0 oy
189 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Yani gun icinde haftalik veya aylık rutinleriniz var mi? Ben haftada 3 defa ev süpürürüm birinde sadece süpürürüm digerinde supurup gorunen yerleri silerim diğerinde ise hali kaldirip koltuk çekip öyle silip süpürürüm. Banyoyu gun aşırı temizlerim haftada bir de dusakabin fayans temizlerim ayda bir cam silerim yine ayda bir hali silerim  gardroplari dağıldıkça katlarım .mutfak dolabını ayda bir ic dış silerim ama yine gun aşırı kapaklarını silerim buzdolabını haftada bir silerim sadece çamaşırın ne zaman yikanacagi belli olmuyor oda esim her hafta aynı gun izinli değil.  Kıyafetini yikamak için onun izin gününü bekliyorum 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kiz acım yazmaya üşeniyomm sjjsjs
tarafından
Ben bugün tutmadım canım ama sana hayırlı iftarlar
tarafından
Sagolasin bacii
-Reklam-
0 oy
(9,623 puan) tarafından
Süpürgeyi çıkarırım ortaya 2 saat kızımla cebelleşirim  anca süpürürüm sonra Vileda yaparım suyuyla oynar suyu döker uğraşır akşama anca biter işim cam silmeye banyo yıkamaya girmiyorum :D
0 oy
tarafından
bazen kendimi o kadar hafif hiss ederim ki, temizliğe dalarım. Gün biter, ben yorulmam, temizlik bitmez. Ev büyük.

Bazen kolumu kaldıracak halim olmaz.
0 oy
(5,049 puan) tarafından
Detay temizliği ben yapmıyorum 2 haftada bir temizlikçi gelip cam duvar halı siliyor. 2 günde bir her yeri süpürüp siliyorum her gün tuvalet banyo yıkıyorum haftada bir dolapları siliyorum çok kirlenmiyor diye. 3-4 günde bir çamaşır yıkıyorum gibi gibi. Kadının işi biter mi ya
0 oy
tarafından
Rutın yok kafama göre ama genel olarak duzenlı durur heryerım gardolabımda asla bıtane bıle dagınık  bısı olamaz sureklı elım uzerınde dır bıde dedıgın gıbı mutfak dolabı hergun yuzunu siliyorum nerdeyse
0 oy
tarafından
Rutinim yok kirlendikce temizliyorum:)
0 oy
tarafından
Pazartesi, çarşamba, cuma evi süpürüp silerim. Pazar, salı, cuma bulaşık makinesi dolarsa gece 10dan sonra çalıştırırım. Eğer bulaşık makinesi o kadar çok dolu değilse de çamaşır makinesi çalıştırırım 10dan sonra. 
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Haftada bir dipli bucakli yaparim 

Diger günler hergun supururum 

2 günde bir de acik yerleri silerim 

Buyuk banyoyu kullanmiyoruz haftada bir süpürür silerim orayida 

Kucuk banyomuda belli olmuyor duş alma sayisina bağlı ☺️☺️
0 oy
(56 puan) tarafından
Benim ev 5 oda en büyük 12 metre. Haftada 1 siler süpürür toz alırım. 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Haftada bir dip bucak süpürür silerim .diğer günler süpürürüm mutlaka .tuvalet banyo komple iki güne bir yıkarım . çamaşır bulaşık günlük çıkıyor zaten :)
0 oy
(349 puan) tarafından
Kizimdan dolayı herseyde cok zorlaniyorum kizim 19 aylık  cok hareketli. Hergün robot süpürge calisiyor evde. Bazen günde iki kere. Haftada bir siliyorum. Diğer detay olaylara cok nadir bakabiliyorum ne yazkk ki kizim durmuyor
0 oy
tarafından
Günlük, haftalık,  2 haftalık ve aylık rutinim var. Günlük:

- Evi süpürme,

- Varsa çamaşır katlama,

- Tv aldinda konsol var üstünün tozunu alma,

Haftalık: 

- Evi süpürmek ve silmek,

- Koltukları süpürmek,

- Çarşaf ve yastık kılıfı değiştirmek,

- Tuvalet ve banyo yıkamak,

- Çamaşırları yıkamak (değişiyor bu),

- Makyaj masasını zilmwk

2 Haftalık:

- Koltukları silmek,

- Bornozlari yıkamak,

- Nevresim komple değiştirmek,

- Balkonları yıkamak,

- Gardrop dışını silmek

Aylık:

- Buzdolabı silmek,

- Mutfak dolabı detaylı silmek,

- Perde yıkamak,

- Gardrop detaylı silmek,

Daha vardı da aklıma bunlar geldi şuan 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 299 göst.
23 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Gokturkbebeginannesi (689 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 402 göst.
1 Aralık 2020 Aile kategorisinde Demet90 (423 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 293 göst.
0 oy
9 cevap 216 göst.
8 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Ikiz anne adayi (1,113 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,711 cevap

34,890 kullanıcı

...