0 oy
431 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde tarafından
Ne alınmalı? Altın mi para mı taktınız ve onlar size ne taktı ?

28 Cevaplar

0 oy
(1,856 puan) tarafından
Gram Alacam maddiyatim hiç yok ama olsa cumhuriyet bile  takardim
tarafından
Benimde yok maalesef gram da az değil 1000 lira :/
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benım yok ama gorumceye bılezık takılır sonucta kendı kardesım dogum yapsaydı bılezık takardım dıye dusunuyorum eltimde ben ondan once dogum yaptıysam bana ne taktıysa aynısını yok ıll o dogım yaptıysa herlade bır yarım altın takardım anca yanı 
(13,202 puan) tarafından
Biz Bursalıyız kuzum sizin adetleri de bilirim baya ağır komşunun oğlu kardeşine araba almıştı hatta Ardahanlılar onlar da
tarafından
Kuzum ben baskası nasıl bılmem de kardeşe bılezık takılır ya :D erkek kardesse karısına bılezık kendısıne tam takılır yanı buyuk sey degıl kı bu besıbıyerde altın kemer demıyorum kardeşe gram mı takılır
tarafından
Sizinkisi iyiymis canım bizimkinin ne abisi ne ablası hiç bir şey takmadı açıkçası yapana yapilir :))
(13,202 puan) tarafından
Kardeşe de el gibi gram çeyrek takılmaz tabi hiç hoş değil can o ya oğlan da olsa kız da olsa kardeş kardeştir.
Ayşeşahin maalesef eşimgilde öyle kaynana bile bilezik yapmadı bana
tarafından
E işte hak etmiyorlar
0 oy
tarafından
 Bize.  Çeyrrk getirmişler se ne geldiyse o dur. Bi şey getirmişler se de bi  takım kıyafet artı  100.lira  oluyor. Genel de. Bu görümce vs hiç  fark ı yok 
tarafından
Hahaha harika cevap valla. Yok severim kendisini iyidir de çeyrek alacak durumum yok, düğünümde de bişey getirmedi e bide hamileyim tek eşim çalışıyor giderler çok 500 liralık hediye çeki versem mi bilemedim
tarafından
Sen de hamile isen biraz zorlanıp çeyrek al  ahahaha. Bizim gelin bana çeyrek taktı   geri de dedi ne taktıysak ondan istiyoz ha dedi ahahah. Sonra dan elini alır du sen de doğum yaptığın da
tarafından
Ay ne saçma şey ben karşılıklı beklemem, beklesem de söylemem ayıp yaa ahahaha geri istedi demek ha
tarafından
Aynen. Valla isteyen in bi yüzü vermeyen in iki yüüzü
tarafından
Ay aman öyle getircekse kimse getirmesin canım
0 oy
tarafından
Eltilerimin benden sonra yok görümceminkine çeyrek taktik 
tarafından
Anladım canım çeyrek takcak gücüm yok maalesef
tarafından
Kuzum o zaman çeyrek bu kadar uçuk değildi kıyafet alabilirsin
tarafından
Ayıp olmaz mı sadece kiyafet ele gider gibi
0 oy
tarafından
Bana sadece 1 takim elbise almişlardi oğluma 
tarafından
Yaaa gerçekten mi
0 oy
tarafından

Gorumcem yok sevmedigim eltimde suan hamile onlar ben dogum yaptigimda sadece ceyrek takip gectiler bende oyle yaparim asla altta kalip kendini ust gormesine musade edemem biraz gorgusuzde benim eltim :D

(463 puan) tarafından
Su zamanda çeyrek az mi :)
tarafından
Çeyrek takamam canım 3 bin lira maasla
tarafından
Canim hani kimisi hem altin takar hemde bebege 2 3 parca elbise fln alir ya hani ondan ceyrek takip gectiler dedim ayrica durumlari baya iyi esinin 20 bin civari bi maas aliyor o yuzden onlar icin ceyrek parasi cerez parasi hele ki gecen sene taktilar
tarafından
Varken öyle geçilmiş ayıp olmuş canım
0 oy
(211 puan) tarafından
Biz küpe almıştık benim doğumda da bizim küpe geri geldi :)
tarafından
Nasıl yani gerçekten mi
(211 puan) tarafından
Aynen öyle valla biraz değişik onlar görüşmüyoruz zaten çok şükür
tarafından
Ben beğenmedim al hediyeni der gibi ne ayıp ya
(211 puan) tarafından
Onlar anlamaz ayıptan falan canım
tarafından
Farkettim canım
0 oy
(11,217 puan) tarafından
1 gorumcem var evli dgl. eltimlerle aramizda bir durum dgl bu kardesler birbirlerinin cocuguna istedgni takar :)
tarafından
Gönül ister en iyisini takmak ama maddi durumdan olmuyor
0 oy
(1,030 puan) tarafından

200 TL verdi sadece birisi 2. Ve 3. Eltim daha yüzünü bile görmedi:D

tarafından
Hey Allahım ya :D
0 oy
tarafından
Evli görümcemin birisi 0.50 gr taktı :)).

Eltin nişanlı kaynimla birlikte hastaneye eli boş geldiler daha evime uğramışlığı yok.

Bekar görümcem 10 Euro taktı :)).

Ben de aynılarını yaparım onlara. Ne eksik ne fazla
tarafından
Şuan 0.50 gram 500 lira ama :)
tarafından
Çok mu size göre.
tarafından
Maddiyata göre degisir aranız iyiyse durumuda varsa az benim durumum olsa ben ceyrek takarım sahsen
0 oy
(361 puan) tarafından
Gorumcelrim 1 er takim bi de 100 lira verdiler ilk cocugumdu ikinci de onu da beklemiyorum cunku takimlar ele alinacak gibu degildu ustunu giydirdigimin alti denk gelmedi 
tarafından
Ay ne kadar ayıp ya
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Biz o zamanlar bebeğe altın bileklik almıştık isim yazılı. Eltime bişey almadık. Onun bize yapıp aldıklarını say say bitiremem 
tarafından
Mecaz galiba :D
(25,224 puan) tarafından
Yo gerçek bizim için çok şey yaptılar kaynımda eltimde maddi manevi her konuda
tarafından
Ne sanslisiniz
(25,224 puan) tarafından
Çok şükür
tarafından
Allah daim etsin :)
0 oy
(492 puan) tarafından
Eştim yok görümcem var doğum yaptım hiç birşey takmadı oğlu sünnrt olacak birşey takmayacağım ha bu sadece onun için mi değil benim doğumuma kim ne getirdiyse onu götürürüm karşılık mı hayır hak az da olmasın çok da olmasın neyse o olsun
tarafından
Katılıyorum canim
0 oy
(2,512 puan) tarafından
20 Gr bilezik taktım bebegede tam altın 6 yıl önce 

Biz evlenirken 2 tane 25 Gr bilezik taktı 5 ay önce de bebem oldu bana bilezik bebeğe tam altın taktı 

Görümcem iyidir 
tarafından
Bizde düğünde bile bişey takmadı bebekte hiç beklemiyorum ha durumum olsa yarım altın takarım ama yok
(2,512 puan) tarafından
Düğünde takmadı ise takma sende
0 oy
(12,954 puan) tarafından
Valla doğum yaptım eşimde dahil kimse bana bir şey takmadı kimseye de ben hiç bir şey takmam çocuğu bana dogurmuyorlar sonuçta 
tarafından
Görmeye boş gitmek olmaz aslinda
(12,954 puan) tarafından
Eğer daha önce çocuğum olmuşta hiç bir şey getirmemişse sadece kiyafet alırım ama harçlık olacakta para verilebilir bana altın takilmamışsa takmam yani
tarafından
Daha hamileyim canım ben
(12,954 puan) tarafından
Bir iki takım kiyafet al canım iki yüz falanda para ver bence yeterli olur ama eğer kiyafet alacaksan yenidogan alma çok giyilemiyor yenidoganlar 3 6 ay beya 6 9 ay al
tarafından
Geçen gün body aldım benimkine alirken çok elbise vardı yaa felan dedi pek hoşnut olmadı o yüzden daha elbise almam canım
0 oy
(119,251 puan) tarafından

eltim yok henuz :D görümceklerimde cocuklari yok olsada umrum degil

tarafından
Hahahaha
0 oy
tarafından
Her iki eltimde doğum yaptığımda cumhuriyet altın taktılar görümcem o zaman evli değildi bende büyük eltim doğum yaptığında cumhuriyet taktım görümcem yapicak iki ay sonra cumhuriyet altın almayı düşünüyorum
tarafından
Bende hamileyim cumhuriyet takamam maalesef gramı bile nasıl takarım diye düşünüyorum
0 oy
tarafından
Görümcem yok kaynım daha evlenmedi eltimde yok . Kaynım bize bebek arabası almıştı 1200 tl ye bizde çwyrek yada yarım takardk 
tarafından
Himmm iyimis
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Senin çocuğun varsa ona ne taktıysa yaptıysa onu yap canım
tarafından
Ben hamileyim canım daha bana var
0 oy
(8,995 puan) tarafından
Eltim ve görümcem doğum yaptiklarinda evli değildim ama tanisiyoduk hediye aldım kıyafet 3 5 takım. Ben 2.5 ay önce doğum yaptım 2. Bebeğime görümcem alt üst 2 takım aldı geldi. Eltim battaniye 3 4 takım kıyafet birde. 200 TL para verdi. Şuan kimseden altın beklentim yok açıkçası herkes kendini zor gecindiriyo çünkü
tarafından
Evet altın alamam bende ama para da ayıp olur mu diye düşünüyorum bende hamileyim çünkü ihtiyaclarim var

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 1,008 göst.
17 Nisan 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 404 göst.
17 Şubat 2024 Aile kategorisinde Birhilall (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 341 göst.
8 Ekim 2023 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,680 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 582 göst.