0 oy
540 göst.
Aile kategorisinde (514 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
CilikkKizlar merhaba . 3 aylik bebegim var. Biz ailelerden farkli sehirde yasiyoruz.bugun bayram esimin abisi kayinpederlerime bayrama gtms. Sanirim torununa hediye para vs vermisler.. Benim cocugumada vermeleri gerekmiyor mu? Bu onun ilk bayrami? O torunla ayni sehirde diye verio bu uzakta diye kucuk diye ayrim olur mu? Ben mi abartiyrm

27 Cevaplar

0 oy
(3,551 puan) tarafından
Kayınpederim şerefe günü gittik yemeğe benim kızlar göremem diye ellerini öptüler Arefe günü memlekete gidecektiler. Eşime bırakmış kızların harçlığını. Ama 3 erkek görümce den var onlar Baska ilçe delerdi. 1 tek eltğ sen var erkek burda benden de 1 oğlan 2 kız var. Kayınpederim benim kızları çok sever. Bu bayram şuanlık Bi tek benim kızlara verdi. Opluma vermedi. Esasen verilmesi yada en azından Bi bayramlık aldınız mı kızım diye sorar. Nezaketen de olsa. Büyüklere bayramda torun sevindirmek yakışır. Sene de 2 sefer bayram var zaten. Haa ben uzakta olsam aklıma bile gelmez verdi mi vermedi mi diye. 
-Reklam-
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Iyi canim da siz gittiniz mi peki gitmediyseniz nasıl verecekler. Iban âtin gonderelim mi demelerini bekliyorsun.  Gittiginizde eminim.ki verirler kötü düşünme 
0 oy
(8,352 puan) tarafından
Gitmediysen verilmez abartıyosun 
0 oy
(7,982 puan) tarafından
Hem çocuk 3 aylık hem uzaktasinjz  IBAN atmakta yeni moda mi 
0 oy
(7,050 puan) tarafından
Yanında değilsiniz vermemesi kadar doğal bir şey olamaz. 
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Bence yanlış düşünüyorsun. Bayramlaşmaya gidilir harçlık öyle alınır. 

Burda eşimin tarafını gezdik. Gittiğimiz yerlerden harçlık topladık. Annemlerede gittik ordanda aldık. Ama amcamlar dedemler hep başka şehirde aradım kutladım. Oğlumada iyi bayramlsr dedirttim. Hatta öpücük atarken resim atıcam altına iban yazıcam diye dalga geçtim. Yeni nesil çok fena falan dedi. Bayramlar artık ibanla mı oluyo dedi. Güldü dalga geçti. Ki hamileyim yakında doğumum gidemem biliyor ama beklemedim yani harçlık yollasın

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 404 göst.
12 Eylül 2020 Aile kategorisinde Nesli (417 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,332 göst.
10 Kasım 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 490 göst.
26 Mayıs 2022 Aile kategorisinde denizanne (514 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 375 göst.