0 oy
513 göst.
Diğer kategorisinde (743 puan) tarafından
3 günlük bebeğim kızlar sütüm tam gelmiyor siktikca akıyor . Emerken sanki iciyormus gibi gidiyor ama bir memede neredeyse 45 dk kalıyor daha sonra uzatıyorum 5,10 dk geçmeden tekrar ağlıyor ağzını oraya buraya atıyor gazıni alıyorum , altı temiz ama aç olduğunu anlıyorum sürekli meme istiyor sütümde bir iki damla anca geliyor . Bugün sadeve 1 kere aldım altını yetersiz beslendiğini biliyorum sık sık bakiyorum ama bir şey yok. Şimdi de açlıktan ağlıyor emziriyorum boş emiyor goguslerimun ucuda yara olmuş o kadar ki sık sık emziriyorum uykum aşırı var bebek aç ne yapicagimi şaşırmış durumdayım :( 

Sutumun hemen artması için yapabileceğim bir şey varmı kızlar ? 

29 Cevaplar

0 oy
tarafından
Midesi kiraz kadar şuan bence sütün yetiyo ve bebek emme refleksi ile doğduğu için sana yakın olmak için memede duruyo ama huysuzsa ağlıyorsa açlıktan olabilir mama verirsen de kaşıkla ver biberon meme reddine sebep olabilir
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canim mama destegi ver en azindan sütün tam inene kadar benimde öyleydi sutum gelmedi hemen sezeeyandim mama verdim sarilik olmustu acliktan anlamamistim ben doyuyo sanmistim hep uyuyodur uyandiramiyorum asla hastaneye goturduk kan sekeri aç 75 olmaso gerekiyomus oglum 50 e duamuatu orda beslediler sonra bende mama verdim suan anne sutuyle devam ediyoruz 3 aylik
0 oy
(854 puan) tarafından
pekmezle serbet yap ic canim dolu dolu gelir insallah
0 oy
(376 puan) tarafından
sütğn gelene kadar mama var  bebek sç aç olurmu yazik gunah 
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Tam beslenip Sarılık olmaması için hastanede mama verdirdiler. İlk mamayı kusamadı çok katıydı. Söyledik başka mama verelim dediler. Frisolac gold çok memnun kaldık. Ama 20şer dk seni emsin sonra mama ver dediler 2 saatte bir. Zaten hastanede sık yedi eve çıkınca günde 1 2 kere vermem yeterli oldu mamayı. Çocuk dr.una sordum sütün yeterliyse mamayı verme artık dedi 10 günün sonunda bıraktım tamamen. Çok şükür fazla sarılık olmadan atlattık. Dengeli beslen, o uyudukça sende uyu ve bol su iç. Bunlar sütünün artmasına yeterli.sağlıklı uzun ömürleri olsun 
(2,479 puan) tarafından
Mama hakkında intde iyi diyorlar içeriği için. Ve aventin yenidoğan biberonu aldık. Anne göğsü gibi çekmeden gelmiyor.
Hangi şehirde oturuyorsun??
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Biraz uyu ve guzel beslen normal.ayrica kaka sayisi degilde cıslı bez sayisi onemli 5 6 dolu cisli bez aliyorsan doyuyordur 

Baslsrda o doysada hep emmek memede kalmak ister.oyuzden ac sanma.ha syle ac.seni istyor sicakligini emiyor yoruluyor uyuyor.5 dk snra yine agliyor.uyudugu icin doymadi cnku.belki sutun var
0 oy
(7,282 puan) tarafından
Belki yazan olmustur ama tahin cok guzel sút yapiyor tahin pekmez bol tahinli ye helva hurma hoşaf ye hemen iner insallah once emzir sonra azda mama yap ac kalip sarilik olmasin 
0 oy
(240 puan) tarafından
Rezene çayi iç canım. Hurma incir kuru yemiş bunlar coğaltir diye biliyorum. Mama da verebilirsin
0 oy
(119,577 puan) tarafından
mama aldinmi bol su ic hurma ye

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 448 göst.
0 oy
7 cevap 125 göst.
23 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Lovelyyyy (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 64 göst.
8 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ayselaras (205 puan) tarafından soruldu