0 oy
397 göst.
Aile kategorisinde (1,070 puan) tarafından
Kızlar bi görümcem var. Kirada oturuyor eşi asgari ücretten biraz fazla maaş alıyor. Geçen dedi ben 23 bin aliyo sandm 25 bin alıyormuş dedi. Her neyse işte. Bizde eşimle geçen markete girdk. Görümcem de vardı. O biraz uzaktaydi. Eşim Ramazan kolisine bakiyodu alacak misn dedm ever dedi. Kime vereceksin dedim bizimkine dedi. Ya dedm ablann bence ihtiyacı yok. Hani kocası çalışıyor sizinkiler de destek veriyor. Kj kayın babamgilin durumu gayet iyidr.En azından dedm çok ihtiyaç sahibi birini  belirle hayır yerine ulaşsın. 3 sene olacak evleneli kızlar. Fitremjzj ablasına verirz. Tamm evi yok eşi asgari ücretle çalışıyor 2 çocuğu var. Arabaları  var. Kayın babamglde zaten bizden çok ona destek verirler. Buraya kadar hersey güzel. Ama bana göre ihtiyaç sahibi biri degl. Bugün eve 3 kargo geldi abartısız söylüyorm her hafta eve 3  4 kargo gelir. Bi markete girdiğinde sunu nasl alaym diye düşünmez hemen alır. Cüzdanindaki para benim eşimin Cüzdanında yok. Eşim memur evimiz var kredi ödüyorz  Arabamız var  bi kızım var ama bazen ben bile şunu alsam mı almasam mi diye düşünüyorum. Onun hiç düşündüğünü gormedm. Hatta geçen yılbaşında  bime bu süs olan ışıklı ahşap evlerden geldi kızı istedi diye aldı 450 tl lik. Benmde hoşuma gitti ama ne gerek var o kadar para vermeye dedim. Yediği içtiği giydiği kimsede yok. Ama kayannam a sorsan dünyanın en fakiri kızı. Gerçekten ihtiyaç sahibi biri olsa  ben kendim derim eşime. Ama gerçekten değil kızlar. Bilmiyorum siz  ne düşünüyorsunuz. Yanlış mı düşünüyorum acaba..?? Siz olsanız verir miydinz??

13 Cevaplar

+1 oy
(2,735 puan) tarafından
İhtiyacı olmayana vermem. İster aileden olsun, ister yabancı. Araştırır, çevreme sorar ya da en kötü gider kendim bir aşevine, cemevine, camiye vs veririm.
(1,070 puan) tarafından
Bende öyle uaparm ama eşim... neymjs ablası ihtiyaç sahibiymis hani gormesekte aldıklarını
-Reklam-
+1 oy
(1,572 puan) tarafından
Asgeri ücretten biraz fazla maaş alıyor ama sizden rahat yaşıyor bu durum hep böyle olur en yok diye ağlanandan  en fazla para çıkar en rahat yaşam onlarındır ama kayınvaliden yok yok diye işlediği için yaptığı aldığı hiç kimsenin gözüne görünmüyor birşeyi anne dengeler oda dengelemis eşinin bunu fark etmesi biraz zaman alır ben olsam vermem  bend n rahat yaşayana neden vereyim o bana versin o zaman derim
0 oy
(558 puan) tarafından
Gönlünden kopmuş versin birşey olmaz benim eşimin anneside abisinin yanında kalıyor para göndermiş diye annesine kardesleri niye gönderdin onlar baksın diyorlar böyle şeylere karisirsan arada sen kötü olursun canım soylim huzurunu bozma 3 kuruş için 
(1,070 puan) tarafından
Bunu da düşünmedim değil. Ama bilmiyorum yinede. İstiyorum kj gerçekten ihtiyaç sahibi biri olsun
0 oy
(4,612 puan) tarafından
Ayyy bende sinir oluyorjm boyle düşünenlere 
(1,070 puan) tarafından
Eşimle kaynanam a göre en fakiri o :)
0 oy
tarafından
Günahımı vermem :) ihtiyacı olanlara veririm. 
0 oy
(221 puan) tarafından
Siz çalışıyor musunuz? 

Eve maddi katkınız var mı ? 
0 oy
(100 puan) tarafından
25 bin ile adam nasıl gecindirecek Allah aşkına kiralar zaten göz önünde ben o görümcenin yerinde olsam sizi evime almam.Merhamet etmeyene Allah merhamet etmez..
(5,368 puan) tarafından
17 bin ile geçinen nasıl geçiniyor asıl ihtiyaç sahibi onlar gerçekten ihtiyacı olan biri olmuş olsa keyfi şeyler almaz
(2,674 puan) tarafından
Arabaları varmış . 25 bin tl de maaş alıyor . Parasızlıktan ayakkabı alamayan, sokakta yaşayan bircok insan var . Orda merhametiniz devreye girmiyor da burda mi giriyor? Siz bu arkadaşın görümcesi olabilir misiniz?
(222 puan) tarafından
Boş boş konuşma ne alaka durumu olmayan arabası olmaz
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Vermem vermedim de benim görümcem de eşinden ayrıldı ilk zamanlar tabi ki yardım ettik elimizi üzerinden hiç çekmedik ve gerçekten maddi durumu çok iyi olanlardan değiliz aldığım herşeye bakarım fiystina felan o halde kızıyla ortada kaldı diye 1 sene beraber oturduk zaten masrafı olmadı 1 senedir de kirada ama kirası çok çok ucuz kapıcı dairesi kendisi de çalışıyo asgari ücret 17 bin alıyo ikisine de yeter bu para bende diyorum gerçekten ihtiyaç sahibi birine verilsin diye ve eşime de diyorum ablanın ihtiyacı yok artık diye 
0 oy
(119,139 puan) tarafından
valla 23 veya 25 binle  her hafta 3,4 kargo geliyosa cuzdani para doluysa masak arastirmali o parayla oyle seyler olmaz
0 oy
(222 puan) tarafından
Fakir olsa verirdim ama durumu iyi vermeyin gidin Kızılay fnn afrika ülkelerine bagış yapsın eşin 
0 oy
(4,933 puan) tarafından
Fitne gorumcene gecmez bu şekilde 
0 oy
(544 puan) tarafından
Düşmüyor verdiginiz fitre parası bile durumu var 

Eşimde aileisnfen kişilere veirrdi ben kestim kaynanam hep birini bulur ver diye dayısı vefat etmişti ama 3 oğlu çalışıyor evleri var ben vermedim durumları ve diye arabalarida var tabi ben gidip sma hastası bebeklere gonderdim

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 297 göst.
13 Ekim 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 289 göst.
7 Kasım 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 393 göst.
1 Ekim 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 585 göst.