı
0 oy
(863 puan) tarafından
Humana çayı varya süt yapan ondan içiyordum ben. Kuru soğan bulgur pilavı süt yapıyordu bende başta benimde gelmemişti önce güzelce yemek yiyip üstüne süt çayı içip uyumaya çalış inan ki uyku en güzel süt yapıcı. Stres yapma kesinlikle o çok etkiliyor sütü benimde 2 hafta içinde gelmeye başladı öyle öyle banyo yapamıyorsan göğüslerini ovalayarak yıka birde annemler tarakla sabunla yıkıyordu benim göğüsleri kanalları açsın diye göğüs uçlarına ayva çekirdeğini jel yapıp sur yara olmasını engellesin iyilestirsin 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 446 göst.
0 oy
7 cevap 112 göst.
23 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Lovelyyyy (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 64 göst.
8 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ayselaras (199 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 87 göst.
15 Aralık 2023 Aile kategorisinde Zeynopy (42 puan) tarafından soruldu