0 oy
771 göst.
Aile kategorisinde (63 puan) tarafından

Kızlar geçen gün buraya yazmıştım. Eşimin ailesiyle sorunlar yaşadım bayramda gitmek istemiyorum diye. kısaca bahsetmek gerekirse geçen sene eşimle çok büyük sıkıntılarımız oldu hep oğullarını savundular hiç arkamda durmadılar en son çıktım annemin evime gittim 6 ay kaldım bir kez olsun aramadılar. Eşimin çabalarıyla döndüm. Eşim kendisi de ben gittikten sonra aralarında bişey geçmiş 1 senedir küs zaten. Bayramda gideceğim barışacağım diyordu. Ben buraya yazmıştım kızlar ya bana da gidelim derse ısrar ederse ne yapacağım diye. Sizde gitmek istemiyorsan gitme, zorlayamaz, bi kere dersini vermişsin cesaret edemez demiştiniz. Dün bana “bayramda babamlara beraber gidiyoruz haberin olsun” dedi. Emrivaki bi şekilde. Bende gitmek istemiyorum ısrar etme yaşananları biliyorsun dedim. Sonra böyle celallendi kızlar ben o eve yalnız gitmem sende geleceksin yoksa yemin ediyorum senden boşanırım dedi. Bu boşanma yeminlerinden bıktım artık. Tiksindim. Neyse baya tartıştık bağırış çağırış. Neler söyledim neler ama anlayacak kapasite yok. Bana onları savundu durdu. Bir kez olsun beni kolladığını, arkamda durduğunu görmedim zaten. Asla güvenmiyorum artık. Bende boşanırsan boşan dedim. Sen görürsün diye tehdit ediyordu hala. Anneme anlattım çok kızdı çok üzüldü. Söylemenin de bi adabı olur dedi onun o zorbalığıyla gidecek insan da gitmez dedi. Bayram günü yine bi sıkıntı çıkarırsa pılımı pırtımı toplayıp annemin evine gideceğim ve bu iş bu sefer kesin bitecek. Çok kırgınım. Yine çok kolay gözden çıkarıldım. Çok kıymetsiz hissediyorum. Bişeyler söyleyin kızlar..

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Daha da üzmek istemem ama boşarım diyen adama bence koca denmez herşeyde hemen Bi boşarım tehditi adam olsa karısına bu şekilde konuşmaz
(63 puan) tarafından
Aynen öyle ki bu sürekli yaptığı bişey diline pelesenk olmuş. Geçen sene de yemişti aynı haltı. Hiç akıllanmamış demek ki.
tarafından
Allah yardımcınız olsun
-Reklam-
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Cok haklisin bi degerin ni kiymetin yokmuş gibi surekli onlari savunmasi cok sacma bosver kiz hic üzülme kndi gitsin sende otur evinde baktin olay cikiyo cik git annenlere
(63 puan) tarafından
Zaten kendi gider ben asla gitmem. Bana yapacağı en fazla olay çıkarıp evden kovmak olur o zaman da çıkar giderim.
tarafından
Katılıyorum baya  kıymetsiz kalmışsın ortada
tarafından
Arkadaşlar bir yuva yıkilmak üzere siz de iyice fisnikliyorsunuz ayıptir yuva kurmak kolay mı öyle hepimiz birşeyler yaşyoruz bende kayınvalidemle aram iyi değil ama eşim için gidiyorum  yoksa bende çoktan bosanmistim yeri geldi ki anne baba bilr laf söz ediyor bir yere kadar gider kimse bakmaz..sizde ateşe körükle gidiyorsunuz yuvası yıkılsa vebal alırsınız hak geçer üzerinize bu kadar kolay insanların hayatına yorum yapmayın
(63 puan) tarafından
Keşke insanlıkla tatlı dille söylese inanın giderdim. Ama direkt “beraber gidiyoruz haberin olsun” demesi ve kabul etmedikten sonra boşanma tehditleri ipleri kopardı.. bugün de iftarda eve gelmedi mesela. Kendi defterini dolduruyor. Hala insaniyet namına bir adım yok.
(22,070 puan) tarafından
Canim ben kitu bi yorum yapmadim bu kizada yazik dgruya dgru mutlu olmayi kim istemez ki
0 oy
(921 puan) tarafından
Topunun Allah belasini versin nerden gelip basimiza bela oluyorlar 
(63 puan) tarafından
Gerçekten öyle yazıklar olsun..
tarafından
İçimden geçen yorum
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Sürekli yemin edip boşanmayı ağzına alıyorsa dini nikah zedeleniyor canım haberiniz olsun belki de düşmüştür çok dile vurduysa 

Peki ne yapicaksın gidicek misin
(63 puan) tarafından
Şimdilik duruyorum ama tepeme çökerse gideceğim tabi
0 oy
(265 puan) tarafından
Valla nefret ediyorum şu erkeklerden yemin ederim hele böyle emrivaki yapanlardan canım sende ne yaşamış olursan ol insanın içinden yemin ederim hic gitmiyo biliyorum ama evlilik bunu gerektiriyor yeri gelir o senin suyuna gider yeri gelir o senin huyuna suyuna gider kalacağın en fazla taş çatlasın arife günü giderseniz 4 gün kalırsın bak benim evim birlikte hergun kedi köpek gbi birbirimizi yiyoruz kaynanamla ama yinede yüz yüze bakıyoruz yaoacak bsy yok erkeklerden anlayış saygi asla beklememek gerek
(63 puan) tarafından
Canım kalmaya kalmam da . Bayramın ilk günü gitmek istiyor. 3-4 gün asla kalmam zaten. Bi kaç saat ancak tahammül edebilirim. Bilmiyorum belki insanlıkla söylese yine giderdim ama resmen soğuttu dün kendinden.
(265 puan) tarafından
Rabbim hepimizin evliligine geçim düzen versin huzursuzluk o kadar kotuki hele eşin arkanda durmayinca cokk zor
(63 puan) tarafından
Amin canım öyle çok zor. Kendimi çok kıymetsiz hissettirdi. Onları bana savunduğu kadar beni onlara asla savunmadı bugüne kadar. Hep taraflı baktı. Onların yanlışları göze görünmedi hiç benimkiler de davul düdük oldu.
(265 puan) tarafından
Gerçekten bende öyle ama heo diyorumki Allah büyük
(63 puan) tarafından
Öyle. Herşeyin hayırlısı..
0 oy
tarafından
Haklısın kesinlikle her sinirlendiğinde boşanırım demek ne
0 oy
tarafından
Rabbim sana sabır gönül ferahlığı versin. Kocana da azıcık akıl ve vicdan. Aynı şeyleri o yaşamış olsa ve sen gidiyoruz desen ne yapardı cok merak ediyorum. Gitme. Bırak gözden cıkarıtorsa sen onu 2 kere çıkar. 
(63 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun. Ben öyle diyince bende senin anneni aramam o zaman diyor. Annem uzakta benim. İnsan olsa bunu demez. Benim annemle onun ki bir değil. Benim annem ona tavır almıyor, daha önce yaşananları sineye çekiyor yeter ki huzurum bozulmasın diye. Yeri geldi konuştular da. Ama ilk önce annemin nabzını ölçtüm sonra bunun ağzını yokladım konuşmak istediklerinde konuştular. Yaşananlar az buz değil. Bunlar için zaten dış kapının dış mandalı gibiyim şuan. Gelin gelmiş gitmiş umurlarında değil. O yüzden gidip bu insanların elini öpmek gelmiyor içimden. He insanlıkla teklif etseydi en azından gider görünür muhatap olmadan evime dönerdim ama yok. İftarda eve gelmedi. Hala da yok. Kendi defterini dolduruyor.
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Güzellikle senle hislerini oaylaşıp,gidelimmi deseydi bence sen gidersin kuzum tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır 

Gidersen kapının kilidini değiştir,kimse giremesin

O da anasının evinde kalsın
(63 puan) tarafından
Kendi gitmez canım bana der kesin çık git diye. Bende giderim sorun değil. Annesine babasına sahip olsun. Sanki çok geçinebiliyorlarmış gibi. Ben 6 ay yoktum kimse kapısını çalmamış o ablaları bile.
0 oy
(350 puan) tarafından
Eşimin ailesinin bana yaptıklarıni desem dudağın uçuklar o derece bizde aile yüzünden çok kavga ettik boşanma aşamasına geldik kaç defa ama ben gidiyorum bayramda ve yüzlerine bakmıyorum selam dahi vermiyorum oturup geliyorum eşime dedim yüzlerine bakılacak yuz birakmadilar o yüzden bakmıyorum ama senin hatrin için gidiyorum dedim
(63 puan) tarafından
Bende gitseydim yapacağım şey aynıydı canım. Ama “beraber gidiyoruz ben yalnız gitmem haberin olsun tıpış tıpış geleceksin yoksa yemin ediyorum seni boşarım” gibi bi tavır beni baştan soğuttu zaten.
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Haklısın canım qkendini kötü hissettiren biri ile zor hele ki arkanda da durmuyorsa
0 oy
(119,461 puan) tarafından
haklisin sacmaliyo esin uzuldumnsenin adina
0 oy
(252 puan) tarafından

Hiç siyasetli değilsin canım durduk yere niye inatlaştın ki  tamam deyip sonra bir bahane uydurup gitmezdin ne gerek vardı bukadar kavgaya gürültülü kendini yipratmayi değmez  beş kuruşluk insanlar için kavga etmişsin kocanla birbirinizin kalbini kırmıssiniz boş yere  .Canım evliliğin 1 ci kuralı erkekler inatlasmiyacaksin tamam deyip kendi bildiği okuyacaksın :angel: tamam deyip gideceğiniz gün hasta numarası yapıp gitmeyebilirdin  sanada bir dili olmazdı. Hem seninle ilgilerdi oda gitmezdi. Bir pire için yorgan yakılmaz canım <3 aranızı düzeltebiliyorsan düzelt bunun için boşanılmaz başkaları için hayatınızı maffetediyorsunuz farkındamisiniz olan size oluyor 

(252 puan) tarafından
Burda yorumların çoğu yangına körükle gidiyor burdaki yorumlara bakma sen  bu senin hayatın bir pire için yorgan yakmişsiniz lütfen biraz siyasetli ol inatlaşlamakla hata yapmışsın tmm deyip iyilikle her istediğini yaptırabilirdin eşine
(2,062 puan) tarafından
Aisem akli selim birisin ya ne mezunusunuz merak ettim ve uzun süredir mi evlisiniz
(63 puan) tarafından
Canım öyle hasta numarası falan yapsam kesin anlardı. Ben gidiyoruz haberin olsun diye emrivaki yapmasına kızdım. Ve sürekli bu boşanma tehditleri yeminler beni canımdan bezdirdi zaten. Hiç o yürek de yok ama ağzı boş boş atıyor . Çok kırgınım. Tatlı dille söylese hani dese ki bak biliyorum senin de hataların var onların da hataları oldu ama hatrım için gel sonra yine konuşmazsın falan filan dese yine gideceğim ama direkt üzerime baskı uyuklamaya , ezmeye sindirmeye çalışıyor. Ki ben buna gelebilecek bi insan değilim karakterimi de biliyor. Çok canım sıkıldı valla. Şuan ne yapacağımı bilmiyorum sadece evden kovulmayı bekliyorum yoksa onun gelip insanlıkla tekrar konuşacağını tatlıya bağlayacağını düşünmüyorum.
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Bacım senin hayatın. Boşanmak bence kolay şey  değil. Sabret bak iş nereye varıyor sende bak çaresine 
(63 puan) tarafından
Şimdilik bekliyorum zaten
0 oy
(175 puan) tarafından
Bnce insanları arada bırakmaya gerek yok ya giden gitsin gitmeyen gitmesin ne gerek var ama sen küçüksün ya büyükler senden bekler küçük olarak bayram da gitmek sana düşer ama bilmiyorum gittiğinde herkes çenesini tutup oturckmı yoksa sana laf çarparlarmı 
(63 puan) tarafından
Kayınbabam patavatsız biridir laf sokabilir. Bunun da hiç cevabını vereceğini sanmıyorum arkamda durmaz. Kaynana görümce falan da en fazla yüzüme bakmaz. Bende onların yüzüne bakmazdım zaten. Oturup oturup kalkardım ama tatlı dil asla yoktu diyorum ya gideceğiz mecbur geleceksin yoksa seni boşarım diye tehditler yeminlerle kimseye bişey yaptıramazsın ki.
(175 puan) tarafından
Arayı düzeltmek istiyor olablir Bi şekilde ama hitap tarzı hoş değil bide Bi zaman sonra bu boşarım ederim lafı insanın agzına sakız oluyo normal bişeymiş gibi konışabliyo
(63 puan) tarafından
Aynen öyle sakız oldu zaten. En sonunda gerçek olacak gibi.
0 oy
tarafından
Burdan kimsenin gaziyla harekey etme. Agzini acmaya aciz tipler ahkam kesmeye bayiliyorlar. Esini en iyi sen tanirsin, hangi dilden anlar nasil davranmali yaklasmali en iyi sen bilirsin. İstemiyorsan tabiki gitme ama bunu esine nasil anlatacagin tamamen senin bilecegin sey. Onu senden iyi tanimiyoruz. İlimli olman gerekiyorsa ilimli ol, yok kopruleri yikman gerekiyorsa yik. Yani esini senden iyi taniyamaz kimse. 
tarafından
Aynen az önce bende böyle bir yorum yaptım resmen kızı iyice fisniklemisler öyle olur mu ya bir yuva bu kadsr kolay mı kuruluyor bu bir haktır yuva yıkılmasına alenen yardım ediyorlar oturdukları yerden
(63 puan) tarafından
Dün olabildiğince insan gibi söylemeye çalıştım gitmek istemediğimi. Ama malesef anlamadı. Çok çabuk sinirlendi parladı hemen zaten. Akabinde bu boşanma tehditleri geldi arka arkaya. Şuan sadece evden kovulacağım günü bekliyorum. Gelip onun benle tekrar konuşacağını tatlıya bağlamak isteyeceğini düşünmüyorum. En fazla bayram günü yine tepeme çöker gidelim diye bende gitmem birbirimize gireriz ve defolur giderim. Bu sefer dönmeyi de gururuma yediremem. Onda da biraz gurur varsa tekrar gel diyemez. Biter öylelikle. Benim vicdanım yine rahat. Çünkü ezilen yok sayılan çok çabuk gözden çıkartılan hep ben oluyorum. Ha ilerde keşke dermiyim bilmiyorum. Seviyordum 5 seneden sonra evlenmiştik. Hayallerim vardı. Bir de ben 4 yaşından beri babasız büyüdüm ve babamı da geçen sene kaybettim. O yüzden herşeyimi buna bağlamıştım. Hayatta güvendiğim tek insandı. Hayal kırıklığım büyük olacak ama biliyorum ki onun pişmanlığı daha büyük olacak. Eyvah der birgün. O toz kondurmadığı annesi babası ablası bunun yüzüne bakmayacaklar kapısını çalmayacaklar ben buna adım gibi eminim.
tarafından
23333345667 kesinlikle katiliyorum. Bayiliyorlar insan gazlamaya
tarafından
Papatya hakkinda hayirlisi olur insallah. Yuva kurmak hic kolay degil, bitirmek de oyle. İnsallah esin anlar hatasini. Kiymetini bilirz evine yuvasina doner yuzunu. Sen yine de kimsenin gazlamasiyla hareket etme. İliskinin icinde olan sensin, en iyisini sen bilirsin nasil yaklasman gerektigini. İnsallah duzelirtirsiniz bu kotu senaryolarin hicbiri yasanmaz
(63 puan) tarafından
Amin canım inşallah. Hayırlısı olsun. Kırgınım çok ama sonu nereye gider bilmiyorum. Çok umudum yok . Bu boşanma tehditleri ufaklı tefekli her olayda burnumun ucuna sokuluyor. Bıktım artık.
0 oy
tarafından
Ben olsam giderim ama o söylediği laflarida burnundan getiririm gidip gitmeme ye takilmiyorum söylediğin laflar ne de agzina ett
0 oy
tarafından
Yeni moda bu herhalde, en ufak şeyde kocalar boşarim diyor, o kadar sinirleniyorum ki. Din bile diyor ki kadınlar hergun der boşanmak istiyorum ama erkek ağzına bir defa alır, bir erkeğin boşanmak istiyorum bosayacagim seni demesi çok tehlikeli, o cümle en sonda söylenir ve uygulanır, ama bakıyorum da tehdit unsuru olarak kullanılır oldu. Biz desek illa babamın evine geleceksin, diyecekler sen de gitmiyorsun.

Gitme arkadaşım bırak ne hali varsa görsün, ailesi çok iyi olsaydı sen aylarca babanın evinde kaldığında bin defa gelirlerdi, kocan da kör değil ya görmedi mi yuvasının ailesi için bir değeri olmadığını da şimdi sana zorla geleceksin yoksa boşarim diyor, ayyy sinirlerim zıpladı valla
(63 puan) tarafından
Evet en son söyleyeceğini en başta söylüyor ya bu kırıyor insanı. Bu yüzden zaten iki senedir ne bu evi ne de bu evliliği benimseyemedim gözüm hep kapıda. Olmayacak yine hüsrana uğrayacağım diye. Biliyorum ki o da istemiyor boşanmıyor . Seviyor. Ama niye dillendiriyorsun sürekli be adam. Bıktırdı artık.
0 oy
(9,648 puan) tarafından
Çok git annenlere sende bi kez yapmışsın bidaha yap tehtid ediyor seni boş tehdit 
(63 puan) tarafından
Bugüne kadar hep boş tehditti
Bu dolu mudur boş mudur göreceğiz artık
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Git birlikte.

Ama yine mesafeli olursunuz
(63 puan) tarafından
İnsanlıkla yeniden teklif ederse giderim ama yok bu tavrını sürdürüp yine istediğini kabul etmezsem boşanmayla tehdit ederse boşanmayı göze alırım. Bu bir değil iki değil. Bugün olmazsa yarın yine aynısını yapacak.

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 819 göst.
9 Şubat 2022 Aile kategorisinde ❣️Oğluşunun meleği❣️ (701 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 1,737 göst.
18 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 862 göst.
5 Ekim 2020 Diğer kategorisinde dilekdemir (2,575 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 898 göst.
28 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Gencanne12 (1,352 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı