0 oy
539 göst.
Aile kategorisinde (514 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
CilikkKizlar merhaba . 3 aylik bebegim var. Biz ailelerden farkli sehirde yasiyoruz.bugun bayram esimin abisi kayinpederlerime bayrama gtms. Sanirim torununa hediye para vs vermisler.. Benim cocugumada vermeleri gerekmiyor mu? Bu onun ilk bayrami? O torunla ayni sehirde diye verio bu uzakta diye kucuk diye ayrim olur mu? Ben mi abartiyrm

27 Cevaplar

+4 oy
(3,491 puan) tarafından
Sen abartıyosun. Üç aylık bebek ne anlar bayram harçlığından. Gitseydiniz verirdi eminim
tarafından
Benim oğlan 2 aylık bugün 500 TL topladık ve ilk torun nealaka verilmez veren verir bence ayrımcılık yaptıkları
(3,491 puan) tarafından
Topladık dediğine göre görenler vermiş, havale eft fast işlem söz konusu değil herhalde:)  Her şeyden huylanmaya gerek yok bence.
(267 puan) tarafından
Annemler havale EFT ile gönderir her bayram harçlığını uzakta diye neden verilmesin bebeğin bir ihtiyacını görür hem
tarafından
Havale ile harçlık mı verilir kiiz saçma posta şimdi dikkat ettim bu kadar kıskanç olmaya gerek yok bence
(267 puan) tarafından
Çünkü eşimin işi gereği hiç bir bayramı beraber geçiremiyoruz hep gurbetteyiz onlar da böyle mutlu oluyor alan mutlu veren mutlu :)
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Bayram harçlığı EFT ile olmuyor canım bayram el öpmek demek sen olayı çok yanlış anlamışsın
+1 oy
tarafından
Bu kadar kıskanç olmaya gerek var mı sence senin ailen ibanina attı mı bebeğinin harçlığını
0 oy
(421 puan) tarafından
Ayrım yapilmamali ikiside torun 
0 oy
tarafından
E senınkıne nasıl versın ıbana mı atsın 
(514 puan) tarafından
Ayrimcilik yapmak istemeyen atar yanlis mi dusunuyorum
tarafından
Canım tabıkı yanlıs dusunuyosun bunun ayrımcılıkla ne ılgısı var ıbana para mı atılır bayramlasmak hoyle bısey degıl, elını opene verırsın parasını harclıgını bu şart yda yazılı bır kural degıldır
(9,571 puan) tarafından
Ahahah el öpmeye gidersin harçlığı kaparsın iban da ne demek yeni nesil nereye gidiyor böyle :)))
tarafından
Valla benımkı de ılk torun tek torun hesaplar boşşşş :D
0 oy
tarafından
Bosver bence takilma uzaktasiniz diye dusunememisti
0 oy
tarafından
Bosver bence takilma uzaktasiniz diye dusunememistir belki
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Yanlarında olsanız oara da verir hediye de alırlardı. IBAN a atmak kimsenin aklına gelmez. Hem verecek olana başka torun olmasına gerek var mı yani sizin aileniz para gönderdi mi. Böyle şeyleri düşünüp de üzülmeyin bence. Hem 50 100 verse ne olacak.
0 oy
tarafından
Abartmıyosun en azindan bayram hediyesi icin para gonderebilirler benim kaynanam yurt disinda gonderio her bayram 
(514 puan) tarafından
Gondermek isteyen her sekilde yollar iste bn de bunu dyrm. Hic olmdi bi hediye bisey. Amac torununa deger vermektir
tarafından
Kesinlikle bende nefret ederim yakındaki torun uzaktaki ne alla alla
0 oy
(56 puan) tarafından
Kız uzaktaysan nasıl verecek? Iban nedir Allah aşkına 
0 oy
tarafından
Uzakta olunca kimse vermez cnm
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Uzaktasin diye vermemislerdir
0 oy
(17,720 puan) tarafından
Ya sen iymisin  3 aylık bebeğe harçlıkmı verilir gıııı
0 oy
tarafından
Haksizsin bence,şu an bızde uzağız muhtemelen kayinpederim eltime vermiştir harçlık bende ibanima atılmasını beklemiyorum valla.senin ailenin ilk torunu mu onlar attılar mi
0 oy
(305 puan) tarafından
canim sen uzakda oldugun icin vermemislerdir benim cocuklarima yaninda olmalarina ragmen 5 toruna verdiler benimkiler bisey gormedi yine sen iyisin
0 oy
(914 puan) tarafından
Benim oğlum bir yaşında gördüğü 3. Bayram, küçük riye kimse harçlık vermedi ben e siz abartıyorsunuz biraz çocuk anlayacak yaşa gelince harçlığın anlamı olur
0 oy
(907 puan) tarafından
Eski koye ye i adet getirme )) bayramda insanlar ibahn kulkanmaz cnm, gidersin el opersin oda parasinu takar cocuga , gitmezsen nasil versin bos yere kendine kuruntu yaoma
(907 puan) tarafından
Bizde kayinvalideme gitmedik gitseydik kesin parasini takardi, simdi ne diyeyim washaptan iban numarasimi atayim haha, buyukleri bayramda ziyaret etmek gerek oda onlarin hakki, gidemiyorsan kendi hakkindan vqz geceveksin bu kadar basit
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Kız 3 aylık bebeye ne parasi Allah aşkına 
0 oy
(119,251 puan) tarafından
3 aylik bebek parayi ne bilsin ?
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Fazla abartmışsn

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 403 göst.